Nasıl hamile kaldım. Soğan kürünün mü etkisi..

Merhaba öncelikle hayırlı olsun gebeliğiniz.
Ama başlıkta soğan kürünü görünce içerikte öyle bişey aradım. Ama soğan kürüne dair hiçbişey yazmamışsınız.. ben de kullanıyorum şu an 6. Günüm gebelik istiyorum siz düzenli mi kullandınız?
Merhaba canım bana sormafın galiba ama cevaplayım yine de ben soğan kürünü hep yanlış yapıyormuşum burda öğrendim hamile kalmak için başka adet olmak için başka günlerde yapılıyormuş... Özetleyeyim hemen adet bitiminde başlayıp yumurtlama günlerinde bırakıcakmışsın ben öyle anladım onu uyguluyorum umarım doğrudur 😉

Merhaba canım bana sormafın galiba ama cevaplayım yine de ben soğan kürünü hep yanlış yapıyormuşum burda öğrendim hamile kalmak için başka adet olmak için başka günlerde yapılıyormuş... Özetleyeyim hemen adet bitiminde başlayıp yumurtlama günlerinde bırakıcakmışsın ben öyle anladım onu uyguluyorum umarım doğrudur 😉
Merhaba cevabın için teşekkür ederim canım. Ben de saraçoğlu’ndan 15 gün içmek gerektiğini duymuştum. Bakalım inşallah güzel haberlerimizi alırız🙏🏼🥰

Merhaba cevabın için teşekkür ederim canım. Ben de saraçoğlu’ndan 15 gün içmek gerektiğini duymuştum. Bakalım inşallah güzel haberlerimizi alırız🙏🏼🥰
Rica ederim canım ne demek 💐inşallah yeni yıla hamiş olarak gireriz 🎁🎄🎄🎄ben 31 aralıkta test yapıcam kısmetse bat 8 ocak bakalım 🐣🐣

Merhaba öncelikle hayırlı olsun gebeliğiniz.
Ama başlıkta soğan kürünü görünce içerikte öyle bişey aradım. Ama soğan kürüne dair hiçbişey yazmamışsınız.. ben de kullanıyorum şu an 6. Günüm gebelik istiyorum siz düzenli mi kullandınız?
Ben adetin ilk gününden itibaren 10 gün kullanıp bıraktım canım saraçoğlunda adetin bitiminden 2 gün sonra kullanın deniliyor ben böyle deneyimledim siz nasıl yapmak isterseniz öle yapın inşallah hayırlı haberlerinizi bekliyoruz☺️

Ben adetin ilk gününden itibaren 10 gün kullanıp bıraktım canım saraçoğlunda adetin bitiminden 2 gün sonra kullanın deniliyor ben böyle deneyimledim siz nasıl yapmak isterseniz öle yapın inşallah hayırlı haberlerinizi bekliyoruz☺️
İnşallah canım teşekkür ederim😍🌹

Hadi merakla bekliyorum sonucunu sabah inşallah daha belirgin bir çizgiyle karşılaşırsın 🐣🐣🐣
buda bu sabahki testim yine aynı çıktı ya kafam karıştı adet tarihim bugün normalde

