Nasıl bir ütü ve nasıl bir çaycım almalıyım?

ayzeze

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2012
1.252
342
Kızlar merhaba. Bu siteye girmeden çeyiz alışverişimi yapmıyorum valla:)))

Ben şimdi de ütü ve çaycım almaya karar verdim.
Siz bana hangi ütü markasını önerirsiniz.?? Ütüler konusunda çok fazla bilgim yok da. Piyasada bir sürü mmodel var. Şu kazanlı olanlar bana göre biraz fazla. Bu nedenle diğer klasik ütülerden istiyorum. Hangi markalara bakmalıyıym sizce ))

Bir de kendi evimde arçelik çaycım kullanıyorum gayet memnunum ama başka hangi altarnatifleri kullanabilirim. Kullanışlı ve çelik olsun isiyorum.

bu ütü konusunda philips mmarkasını çok tavsiye edenler oldu. Sanırırm ben de philips almaya karar verdim.
Acaba bu ütülerde kolaylık sağlamak için ütü modellerinde hangi özelliklere bakmak lazım?

Son düzenleme:
bu ütü konusunda philips mmarkasını çok tavsiye edenler oldu. Sanırırm ben de philips almaya karar verdim.
Acaba bu ütülerde kolaylık sağlamak için ütü modellerinde hangi özelliklere bakmak lazım?

son çıkan kazanlı ütüsü harika kumaşa göre ısısını kendisi ayarlıyor buhar gücü çoook fazla internette fiyatı piyasaya göre uygun güvenilir bi siteden alabilirsin bence

Kızlar merhaba. Bu siteye girmeden çeyiz alışverişimi yapmıyorum valla:)))

Ben şimdi de ütü ve çaycım almaya karar verdim.
Siz bana hangi ütü markasını önerirsiniz.?? Ütüler konusunda çok fazla bilgim yok da. Piyasada bir sürü mmodel var. Şu kazanlı olanlar bana göre biraz fazla. Bu nedenle diğer klasik ütülerden istiyorum. Hangi markalara bakmalıyıym sizce ))

Bir de kendi evimde arçelik çaycım kullanıyorum gayet memnunum ama başka hangi altarnatifleri kullanabilirim. Kullanışlı ve çelik olsun isiyorum.

tefal inox çaycı -philips azur 170 gr şok buhar ikisini de kullanıyorum çok memnunum

cnm arzumun çaycısından çok memnunum annem almıştı valla 6 senedir belki daha fazladır kullanıyoruz maşallah hiç bişi olmadı bende çeyizime aynısından aldım ütü olarakta tefalin ütüleri çok kaliteli

Şu kazanlı ütülerden ben de istiyorum ama çok yer kaplar diye korkuyorum. Ama philips azur serisini alıcam.. Beğeniyorum onları..

Ben de evli bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine philips azur gc4870 i araştırdım. forumlarda çok iyi yorumlar okuyunca da çeyizime aldım. altıncıcaddeden 55 liralık çekle beraber 240 liraya geldi. Kazanlı ütüleri daha kalabalık aileler için öneriyorlar, ben de daha pratik birşey olsun istedim. Henüz kullanmadığım için tavsiye edemem ama araştırdığım kadarıyla güzel bir tercih oldu.

kızlar ben de biraz araştırdım az çok fikir sahibiyim ama şu tabanlar aklımı karıştırıyor.Bir sürü tabanlık çeşidi var. Mesela tefal ve philips arasında kalıyorum. unların buhar güçleri de var. mesela 100 gr yada 150 gr buhar gücü iyimidir sizce? ya da tabanlık nasıl olmalı??

tefal için şans işi diyorlar su akıtma sorunu çıkartıyomuş diye duydum bana da ütü için philips azuru tavsiye ettiler..

Ne kadar buhar veriyorsa o kadar iyidir.philips azur serisinden bütçene uygun bir model seçebilirsin .Ayrıca çaycını alırken içinede mutlaka bak plastik materyal olmasın çok koku yapıyor:KK31:

utü olarak philips 4870 azur aldım çeyizime çok güzel tavsiye ederim bir de philipsin yeni kablosuz ütülerine de bakabilirsin

Merhaba bende çeyizim için yeni philips aldım. Çaycı olarakta Korkmazın büyük cattlelı olanından aldım. Annemde aynısını almıştı o zaman eve. Ama Çok gürültü yapıyor kaynarken sadece. O anda değiştiremedim. Ama kullananlar memnun, çelik olduğu için..

bence ütü bakarken içinde kireç oluşturmayacak ütü varsa ondan alabilirsin. o kireçler insanı sinir ediyor. kendi kendini temizleyen ütüler var galiba, onlara bakabilirsin. tam bilmiyorum.

geçen gün rowentnıon indirimine girin bir ürürnü vardı. Çok kaliteli geldi bana ama biraz ağırdı. ağırlık da önemli. Genelde sanırırm rowentanın ütüleri biraz ağır oluyor. Ben daha hafifi ve daha kaygan olanlardan istiyorum. Bir de en kaygan taban hangisidir sizce??

benim ütümde philips energy care çok memnunun philips ütüde bir numara ,çaycımda arzum akıllı sultan çok kullanışlı suyu soğuduğunda ve ya soğuk su eklendiğinde kendiliğinden ısıtmaya başlıyor ikisindende memnunum

Arkadaşlar ben de phiips alacaktım ama bugun mağazaya gittim ve tefal aldım. ,ikisini de denedim ve tefala karar verdim. Oradaki kıza dedimki tefal de su damlatma oluyormuş dedim. Meğersem şöyleymiş. Eğer ütü iyice ısınmadan ütüye başlarsan damlatma oluyormuş. İki markayı da denedim ve buhar gücü olarak tefale karar verdim. Size de tavsiyem ütü almadan önce mutlaka mağazada bir fişe takıp buhar gücünü kontrol etmeniz. Diğer eşyalarımı alırken size danışacağim kızlar:)))Çok faydalı bilgiler alıyorum buradaki arkadaşlardan:))))

X