Narsistlerin sürekli hedefi olmam

Dengesiz erkeklerden yeterince caniniz yanmamis o zaman.artik son raddeye gelince ne narsist ne sizofren ne de ordinaryus cekiyor insan kendine güzel güzel kafanizi dinliyorsunuz.useniyorsunuz her turlu ucan erkek sinekle bile ilgilenmeye.erkek demek dert demek.

Son yaşadığım görüşme tecrübemden sonra anladım ki ben narsist, histerik insanları çekiyorum. Hayatımda bir dönem olmuş insanlara bir bakış attığımda ney olarak 3 tane kişi olmuş böyle. İlk narsist ayrılığında kendimi çok zor toparlamıştım. Hatta bir çok kez ayrıl barışlarımız oldu. Ben zannediyordum ki benim İlişki yürütme kapasitemde bir sorun var. Ama için işine girdikçe kendimde kaygılı bağlanma stili ve terk şemamın olduğunu farkettim. Narsist egoist insanların da avlarını çok iyi analiz edip seçtiği gerçeğine ulaştım. Yani ben onlar için sürekli av olarak gözüküyorum. Bu döngüyü nasıl kıracağım. Onların bende buldukları ne. Bir de böyle insanlar var hepsinin teker teker beni bulması nasıl oluyor. Karşıma sistematik olarak çıkması neden. Ne yapabilirim
Çocuklugumuza ınılmesı gerektıgını dusunuorum .Eger ki gelırınız varsa ıyı bır doktorla çozulebılıomus masraflı ve uzun bır yol

Narsistler en cok ozguven problemi olan insanlarla birlikte olmayi severler. Oyle bi sıkıntın varsa ona eğilmeni öneririm. Alttan almaktan verici olmaktan vazgecmen gerekio.

Narsizm sandiginiz kadar yaygin degil. Yani bu kadar badir tipler de surekli sizi bulamaz zaten. Muhtemelen siz iliskilerinizde asiri verici oldugunuz icin somuruluyorsunuz. Lutfen akliniza her gelene narsist demeyin, ben 39 yasindayim 1 tane narsiste denk geldim hayatimda, siz dusunun artik

Son yaşadığım görüşme tecrübemden sonra anladım ki ben narsist, histerik insanları çekiyorum. Hayatımda bir dönem olmuş insanlara bir bakış attığımda ney olarak 3 tane kişi olmuş böyle. İlk narsist ayrılığında kendimi çok zor toparlamıştım. Hatta bir çok kez ayrıl barışlarımız oldu. Ben zannediyordum ki benim İlişki yürütme kapasitemde bir sorun var. Ama için işine girdikçe kendimde kaygılı bağlanma stili ve terk şemamın olduğunu farkettim. Narsist egoist insanların da avlarını çok iyi analiz edip seçtiği gerçeğine ulaştım. Yani ben onlar için sürekli av olarak gözüküyorum. Bu döngüyü nasıl kıracağım. Onların bende buldukları ne. Bir de böyle insanlar var hepsinin teker teker beni bulması nasıl oluyor. Karşıma sistematik olarak çıkması neden. Ne yapabilirim
Sürekli narsist insanları seçmenin altında bir neden yatıyor olmalı. Sonuçta sadece onlar seni seçmiyor sen de onları hayatına kabul ediyorsun. Bilinçaltı alışık olduğu koşullara yönelir, o koşullar bize zarar veriyor da olsa bilinçaltımız için alışık olduğu ilişki güvenli alanıdır.

Narsizm sandiginiz kadar yaygin degil. Yani bu kadar badir tipler de surekli sizi bulamaz zaten. Muhtemelen siz iliskilerinizde asiri verici oldugunuz icin somuruluyorsunuz. Lutfen akliniza her gelene narsist demeyin, ben 39 yasindayim 1 tane narsiste denk geldim hayatimda, siz dusunun artik
Nariszm fazlasıyla yaygın bir durum. Gizli narsistleri tespit edebilmeniz zor olduğu için anlamamış olabilirsiniz. Ya da çok şanslısınız hep düzgün insanlar çıkmış karşınıza 🤷‍♀️

