ne istiyor bu insanlar bizden

amanede

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
794
4
herkese mrblar arkadaşlar...artık insanların yaptıkları sınırları o kadar zorluyorki hangi birini düşüneyim şaşırdım...eşimin ailesi yetmezmiş gbi benm ailemde azıttı...
ramazanda erkek kardeşim bize kalmaya gelmişti.sohbet ederken eşim güzel bi dille uyarmaya çalıştı.bak sosyal paylaşım sitesinde siyasi olayalrla ilgili çok yazıyosun basına iş alacaksın ben kötü olmanı istemem diye uyardı.kardeşim oralı olmadı tabiki..
bayramda kardeşim ablamlar falan mutfakta eşim babam eniştelerim salonda yemek yiyolar.babam açtı konuyu x (kardeşim)nabıyo bi siyasete sardı başını dolaştırcak bi tuhaflaştı çocuk falan dedi...eşimde ben söyledim ama dnlemiyo baba fln dedi.diğer eniştelerimde aynı şeklde çok uğraşıyo o konularla falan diye muhabbete katıldılar..sonra istanbuldan gelen bi akrabamızı yolcu ediyoduk..
akrabamız kardeşime bak başına iş alırsın böyle böyle duydum falan dedi sonra gitti.kardesim kapıyı kapadığı gbi başladı bağıra bağıra söylenmeye...kim azdırıyor bu milleti kırıcam agzını burnunu vs diye (eşime söylediği bariz belliydi ama eşimde bende sustuk(keske susmasaydım)
sonra aksam oldu kardesm alt katta biz ailecek üst katta oturuyoruz eşim alt kata indi kardesmle konusmaya..
o laflar banamıydı diye sormus eşim..kim üstüne alınıyosa ona demiş kardesmde..eşim beni dövecen falan diye gülmüş yürekli ol canımı ye demiş kardesm...eşimde muhatab olmamak için çıkmış yukarıya o gn boyunca bdaha konusmadılar.bende mecbur kalmadıkça muhatab olmadım kardesmle.gderkende odaya grip ben gidiyorum fln demedim haber vermeden çıktım...üstnden bkaç gn gecti.kardesm sosyal paylasım stesnden yazıyor bana hiç birşey olmamış gbi konusyo.çok soğuk konustum bende oralı olmadım...şimdi kardesmle karsılasmamak için aileme bile gtmek istemiyorum..eşime saygı gstermeyen banada gstermiyodur neticede çok zoruma gtti ..
kardesmn yaptıkları yetmezmiş ablamda bi dürü saçmalık yaptı..bayram akşamı eniştem ablam eşim ben gezmeye çıkmıştık.aklımıza esen heryere gttik gezdik dolaştık..sonra eniştemle eşim arasında şu diyalog gecmiş ebn duymadım ablamdan öğreniyorum
eniştem: oyun oynamaya gidelimmi bacanak
eşim:bunlar neolcak(bizim için diyo)
eniştem:bırakırız biyere
sonra eşim geliyo bana oyun oynamaya gtcez diyo tm bzde oturr izlerz diyorum.aşkım bayanlar gremiyor diyo ben gayet normal karsılayıp ii şu çay bahcesnde oturruz bizde ablamla diyorum..ablamın suratı 5 kars ne işim var çay bahcesnde diye çıkışıyor e nabcaz nerde beklicez diyorum gitmiycekler o kadar diyo..sonra eşiyle ne konusyolarsa ablam çocuk parkında bari bekleyelm çocukları oynatırım hem diyo.
biz parka eşim ve eniştem oyuna gidiyolar.saati soruyorum ablama 10 diyo baslıyı söylenmeye bu saatte kadınmı bırakılır vs diye saknleştrmeye çalışıyorum olmuyor.aradan 10 dk geciyo eşimle eniştem geliyor oyun kapalı ztn saati yolda farkettlk gec olmuş diyolar..bz ablamla dondurmacıya ilerlerken eniştemle eşim film almaya gidiyolar .gece ablamlarda kalırız izleriz diye..sonra geliyolar kalkıyorz durağa gecip araba bekliyoruz hep brlkte.bu arada saat 12 yi gecmiş araba bi ihtmal gelrse gelecek..
ablam baslıyo söylenmeye enişteme gecenn 10 nunda kadınmı bırakılır baska zmn cafeye arklarla gdeym desem kötü kadın oluyo oralara gdenler yollamıosun işine geldiği gbi davranıyosun adammısın sen g.zekalı mal sayıyor.eniştem sadece sus diyor ben abla tm diyorum..ablam susmuyor..
sonra eşime sarıyor ki benm için mühm olan kısmı bu ztn..bu oyuna gtme işini km çıkardı.eşim iyice brbrlerine grmesnler diye ben gdelm dedm diyo.ablam yalan söyleme çocuğun olcak üstne yemn et ben duydum y (eniştem) dedi gdelm diye eşyayızya biz bide bunlar nolcak bırakırız byere muhabbeti yapıonuz vs dedi.eşim tm bu kadar bytcek bişe yok geldk ztn hemen diye yatsytrmaya çalıştıkça ablam coştu ikinzde yalancısınız gecen seferde sen oyuna gdelm demişsin o gnde bacanak gdelm dedi diyip y nin üztüne atmıstın diye eşime çıkışıyo(kaç ay önceki muhabbetten bahsediyoo burda ablam)o gn ben snei arıyodum bu oyun işini km çıkardı diye y elmden zor aldı telefonu sen niye bnm huzurumu kaçırıyosun sende yalan söylüyosun vs dedi.eşimde ha o demiş ha ben demişim yalan demişsem karıma demişim kendi olayına beni niye karstırıosun ben niye senn huzurnu kaçırayım falan dedi...
gecenn köründe kadın bırakıosunuz ikinzde aynısınız hadi ben 10 yıllık evlym sizin daha b senenz dolmadı kardesmi bırakıp gidiyon hc yakıstramadm.ADAM OLSAN ZTN BIRAKIP GTMEZSİN KARIDAN KORKUNUZA YALAN SÖYLÜYONUZ ADAM DEMİYORUM BEN SANA eşime söylüyo bunları ben şoktaym eşimn yüzüne bakıp kalmısım öyle.eniştem kapa çeneni diyo ablama.
eşim agzını açıp yutkunuyo ben bişey dicem ama bnm bi lafımla biz yle yumruk yumruğa grerz susyorum sen benle böyle konusamazsın fln diyoeşim...
sonra taksi çeviriyoruz bz kendi evimizie gdelm diyorum eşim evde konusmayı umarak ablamlara gidiyor planı değiştrmyor.evde ortam gergn ama bişey konuslmuyor.yatmadan önce eşim eniştemle konusyor bacanak yanlış konusyor eşin ne biçim adamsın adam deilsin fln bunlar yutulcak şeyler değil bende orda agzımı açıp kadınlığına laf etsem biz yumruk yumruğa greriz koskoca kadın düşünmüyo bunları fln diyor.eniştem susyor.ertesi gn eşim sabah erkenden işe giidyo..bende kahvaltımı edip çıkıyorum hemen..
eşimn yanına gidiyorum daha kapıya geldiim anda bağırısma sesleri ablam eşimi aramıs hesap soruyor..sanırım eniştemle bizden sonra tartıstılar eniştemde eşimin enişteme yatmadan önce yaptığı konusmayı ablama anlattı.ablam sen bnm kadınlığıma ne laf etcen diye hesap sormaya eşimi aramış..(eşimin orda diyeceği şuydu adamlııma laf edene kadar kadınlıını blsen sokak ortasında kendini daıtmazsın böyle )
eşim de senn kapasiten ne söylyeblceimi tahmn etmeye yetr demiş ablam çıkışmış eşimde ben karıma hesap verrm yaptıımın hesabını sen soramazsın sen karısamazsın ne bnm anam babam ne senn anan baban ne sen ne baskası kmse karısamaz bende senn ailene karısamam demiş.ablamda karısırım ben fln diyince hç bi b.ka karısamazsın sen dmeiş eşim.ablam kapamış suratına..
niye ortalık böyle karısıyor niye kmse durcağı yeri bilmiyor ve ben bundan sonra nasıl davranmalıyım bilmiyorum

