nasıl davransam bilmiyorum :(

canım benim ablamdada böyle bir sorun var maalesef,eniştem annesi ne derse o,
aynı binada oturuyorar ablamların mutfak giderlerini bile annesi gibip pazardan alıyor sormuyor bunların neyi var neyi yok ne alayım diye kafasına göre alışveriş yapıyor eniştme kazandığını olduğu gibi annesine verir o çeviri evi..(annesinin babasının zaten maaşı var hani ihtiyaçlarıda yok)
ablamda 3 yıllık evli..şimdi ablam tutturdu dayanamıyorum ayrılıcam dedi.
abim var benim eniştemi çekti bir kenara mademki karına çocuğuna bakamayacak ailenden ayrılamayacaksan niye evlendin dedi,adam gibi karına çocuğuna sen bakacaksın maaşınla kendi evini geçindireceksin dedi..annenlerle altlı üstlü yani eviniz yakın diye böyle olabilir uzak bir yerden ev kiralayın bir deneyin dedi. yoksa ablamın ayrılacağını söyledi,şimdilik iyi davranıyor bakalım ama
çok zor bişey bilirim canım
aileden büyükler varsa eşinle güzelce konuşabilir hani sonuçta sizde bir aile oldunuz kimsenin sizin hayatınıza müdahele etmesine izin vermeyin felan diyebilirler..eşinin biraz ailesine karşı seni ve hayatınızı savunması gerekli bence

hayır ıstemıyprum eger tutarsan gıder tek basına oturursun de. al sonra karsına guzelce konus. ıkınızın artık aıle oldugundan. anneısnın cok ıyı nıyetlı boyle davrandıgından ancak artık rahatsız oldugundan ılk olarak talı dılle anlamazsa agzına acı bıber surerek anlat ,

eşinizle ciddi anlamda konuşun..kırıcı olmadan ama sert ve kararlı olun.."beraber konuşup karar veriyoruz sonra kendi başına başka kararlar alıyorsun, sana olan güvenimi zedeliyorsun, oturacağımız evi ikimiz seçeceğiz yada burdan taşınmayacağız "diyeceksiniz..

ailede bu konuşmayı yapacak kimse yok...eşimin abi dedği bi arkadaşı var ona anlattıım durumu o da ben tanıyorum o yıllardır böyle tek çözüm senin atanıp başka şehire gitmen dedi :KK43: eşime kızıyorum 30 yaşında hala kendi başına karar veremiyo.bebeğimiz olacak ve ben kendi karar verme yetisi olmayan bi baba istemiyorum

ev konusunda akşam annesi aradı yine o eve taşının dedi eşimde biz o evi beğenmedik dedi...tabi bunun çncesinde ben bi sinir patlaması yaşadım o sayede yok dedi ama her konuda bir kavgayla çözülmezki

konuşma yaptık evlilik yıldönümümüzde sakince anlattım durumu şuan bizim paramız var ama izinsiz kullanamıyoruz bu senin içinde zor dedim ilk başta altınları vermekle başladı bu durum ve hata olduğunu oda kabul ediyo ama bu konuşmadan sonra hala durum aynı... benim rızam olmadan kooperatife girdiler 1 yıl oldu hala başlamadı mütahit başkasına devretti ve biz 1 yıllık zarara uğradık verilen parada bunlarıda görüyo hala onları dinliyo konuşuyoruz tamam diyo sonra yine aynı

canım benim hamilesinde şimdi üzmemeye çalış kendini..
eşinle güzelce konuşunca tavrını değiştirmeye çalışmıyormu,
hamilelikte hassas olduğunu felan vurgula ne bileyim hani belki faydası olur..
ben hamileyken bebekle doğumla vs konularda kitaplar aldığımda eşiminde okumasını sağlardım şimdi bebekle ilgili çok konuda o beni uyarır kitapta böyle yazıyordu der
canım aklımada biişey gelmiyorki,inşallah seni dinler güzelce konuşup çözüm bulursunuz

ancak 15 yıl geçtikten sonra her istediği yaptırısın dah çok vakit var

erkeklerin hepsi kuş beyinle evlendiklerini ancak o zaman idrak ediyorlar

sabır güzelim sabır​
a.s.:nazar:

hep bu anası yüzünden sorun yaşıyoruz hamileliğim falanda umurlarında değil anası bana hastaneye çok sık gitme diyo para gidecek diye çıldırcam çok stresliyim ya

hep bu anası yüzünden sorun yaşıyoruz hamileliğim falanda umurlarında değil anası bana hastaneye çok sık gitme diyo para gidecek diye çıldırcam çok stresliyim ya

daha neler?akannehir

sizin paranıza bu kadar karıştırmayın.. bilmiyorum ama bir yolunu bulmanız lazım.. bilmiyorumkismile

