Nasıl davranmalıyım anlamadım?

Benim ismi mi de mişli muslu söylüyolar. Aile içinde duzeltemiyorum çünkü ya umursamiyolar yada benden büyükler soylenmiyo işte. Aslına bakarsan hoşlanmıyorum o tarz kisaltmadan. Ben olsam bende aileye yeni katilan birinden ismimi öyle duymak istemem. Kaldı ki size haber yollamış zaten. Keşke sormasaydin tekrar abla diyeyim mi diye. Evet abla de diyememistir o yüzden çareyi görüşmemekte bulmuştur.

Biri bana abla dese kendimi yasli hissederdim huris cok guzel ama heralde sana ustunluk taslamak icin bunu takinti yapmis. Abla de bakiyim ona da bozulcak mi kendini teyze gibi hissetsin biraz. 35 yasina gelmis hala cocuk gibi davraniyo

Eşimin kuzeni ille evime gelsin diye rica minnet işine girmem bi kere gelirse kapı ahanda burda

Arkadaslar bu arada bayramda bayramlaşmaya gittik evlerine eşim aradı önceden haber verdi zannediyorum ki benimle karşılaşmamak için çıkmış annesi arkadaşlarıyla buluştu vs dedi ama arkadaş mi kuzen mi yanı ve bayramda herkes akrabalarıyla gorusuyor bana hiç inandırıcı gelmedi açıkçası benim de samimiyet konusunda hiç inancım kalmadı her ne olduysa oldu ama bayram günü bu yaptığını çok terbiyesizce buldum

Benim ismi mi de mişli muslu söylüyolar. Aile içinde duzeltemiyorum çünkü ya umursamiyolar yada benden büyükler soylenmiyo işte. Aslına bakarsan hoşlanmıyorum o tarz kisaltmadan. Ben olsam bende aileye yeni katilan birinden ismimi öyle duymak istemem. Kaldı ki size haber yollamış zaten. Keşke sormasaydin tekrar abla diyeyim mi diye. Evet abla de diyememistir o yüzden çareyi görüşmemekte bulmuştur.
Pardon sunu ekliyeyim kayinpederimle haber yolladı iki kez bu olaydan sonrada kayinpederimle tartışmışlar evden ben çıktıktan sonra bana bunu sormaya nasıl cesaret eder diye kp yı evden kovmuş.bir de topluluk içinde dediğim kp kendi annesi eşim ve ben evde yabancı biri yoktu.Bundan alinilacagini dusunmuyorum bence abla dersen çok mutlu olurum bende seni kardeşim gibi görüyorum diye bi cümle kursaydi hem kalbimi kirmamis ve olayı tatlı bir şekilde çözmüş olurdu.

Diyim problem değil tabi de sordum bunu kendisine takılıyosan bu duruma derim diye kendisi gerek yok herkes bana öyle diyor zaten dedi.Şimdi bunu dedikten sonra tavır yapmasını anlamadım.Hmmm bak ben sana abla dedirtmesini bilirim gibi bişi oldu sanki

ama insanlarin icinde sormussunuz sorun bu..
keske basbasa kaldiginizda sorsaydiniz,buyuk ihtimal rencide oldu..

yorumlarda da soylediklerigibi herkesin icinde huris dememe bozuluyormyssun dedigin icin alinmistir. sonucta siz o ailenin gelinisiniz ne yapsaniz insanlari tedirgin edecektir. objektif dusunun ve kadinin ayni sekilde size lakapla seslendigini farzedin. her insanin alinma kapasitesi farklidir ve normalde takmayacagi seyleri alakasiz insanlar dile vurdugu zaman zoruna gidebilir. siz telafisini yapmissiniz evinize de cagirmissiniz. bu saatten sonra gelmek istedigi zaman size bildirir ki evinize gelse bile artik bi samimiyetiniz olacagini sanmiyorum dikkatli olun. karsilastiginiz yerlerde de halini hatrini sorun gecin dert etmeyin
Sanırım haklisiniz bu durumun üzerine kızın annesi ve KV konuşmuyor böyle bi gerginlikleri var ve büyük ihtimalle benim de bu savaşa dahil olacağımı düşündükleri için sürekli kötü niyetli dusunuyorlar.Ama ben buna karşı birsey yapamam bu düşüncenin önüne geçemem sanirim agzimla kuş tutsam bu böyle olacak.Oysa yeni gelen insan kendine samimi bir dost ariyor ailemden kptum ve hiç tanimadigim bambaşka kulture sahip insanların arasına geldim ne biliyim biraz fazla duygusal yaklasiyorum galiba

