myomu aldırayım mı aldırmayayım mı ?

maydanooz

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
411
110
kızlar merhaba

1 yıllık evliyim. haziran 2016da 7cm civarında bir myom farkedildi. bugüne kadar boyutlarında bir değişiklik olmadı. benim için herhangi bir sıkıntısı da yok. kanama sancı adet düzensizliği vs yapmıyor. sadece o bölge biraz daha şiş göbekli gibiyim belki bide kabızlık yapıyodur sık idrara çıkarıyodur falan...ancak cinsel birleşmede myomu hissediyorum. bi baskı gibi değişik bi acısı oluyo bazen.

doktorlar sana bi zararı şuan yok acil aldırman gerekmiyor sen karar ver diyorlar. çocuk düşündüğün zaman aldırabilirsin diyorlar. şuan bi sorun yok ama ilerde mutlaka bi sıkıntı çıkaracağını da söylediler.genede bana bırakıyorlar.ama eşim beni aldırmam konusunda zorluyor. nasıl olsa alıncak bir an önce kötüleşmeden halledelim diyor.

benimde korkularım var tabiki. sağlam girip sorunlu çıkabilirim ne bileyim sonuçta amelyat. rahim bile alınabilir bir ihtimaldir ki doktorlar söylüyor.

sizce ne yapmalıyım ? ne önerirsiniz? çok kararsızım

Tam ben dicektim yazmışsın bebek düşünüyosan aldırmalısın şayet plasentadan myomda besleniyo ki gebelik boyunca nasıl büyüdügüne inanamazsın ama cinsel ilişkide myomu hissetmen imkansız bu psikolojik tamamen

Benim bir yakınım var onunda vardı 10 cm hamile kaldı onunla ama bebek erken doğdu riskli yani bunun dışında embolizasyon yapılması tavsiye edildi araştır istersen kesi olmadan batın içine girip myomu besleyen damarı ilaçla tıkıyorlar sonra yavaş yavaş myom küçülüp kurumaya başlıyormuş 1-1.5 saatlik bir işlem

Bencede basina daha buyuk bela olmadanaldir kultur sonrasin da zamaninda aldirsaydim keske deme birde farkli doktorlara danismani oneriyorum

Benim 2 cm vardı yıllardır duruyodu 5 cm olmadan ellemiyolar, hamile kalabilirsin demişti doktor. Yalnız hamilelik hormonları bunları büyütüyo bebek gibi 5 aylık hamileyim şimdi 4,7 cm oldu e tabi riskli gebelik oluyo bence aldır kurtul.

Benimki 3 cm idi. Hamilelik suresince 8cmye kadar buyudu. Doktorum alinmasi taraftari degildi ,dogum sonrasi 2,5cmye geriledi. Bence baska bir doktora daha gorunmelisin.imkanin varsa bursada kendi doktorumu onerebilirim bu konuyla ilgili cunku hamilelik oncesinde gittigim bir baska doktor da benim moralimi bozmustu hamile kalamazsin kalsan da cocugu dusurursun demisti ama oyle olmadi.

Benimki 3 cm idi. Hamilelik suresince 8cmye kadar buyudu. Doktorum alinmasi taraftari degildi ,dogum sonrasi 2,5cmye geriledi. Bence baska bir doktora daha gorunmelisin.imkanin varsa bursada kendi doktorumu onerebilirim bu konuyla ilgili cunku hamilelik oncesinde gittigim bir baska doktor da benim moralimi bozmustu hamile kalamazsin kalsan da cocugu dusurursun demisti ama oyle olmadi.
Benim annemde de var aynen doktoru alınması taraftarı değil ama sen istersen alırım demişti hatta bir ara 4 tane vardı en son kontrole gittiğinde birisi yoktu birinin boyu küçülmüştü.

