Nasıl Kabullendiniz (Kıskanç Biri Olmak Yolunda İlerliyorum)

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.691
Herkese günaydın öncelikle belirteyim ki yogunluktan mesajlara dönemesemde tek tek okuyup hepsini kafamda degerlendirip verilen fikirleri uygulamaya çalışıyorum.o yüzden benim konumada zaman ayırıp fikrinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Bu konu daha önce benim vede başkalarınin açtığı yalnızlık ve evde kaldım konularından biraz daha farklı.
Eski konularımdan bilen bilir 35 yaşa yaklaşmış çok istesemde bu yaşa kadar hayatında kimse olmamış bekar biriyim hayatım ailevi egitim maddi olarak çok zor süreçlerden geçip adam akıllı bir iş sahibi olduktan sonra toplum içinde işe yarar biri olarak görülmeye başladım (çünkü öncesinde gercekten değersiz insanlar tarafından önemsenmeyen biriydim)

Beni anlamanız adına örnekler verip oyle değerlendirmenizi isterdim ama konu uzayacagi için sizleri yormak istemiyorum.
Sanırım hayatımda artık kesin kez kimse olmayacağını anladım hayatımın böyle devam edeceğinin farkındayım ama hala kalbime kabullendiremiyorum işin daha kötü tarafı git gide özgüvenim sarsıldi kimse tarafından begenilmedigime göre ya çok çirkinim yada karakter olarak çekilmez biriyim herhalde diye düşünmeye başladım çevremdeki insanları özellikle çok begenilen ilgi gören insanları çokça gözlemlediğimi farkettim hatta itiraf etmek gerekirse bu durumun bende yavaş yavaş kıskançlıga hatta daha üstü hasetliğe doğru yol aldığını fark ediyorum begenilen insanları gozlemleyip onda olupta bende olmayan ne var kiyası icerisine giriyorum.Hatta kendimi daha önemsiz görüyorum

Buranın altını özellikle çizmek istiyorum lutfen yanlış anlaşılmasın ama benim çevremde yada benim gördüğüm kadarıyla cevreye dünyaya(genel çervecede geniş degeelendirebiliriz) duyarsız insanlar hayaf felsefesi sadece gezmek giyinmek gösteriş içinde olmak lüx mekanlarda takılmak marka kıyafetler giyinmek olan insanlar hep daha çok begeniliyor önemseniyor hele statusü iyi bir işleei varda bu dedigim eklenince gittikleri ortamlarda daha çok saygı görüyorlar...

Eskiden böyle şeyler hiç umrumda olmazken daha doğallıktan yana sırf populer diye insanların çok rağbet ettigi seyleri önemsemeyen biriyken git gide dusuncelerim degisiyor sanki o insanları kıskanıp onlar gibi olmaya çalistigimi farkettim bi suredir bu tarz insanlarla cok sık aynı ortamda karşılaşıyorum dün bütçemin çok üstünde bir mont almak üzereyken ben ne yapıyorum dedim kiyafet secerken eskiden marka olup olmamasını önemsemezken marka kiyafetlere bakınıyorum kendime bakıyorum ben bu değilim olamam yani istesemde ben o insanlar gibi olamam benim yapimda doğallik var onlar gibi giyinmek zaten bende egreti duyar ama sanki bi görülüp begenilme önemsenme toplum içinde deger görme kaygisı yaşıyorum.

Bunu en cokta duygusal yalnızliktan hayatimda bir erkek olmayışindan erkeklerin genelde bu tarz kadınları begenip önemsediğini gördüğüm icin hissediyorum.
Ben neredeyse kimseye imrenmez kıskanmazken nasıl böyle oldum hayret ediyorum
Birde özellikle konuyla ne kadar baglantili olur bilmiyorum ama lutfen hayatıni duygusal olarak yalnız gecirenler bu sureci nasıl atlattigınızı nasıl kabul ettiginizi paylaşirsanız çok sevinirim.

Not:Ben psikolog destegi alıyorum ama bu durum bende cok yeni çok daha büyük sorunlarım varken haftada kısıtli olan bir saatimi bu durumlarla harcamakta sıkıntı...

