Nasıl korunuyorsunuz?

• Konu Sahibi A & F
cnmburda çoğumuz korunmuyoruz ..çünkü gebe ve gebe kalmakisteyenlerın topiği burası..

• Konu Sahibi A & F
Arkadaşlar yazdığım soru görünmemiş. benim merak ettiğim en iyi korunma şekli hangisi? çevremde danıştığım kişiler genelde bana spraili öneriyor. ben doğumdan önce yaklaşık 2 sene kadar gerti çekme yolu ile korunuyordum ama o zaman önemsemiyordum çünkü kazara hamile bile kalsam ilk bebeğim olacağı için önemli değildi ama şimdi hamile kalırsam hiç iyi olmaz zaten bir tanesiyle zor uğraşıyorum allahım olmayanlara versin. ben spraili eşime anlattım ama o kesinlikle istemiyor eğer taktırısam kendini rahat hissedemeyeceğini söylüyor acaba ondan habersiz taktırsam ilişki sırasında hisseder mi merak ediyorum? cevaplarınızı bekliyorum

• Konu Sahibi A & F
cnm o zaman en güvenli yöntem prezervatif... hem spirali kimse önermıyorki kist oluşmasına neden oluyor regl dönenlerınde aşırı kanaman oluyor bence onu taktırma eşini ikna et o korunsun ..

• Konu Sahibi A & F
Arkadaşlar yazdığım soru görünmemiş. benim merak ettiğim en iyi korunma şekli hangisi? çevremde danıştığım kişiler genelde bana spraili öneriyor. ben doğumdan önce yaklaşık 2 sene kadar gerti çekme yolu ile korunuyordum ama o zaman önemsemiyordum çünkü kazara hamile bile kalsam ilk bebeğim olacağı için önemli değildi ama şimdi hamile kalırsam hiç iyi olmaz zaten bir tanesiyle zor uğraşıyorum allahım olmayanlara versin. ben spraili eşime anlattım ama o kesinlikle istemiyor eğer taktırısam kendini rahat hissedemeyeceğini söylüyor acaba ondan habersiz taktırsam ilişki sırasında hisseder mi merak ediyorum? cevaplarınızı bekliyorum

annemin komşusu spiral varken hamile kaldı..tavsiye etmem..bence erkek korunmalı

• Konu Sahibi A & F
bebek gelsin die öyle uğraşıyoruzki :ecrin_bebek:korunmak nasıl oluyodu onu bile unuttum ben...

• Konu Sahibi A & F
ah ah biz çok uğraşıyoruz hamile kalmak için,korunmak nedır bilmem..sende hap kulan belki kalması
n

• Konu Sahibi A & F
hap cok guvenli ama kullanan arkadaslarım kilo aldılar :KK43: kilo problemin yoksa kullan ama bencede en mantıklısı esinin korunması.Allah sana o bebegi verecekse ne kadar korunursan korun o dunyaya gelecektir :)

ben hiç korunmadım.........aklıma bile gelmedi korunmak.....evlendigim günden bu yana bebek istiyoruz hala bekliyoruz...4 yıldır korunmuyorum korkusuz yaşıyoruz..hani korunanlar reglısı gecince korkarlar ya o nasıl bir duygu ben hiç bilmiyorum....bu konuda yardımcı olamıycam sana arkadaşım

arkadaşlar prezervatifi denedik ama ne eşim ne de ben hiç memnun kalmadık çok rahatsız edici birşey. hap konusuna gelince çevremden edindiğim bilgilere göre çoğuna kilo yapmış ben zaten kilo vermek için uğraşıyorum o riske hiç giremem. tek çözüm yolu sprail kalıyor ama tek korkum ilişki sırasında hissedilir mi acaba kafam çok karıştı ne yapacağımı bilmiyorum:uhm:

Merhaba canım ben spiral kullanmadım ama çevremde kullanan çok yakınım var, onların dediğine göre gayet rahat bişey, hissedilmesi de mümkün değil.
Yalnız kullanırken doktora gitmek konusunda üşengeç olmamak gerek, çünkü sanırım yılda bir ya da iki kez kontrole gidilmesi gerekiyor.

ben hapla korunuyorum uzun zamandır çokta memnunum .....

bence erkek korunmalı aa kadınlar neden yumuşlarına korunmak için zarar verir hiç anlamam sonrada bebiş olmaz niye işte bundan madem erkek bu konuda zevkine düşkün ozamn bırakın o düşünsün erkeklerin yaşlanıncaya kadr spermleri oluyo fakat kadınların yumoşu bi süre sonra olmuyo yani kimseyi kırmak diilde bırakın onlar korunsun yumoşlarda sizler için büyük nimet kıymetini bilin köreltmeyin derim yinede siz bilirsiniz abla tafsiyesi sadece

Hap kullanmayı hiç düşünmedim..eşimde istemiyor zaten..Prezarvatif de bize göre değil..Spiral asla olmaz..ığnelere filanda güvenmem bir sürü dedikodu var onlar hakkında..:))) e ne kaldı...Eşim korunuyor sonuç olarak..Bi şikayeti de yok..kendi öyle istiyor..:))

bu okuduklarımdan sonra sanırım sprail konusundan vazgeçtim. yine eskisi gibi eşimi ikna edicem geri çekme yolu ile korunmaya devam edicez.

canım bizde halaaa beklemedeyiz geri çekilme yoluyla hamile kaldım güvenilir bi yöntem değil gerçi 2 sene sonunda başıma geldi ama şimdi ona cesaretim yok ya hemen kalırsam

canım benım 9 aylık bir oğlum var şu anda 2. bir bebeği hiö düşünmüyorum eşimde uzunbir süre istemıyo ben spiral taktırdım çokda rahatım eşim ilk sölediğimde de kabul etmemişti sonra bıraz arastıdık ikna oldu ve suan ne onun nede benım nbı rahatsızlığımız yok iyikide taktırmışım sadece ilk 2 ay kanamam bıraz fazla oldu ama oda düzene girdi şuan bence spiral taktır çok rahat annem ben yengem de spiral kullanıyoruz hiç şikayetleri olmadı şimdiye kadar onlar bana tavsiye ettiler...
sadece regli gunumde çok ağır kaldırmamaya çalışıyorum rahım gevsek oluyo duşme kayma olmasın dıye ama yengem bı evde çalışıyo her işide yapıyorum bişey olmadı dedi bi düşün istersen ben çok memnunum canım....

X