bu arada ben eşimin oyuna gitmesinde bi sakınca görmüyorum oda benim arkadaslarımla cafede vs oturmamda ..yani kişisel zamanlar geciriyoruz ve bunu ikimizde normal karsılıyoruz.ben eşime hesap sormuyorsam sorun yapmıyorsam ablamın bunu yapmaya hakkı olmamalı ya

Erkek kardeşiniz tipik ergen sanırım, ablanız kaç yaşında peki? Eniştenize acıdım ben en çok :KK43:

Erkek kardeşiniz tipik ergen sanırım, ablanız kaç yaşında peki? Eniştenize acıdım ben en çok :KK43:

21 yasında erkek kardesm ama snaırım atlatamıyo ergenliği delirtiyo beni...ablamda 30 yaşında koskoca kadın ayıp denen bişey var ama yok anlamıyor ertesi gne uyandığımızda ble kendini haklı görüyosu bıktım kendini blmez insanlarla uğrasmaktan

Kardeşinizin sözü size değil eşinize ki siyasi konulara da girebilir tepkisini, tarafını belli edebilir eşiniz uyarmış yapacağını yapmış gerisi abartılmış gibi geldi bana ki bende kardeşinizin yerinde olsam aynı tepkiyi verirdim .
Eşiniz için kardeşinizi karşınıza almayın derim sonuçta kardeş bu her şeyden farklı ne yapsa da canınız .