Benim annemde de var aynen doktoru alınması taraftarı değil ama sen istersen alırım demişti hatta bir ara 4 tane vardı en son kontrole gittiğinde birisi yoktu birinin boyu küçülmüştü.
Doktor cok onemli bu noktada. Ozellikle daha once hic dogum yapmamis birine miyomun alinmasini onermek de cok yanlis bana gore. Doktorum oyle soylemisti, rahmin kaybedilmesi olasiligi var cunku. Ilac tedavisi,alternatif bitkisel cozumler denemek varken. Bilemiyorum ben baska doktora gittim ve benim icin cozum oldu. Kontrollerimi aksatmiyorum hepsi bu.

Doktor cok onemli bu noktada. Ozellikle daha once hic dogum yapmamis birine miyomun alinmasini onermek de cok yanlis bana gore. Doktorum oyle soylemisti, rahmin kaybedilmesi olasiligi var cunku. Ilac tedavisi,alternatif bitkisel cozumler denemek varken. Bilemiyorum ben baska doktora gittim ve benim icin cozum oldu. Kontrollerimi aksatmiyorum hepsi bu.
Annem de bir ara doktorunu değiştirdi o gittiği doktor hemen alalım demiş fakat dediğiniz gibi rahim vs gitme olasılığı var annem tekrar kendi doktoruna gitti doktoru gerek görmedi almaya birde annem şeker hastası o yüzden ameliyattan çekiniyor biraz diş çektirecekken bile şekeri yükselmişti çektirememişti.Annem bir ara ısırgan onunda faydası olmuş olabilir.

Annem de bir ara doktorunu değiştirdi o gittiği doktor hemen alalım demiş fakat dediğiniz gibi rahim vs gitme olasılığı var annem tekrar kendi doktoruna gitti doktoru gerek görmedi almaya birde annem şeker hastası o yüzden ameliyattan çekiniyor biraz diş çektirecekken bile şekeri yükselmişti çektirememişti.Annem bir ara ısırgan onunda faydası olmuş olabilir.
Allah acil sifalar versin annene insallah. Saracoglunun cok guzel kurleri var internetten bulabilirsin belki annene faydasi olur canim

Benimde var rahimin arka duvarında , kaç doktora gittim hepsi başka başka bir şey söylüyor . Biri aldır bu bebeği düşürür diyor , biri aldırma bu bebeği düşürmez diyor . Kendi doktorum çok iyi bir prof . O alınma taraftarı değilim diyor . Rahim daha çok zarar görebilir diyor . Önce gebelik dene dedi bana da .bakalım artık bekleyeceğim ne olacak . Ne yapacağım bende çok kararsızım :110:

ben bekarım çocukluk durumum yok şu an ama çıktığı an aldırdım. ileride uğraşmaktansa belki durdukça daha kötü olacaktı. pişman değilim aldırın bence bir an önce geçmiş olsun

Bencede basina daha buyuk bela olmadanaldir kultur sonrasin da zamaninda aldirsaydim keske deme birde farkli doktorlara danismani oneriyorum

Ozel hastaneye iki dr a gittim sonra belki 4 5 kere egitim arstrma hastanelerine gittim. Orda zaten asistanlar goruyo. Kurulada girdim.sonuc ayni takipte kalsin istersen alalim sen bilirsin

Aynen benimde oyle moralimi bozdular.belkide ondan yanasamiyorum. Doktor bilgilerini paylasabilirsen biraz arastirayim tesekkur ederim :))

Cok haklisin dr cok onemli. Drlar hic ilc tedavisinden bhsetmedi. 5cmden kucuk olanlarda deniyorlarmis. 5cm uzeri amelyatmis. Seninki kc cmdi ?

Aynen benimde oyle moralimi bozdular.belkide ondan yanasamiyorum. Doktor bilgilerini paylasabilirsen biraz arastirayim tesekkur ederim :))
Elbette
Bursa medicabil hastanesi doktor oktay altun
Hic moralinizi bozmayin mutlaka caresi bulunuyor

X