bir narsistle karşı karşıya olduğunuzu ilişkinin hangi evresinde anlıyorsunuz? bence bu da önemli. çünkü ben bahsettiğiniz şeyleri sevdiğim insandan duysam buz gibi soğurum. bana sürekli kendini övse, sürekli iyi yerlerde olduğunu benim görmemi beklemeden kendi anlatsa, 10 kere fotoğrafıma zoom yapıp bakıyor musun, ben ayrılsam yalvarır mısın tarzı konuşsa o dakika ayrıldığımızda yalvarır mıyım yalvarmaz mıyım gösteririm herhalde :halay: siz daha ilişki başında özgüvensiz ve varım yoğum senindir durumundaysanız ve ilk bu tarz sorusunda rahatsız olmayıp ilişkiye devam ediyorsanız belki narsistler sizin karşınıza çıkmıyor da siz narsist insan seviyor olabilirsiniz. çünkü 1 kere sorulan soruya gülüp geçseniz, 2de gülüp geçseniz 3cüsünde "manyak mısın" diye sorarsınız.. 10 kere soruluna kadar rahatsız olmuyor da rahatsız olduğunuzu çok sonra anlıyorsanız, bu tarz insanlardan hoşlanıyorsunuz kendi fikrimce. ilk önce kendinize değer gösterin, kendinizi sevin. özgüveniniz yerinde olduktan sonra size ilk kendini övmeye çalışan insandan zaten koşa koşa kaçarsınız.

İşte her erkek sen verici olsan da acımasızca sömürmüyor..
Olay o..

Kendinizi ezdirip üzülüp sonra da çıkıp “ama o narsistti, ondan böyle oldu” diyorsunuz ya, bana tam bir zayıflık olarak geliyor bu.
Narsist kelimesini de duymaktan sıkıldım, ne kolay tanı konuluyor artık.

Madem tespiti yaptınız, kendinizi değiştirmeyi, güçlenmeyi deneyin? Ezdirmeyin kendinizi mesela. Kimse kimseyi pamuklara sarmıyor şu hayatta, başedebilmeyi öğrenmesi gereken sizsiniz.

Bir terapiste gitmelisiniz narsistleri çeken belli başlı özellikler var. Bu farkındalığa ulaşmanız en başta güzel bir şey. ama terapi şart. en kötü ihtimalle belli başlı bazı kitapları okumalı sınırlar ve öz şefkat konularında kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız (bence).

Bir de love bombing olayına gelmeyin.

Bağlanma / Amir Levine ve Rachel Heller, Hayatı Yeniden Keşfedin / Janet S. Klosko ve Jeffrey E. Young kitaplarını mutlaka okumalı ve uzman desteği almalısınız. yoksa bu senaryo sürekli tekrar eder kendini hayatınızda.

Bağlanma / Amir Levine ve Rachel Heller, Hayatı Yeniden Keşfedin / Janet S. Klosko ve Jeffrey E. Young kitaplarını mutlaka okumalı ve uzman desteği almalısınız. yoksa bu senaryo sürekli tekrar eder kendini hayatınızda.
Teşekkür ederim. Bağlanma kitabına başladım gerçekten de çok güzel. Kendi bağlanma stilimize ters düşen insanları hissettiğimiz anda yolumuzu çevirmemiz gerektiğini söylüyor. Bir oturuşta yetmişinci sayfaya geldim

Teşekkür ederim. Bağlanma kitabına başladım gerçekten de çok güzel. Kendi bağlanma stilimize ters düşen insanları hissettiğimiz anda yolumuzu çevirmemiz gerektiğini söylüyor. Bir oturuşta yetmişinci sayfaya geldim
çok sevindim kitabı zaten okuyor oluşunuza. david burns / iyi hissetmek kitabını da çok öneririm. dilerim hepsi de olumlu gelişmeler sağlar okudukça, sevgiler.

Nariszm fazlasıyla yaygın bir durum. Gizli narsistleri tespit edebilmeniz zor olduğu için anlamamış olabilirsiniz. Ya da çok şanslısınız hep düzgün insanlar çıkmış karşınıza 🤷‍♀️
Sansliyimdir ama bildigim kadariyla % 4-6 araliginda narsist var. Oyle burda yazildigi gibi elimi sallasam narsiste denk geliyorum gibi bir durum yok yani

X