ama insanlarin icinde sormussunuz sorun bu..
keske basbasa kaldiginizda sorsaydiniz,buyuk ihtimal rencide oldu..
Malesef başbaşa kalma durumu pek olmuyor sürekli toplu halde gorusuluyor sorduğumda da odada zaten kendi annesi ve bana haber yollattigi kp vardı.Yabancı biri olsa haklisiniz.

Merhaba Arkadaşlar ben birkaç aylık yeni evliyim.Aklıma takılan birşey var.Aslında benim açımdan tam olarak bir problem yok ama karşı tarafın problem ettiğini düşünüyorum.Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Eşimin kuzeni benden 7 yaş büyük bayan ben 28 yaşındayım kendisi de 35 yaşında ailede küçük büyük herkes ona huriş diye hitap ettiği için bende kendisini samimi gördüm bu şekilde kendisine hitap ettim ancak kesinlikle bir saygısızlık maksadım olmadan.Evlilik sonrası sürekli bana aile büyükleri ile haber yollandı abla desin vs diye.Bende birgün aile arasında toplanıldığında huriş sanırım ben sana böyle diyorum diye alınıyomuşun ben sana olan samimiyetimden böyle hitap ediyorum istersen abla da derim dedim.Yok olur mu tabi de vs.Bundan sonra yaşıtlarımız arasında bi sohbette beni durduk yere bozmaya çalıştı.Hiç oralı olmadım lafı kısa kestim tatsızlık olmasın diye konuyu kapadım.Kuzenin annesi ve teyzeleri evimde iki kez misafir ettim ikisine de bahane bulup gelmedi.Sonra büyüğümdür kuzenimin evini görmedim demesin diye telefonla aradım davet ettim çok yoğunum.Haftaya bakarız vs dedi.Bugün tekrar yazdım hangi gün müsaitsen bekliyorum şeklinde mesajımı sabah gördü ama hiç cevap vermedi.Bayramda da büyüklerin evinde karşılaşacağız.Sormak istediğim benim bir hatam mı var ille de abla mı demeliydim kendisi gerek yok demesine rağmen şuanda ona karşı biraz öfkeliyim bayramda nasıl davranacağımı bilemiyorum açıkçası yardımcı olursanız sevinirim.
Mesefa koy bence. Hitap sekli kullanma ortaya konuş.
Ayrica Tavşanın suyunun suyu gelmesin zaten eve.
Hayatta unutulmamasi gereken herkesi memnun edemezsibn

bence gereksiz kapris yapmış ya hiç takmayın karşılaşırsanız da abla deyiverin ama o kadar, yeter siz fazla fazla yapmışsınız yapacağınız şeyi biri bir şey derse de kaç kere evime çağırdım ben bu kadar büyüten kendisi dersiniz
neymiş sanki bu kadar sorun edecek

bence gereksiz kapris yapmış ya hiç takmayın karşılaşırsanız da abla deyiverin ama o kadar, yeter siz fazla fazla yapmışsınız yapacağınız şeyi biri bir şey derse de kaç kere evime çağırdım ben bu kadar büyüten kendisi dersiniz
neymiş sanki bu kadar sorun edecek
Teşekkür ederim bende böyle yapmayı dusunuyorum

Bu Kadin kendini fazla bisey saniyor ailede fazla simartilmis sanirim. ben olsam bidahiki karsilastigimda abla der gayette mesafeli davranirim selam selam samimiyete gerek yok

Pardon sunu ekliyeyim kayinpederimle haber yolladı iki kez bu olaydan sonrada kayinpederimle tartışmışlar evden ben çıktıktan sonra bana bunu sormaya nasıl cesaret eder diye kp yı evden kovmuş.bir de topluluk içinde dediğim kp kendi annesi eşim ve ben evde yabancı biri yoktu.Bundan alinilacagini dusunmuyorum bence abla dersen çok mutlu olurum bende seni kardeşim gibi görüyorum diye bi cümle kursaydi hem kalbimi kirmamis ve olayı tatlı bir şekilde çözmüş olurdu.

