Namaz

Ne guzel yazmışsın inşallah tabi ki bende sana dua ederim ❤️ eşimin de namaz kılmasını çok isterdim. Ben hani şöyle düşünüyordum, eşim iyi bir insan evine bağlı mesleği var şükür öyle büyük sorunumuz da yok hani bunlar yeterlidir. Gerçekten de evet evlilik başka bir olay belki de evlilik için bu kadarı yeterli olmalı. Ama isterdim.. Bırakmazdim o zaman belki daha şanslı olurdum bu konuda. Habire onu kılarken görürdum. O benimle güzel güzel konuşur beni de hayra götürürdü. Şuan çok kötü oldum. Onu öyle görmeyi çok isterdim. Ama aksine bazen fikirlerimiz ters düştüğü için tartışıyoruz. Ben böyle bir durumda hiç konuşmadan konuyu kapatmayı tercih ediyorum. Çünkü zaafım var direk savunmaya geçiyorum. Mesela ailesi bir araya gelip içkili yılbaşı kutlar. Herkes toplanır ben gitmem. Beni böyle kabul ettiler artık. Eşim içmiyor çok şükür. Ama içerse ve anlarsam yanımda yatmasını istemem. O ağızla beni opemez. Benim ağzım dua edecek onun ağzı haramı içip beni mi öpecek. Niye kirleteyim ki ağzımı ben onunla. Off öyle işte .. İçimi de dökmüş oldum bu sayede

Aynı durumda olan birileri olduğundan biraz da rahatladım mi desem üzüldüm mü desem.. Bu da başka bir sınav hepimiz için ..

Bende egzantirik yorumunu yerim 🥰❤️ çılgın 🤓 Fırat baba çok doğru soylemis. Oturdukca gömülüyoruz kalktikca arsa tirmaniyoruz. Ortayı da bulucaz insallah
Benim hayatımdaki en büyük pişmanlığım dine uzak bir insanla evlenmek..
Keşke bende dediğiniz gibi bu konuda benden daha bilgili biri ile evlenmiş olsaydım ah keşke..

Benim hayatımdaki en büyük pişmanlığım dine uzak bir insanla evlenmek..
Keşke bende dediğiniz gibi bu konuda benden daha bilgili biri ile evlenmiş olsaydım ah keşke..
İşte gönül 🤷 bende çok isterdim bir sürü hayalim vardı. Ama eşim karşıma çıktı. Planladigim hiçbir şey gerçekleşmedi. Evlilik aşamaları isteme nişan kına hiçbiri istedigim gibi olmadı kültür farkından da dolayı. Hep sorunlu oldu. Öyle küçük sorunlarda değil. Yani kim ister ki böyle olsun. Ama gerçekten hayat bizim planladigimizdan çok farklı gelişebiliyor. Yapmam dediklerini yapabiliyorsun ve istiyorsun da. Şükür saygı sevgi var kötü alışkanlık yok. İnşallah sizinde mutlu bir evliliginiz vardır

Son düzenleme:
İşte gönül 🤷 bende çok isterdim bir sürü hayalim vardı. Ama eşim karşıma çıktı. Planladigim hiçbir şey gerçekleşmedi. Evlilik aşamaları isteme nişan kına hiçbiri istedigim gibi olmadı kültür farkından da dolayı. Hep sorunlu oldu. Öyle küçük sorunlarda değil. Yani kim ister ki böyle olsun. Ama gerçekten hayat bizim planladigimizdan çok farklı gelişebiliyor. Yapmam dediklerini yapabiliyorsun ve istiyorsun da. Şükür saygı sevgi var kötü alışkanlık yok. İnşallah sizinde mutlu bir evliliginiz vardır
Pek mutlu sayılmaz bazen mutlu ama daha çok idare ediyoruz çok şükür diyebilirim.
Benimki cehaletti 21 yaşında aşık oldum evleneceğim diye tutturdum ailemin tüm uyarmalarına, kültür farkına rağmen.
Annem çok ağlamıştı kendini yakıyorsun diye..
O zaman anlamamıştım ama haklılarmış işte..
Gerçekten insan yapmam dediği ile sınanıyor çoğu zaman..
ALLAH büyüktür inşaALLAH sıkıntılarımızı huzura çevirsin.
Kalpleri çeviren ancak odur..

Hepimizi güzele, iyiye yönlendirsin şu güzel ayın hürmetine inşaALLAH.

Pek mutlu sayılmaz bazen mutlu ama daha çok idare ediyoruz çok şükür diyebilirim.
Benimki cehaletti 21 yaşında aşık oldum evleneceğim diye tutturdum ailemin tüm uyarmalarına, kültür farkına rağmen.
Annem çok ağlamıştı kendini yakıyorsun diye..
O zaman anlamamıştım ama haklılarmış işte..
Gerçekten insan yapmam dediği ile sınanıyor çoğu zaman..
ALLAH büyüktür inşaALLAH sıkıntılarımızı huzura çevirsin.
Kalpleri çeviren ancak odur..

Hepimizi güzele, iyiye yönlendirsin şu güzel ayın hürmetine inşaALLAH.
İnşallah gozyasi gozyasi demek ki böylesi hayırliymis. Daha once de yazmıştım, belki de bizimle aynı dini hassasiyetleri olmayan bir adamla evli olup ibadet etmek yoldan sapmamaya çalışmak Allah katinda daha kıymetli olabilir. Çünkü nefsi terbiye etmek daha zor oluyor. Teşvik yok. Eger biz etmezsek dua edilmiyor. Biz de hiç bırakmıyoruz. Diğerlerine sofra kurup tek başına oruç tutmak. Bunlar kolay sınavlar değil. Belki de bizim için böylesi daha hayırlıdır bir de böyle düşün. Belki iyi ki böyle olmuştur

İnşallah gozyasi gozyasi demek ki böylesi hayırliymis. Daha once de yazmıştım, belki de bizimle aynı dini hassasiyetleri olmayan bir adamla evli olup ibadet etmek yoldan sapmamaya çalışmak Allah katinda daha kıymetli olabilir. Çünkü nefsi terbiye etmek daha zor oluyor. Teşvik yok. Eger biz etmezsek dua edilmiyor. Biz de hiç bırakmıyoruz. Diğerlerine sofra kurup tek başına oruç tutmak. Bunlar kolay sınavlar değil. Belki de bizim için böylesi daha hayırlıdır bir de böyle düşün. Belki iyi ki böyle olmuştur
ALLAH razı olsun böyle güzel bir bakış açısı sunduğun için.
Bende diyorum demek ki sınavım bu..
Bazen isyan noktalarına geliyorum rabbim affetsin "neden" diyorum ama sonra toparlıyorum.
Bu gün bu konuyu karşıma çıkaran da, bu bakış açısını senin vesilenle bana gönderen de rabbimdir.

Rabbim gönlünde sakladıklarını avuçlarına koysun inşaALLAH..

ALLAH razı olsun böyle güzel bir bakış açısı sunduğun için.
Bende diyorum demek ki sınavım bu..
Bazen isyan noktalarına geliyorum rabbim affetsin "neden" diyorum ama sonra toparlıyorum.
Bu gün bu konuyu karşıma çıkaran da, bu bakış açısını senin vesilenle bana gönderen de rabbimdir.

Rabbim gönlünde sakladıklarını avuçlarına koysun inşaALLAH..
Ne güzel dua ettin senden de Allah razı olsun ❤️ inşallah Rabbim seninde gönlündekileri hayırlısıyla sana nasip etsin. Bende bir sebepten dua almış oldum bak 🤗

X