myomu aldırayım mı aldırmayayım mı ?

Benimde var rahimin arka duvarında , kaç doktora gittim hepsi başka başka bir şey söylüyor . Biri aldır bu bebeği düşürür diyor , biri aldırma bu bebeği düşürmez diyor . Kendi doktorum çok iyi bir prof . O alınma taraftarı değilim diyor . Rahim daha çok zarar görebilir diyor . Önce gebelik dene dedi bana da .bakalım artık bekleyeceğim ne olacak . Ne yapacağım bende çok kararsızım :110:

Evet banada oyle dediler. Hepsu farkli konusuyor malesef :KK43:

Cok haklisin dr cok onemli. Drlar hic ilc tedavisinden bhsetmedi. 5cmden kucuk olanlarda deniyorlarmis. 5cm uzeri amelyatmis. Seninki kc cmdi ?
Benim 3cm idi.
Doktorum buyuk de olsa almak istemem daha dogum yapmamissin demisti. Once hamileligi denersin sonra bakilir dedi

Muayne ucreti vs nedir hazirlikli gitnek gerek
En son 85 lira odemistim. Randevu almak icin aradiginizda sorun mutlaka ki zaten bilgi veriyorlar ilk defa gideceginiz icin. Doktor inanilmaz yogun,1 ay sonraya bos yer bulunabilir ancak bilginiz olsun

Benim bir yakınım var onunda vardı 10 cm hamile kaldı onunla ama bebek erken doğdu riskli yani bunun dışında embolizasyon yapılması tavsiye edildi araştır istersen kesi olmadan batın içine girip myomu besleyen damarı ilaçla tıkıyorlar sonra yavaş yavaş myom küçülüp kurumaya başlıyormuş 1-1.5 saatlik bir işlem

Yapan doktor ismini biliyor musun ?

kızlar merhaba

1 yıllık evliyim. haziran 2016da 7cm civarında bir myom farkedildi. bugüne kadar boyutlarında bir değişiklik olmadı. benim için herhangi bir sıkıntısı da yok. kanama sancı adet düzensizliği vs yapmıyor. sadece o bölge biraz daha şiş göbekli gibiyim belki bide kabızlık yapıyodur sık idrara çıkarıyodur falan...ancak cinsel birleşmede myomu hissediyorum. bi baskı gibi değişik bi acısı oluyo bazen.

doktorlar sana bi zararı şuan yok acil aldırman gerekmiyor sen karar ver diyorlar. çocuk düşündüğün zaman aldırabilirsin diyorlar. şuan bi sorun yok ama ilerde mutlaka bi sıkıntı çıkaracağını da söylediler.genede bana bırakıyorlar.ama eşim beni aldırmam konusunda zorluyor. nasıl olsa alıncak bir an önce kötüleşmeden halledelim diyor.

benimde korkularım var tabiki. sağlam girip sorunlu çıkabilirim ne bileyim sonuçta amelyat. rahim bile alınabilir bir ihtimaldir ki doktorlar söylüyor.

sizce ne yapmalıyım ? ne önerirsiniz? çok kararsızım
Merhaba canım benim ameliyat olduğum 10 gün oldu açık ameliyat oldum 4cm miyomdu tüp bebek denemesi yaptık o ilaçlar büyütüyormuş ne yazık ki 7 cm olmuştu 6 ay gibi sürede ... miyom 5 cm üstü olduğunda nereye gidersen git ameliyat derler gebelikte düşük ve erken Doğum riski olduğundan dolayı ama 10 cm miyom ile 2 çocuk yapan arkadaşım var biri erken Doğum oldu ikinci normal sürdü yani doktorlar riski kaldırmak istiyor bende embriyolarım vardı transfere gittik dr yapmak istemedi ameliyat ol dedi ... miyom ameliyatlarını tüp bebek uzmanlarına yaptırın özellikle çocuk yoksa doktorunuzu iyi araştırın tedbirinizi alın... maddi durumumuz iyiyse Prof 'a yaptırın ... miyomunuz rahim içinde flnsa aman çok iyi dr bulun... korkmayında çok miyom ameliyatı olan var her dr de yapıyor ama dediğim gibi çocuk yoksa yani aile tamamlanmadıysa çok tedbirli olun