Tabi öyle dese daha iyi olurdu.

ben okurken sıkıldım abla de olsun bitsin niye illa zorla eve çağırıyosun görüşmek samimi olmak istemiyomuş kadın. gerçekten bazen anlayamıyorum bu hareketlerinizi sen samimi olmak isteyebilirsin ama olma kadın olmak istemiyo duymuşsun abla desin diye niye hala huriş huriş

ben okurken sıkıldım abla de olsun bitsin niye illa zorla eve çağırıyosun görüşmek samimi olmak istemiyomuş kadın. gerçekten bazen anlayamıyorum bu hareketlerinizi sen samimi olmak isteyebilirsin ama olma kadın olmak istemiyo duymuşsun abla desin diye niye hala huriş huriş
Siz biraz agresifsiniz galiba kime çatacağınızı şaşırmışsınız.Ben bu konuyu birileri burda beni azarlasın diye değil fikir almak için paylaştım kendinize gelin ayıp ediyorsunuz. kimseyi zorla çağırmadım.Kendisi tekrar haberleşelim dediği için tekrar davet ettim kendisi icabet etmedi o ayrı bu olaydan sonra da ben kendisine bu şekilde hitap etmedim zaten kimseyle ille de samimi olacakta değilim kendi kaybeder.

Siz biraz agresifsiniz galiba kime çatacağınızı şaşırmışsınız.Ben bu konuyu birileri burda beni azarlasın diye değil fikir almak için paylaştım kendinize gelin ayıp ediyorsunuz. kimseyi zorla çağırmadım.Kendisi tekrar haberleşelim dediği için tekrar davet ettim kendisi icabet etmedi o ayrı bu olaydan sonra da ben kendisine bu şekilde hitap etmedim zaten kimseyle ille de samimi olacakta değilim kendi kaybeder.

İlla burada o kadını mı suçlamam gerekiyordu? O kadını eleştirseydim ayıp etmeyecektim öyle mi?? Kadın açık açık haber yolluyor kadın bana abla desin diye siz hala huriş demeye devam ediyorsunuz. Üst üste aramışsınız eve gel illa nolur eve gel yalvarırım eve gel diye. madem kendisi kaybedecekse neden konu açıyorsunuz evime gelmedi diye?

valla ben sizin tavrınızdan rahatsız oldum ne o oyle gel gel die çağırmalar o sizin evinizi görmek istiyorsa gelir zaten üstüne düşmeyin bu kadar hint kumaşımı :d

İlla burada o kadını mı suçlamam gerekiyordu? O kadını eleştirseydim ayıp etmeyecektim öyle mi?? Kadın açık açık haber yolluyor kadın bana abla desin diye siz hala huriş demeye devam ediyorsunuz. Üst üste aramışsınız eve gel illa nolur eve gel yalvarırım eve gel diye. madem kendisi kaybedecekse neden konu açıyorsunuz evime gelmedi diye?
Hayır tabi ki suçlamanız gerekmiyor hatta öneri de getirebilirdiniz.Şuan sanki karşımda konunun muhattabı varmış gbi agresifçe konusuyorsunuz bir bayana yakıştıramadım açıkçası.Kendisi bu olaydan sonra ben demedim babane dedi benim haberim yok diyebilirsin tabi ki diye kendisi durumu inkar etti.Dürüstçe evet ben haber yolladım gibi bir durum da yok forumun tamamını okumamışsınız.Tekrar ediyorum ben kimseye huriş demeye devam da etmedim...Üstüne basayım.Kimseye de yalvarmadım(Bu tabiriniz de çok itici)Evime davet etmemin sebebi arada bir kırgınlığı olduysa bunu çözmekti.Davete icabet etmeyene de malesef bu saatten sonra benim yapabileceğim birşey yok.

valla ben sizin tavrınızdan rahatsız oldum ne o oyle gel gel die çağırmalar o sizin evinizi görmek istiyorsa gelir zaten üstüne düşmeyin bu kadar hint kumaşımı :d
Yahu ille gel demedim :) ilk teklif ettim tabi gelmek isterim haftaya haberleşelim dedi.Haftaya mesaj attım müsaitim buyur gel diye benesaj atmasam ben kabahatli olmaz mıydım.Ben üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum.

X