Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

zumruduankakusu

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Ekim 2014
6.741
7.848
Ben tamamen kendimi mi tedavi etmem gerek çok mu aç gözlü biri oldum zamanla diye kendimi eleştirmek için açtm konuyu kötü yorumda iyi yorumda başımın üstünde insanların iyi veya kötü fikirlerinide görmem gerekiyordu bazen bize çok normal olan şeyler aslında hiç normal olmayabiliyor
bi şey okumuştum, "karşılaştığınız herkese dikkatli davranın, sizin bilmediğiniz bir sürü şeyle mücadele ediyor olabilir" tam olarak bunlar değildi kelimeler belki ama ana fikri buydu. bilemiyoruz şimdi anneniz de neler yaşıyor neler düşünüyor. kendi geliri varsa eğer, o zaman dediğim gibi babanızdan kalan daireden gelen kiranın yarısını ya da satışının yarısını talep edin. fazlasını zaten istemiyorsunuz ve hakkınız da değil yasal olarak.
söyliceklerim bu kadar, umarım aranız bozulmadan orta yolu bulursunuz, iyi günler

izmirlibjkkartal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
998
2.471
bi şey okumuştum, "karşılaştığınız herkese dikkatli davranın, sizin bilmediğiniz bir sürü şeyle mücadele ediyor olabilir" tam olarak bunlar değildi kelimeler belki ama ana fikri buydu. bilemiyoruz şimdi anneniz de neler yaşıyor neler düşünüyor. kendi geliri varsa eğer, o zaman dediğim gibi babanızdan kalan daireden gelen kiranın yarısını ya da satışının yarısını talep edin. fazlasını zaten istemiyorsunuz ve hakkınız da değil yasal olarak.
söyliceklerim bu kadar, umarım aranız bozulmadan orta yolu bulursunuz, iyi günler
Umarım

delifisek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2020
1.565
3.235
31
Evn satılma fikri varken annem eşimi konuya dahil etti fakat snra bu fikirden vazgeçince eşimde üstemeledi konuyu açmamak üzere kapattı bunlar ciddi konular ya satıyorsundur ya hiç satmaktan yana olmazsn eşm bu duruma biraz bozuldu fakat uzatmadı.. aidat konusu sitede oturuyorum eşim gece çalışıyor güvenlk olmayan bir evde yaşamak istemedim ki ev ararken annemde sitelere bakın aidatını verecegm demşti bu durum anormal gelmedi çünkü annemn geliri gerçekten iyi yani 200 300 tl gibi rakamlar onu etkilemez ama bizi etkiler bunun bilincinde.. benm bu yazdklarm tamamen kendi fikrim düşüncem eşim bu konuyu kapatalı 1 sene oldu ben sadece kendi zihnmde acaba kötü açgözlü müyüm yoksa hakkımı mı bekliyorum yada kıskanç fesatmıyım bunu çözemedm bu sebepten bu konuyu açtım iyi yada kötü tüm yorumlara açığım belkide benm kendmi değiştrmem gerek bunu algılamaya çabalıyorum
Benim ailem de şuan madden iyi durumda ben de sizin gibi idare etmeye çalışıyorum fakat geçmişte çok didindiklerini bildiğim için paralarına dokunmayı içim almıyor. Anneniz yıllar sonra aşkı bulmuş yıllarca bekar yaşamış tek başına çocuk buyutmus. Artık yüksek standartlarla yaşamayı hakediyor diye düşünüyorum. Beş yıldızlı otellerde tatillere bile gitse gözüme batmazdi.

Mevlana123

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
1.992
2.567
Ğeli birşey sormak istiyorum. Babanız vefat ettiğinde yasal bir süreç oluyor mirasçılık ile ilgili. Eğer ev varsa tabıda pay ediliyor. Nakit para varsa asla eşe tek verilmiyor kaç tane mirasçısı varsa ona pay ediliyor. Bu surumları ne yaptınız?

izmirlibjkkartal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
998
2.471
Ğeli birşey sormak istiyorum. Babanız vefat ettiğinde yasal bir süreç oluyor mirasçılık ile ilgili. Eğer ev varsa tabıda pay ediliyor. Nakit para varsa asla eşe tek verilmiyor kaç tane mirasçısı varsa ona pay ediliyor. Bu surumları ne yaptınız?
Bilmiyorum ben çok küçüktüm sormadmda hiç ev kimn üstüne flan tek olayım satp 2 daire almaktı

BirGonca06

Atatürk'ün Kadın Askeri 💜
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
799
1.195
Anneniz zaten genç yaşta tek başına kızını büyütmüş okutmuş evlendirmiş. Gününü gün edip sizi süründürmemiş ve annelik görevini aslanlar gibi yerine getirmiş. Artık elbette hayatında düzgün biri olsun, rahat ve mutlu yaşasın. Kıskanmaya ve nankörlük yapmaya hiç hakkınız yok aklınıza bile getirmeyin bunları. Sadece şunu belirtmek istiyorum siz anne kızsınız. O ev babanızdan kaldıysa yasal olarak hakkınız var. Annenizle ikiniz oturup konuşun. Annecim biz maddi sıkıntı yaşıyoruz, babamdan kalan o daireyi satabilir miyiz, benim payıma düşeni verirsen belki biz de bir ev almaya çalışırız. Bu güne kadar söylemeye çekindim ama biz anne kızız elbette konuşacağız değil mi? şeklinde konuşun. Annenizi kırmayın o zaten gençliğini sizi büyütmeye adamış belli ki üvey baba vs sorunu yaşatmamış size. Kırmadan konuşun, yasal bir hakkınız varsa zaten yok diyeceklerini sanmıyorum

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :93 Kg. Şimdiki Kilom :80 Kg.

rouges

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
2.432
2.312
Adamla evlenmeyi düşünüyor mu?
Evlenirse işler biraz karışır.
babandan kalan evin kirasını alıyormuş.
o kiranın 3/4 ü senin hakkın.
Bunu biliyordur uygun bir şekilde hakkını isteyebilirsin çünkü ihtiyacın var.
Satıp iki ev alma fikrin de uygunmuş aslında. İkisini de kendi üstüne alabilirdi birinde sen otururdun birini gene kiraya verirdi.
Yani bunları biz düşünebiliyorsak annen de düşünebilir.
Demek ki istemiyor bilemiyorum.
Aranız nasıldı acaba mesafeli miydiniz yakın mı