Bu arada yogunluktan sabah 8 de yazmaya basladigim konuyu anca bitirebildim yorumlara cabuk donemeyisimu burdan anlayabilirsiniz

Zamanindan ayiran herkese cokça tesekkurler

Herkesin beğeni tarzı farklı aslında. Dediğiniz kadınlara bayılan erkekler var evet ama sizin gibi daha naturel kadınları beğenen erkekler de var.

Bence negatif düşündüğümüz zaman bu enerji diğer insanlar tarafından da hissediliyor. Hayattan keyif almaya bakın. Elbet sizi de hak edecek biri çıkacaktır karşınıza.

Sizin yerinizde olsam bir dans, tiyatro veya enstrüman kursuna giderim.

Kendinize öz eleştirinize hayran kaldim öncelikle.Herkes bunu yapamaz.Tebrik ediyorum gercekten.

Sorun tamamiyle su dönemde yalniz olmalizla ilgili aslinda.Yapınızı sizi oldugunuz gibi seven o kisi geldiginde tüm bu düsüncelere gülünüp gecilecek seyler olacak.Kendinizi sımartmak adına bir takım seyler alabilir ya da ortamlara da girebilirsiniz.Bu sizi özenti de yapmaz egreti de durmaz.Kendiniz nasıl rahat hissediyorsanız ve ne yaparsaniz iciniz rahat edecekse oyle hareket edin zaten ki siz bunun zaten farkındasınız.

Evrene negatif düsünceler yerine ısıl ısıl enerji
sacın ki dönüsü de oyle olsun💗

Madem hayatta yanlız olmayı kabul ettiniz
Bundan sonra da bir ilişkim olmayacak diye düşünüyorsunuz
O zaman neyim eksik diye düşünmeyi de bırakın

Marka giymekle , süslenmekle falan alakası yok
Öyle olsa hep marka giyenler , her gün kuaförde güzellik salonlarından çıkmayan kişiler evlenirdi

Yalnizligi kabullenmeyin ama umursamayinda. Karsiniza kimin ne zaman cikacagi belli olmaz hayatinizi doyasiya yasamaya bakin. Gecen birsey okumustum esprisine sizede solim yanlis anlamayin " Evde kalan degil asil evlenen evde kalir. Bekar insan istedigi gibi gezer tozar". Gezin tozun kurslara turlara katilin hayatin keyfini cikartin.

Her defasında aynı şeyi söylüyorum fakat vitrininizle insanı bir süre yanınızda tutabilirsiniz. Ben sizde çok büyük bir karamsarlık olduğunu düşünüyorum. Eğer o moddan çıkmazsanız hayatınız hep bu sarmalda geçer. Yeni ortamlara(kurslar vb.) girerseniz yeni insanlarla tanışır ve iletişim kurarsınız. Kim bilir belki aralarından biri 'beyaz atlı' prensinizdir. :KK5:

Devamli ben dogalim onlar gibi olamam demişsiniz de dogallikla pahali montun, gezmenin lüksün ne alakasi var? 😬 Marka mont giyen yapay mi? İnsan doğal mi degil mi sohbetinden, davranişindan anlaşilir kiyafetleri pahaliysa, geziyorlarsa parasi var demektir ne yapsin paralari çuvala basıp parasiz MIŞ gibi mi davransin.

Ha parasi olmayip borcla kiyafet alip etrafina parasi var imaji veriyorlarsa o başka.

Neyse yine de bunlar asil mesele değil bence konunuzda. Erkekler neşeli, kendine guvenen gezmeyi eglenmeyi seven muhabbeti tatli kadinlari sever dikkatlerini ceker hatta kadinlar da boyle kadinlari sever. Bu çok normal, boyle biri çok pahali montu giymese de ilgi gorecektir.

Ekleme olarak keşke o montu alsaydiniz. Montu giyince hayatinizin degişmedigini gorurdunuz hem. 😬

Devamli ben dogalim onlar gibi olamam demişsiniz de dogallikla pahali montun, gezmenin lüksün ne alakasi var? 😬 Marka mont giyen yapay mi? İnsan doğal mi degil mi sohbetinden, davranişindan anlaşilir kiyafetleri pahaliysa, geziyorlarsa parasi var demektir ne yapsin paralari çuvala basıp parasiz MIŞ gibi mi davransin.

Ha parasi olmayip borcla kiyafet alip etrafina parasi var imaji veriyorlarsa o başka.

