Nasıl kibarca korona var, gelmeyin diyebilirim ?

didem3856

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2021
165
384
Merhaba hanımlar. Yakında Allah nasip ederse doğum yapacağım. Akrabalar çocuğu görmek için bize haber ver falan diyorlar. İyi niyetleri için çok teşekkür ederim ama korona var. Allah etmesin bulaşsa ne yaparım. Nasıl kibarca ziyaretçi istemediğimi söyleyebilirim? Şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı cumalar.

Ben tüm sosyal mecralarda durum paylaşmıştım.

"Yavrumuza kavuştuk. İçinde bulunduğumuz süreç sebebiyle bir süre misafir kabul edemiyoruz anlayışınız için teşekkür ederiz. " şeklinde.

Komşulardan kapıya gelip bir kaç şey getiren olmuştu onları da annem karşılaşmıştı. Doktor 40 ı çıkana kadar misafir kabul etmeyin dedi diyerek göndermişti.

ayy hayırlısıyla dogurayım şu koronayı bir atlatalım görüşürüz inşallahhh ,

geçen arkadaşım ( ben oluyorum ) korona oldu kız anlatıyor etlerini kesiyorlar kemiklerini kırıyorlarmış , şu durumda bunları yaşamaktan korkuyorum , allah korusun , şu illetten bir kurtulalım hep birlikte bir araya geliriz de

nasıl begendin mi :KK48::KK48:

yenidogan bebegi salgin hastalik zamani disaridan birilerinin kucagina verecek kadar ... degilim derseniz yeterince kibar olur mu acaba :KK48:

... kismini ben doldururum da illa bir alinan darilan cikar simdi, ama gorusum budur yani.

yerinizde olsam misafir kabul etmiyoruz derim, aciklama yapmaya gerek yok zaten, ama illa yapilacaksa anneler kayinvalideler yapsinlar, isleri bu olsun.

Merhaba hanımlar. Yakında Allah nasip ederse doğum yapacağım. Akrabalar çocuğu görmek için bize haber ver falan diyorlar. İyi niyetleri için çok teşekkür ederim ama korona var. Allah etmesin bulaşsa ne yaparım. Nasıl kibarca ziyaretçi istemediğimi söyleyebilirim? Şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı cumalar.
korona var malum şimdi bende hastaneden çıkmış olucam risk olabilir, hastaneler virüs kaynıyo malum sizler içinde bizler içinde diyebilirsiniz ya da önceki yazılanların ardından bu yazdığımı ekleyebilirsiniz. Yoksa virüslü muamelesi gördük diye düşünebilirler

Kibarca söylemene gerek yok. 20 gün önce doğum yaptım. Yeri geldi halamla kavga ettim. Kimseyi kabul etmedim. Bize haber ver dendiğinde virüsten dolayı ziyaretçi kabul edemeyeceğiz fotoğraflarını göndeririz bol bol deyin geçin.
Hastaneye annem zor girdi benim. Eşimle gittiğimiz için2. Refakatçıya zor izin çıkardık. O yüzden annem herkese dedi ben zor gördüm torunumu kimseyi istemiyor diye.
Ama eş akrabaları ise mevzu eşiniz devreye girecek orada.

Ayyy şeyyy terbiyesiz korana nerden geldiyse gelmiş ayol ah canım bu terbiyesiz yüzsüz virüs covitcan size de gelebilir

Aman canım benim anlamıyor iste ne diyeyim sen anla kuzum bizden gelmesin de inşallah gidince ben sizi arayım balım

De..

Durumda falan paylasmak cok mantıklı gelmıyor bana belki onlarda gelmek istemeyecekler. Hatta böyle paylasım gorsem sanki millette cok meraklı sıraya gırmıs derim içimden. Buraya yazdıgın gibi söyleyeceksin yani bunun daha iyi olanı yok. Kıralanda kırılsın yani hiç umrumda degil benım. Düşünceli olan insan arar tebrik eder pandemi oldugu için gelemiyorum da der zaten 🙂

Söyleyeceksiniz bunda çekinecek bisi yok.
Bu kişisel degil evrensel bir salgın.
Buna alınan insana şaşıyorum zaten.

Dünyaya her mikroba tamamen acik bir insan getirdiniz
Ona bu dönemlerde çok iyi bakıp korumanız gerek . Onun koruyucu meleği sizsiniz

onların düşünüp gelmemsi lazım ama ararlarsa misafir kabul edemiyorum malum hastalık var dersiniz

korona bitene kadar misafir kabul edemiyorum maalesef, sağlıklı güzel günlerde başımın üstünde yeriniz var, yeter ki şu hastalıktan kurtulalım bir an önce.

derdim ben olsam ve aynen böyle de diyorum.

yahu benim canım ciğerim anneannem bize telefonda çok özledim sizi ama sakın çıkıp gelmeyin ha salgın var, diyen biri. hiç de alınmadım, gelelim de demedim, teklif de etmedim. default olarak bunu diyor yine de :KK70:

X