Eklentiler

• DF85DD64-9E7B-42D0-A656-67D4D8D8EA6A.jpeg
    DF85DD64-9E7B-42D0-A656-67D4D8D8EA6A.jpeg
    99,9 KB · Görüntüleme: 80
Selam kızlar bende burda önceden çok araştırma yapıp hamile kalanlardanım. Öncelikle geçen ay erken gebelik testi ile gecikmenin ikinci günü pozitifi gördüm tabi sevinçler göz yaşları üç Aydır istiyorduk. Ertesi gün malesef regli oldum araştırdım kimyasal gebelik.. üzüldüm tabi ama önümüzdeki aya inşallah deyip hemen reglin ilk günü soğan kürüne başladım . Adetle birlikte rahim temizlensin diye . Yaklaşık 10 gün kullandıktan sonra yumurtlamaya iki gün kalası bıraktım. Ve bıraktığım gün folik asit başladım.tabi eşimde bir çok vitaminin bir arada olduğu bir takviye ye başlamıştı. Ve yumurtlama gününü ve bir sonraki günü değerlendirdik. Sonraki bir haftasında gün aşırı değerlendirdik. Hiç stres yapmamaya dikkat ettim bata bir hafta kalası en yoğun stres yaşayacağım sürekli merak edip test yapacağımı bildiğim için memlekete annemlerin yanına gittim. Orda aklıma bile gelmedi hiç stres yapmadım. Hatta evime döndüğümde 2 gün gecikmiştim ama geçen ay gibi kimyasal olur diye bekleyim dedim tabi beklenmiyor hemen heyecan sardı gecikmenin 3. Gününde test yaptım silik pozitif yine korktum tabi yine kimyasal diye hemen akşamına özel hastaneye gidip kan verdim. Sonuç 24 hamilesiniz ama daha çok yeni beta takibi yapalım dedi. Tabi ben üç gün sonrasına aile hekimimden randevü almıştım bile. Aile hekimine gidip kan verdim ve sonuç 201 çıktı. Aile hekimim artışın çok güzel dedi bir daha beta takip etme stres yapma hemen bi kadın doğumdan randevü al dedi. Tabi o zaman 4 haftalıktım. Burdan da bilgilendiğime göre 4 haftalıkken kese görünmeye bilir doktor beni dış gebelik olabilir falan diye korkutmasın diye iki haft evde bekleme karar verdim. Sürekli kendimi takip ettim fazla bir ağrı ya da yumurtalıklarda fazla ağrı ve beraberinde kanama görürsem hemen doktora giderim dedim. Çok şükür öyle fazla bi ağrım olmadı. Ve dün 6+0 iken doktora gittim keseyi hatta bebeği ve kalbinin attığını gördük çok şükür.. ama kalbinin atışını 8. Haftadan önce dinletmek doğru değil dedi . Ama kalbinin atışını dinlemek için 8. Hafta gel demedi kızlar. 12. Haftada gel 2li tarama testi için dedi. Bu konuda ne yapmam lazım? Sizce sakince 12. Haftayı mı bekleyim 8. Haftada gideyimi? Ve bu ikili tarama testi nedir? Genetik sorun olabileceğine mi bakılıyor eşle birlikte mi gidiliyor şimdiden teşekkür ederim ☺️☺️

çok zaman olmuş ama gittin mi kalp atışını dinlemeye? Ya da gidecek misin?
Kalbinin attığını gördüyseniz dinlemeye gerek yok bir daha.
Biliyorum merak ediyorsunuz ama evet bekleyebilirseniz sakince 12. Haftayı bekleyin. Hem pandemi dolayısıyla hem de ultrasona minimum düzeyde girmek daha iyi diye düşünüyorum ben.

2li tarama için ultrason ile ense kalınlığı ölçüsü ve burun kemiğinin varlığına bakılıyor. Sonra da kan alınıp down sendrom riski belirleniyor. Eşli gitmeye gerek yok. Eğer risk çıkarsa doktor fetal dna denen kesin sonuç veren bir teste yönlendiriyor. İsterseniz doktora gidip direk fetal dna yaptırmak istediğinizi de söyleyebilirsiniz ama hem daha maliyetli hem de türkiyede yapılmıyor o yüzden ilk etapta 2li taramaya bakılıyor.

allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Çok sevindim sizin adınıza

Bende de amh düşüklüğü fsh yüksekliği vardi tüp bebekte bile %5 şansın demisti ama biz hiç çocuk için denememistik. Doktordan çıkınca adetten bi kaç gün sonra soğan kuruyle başladım 10 gün soğan Kuru yaptım sonra incir kuru yaptım 25 gün yaptım 7 gün ara verdim sonra 25 gün tekrar yaptım bu arada aktardan bi macun hazırladılar esim ve ben onu kullandık tam incir kuru bitti macun bitme noktasına geldi ve ben hamile oldugumu öğrendim. Burada da bir çok arkadasin yazdıklarını okumuştum psikolojik olarak beni çok çok yıpratan bi süreçti ama herkes cift çizgiyi görünce birden değişti 4 haftalikken keseyi gördük 7 haftalikken kalp atışını duyduk bu hafta 10 haftamız kalp atışını daha yüksek sesle duyduk. 2 li tarama yerine gen testi yaptırmaya karar verdik onun araştırmasına başladık yurt dışına gidip 10 gün içinde sonuç geliyormuş. Demem o ki vazgeçmeyin inanın Allahını herkese sağlıkla bebeklerini kucaklarina almayı nasip etsin..

Maşallah hadi hayırlı olsun o zaman hamilesin miniğin seninle maşallah yarın ilk işin kan vermek sonraki de bize yazmak olsun o zaman 🐣🐣🐣yaa 🐣
Yok canım bugün çatlatma iğnesi olucam
İğneden önce belki gebelik vardır diye yaptım ama hiç koyulaşma olmadı yok demeli ilaçlardan hcg tetiklendi testte
14 gün sonra test yapacağım yani

X