Neyse yine de bunlar asil mesele değil bence konunuzda. Erkekler neşeli, kendine guvenen gezmeyi eglenmeyi seven muhabbeti tatli kadinlari sever dikkatlerini ceker hatta kadinlar da boyle kadinlari sever. Bu çok normal, boyle biri çok pahali montu giymese de ilgi gorecektir.
Haklisiniz ben eksik yazip tam kendimi ifade edemedigim icin yanlis anlamıssiniz soyleki cevremde o ornek verdigim insanlarin cogu yapmacık insanlarin yaninda farkli arkasinda farkli bazen oldugundan cok farkli kisiler

Birde dogalliktan kastim sadece giyinmek degil plastik cerrahi mudahaleleei kozmetik cilt bakim kuafor vs bunlarin cok fazlasina sahip olan insanlar

Tabiki haklisiniz parasi var ise yaparlar ama param olsada bi cogu bende egreti duracak seyler
Kastim sadecs marka giyinmek degil

Herkesin beğeni tarzı farklı aslında. Dediğiniz kadınlara bayılan erkekler var evet ama sizin gibi daha naturel kadınları beğenen erkekler de var.

Bence negatif düşündüğümüz zaman bu enerji diğer insanlar tarafından da hissediliyor. Hayattan keyif almaya bakın. Elbet sizi de hak edecek biri çıkacaktır karşınıza.

Sizin yerinizde olsam bir dans, tiyatro veya enstrüman kursuna giderim.
Kucuk bir yerdeyim bekediyenin belli basli bi kac kucuk kurslari haric pek ilgi alanim kurslar yada aktiviteker yok kurslarda gendlde hafta ici oldugu icin istesemde katilamiyorum

Kendinize öz eleştirinize hayran kaldim öncelikle.Herkes bunu yapamaz.Tebrik ediyorum gercekten.

Sorun tamamiyle su dönemde yalniz olmalizla ilgili aslinda.Yapınızı sizi oldugunuz gibi seven o kisi geldiginde tüm bu düsüncelere gülünüp gecilecek seyler olacak.Kendinizi sımartmak adına bir takım seyler alabilir ya da ortamlara da girebilirsiniz.Bu sizi özenti de yapmaz egreti de durmaz.Kendiniz nasıl rahat hissediyorsanız ve ne yaparsaniz iciniz rahat edecekse oyle hareket edin zaten ki siz bunun zaten farkındasınız.

Evrene negatif düsünceler yerine ısıl ısıl enerji
sacın ki dönüsü de oyle olsun💗
Son zamanlarda daha pozitif dusunmeye hayata daha olumlu bakmaya calisiyorum belki bu sekilde vakis acim degisir bulundugum konumla kendimle barisir icinde bulundugum hayati sevebilirim diye ama bir turlu ustesinden gelemiyorum yorum yapan arkadaslardan biri karamsarsiniz demis sanirim hakli bu ruh halini nasil yenebilirim bir fikrim yok.

Ama kendimi mutlu etmek adina birtakim seyler alnaya calusiyorum eskiden hep maddi kaygiladda rahaf edemiyordum suan daha iyiyim o konuda

Haklisiniz ben eksik yazip tam kendimi ifade edemedigim icin yanlis anlamıssiniz soyleki cevremde o ornek verdigim insanlarin cogu yapmacık insanlarin yaninda farkli arkasinda farkli bazen oldugundan cok farkli kisiler

Birde dogalliktan kastim sadece giyinmek degil plastik cerrahi mudahaleleei kozmetik cilt bakim kuafor vs bunlarin cok fazlasina sahip olan insanlar

Tabiki haklisiniz parasi var ise yaparlar ama param olsada bi cogu bende egreti duracak seyler
Kastim sadecs marka giyinmek degil

Belki farkli bir çevre denemelisiniz. 🤷 Ama insanlarin yanindaki farkli arkadasindan farkli olma durumu çok yaygin, özellikle cevresinde fazla kişi olanlar genelde oyle davranir. 🤷

