Narsist koca

Ya çekişmeli geç biter onla uğraşmaya halim bile yok inanın ki. Hayatında biri varsa 6 aydır annemdeyum ben aptal niye boşanmıyosa. Hayatımdan defolup gitmiyor ya nafaka için. İmanı para varya.
O zaman anlaşmayı nafaka istemeden yapın başka seçenek kalmıyor nasıl olsa vermek istemiyor siz de çekişmeliyi beklemek istemiyorsanız

Narsistler seytanin elcileri. Kacin kurtulun. Hayatimda gördügüm en kötü insanlar ve onlar ile bas etmek imkansiz, cünkü siradan insanlarda olan cogu duygulara sahip degiller. Utanma duygusundan mahrum insanlara ne söylerseniz söyleyin bir ise yaramaz.
Simdik bosanmazsaniz ilerde cok pisman olursunuz.

Lütfen bunlara Şeytan diyip, şeytanlarımızı küstürmeyelim çünkü şeytan da bir melektir :) Şeytanlar bize zarar vermezler, narsistler şeytanlarım bile tiksindiği yaratıklardır

O kadar aynısını yaşadım ki ailesini de putlaştırmış kendinide. Adamın gözünde onlar kusirsuzdu hiçbişey yapmasam bile ben suçluydum onlarla ilgili bişey olunca. Ya annesi bizde düştü beni suçladı düşünün. Kaç kez suçsuz olduğum halde onlar yüzünden ağladım sayamam yani. Ben şeytandım gözünde onlar melekti. Onlar iyi olduğundan bana iyi davranıyolardı ben hiç bişey yapmıyodum onun gözünde. Yani anlattıklarınız bire bir aynı. Çok yıprattı o ailesina de hakkımı helal etmiyorum. Hâlâ oğullarının beni aldattığını bildikleri halde bak 6 aydır ben annemde yaşadığım halde hâlâ onu pohpohluyorlar hele annesi resmen tapıyor ona. Valla çok yazık
Ben eski eşimin ailesine diyecek tek lafım yok. Bir tartışmamızda bile oğullarının tarafımı tutmadılar. Oğulları kendi kendine beni suçluyordu. Ortada bir tartışma yok ama mesela ailesi bize gelmemiş 1 aydır hemen diyor ki senin yüzünden gelmediler. Benim ailem saygılı insanlar düşünceli oldukları için gelmiyorlar. Senin araman lazım. Aradım çağırdım diyorum aldığım cevap tam olarak şu “onlarda haklı senin gibi bir köpeğin ayağına niye gelsinler ki” bir saat sonra gelir yanıma özür dilerim sinirle ağzımdan çıktı. Sonra hopp yine eski halimize dönelim. Ay yine sinir oldum hatırladıkça çıldırıyorum. Ben boşandım boşanmasına da bunları düşündükçe o zamanki duygularımı hala yaşıyorum. Buda zamanla azalacak sanırım

Valla teşhisi evet uzman koymalıda tüm uzmanları da dinledim hatta sordumda yani onlarda narsist olabilir evet dediler. Çünkü özellikleri bire bir uyuyor. Bu saatten sonra ne olduğu umrumda değilde sadece beni huç sevmeyi bilmiyomuş adam meğersem onun için sadece nesneymişim
narsist olabilir evette size bir faydası yok bunu bilmenin bu saatten sonra. Allah yardımcınız olsun

Adamı

ya düşünün o suçlu olduğu halde engelledi beni ve yokmuşum gibi davranıyor adamın umrunda değilim ve enkazdan çıkmış gibiyim. Yani bir hiç kaldı sadece elimde. Adamı 6 yıldır tanıyorum ve emeklerum sevgim fedakarlıklarım çöp oldu.
Dirty John dizisinin 2. Sezonunu izle. Betty Broderick'i anlatıyor. Bu kadın gerçek hayatta narsist eşi yüzünden kişiliği siliniyor ve en sonunda başına kötü olaylar geliyor. Ufkunu açacaktır

Merhaba hanımefendi, Benim eşim de gizli narsist mi diye şüpheleniyorum ama bir türlü emin olamıyorum, emin olsam çıkıp gidecem. Hastalandığımda ilgisiz, ailesi bana ne eziyet ederse etsin, hep ben susmalı alttan almalıyım, öfke kontrol sıfır sokağın ortasında bağırır, beni saatlerce ağlatır ama hiçbir şey hissetmez, o halde önüne neden yemek koymadım diye bağırıp çağırır, yanı bırakın gönlümü almayı, ağladığımı kırıldığımı, gözyaşımı görmez bile.. Üniv mezunuyum kendimi sürekli geliştiriyorum, fakat o asla görmez, hep aşağı çeker çaktırmadan. Yalan söylemez, dürüsttür, çıkarcı değil, kimseyle kimsenin arasını da bozmaz, sadıktır, çocuklarına çok düşkün, fakat diğer yazdığım özellikleri taşıdığı için, şüpheleniyorum gizli narsist mi acaba diye? Bana Bi yorum yapar mısınız rica etsem. Allah hepimize hayırlı bir yol Bi çare takdir etsin inşallah.

Merhaba arkadaşlar, narşist kocam tarafından aldatıldım. Hiç suçum yokken hatta o suçluyken ailemin yanına eşyalarımla yollandım ve benden boşanmak istedi. Kabul ettim. Boşanıcaz. Fakat bu süreçte araştırmalarım onun narşist olduğu gerçeğini bana öğretti. O kadar egolu kendini sıradan insan değilim diyerek büyük gören, hatasını asla kabul etmeyen, özür dilemeyen, beni değersizleştiren, aşağılayan, sevgisini ilgisini göstermeyen bir insandı. Ben araştırdığımda narşistlerde zaten sevmek diye bişey olmadığını öğrendim. Hayal kırıklığına uğradım. Şu süreçte bile ihanet eden kendisi olduğu halde ben yokmuşum gibi davranıyor ne pişmanlık var ne de başka bişey. Ayrıcada sırf nafaka vermemek için boşanmayı geciktiriyor. Parayı evliliğinden önde tutuyor siz düşünün gerisini. Evliliğimiz bitiyor ama o hâlâ vereceği para derdinde. Daha biz 2 buçuk yıllık evliyiz çocuğumuz yok. Ama bana yaşattığı şeyler çok ağır şeylerdi. Sizinde hayatınızda narşist bir insan var mı veya oldu mu? Bu insanlar nasıl, yani bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Çok sağolun hanımlar.

Tamam işte boşanıyorsunuz. Narsist olsa ne olacak olmasa ne olacak? Narsist olduğu kesinleşince yaptıklarını meşru görüp affedeceksiniz ve boşanmaktan vazgeçeceksiniz gibi bir izlenim aldım. O zaman her hata yapana her abuk subuk davranana bir psikolojik kılıf bulup acıyalım affedelim oldu olacak… Davanızdan caymayın boşanın kurtulun ve muhatap olmayın. Adam sizi başka kadınla aldatmış yahu var mı ötesi.

X