Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

Anneniz zaten genç yaşta tek başına kızını büyütmüş okutmuş evlendirmiş. Gününü gün edip sizi süründürmemiş ve annelik görevini aslanlar gibi yerine getirmiş. Artık elbette hayatında düzgün biri olsun, rahat ve mutlu yaşasın. Kıskanmaya ve nankörlük yapmaya hiç hakkınız yok aklınıza bile getirmeyin bunları. Sadece şunu belirtmek istiyorum siz anne kızsınız. O ev babanızdan kaldıysa yasal olarak hakkınız var. Annenizle ikiniz oturup konuşun. Annecim biz maddi sıkıntı yaşıyoruz, babamdan kalan o daireyi satabilir miyiz, benim payıma düşeni verirsen belki biz de bir ev almaya çalışırız. Bu güne kadar söylemeye çekindim ama biz anne kızız elbette konuşacağız değil mi? şeklinde konuşun. Annenizi kırmayın o zaten gençliğini sizi büyütmeye adamış belli ki üvey baba vs sorunu yaşatmamış size. Kırmadan konuşun, yasal bir hakkınız varsa zaten yok diyeceklerini sanmıyorum

Adamla evlenmeyi düşünüyor mu?
Evlenirse işler biraz karışır.
babandan kalan evin kirasını alıyormuş.
o kiranın 3/4 ü senin hakkın.
Bunu biliyordur uygun bir şekilde hakkını isteyebilirsin çünkü ihtiyacın var.
Satıp iki ev alma fikrin de uygunmuş aslında. İkisini de kendi üstüne alabilirdi birinde sen otururdun birini gene kiraya verirdi.
Yani bunları biz düşünebiliyorsak annen de düşünebilir.
Demek ki istemiyor bilemiyorum.
Aranız nasıldı acaba mesafeli miydiniz yakın mı

X