Merhaba canım benim ameliyat olduğum 10 gün oldu açık ameliyat oldum 4cm miyomdu tüp bebek denemesi yaptık o ilaçlar büyütüyormuş ne yazık ki 7 cm olmuştu 6 ay gibi sürede ... miyom 5 cm üstü olduğunda nereye gidersen git ameliyat derler gebelikte düşük ve erken Doğum riski olduğundan dolayı ama 10 cm miyom ile 2 çocuk yapan arkadaşım var biri erken Doğum oldu ikinci normal sürdü yani doktorlar riski kaldırmak istiyor bende embriyolarım vardı transfere gittik dr yapmak istemedi ameliyat ol dedi ... miyom ameliyatlarını tüp bebek uzmanlarına yaptırın özellikle çocuk yoksa doktorunuzu iyi araştırın tedbirinizi alın... maddi durumumuz iyiyse Prof 'a yaptırın ... miyomunuz rahim içinde flnsa aman çok iyi dr bulun... korkmayında çok miyom ameliyatı olan var her dr de yapıyor ama dediğim gibi çocuk yoksa yani aile tamamlanmadıysa çok tedbirli olun

maddi durum pek parlak değil. bu yüzden istanbulda bir eğitim araştırma hastanesinde olabileceğim ancak. aldır aldırma demiyorlar. çocuk düşününce aldır diyorlar. annem amelyat olacağım için korkuyor. eşimde bi an önce aldır kurtul sorun çıkarır diyor. kafam çok karışık :KK43:

Bence biran önce kurtulmalısın.
Benim kuzenim daha yeni ameliyat oldu. 10 cmdi. Onun ağrısı sancısı çok oluyordu. Bide miyom küçükken aldırırsanız kapalı ameliyat, büyükse sezaryen gibi oluyormuş doktoru öyle demişti.

Ya bı myomun sabit ve değişken belirtileri neler? Benim çok sancım oluyor olabilir mi diyorum ama doktora gitmek zulüm geliyor :KK43: hiç sevmediğim bişey.

Bende de vardı 7 cm
onu çok tecrübeli olmayanlar söylüyor. Doktorum gülüp geçmişti o sözlere
Bekardım o Zaman iki çocuğum var yani rahim kesin yerinde duruyor :)
Beslemeyin içinizde aldırın gitsin

Genel anestezi oluyorsun ama ameliyat olmuyosun yani kesme biçme yok.histeroskopiydi sanırım aletin adı onunla rahmini büyütüp parçayı alıyorlar.Bende geçen ocak ayında olmuştum tam rahim ağzında sarkıyordu birkaç doktora gittim bebek olursa tutunamama sorunu olabilir denilmişti.
Oldum hiçbir sıkıntısı da olmadı şükür.
Reglim ertesi ay zamanında devam etti.
Korkma yani:)

maddi durum pek parlak değil. bu yüzden istanbulda bir eğitim araştırma hastanesinde olabileceğim ancak. aldır aldırma demiyorlar. çocuk düşününce aldır diyorlar. annem amelyat olacağım için korkuyor. eşimde bi an önce aldır kurtul sorun çıkarır diyor. kafam çok karışık :KK43:
Canım araştırma da iyi ama çocuk olmadığını vs söyle , zaten ameliyat oluyorsun 6 ay yasak çocuk yapmak yaşın küçücükse daha uzun süre olabiliyor. 10 cm zaten daha çok büyür ve Allah muhafaza ameliyat riskin artar gebelik için engel de olabilir tabi yeri önemli, gebelik olsada yine Allah korusun düşük riski oluyor bence de hiç korkma zor ameliyat değil ben açık yaptırdım ve 12 gün sonra işe başladım ameliyat başka şehirde olduğum için raporu yenileyemedim ne yazık ki ama şükür ara ara ağrı oluyor sen daha çok dinlenir daha çabuk iyileşirsin.

kızlar merhaba

1 yıllık evliyim. haziran 2016da 7cm civarında bir myom farkedildi. bugüne kadar boyutlarında bir değişiklik olmadı. benim için herhangi bir sıkıntısı da yok. kanama sancı adet düzensizliği vs yapmıyor. sadece o bölge biraz daha şiş göbekli gibiyim belki bide kabızlık yapıyodur sık idrara çıkarıyodur falan...ancak cinsel birleşmede myomu hissediyorum. bi baskı gibi değişik bi acısı oluyo bazen.

doktorlar sana bi zararı şuan yok acil aldırman gerekmiyor sen karar ver diyorlar. çocuk düşündüğün zaman aldırabilirsin diyorlar. şuan bi sorun yok ama ilerde mutlaka bi sıkıntı çıkaracağını da söylediler.genede bana bırakıyorlar.ama eşim beni aldırmam konusunda zorluyor. nasıl olsa alıncak bir an önce kötüleşmeden halledelim diyor.

benimde korkularım var tabiki. sağlam girip sorunlu çıkabilirim ne bileyim sonuçta amelyat. rahim bile alınabilir bir ihtimaldir ki doktorlar söylüyor.

sizce ne yapmalıyım ? ne önerirsiniz? çok kararsızım

Aldır
Farkında bile olmadan birden büyüyebilir, rahime zarar verebilir
Ben iki kez aldırdım, 15 dk. sürüyor, korkulacak bir işlem değil

X