21 yasında erkek kardesm ama snaırım atlatamıyo ergenliği delirtiyo beni...ablamda 30 yaşında koskoca kadın ayıp denen bişey var ama yok anlamıyor ertesi gne uyandığımızda ble kendini haklı görüyosu bıktım kendini blmez insanlarla uğrasmaktan

ahhh su kardeşler bende de var bır erkek kardeş iyiki var allah eksık etmesınde de işete .... Oda cok kıskanç Bır yere gıdersın ağzından burnundan getırır bısey soylersın laf dinlemez bıldıgnı yapar gecen yoldan gecen bır citf kavga edıyorlarmıs buda kızı korumak ıcın (erkek ya) ayıp oluyor sokak da tartışmayın burası ne yerı ne zamanı dıyor kavgaya tutuşuyorlar kardeş ve kızın sevgılısı :KK43: butun herkes duymuş rezıl olduk butun akrabalar mahalle birde ustune dayak yemıs kıs da demıskı sen ne karışıyorsun benım nışanlımla arama demıs akıllı ol dıyorum evlenecek yasa geldık dıyorum ne skıntısı ne sorunu ne problemı bıtıyor bende yoruldum artk :KK43:

Kardeşinizin sözü size değil eşinize ki siyasi konulara da girebilir tepkisini, tarafını belli edebilir eşiniz uyarmış yapacağını yapmış gerisi abartılmış gibi geldi bana ki bende kardeşinizin yerinde olsam aynı tepkiyi verirdim .
Eşiniz için kardeşinizi karşınıza almayın derim sonuçta kardeş bu her şeyden farklı ne yapsa da canınız .

evet kardeş bu nabarsa yapsın tabiki canım.ki tabiki siyasi görüşlerde farklıdır tarafınıda belli eder onada lafım yokk.ama ben büyük olduğum halde yarn bgn kardesm evlendiinde onun karısına sebep neolursa olsun böyle konusamam ya.ne demek agzını burnunu kırarım bu saygısızlığı haketcek hcbişey yappmadı eşim ona aksine hep abilik yaptı..

Belli ki karışılmasını istemiyor, eşin de haklı olabilir ama kardeşin hakkında eşinin yanında konuşma eleştirme gün gelir çok pişman eder eşin dediklerine .

iki taraflı olarak ne olaylı aileleriniz var be amanede.insan bu olayların arasında hayattan bıkar,nasıl da seni buluyo herşey.. kader mi çekiyor anlamadım..

kardeşini çıldırtmışsınız hep birlikte.daha genç belli ki kanı deli bişey 10 kez söylenmez bi insana hem de herkes tarafından milletin içinde..o da 5 yaşında çocuk değil 21 yaşında genç patlamış.iyi de olmuş herkes durması gerektiği yeri bilsin.

ablan seni korumak isteyebilir ama sana karisamaz bence sonucta sizin
hayatiniz artik evlisin sen esinle arani bozabilir ben esini hakli buluyorum
kesinikle bir erkege sadece karisi karisabilir ablanla konusup cozmelisin

etrafında olup bitenlere tepki veren insan yürekli insandır keşke herkes siyasetle ilgilense, atıyorum 4+4+4 yasası çıktı çocuklar 5,5 yaşında okula başlatıldı vs, ben siyasetle ilgilenmiyorum 7 yaşında göndereceğim diyebiliyomusun hayır, siyaset hayatını etkiliyo yani, dolayısıyla kafası basan herkesin ilgilenmesi lazım
bu arada eşinin annesi babası sana neler yapmadı ama eşin onlara ne soğuk davrandı ne sildi sen niye kardeşine tepki gösteriyosun eniştede bi yere kadar bir söyledi tamam daha niye üstüne gidiyo

