nasıl vaktinde kalkılır ?

Sra_

Envyistheshadowofsuccess
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
198
18
Selam Kızlar :KK34:

Ben bir şirketin finans bölümünde çalışıyorum aynı zamandada özel üniversitede okuyorum.
Çalıştığım şirkette flex (esnek) saat var.
Kaçta gelirsem işe saatimi doldurup çıkabiliyorum.
Amacım 7:00 de işbaşı yapıp 15:45 de çıkmak.
Üniversitede dersim 18:00 da başlıyor.
Ben işe hep geç gittiğim için geç çıkıyorum ve eve geldiğimde
10 dakika bile duramadan aç aç üniversiteye doğru yol alıyorum (60 km yolum var).
Evde geçirdiğim 10 dakikada anca üzerimi değiştiriyorum ve sıcak yemek yemeğe vakit kalmıyor.
Erken kalkıp, erken başlasam, erken çıksam daha telaşsız bir gün olacak, ama olmuyor.
Saatimi kuruyorum, hatta bayağı erken kuruyorum ki anca kalkarım diye ama yok susturup tekrar uyuyorum.
Uzağa koyuyorum telefonu sonra hiç üşenmeden kalkıp kapatıp tekrar yatağıma sevgilime
(yorganıma ve yastığıma) gidiyorum.
Bilim adamları yatmadan önce kendi kendine 'yarın sabah 6 da kalkacağım'
diye beyine mesaj gönderince sabah saat çalmadan tam 6 da uyanabileğini söylüyorlar.
Fakat buda bir işe yaramadı.
Yorucu bir hayatım var (herkes gibi) ama normal bir insana 6 saat uyku yetiyor iken bana neden yetmiyor?
Hava güzel olunca pek sorun olmuyor mutlu mesut uyanıyorum,
ama ne yazıkki burada hava 90% hep kötü.
Sizin önerileriniz neler veya uyguladığınız yöntemler?
Bir türlü iş-üniversite-özel hayatımı bir düzene sokamadım.
İlk olarak sabah vaktinde kalkarak başlamam gerektiğini düşünüyorum.
Siz ne diyorsunuz?
Sabahları nasıl vaktinde kalkabiliyorsunuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder güzel bir Hafta dilerim.

Selam Kızlar :KK34:

Ben bir şirketin finans bölümünde çalışıyorum aynı zamandada özel üniversitede okuyorum.
Çalıştığım şirkette flex (esnek) saat var.
Kaçta gelirsem işe saatimi doldurup çıkabiliyorum.
Amacım 7:00 de işbaşı yapıp 15:45 de çıkmak.
Üniversitede dersim 18:00 da başlıyor.
Ben işe hep geç gittiğim için geç çıkıyorum ve eve geldiğimde
10 dakika bile duramadan aç aç üniversiteye doğru yol alıyorum (60 km yolum var).
Evde geçirdiğim 10 dakikada anca üzerimi değiştiriyorum ve sıcak yemek yemeğe vakit kalmıyor.
Erken kalkıp, erken başlasam, erken çıksam daha telaşsız bir gün olacak, ama olmuyor.
Saatimi kuruyorum, hatta bayağı erken kuruyorum ki anca kalkarım diye ama yok susturup tekrar uyuyorum.
Uzağa koyuyorum telefonu sonra hiç üşenmeden kalkıp kapatıp tekrar yatağıma sevgilime
(yorganıma ve yastığıma) gidiyorum.
Bilim adamları yatmadan önce kendi kendine 'yarın sabah 6 da kalkacağım'
diye beyine mesaj gönderince sabah saat çalmadan tam 6 da uyanabileğini söylüyorlar.
Fakat buda bir işe yaramadı.
Yorucu bir hayatım var (herkes gibi) ama normal bir insana 6 saat uyku yetiyor iken bana neden yetmiyor?
Hava güzel olunca pek sorun olmuyor mutlu mesut uyanıyorum,
ama ne yazıkki burada hava 90% hep kötü.
Sizin önerileriniz neler veya uyguladığınız yöntemler?
Bir türlü iş-üniversite-özel hayatımı bir düzene sokamadım.
İlk olarak sabah vaktinde kalkarak başlamam gerektiğini düşünüyorum.
Siz ne diyorsunuz?
Sabahları nasıl vaktinde kalkabiliyorsunuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder güzel bir Hafta dilerim.