Kiskanclik ic güdüseldir ve her insanda az cok vardir :) Kendinizi bu yönde suçlamayin lütfen.Evet ışıltılı ,kendini lanse eden vitrin kadinlar diyorum ben ,erkekler tarafından hep daha cok ragbet görür.Çünkü erkek ilkeldir ve görsele düşkündür ,cevap bu kadar net.Diger kadinlari tercih eden erkekler de vardir lakin ben sizin yazinizdsn anladigim kadariyla sizin de o tip erkeklere ilginiz olmayacagi yönünde.Bunlar tamamen kendi cikarimlarim.Çünkü nitelikli,toplumda yer sahibi ve işi gücü olan güçlü bir kadınsınız. Şu aşamada ben olsam ; hangisini daha cok istedigimi sorgularim.Yani hayatimda gercekten birinin olup olmamasi zerre kadar umurumda degilse ve beni hic etkilemiyorsa bu durum oldugum gibi devam ederim.Yok eger tersi ise o zaman degisir elbet.Önce ne istediginiz önemli.

Madem hayatta yanlız olmayı kabul ettiniz
Bundan sonra da bir ilişkim olmayacak diye düşünüyorsunuz
O zaman neyim eksik diye düşünmeyi de bırakın

Marka giymekle , süslenmekle falan alakası yok
Öyle olsa hep marka giyenler , her gün kuaförde güzellik salonlarından çıkmayan kişiler evlenirdi
Zaten kendi kendime bunu telkin etmeye çalışıyorum kendimi kimseye begendirmek zorunda degilim zaten bundan sonra yalnizim bir baskasi begenecej diye oldugumdan farkli durmamam gerekiyor diyorum

Her defasında aynı şeyi söylüyorum fakat vitrininizle insanı bir süre yanınızda tutabilirsiniz. Ben sizde çok büyük bir karamsarlık olduğunu düşünüyorum. Eğer o moddan çıkmazsanız hayatınız hep bu sarmalda geçer. Yeni ortamlara(kurslar vb.) girerseniz yeni insanlarla tanışır ve iletişim kurarsınız. Kim bilir belki aralarından biri 'beyaz atlı' prensinizdir. :KK5:
Maalesef ki dediğiniz karamsarliga sahibim bunu nasil asabilirim fikrim yok kucuk bir yerdeyim ilgi alanimi olacagi kurs aktivite gibi alanlar cok fazla mevcut degil ne yazik ki

Maalesef ki dediğiniz karamsarliga sahibim bunu nasil asabilirim fikrim yok kucuk bir yerdeyim ilgi alanimi olacagi kurs aktivite gibi alanlar cok fazla mevcut degil ne yazik ki
Bakın kendinizi telkin ediyormuşsunuz kimse için değişmeme konusunda pek tabii karamsarlığınızı bu şekilde aşabilirsiniz. Genelde bir şeyin olmasını çok istemek, olmayınca demoralize olmak o işin olmasını geciktiriyor bence. Spor salonu falan varsa o tarz bir aktivite de olur hem spor yapmak iyi de gelir size.

Yalnızlığının tercih edilmeyisinize başlamışsınız ancak sizin tercihlerinizden pek bahsetmemissiniz?
Nasil bir hayat arkadaşı istiyorsunuz, ne tür erkeklere ilgi duyuyorsunuz?

Ekleme olarak keşke o montu alsaydiniz. Montu giyince hayatinizin degişmedigini gorurdunuz hem. 😬
Yaprak dokumunde leyla ve necla arasinda gidip gelen pembe kaban aklima geldi yorumunuzu okuyunca 😂
Konu sahibesi yaşınız ve statunuz ilerledigi icin de biraz marka olayina yonelmis olabilirsiniz aslında. Yoneldiginizin marka degil de kalite oldugunu soyleseydiniz bu yorumum daha gecerli olurdu tabii. Bence kendinize yüklenmeyin. Kışın gelmesinin de etkisiyle biraz karamsarliga bürünmüş olabilir misiniz? Estetikli ışıl ışıl hanımlar mi var etrafinizda hep? Sporun bir dalından ozel ders aliyorum ben. Dersten once sonra falan böyle estetikli ışıl ışıl parlayan hanimlar görüyorum. Bir iki gün modum dusmedi degil 😂 ama tarzim o degil yani mesela bir iki gun makyaj yapsam ucuncu gun sikilip kenara atarim malzemeleri yani... Daha guzel gorunmek icin burnuma estetik yaptiramam mesela o aciya katlanamam. Herkesin tarzi farklı. Daha şıkır şıkır giyinseniz ve ilgi gorseniz daha cok begenilseniz ne kadar devam ettireceksiniz ki...

X