Nasıl ayrılıcam, ne zaman, nasıl, help me

artemisten_notlar

Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2021
122
67
29
Öncelikle merhabalar.. Kızlar biri var, sizi çok seviyor, sizden iki yaş da küçük, rüyalarında bile sizi görüyor sık sık.. Öyle ki severken sizi incitmekten sakınıyor, öyle düşünün. Daha tanışmanızın ilk ayında ailesine götürüyor, ablası anne babasıyla tanıştırıyor. Sizinle konuşurken çocuk hayalleri kuruyor, yani bu adam sizi çok deli seviyor. Ama ailenize bu durumu açtığınızda aileniz kabul etmiyor, hem yaşı senden küçük diyor, hem de adam esnaf(5 kişi çalıştırıyor) sanayici olduğu için düzenli bir maaşı olmadığını, geleceğinin belirsiz olduğunu, kendiniz gibi devlet memuru birisi bulmanızı istiyor. Velhasıl aileniz bu adamı istemiyor. Sizse bu delice ilgiyi, arzulanmayı, şımartılmayı seviyorsunuz. Hoşunuza gidiyor ama daha önce aşık oldunuz, aşkı yaşadınız, hissettiğiniz şey aşk değil farkındasınız. Ama güven duyuyorsunuz. Ailenizin istekleriyse daha baskın.. Aileniz sonuçta canınız ciğeriniz. Çıkmaya başlayalı 4 ay oldu ama çocuk bir evlenme teklifi etmediği kaldı ki bana helalim diyor, bilmiyorum birkaç kez durumu anlattım ben hallederim, biz ailemle hallederiz diyor, ailesi güçlü biraz. Fakat ben çok istekli değilim, bunu ona kırmadan nasıl söylerim, siz olsanız ne yapardınız? Bugün söyleyecektim ablası aramış plan yapmışlar, kıramadım. Tüm akşam gezdik, yemek yedik vakit geçirdik. Annesi desen sanki geliniymiş gibi bakıyor. Ne yapsam bilmiyorum ne olur bir yol gösterin, help me

Öncelikle merhabalar.. Kızlar biri var, sizi çok seviyor, sizden iki yaş da küçük, rüyalarında bile sizi görüyor sık sık.. Öyle ki severken sizi incitmekten sakınıyor, öyle düşünün. Daha tanışmanızın ilk ayında ailesine götürüyor, ablası anne babasıyla tanıştırıyor. Sizinle konuşurken çocuk hayalleri kuruyor, yani bu adam sizi çok deli seviyor. Ama ailenize bu durumu açtığınızda aileniz kabul etmiyor, hem yaşı senden küçük diyor, hem de adam esnaf(5 kişi çalıştırıyor) sanayici olduğu için düzenli bir maaşı olmadığını, geleceğinin belirsiz olduğunu, kendiniz gibi devlet memuru birisi bulmanızı istiyor. Velhasıl aileniz bu adamı istemiyor. Sizse bu delice ilgiyi, arzulanmayı, şımartılmayı seviyorsunuz. Hoşunuza gidiyor ama daha önce aşık oldunuz, aşkı yaşadınız, hissettiğiniz şey aşk değil farkındasınız. Ama güven duyuyorsunuz. Ailenizin istekleriyse daha baskın.. Aileniz sonuçta canınız ciğeriniz. Çıkmaya başlayalı 4 ay oldu ama çocuk bir evlenme teklifi etmediği kaldı ki bana helalim diyor, bilmiyorum birkaç kez durumu anlattım ben hallederim, biz ailemle hallederiz diyor, ailesi güçlü biraz. Fakat ben çok istekli değilim, bunu ona kırmadan nasıl söylerim, siz olsanız ne yapardınız? Bugün söyleyecektim ablası aramış plan yapmışlar, kıramadım. Tüm akşam gezdik, yemek yedik vakit geçirdik. Annesi desen sanki geliniymiş gibi bakıyor. Ne yapsam bilmiyorum ne olur bir yol gösterin, help me
Ailen istemiyorsa ısrarcı olmamalı diye düşünüyorum.

4 ayda ne helali hem ya?!

4 ayda ilişkinin ilerlemesine okayim ama hemen aile ile tanıştırma, helalim demeler, sürekli aile ile plan yapmalar. Bi değişik geldi, eğer samimi halleri ise çok seviyor demek ki ama emin de olamaz insan.

Ailenize karşı gelecek kadar sevmiyorsunuz, o yüzden bırakın da başkası ile mutlu olsun adam. Memurlukta ne varsa, bu memur ailelerin kafalarını hiç anlamayacağım. Zengin baba- fakir baba kitabı aklıma geliyor bu konuları her duyduğumda...

Ailen istemiyorsa ısrarcı olmamalı diye düşünüyorum.

4 ayda ne helali hem ya?!
Diyor ki bak benim ablam da evleneceği zaman enişteme izin verme işleri, sonra ablam ısrarcı oldu kaçarım dedi, ailem kabul etti diyor. Kaçmak filan benim hiç tarzım değil. Seviyorum iyi biri ama olur ya bilirsiniz, içinizden gelmez, gönülsüzsünüzdür biraz. Sırf onu kırmayayım diye devam ettikçe işin içinden çıkamıyorum. Çok baskın, çok ikna edici. Tam bir şey söyleyeceğim hop bir plan yapıyor, bir sürpriz ayarlıyor, bir şey diyemiyorum.