etrafında olup bitenlere tepki veren insan yürekli insandır keşke herkes siyasetle ilgilense, atıyorum 4+4+4 yasası çıktı çocuklar 5,5 yaşında okula başlatıldı vs, ben siyasetle ilgilenmiyorum 7 yaşında göndereceğim diyebiliyomusun hayır, siyaset hayatını etkiliyo yani, dolayısıyla kafası basan herkesin ilgilenmesi lazım
bu arada eşinin annesi babası sana neler yapmadı ama eşin onlara ne soğuk davrandı ne sildi sen niye kardeşine tepki gösteriyosun eniştede bi yere kadar bir söyledi tamam daha niye üstüne gidiyo

tm haklısınız doğru söylüyosunzda ben kmseye tepki gstermedm ortada durdum ztn şaşkınlıktan ne yapacağımı şaşırdım....ama eşim ablamada kardesimede hakaretvari bişey demediği için açıkçası eşimi haklı görüyorum..
ki annesi babası bana çok sey yaptı ve eşim silmedi doğru ama anne baba baska kardes baska anne babalrımıza hadi büyktr dedik sustuk herkesede susamayızki..sustukça gelen gden hakarte ediyo..
sonuçta o açıdan bakarsak eşimn abisi bana hakret etti ben sustuğum halde ve ipleri kopardılar...e aynı durum şimdide ablam ve kardesm esime hakaret ediyor...hc bişey olmamıs gbi devam edersem hem içim rahat etmycek hem eşime haksızlık olacak bu.nabıcağımı kestremiyorum

valla ben kardeşini de kısmen ablaanı da haksız bulmadım eşin bazı konularda haddini aşmış gereksiz bu kadarı. enişteleri olması onlra her istediğini rahatlıkla söyleyebileceği manasına gelmiyor. tabii herkesin aile ilişkileri farklıdır ama ben bu tarz bir ortamda eşimin çok dahil olmasını istemezdim sen de eşin yüzünden kardeşlerine sırt çevirme.

konunun tamamını okumadım yalnız ilk paragraf da size ne acaba başkasının siyasetinden ? ergen ne kadar amiyane bir tabir ayrıca o bir birey etrafında olanı biteni görebilenn bir birey kimi 35 yaşında adamlar/kadınlar körü körüne adını beğenip bir yere oy atıyor ergen dediğiniz kardeşiniz kaç yaşında bilmiyorum ama ergen de olsa gayet bilinçli olabilir bu mevzular yaşa bakmıyor.

yaşı büyüktür ülke gündemini bilir, ya da küçüktür bi halttan haberi yok özenti ergen yaftası çok yanlış. gelecek nesiller için de tehlike.

paylaşım sayfası kendine aittir, istediğini de yazar niye çocuğa terörist muamelesi yapıyosunuz yok başına iş gelecek filan.

fesuphanallah yani ...

erkek kardesinin uzerine cok gidildigi icin alinmis olabilir ve patlak vermis olabilir genc daha onu alttan almak gerekte,
ablan cok uzatmis ve cok saygisiz bence esine olan davranislari... ablanin esine burdan bol sabir diliyorum...ALLAH YARDIMCISI OLSUN INSALLAH(AMIN):nazar: sizde mesafeyi koyun onlarlada ama herkesle sorunlusunuz boyle giderse yalniz kalacaksiniz:18:

Esin yalan soylemis ki ablan laf ediyor, peki senimn kocan ablanin kadınlığına nasıl laf edebiliyor cidden? Kusra bakma hala ayni fikirdeyim. Yablis insanlarla karşılaşmissin ve o yanlislari koruyorsun. Kocan senin için ailesini asla satmadi sen inun icin burada kendi ailene saydiriyorsun. Ablan hakli. Kardesinin siyasi görüşü de kimseyi ilgilendirmez.

Kardeşinin siyasi görüşü kendisine ait, gerçekten kimsenin karışmaya hakkı yok, birilerinin ses çıkarması lazım... Başıma iş gelecek diye susulacak bir durumda değiliz...
Ama ablana kısmen hak versem de bi yerden sonra susması gerektiğini düşünüyorum.
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama Saat 10'da batı da dahi kadın sokakta bırakılamaz bi haldeyiz. tinercisi var sapığı var yobazı var...
Bende ablan gibi düşünüyorum, bi yere bırakırız sözü benide sinir eder. "Sen neyi nereye bırakıyosn" Benimle dışarı çıktıysan benimle gez, oyun için çıkıyosan çık kendi başına git...
Ama sokakta bu kadar çok söylenip ortmı bu derece germesi çok yanlış.
Bence sen ablana bunu kabul ettirmelisin. Bu kadar söylenmek bu kadar dır dır olmaz ki... Tamam kızmış olabilir ama insanları kırmak için eterli sebep değil bence...

Son düzenleme:
X