canım bak dediğim gibi ablamında buna benzer sorunu var ne yaptıysa çözemedi..
tek çözüm eşinin tavrını değiştirmesi,onuda nasıl kandırabilirsin düşün
(kandırmaktan kastım kötü niyetli söylenmemiştir)

canım bak dediğim gibi ablamında buna benzer sorunu var ne yaptıysa çözemedi..
tek çözüm eşinin tavrını değiştirmesi,onuda nasıl kandırabilirsin düşün
(kandırmaktan kastım kötü niyetli söylenmemiştir)[/QU
evet çözüm eşimde ama konuşmaysa konuşma yaptım sakince anlattım ailesini kötülemeden anlattım ama bu çözüm olmadı
geçen salı çok kötü tartıştık bu yüzden ve ayrılma sözü bile edildi hakarete varan sözler söylendi bir buçuk yılda bu noktaya gelindi ve ben hamileyim eşim sonra özür diledi barıştık falan ama dün yine aynı şey olunca çıldırdım artık ve kavgada konuşmada çözmüyo durumu

ayy ayy çıldırıyorum böylelerine yaaa nasıl insanlar yaa
hele şu oğlullarını evlendiripte hala himayesi altında tutan annelere çok kızıyorum,
nedir bu yaa bırakın koskaca adamlar yuva kurmuşlar mutluluk dileyin vede karışmayın yaa allah aşkına yaa offf.. böyle üzüyorlar insanları sorsan şimdi kayınvalidene sütten çıkmış ak kaşık gibidir
benimkide demişti ilk zamanlar çok doktora gitmeyin ultrason zararlı diye allahtan eşim bana laf bırakmaz..
üfff

Son düzenleme:
eşinizle ortak bir iş falanmı yapıyolarki bu kadar cok karışma hakkı buluyolar anlamadım..bence onlar sizin ve eşinizin bir şey beceremeyeceğinizi, hesaptan anlamayacağınızı,birikim yapamayacağınızı evi çeviremeyeceğinizi falan düşünüyolar..ya da eşiniz bu konularda töleransı ailesine zaten vermiş onlarda bunu rahatca kullanıyolar..ama olan size oluyo..allah yardımcınız olsun

her yolu denedim iyi de konuştum anlamıyo diyosun.işin zor canım
gerçekten sinir bozucu bir durum.
aklıma gelen tek çözüm gidip kaynananla konuşman
sakin bir şekilde sıkıntını anlat artık karışmamasını iste
bilmiyorum nasıl bir kişiliği var ama umarım seni anlar
yoksa eşinin seni anlaması için bayağı zaman geçmesi gerekiyor gibi

arkadaşlar ben 1.5 yıllık evliyim evlendiğimizden beri eşimin ailesi bizim paramızı yönetiyo, araba almak istiyoruz alamıyoruz, kooperatife giriyolar yanlış zamanda zaten evimiz var ve şuan taksit ödeyecek durumda değiliz ama böyle bi borca sokuluyoruz ve bunlara eşim hep tamam diyo, evde konuşuyoruz karar alıyoruz oraya gidince yine onların dedği oluyo...son olarak taşınmaya karar verdik eşimin işine yakın bi yere annesi ve babası bi ev bulmuş bakmaya gittik iğrenç bakımsız bi ev bi ton masrafı var yatak odasından musalla taşı görünüyo...beğenmedik eşimde istemedi...konu kapandı ben bi kaç ev buldum netten eşim dün sabah o eve bakmaya gitti annesinide almış o beğenmediğimiz eve bakmaya gitmişler yine biz ikimiz beğeniyoruz karar veriyoruz ama annesi ne tutturursa o oluyo eşimin maaşını yönetiyo şu kadar avans çek ...şöyle öde...herşeye karışıyo eşim annesinin ağzına bakıyo bıktım artık benim oturacağım evi bile o seçiyo..hayır diyoruz baskı yapıyo o ev olsun diye offfffffffffffff bunaldım.bu durumu nasıl çözeceğimi bilmiyorum

senin sorunun kayinvalden kayinpederin değil
tek sorunun eşin
eşin anne ve babasının ağzına baktığı sürece sanada huzur yok
eşini nap et bu huyundan vazgeçir
bak birde hamileymissin
sinirlerin iyice gerilir şimdi
aman dikkat
bebeğini düşün
ama eşin müsade ettiği sürece onlar size karışılar izin vermesse bişey yapamazlar
bunlar senin çocuğunun isminden tut herşeyine kadarda karışırlar önünü kesmezsen
baktın eşinden bi hayır yok ozaman kayinvaldene aç ağzını yum gözünü
saygımı bozmicam diye boşuna sabretme, saygı hakkedene gösterilir
onlar sizin hayatınza saygı göstermiyorsa kendileride saygıyı haketmiyorlar

X