Istekli degilseniz 4 ay çocuğu niye iyice kendinize bagladiniz yazık ya.
Yani sizi simartiyor egonuzu okşuyor diye çocuk iyice bağlanmış 4 ay sürmemeliydi oyalamişsiniz sanki.
Hayır geçmişte 5 yıllık bir ilişkim oldu, ailemi ikna edemedim. Ayrıldım. Şimdi bu çocuk beni sevip, ciddi safiyane duygularla sevince ne bileyim mutlu oldum. Ayrılma konuşması iki kez yaptım, bak dedim bu böyle olmaz. Ama diyor senin peşini bırakmayacağım, sana karşı çok farklı hissediyorum, gerekirse kaçırırım filan. Bir türlü orta yolunu bulamıyorum, nasıl söyleyeceğim.

Ya birini böyle çok sevip “ailem memur istiyor” diye ayrılsa ne düşünürüm bilemiyorum. Komedisiniz gerçekten. Ayrıca memur devri mi kaldı para esnaflarda uyandırayım. Sevmiyorsanız o ayrı da ailem şöyle böyle istiyor demeniz karakterinizin oturmadığı izlenimini verdi.

Kusura bakmada ne arabesk bakis açisi ya? Helalim nedir ya? Madem bu kadar dindar ne diye flört ediyor? Görücü üsülü ile birini bulsaymis. Cok saçma olaylar ya. Abla ve ailesi hemen dakika bir gol bir olayin içindeler.

Bunlar deli gibi sevmeler degil, dominant olmaktir. Ben irkegimdir demektir. Normal etraflica düsünebilen biri ilsikilerin, evliliklerin ne kadar zor oldugunu bilir ve herseyi yavastan almak ister. Ailesini birini tanistirdiginda tam emin olur, birçok zaman geçmesi lazim da emin olmasi için.

Adam evlenmek istiyor, ailesi cocugu evlendirmek istiyor ve olay bu. Simdi senin gözünü boya asamasindalar. Yerinde olsam uzaklasirdim, hemde hiç arkama bakmadan.

Tüm bunlar 4 ayda mı oldu?
Daha fazla vebal almadan kendinize memur bir aday bulun.
Gerçek sevgileri harcamayın lütfen.
Evet geçtiğimiz haftalarda ailem yanıma geldi, yemin ediyorum 2 hafta hiç görüşmedik. Bak dedim ailem sert bu konuda filan. Daha dün yolcu ettim bugün plan yapmışlar ailecek. İş gittikçe ciddiye biniyor. Olay şu? Nasıl ikna edicem ayrılmaya

İnsan en başında ya o heyecanı o aşkı hissediyor ya da hiç bir zaman hissedemiyor. Bir insanı zamanla seversiniz ancak zamanla aşık olamazsınız. Aşık olmadığınızı bildiğiniz biriyle, size olan ilgisi hoşunuza gittiği için aslında bir geleceği olmayacağını bildiğiniz halde görüşmeye devam etmişsiniz. Aileniz falan işin bahane kısmı. Evliliği gerçekten istemeyen sizsiniz bence. Anlattığınıza göre size deli divane aşık olan adama ne şekilde evlilik istemiyorum derseniz deyin her türlüsü kırıcı ve yıkıcı olacaktır. O yüzden gerçek ne ise onu anlatmak, en azından ayrılırken dürüst davranmak en doğrusu olur. Ama tabi karar sizin

İstemiyorsanız neden ablayla tüm akşam gezecek kadar aileye yakın oldunuz?
İlk aydan anneyle tanışmak vs çok erken.
Adam kendi kendine gelib güvey olmamış sizde ailenizin onaylamamasına ve yoğun duygular beslenmemenize rağmen ilişkiyi 4 ayda ileri boyutlara taşımışsınız, şimdi de nasıl kirmayayim diyorsunuz.

Helalim demeler ailece sizi bu kadar sarıp sarmalamalar da normal gelmedi bana.

Kusura bakmada ne arabesk bakis açisi ya? Helalim nedir ya? Madem bu kadar dindar ne diye flört ediyor? Görücü üsülü ile birini bulsaymis. Cok saçma olaylar ya. Abla ve ailesi hemen dakika bir gol bir olayin içindeler.

Bunlar deli gibi sevmeler degil, dominant olmaktir. Ben irkegimdir demektir. Normal etraflica düsünebilen biri ilsikilerin, evliliklerin ne kadar zor oldugunu bilir ve herseyi yavastan almak ister. Ailesini birini tanistirdiginda tam emin olur, birçok zaman geçmesi lazim da emin olmasi için.

Adam evlenmek istiyor, ailesi cocugu evlendirmek istiyor ve olay bu. Simdi senin gözünü boya asamasindalar. Yerinde olsam uzaklasirdim, hemde hiç arkama bakmadan.
Bi de gaçırırım seni demiş ya. Höyyyt.

X