Yatmadan önce kevser suresini 3-7 veya 11 kez okuistediğin saatte Allah'ın izniyle kalkarsın inş.

Valla bende de aynı sorun var, ama mecbur olunca kalkıyor insan.
Sende saatini erkene kurup kalkmaktan başka çaren yok.
Ne çare olabilir ki... herkes sabah sürünerek kalkıyor.. :44:

Anladığım kadarıyla erken kalkma mecburiyetin yok. İş yerinde kaçta olursan ol sorun etmiyorlar saatini doldurduğun sürece. Sorun ne yazık ki bu. Sabah 8de iş başı yapmak zorunda olduğun bir işte çalışsan öyle bir kalkıyorsun ki. :KK1:

Zamanla vücut saati bu yeni düzene alışıyor ama saatini kapamamak senin elinde. Saati uzak bir yere koy. Kalkıp kapatmak zorunda kalırısn. Ama o an neyse ya derse geç kalırım, yeme yemeyiveririm gibi düşüncelere girmemek de senin elinde. Malesef bunun yöntemi yok :KK31:

ben bu konuyla ilgili bir kitap okumuştum. kitaptaki yöntem şuydu. her gün 10-15 dk daha erken kalkıyorsun. mesela normalde 10da kalkıyorsun diyelim. pazartesi 09.45te, salı günü 09.30da, çarşamba 09.15de vs. kalkacaksın. böylelikle yavaş yavaş düzen oturacak. bir süre sonra alışıyorsun zaten. ben hafta içi 6da kalktığım için hafta sonu da 6da gözüm açılıyor. :KK52::KK34:

Vallaha geç kalsan kovulacağın bi işte çalışıyo olsan öyle bi kalkardın ki sen bile şaşardın:KK52::KK52:
sendeki rahatlık cnm nası olsa geç kalksam da bişey olmaz duygusuyla yatıyosun
erken kalkmanın temel kuralı erken yatmaktır
ayrıca kime kaç saat uykunun yettiğini bilemezsin
bazı insanlar genetik olarak incelendiğinde 8 saat uyku ve üzerine
ihtiyaç duydukları tespit edilmiş
yani bazı bünyeler öyle yaratılmış naparsan yap değişmez
burdan kim ne derse desin hayatındaki zaman yönetimini uygulayacak olan sensin

Yatmadan önce kevser suresini 3-7 veya 11 kez okuistediğin saatte Allah'ın izniyle kalkarsın inş.

ne alakası var?bununla bile dini bi bağlantı kurdunuz ya ilginç yani dua etmekle istediğin saatte uyanmanın arasında nası bi bağlantı kurabiliyosunuz

Anladığım kadarıyla erken kalkma mecburiyetin yok. İş yerinde kaçta olursan ol sorun etmiyorlar saatini doldurduğun sürece. Sorun ne yazık ki bu. Sabah 8de iş başı yapmak zorunda olduğun bir işte çalışsan öyle bir kalkıyorsun ki. :KK1:

Zamanla vücut saati bu yeni düzene alışıyor ama saatini kapamamak senin elinde. Saati uzak bir yere koy. Kalkıp kapatmak zorunda kalırısn. Ama o an neyse ya derse geç kalırım, yeme yemeyiveririm gibi düşüncelere girmemek de senin elinde. Malesef bunun yöntemi yok :KK31:

Herşey elimde biliyorum ama uykum var iken karşı koyamıyorum hiç bir şekilde :KK43:

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

ben bu konuyla ilgili bir kitap okumuştum. kitaptaki yöntem şuydu. her gün 10-15 dk daha erken kalkıyorsun. mesela normalde 10da kalkıyorsun diyelim. pazartesi 09.45te, salı günü 09.30da, çarşamba 09.15de vs. kalkacaksın. böylelikle yavaş yavaş düzen oturacak. bir süre sonra alışıyorsun zaten. ben hafta içi 6da kalktığım için hafta sonu da 6da gözüm açılıyor. :KK52::KK34:

Peki kitaba göre her akşam aynı saatte mi yatılıyormuş ? :)

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Alarmı çalınca atlayıp kaçan ve yakalayıp durdurunca sesi kesen saatler var. Ya da 100 tl koyuyorsunuz vaktinde kalkıp kapamazsanız parayı parçalıyor. Bu tarz değişik saatlere de bakabilirsin

ahh ahh bende finanscıyım ama sabah 8 de iş başı keşke bizde de bu şekil çalışma sistemi olsaydı uykuya hasretim mecbur değilsin ondan uyanmıyosundur:KK53:

kesınlıkle mecburıyet dıyorum.eğer mecbur olsaydın çalışma saatlerın esnek olmasaydı tıpış tıpış kalkar işe gıderdn. mesela ben uykuyu okadar svermkı kesıntısı 12 saat bıle uyurum ama bebişim geldığınden berı 2-3 saat kesıntısız uykuya hasretım.çunku mecburum ona bakmaya.gercı o tatlı bı mecburıyet ama olsun.işimede hem zamanında gıderdım.uykuyu cok sevmem ragmen gec kalmayı sevmezdım.kendını mecbur hısset.anca oyle duzene sokarsın

Sahsen ben de zorlanirdim sabah kalkarken. Namaza kalkiyodum bi ara. Ki bazen 5te uyanmak gerekiyodu. Kesin kilmam lazimdi. Senin de kesin gitmen lazim. Su yontemi uygulayabilirsin, ben boyle yapiyodum; alarm sesini duyar duymaz kendimi yataktan atiyodum. Onceden alarmi kapatip gozumu kapatip uyanik durmaya calisirdim ama oyle geri uyuyodum tabi ayni senin gibi. Ama benim yataktan cikar cikmaz uykum acildigi icin, kendime hep sunu soyledim, kalkmak zorundayim ve kendimi yataktan disari atarsam uykum hemen acilicak. Ve oyle de oluyodu. Sen de mesela kalkip geri yatiyomussun ya, uyandigini hissettigin an cik yataktan. Beni sanki biri tutup kaldiriyomus gibi hissederdim bazen, o derece uykulu kalkardim yataktan. Ama ayagim yere basinca da direk acilirdi uykum. Sen de hemen gidip yuzunu yika mesela.

walla bende 11.30 dan aşşağı kalkamıorum.hatta gec bile kalkabiliorum. rahatlıktan oluo bu.yola çıkcağım zaman fln erkenden kalkabiliorum.kendini şartlarsan yapabilrsin.yarın saat 8 de iş te olmalıyım fln de kendine .esnek saati unut.

odanın farklı köşelerine birden fazla saati 5 dk 3 dk aralıklarla kurun. her seferinde kapatmaya kalkarsanız uykunuz açılabilir. birde şu ucuz bibibiipp diye çalan saatler oluyor ben onların sesine sinir olduğum için sinirden uykum bölünüyordu eskiden. belki öyle sinir olacağınız bir ses çıkaran saatler işinize yarar.

Alarmı çalınca atlayıp kaçan ve yakalayıp durdurunca sesi kesen saatler var. Ya da 100 tl koyuyorsunuz vaktinde kalkıp kapamazsanız parayı parçalıyor. Bu tarz değişik saatlere de bakabilirsin

parayi kaptiracam korkusuyla kendi kendime uyanirim herhalde :KK53:

6da kalkabilmek için akşam 9 da uyuyorum :)

Koalina tarafından yazılmıştır:)

ahh ahh bende finanscıyım ama sabah 8 de iş başı keşke bizde de bu şekil çalışma sistemi olsaydı uykuya hasretim mecbur değilsin ondan uyanmıyosundur:KK53:

evet is ten sonra üniversiteye gidecek olmasam zaten cok iyi esnek saatler. Fakat hayatim kosusturmayla geciyor.
Hizli yasayip hizli ölecegim gibime geliyor :)

X