Ne olur akıl verin kafam çok karışık..

ikimelekannesiyim

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
76
24
Merhaba arkadaşlar konuya nereden başlasam bilemiyorum.. Biz eşimle 4 yıl önce kaçarak evlendik.. Evlenmeden önce bazı sebeplerden dolayı çok yüksek bir puanla girdiğim okulumu liseyi bıraktım 2 yıldır kuaförde çalışıyordum ve okuluna gidiyordum kalfalığımı alacaktım aynı zamanda açıköğretimden lise öğrenimi devam ettiriyordum.. Her neyse benim yaşım küçük olduğu için nikah işlemleri için bazı prosedürler gerekiyordu imam nikahımız falan kıyıldı bu sürede ben hamile olduğumu öğrendim.. Herşey yolunda giderken bir gece uyuyordum ve kayınvalidem ve eşim geldi.. Kayınpederim motorla uzak bir yere gitmiş ehliyeti olmadığı motorda kayınvalidemin üzerine kayıtlı olduğu için polisler motora el koymuş ve ruhsat sahibi gelmeden vermeyeceklerini söylemiş bizim arabamız vardı bizden rica ettiler bizde tamam dedik annem üvey babam( 6 yaşımdan beri beni o büyüttü kendi babam sağ) ben kayınvalidem ve eşim hep beraber yola koyulduk kayınpederimi almaya.. Ve trafik kazası geçirdik.. O kazada kayınvalidemi üvey babamı kaybettik annemin kolu kırıldı benim kasık ve kalça kemiğin kırıldı 3 ay yatalak kaldım nikahım yatakta kıyıldı afedersiniz ama eşim altımı bezliyordu böyle zor dönemlerden geçtik bebeklerini kaybettim ikiz ve erkek olduklarını öğrendik.. Daha sonra herşey yoluna girdi derken birden kayınpederim ve benim annemin evlenme kararıyla sarsıldık .. Karşı çıktık olmaz dedik ama vazgeçiremedik ikisi bambaşka insanlardı kayınpederim yıllarca ceza evinde yatmış eşine gün yüzü göstermemiş bir insan bizde çok mutlu ve huzurlu bir aile ortamında büyüdük.. Ve evlendiler.. Bunu bizim ailemiz duyunca karşı çıktılar herkes annemle küstü ve bnada bütün sülalem sırt çevirdi benim eşimin babası diye.. İyileştikten sonra düğün yapmaya karar verdik.. Kayınvalidem çok istiyordu düğün olmasını kazadan önce gelinliğime kadar hazırdı zaten.. Düğünüm oldu kız tarafından kimse gelmedi yapayalnızdım sadece annem vardı çok eksiktim.. Biz kayınvalidemin evinde annemlerse kendi evlerinde yaşıyordu kısa bir süre sonra hamile kaldım ve 5 aylık hamileyken eşimi askere uğurladım mecburen annemlerin yanında yaşamaya başladım eşim gelene kadar 1 yıl anamdan emdiğim süt burnumdan geldi kayınpedrim içip içip geliyordu annemi dövüyordu bana anneme hakaretler ediyordu berbat bir hamilelik geçirdim bebeğim doğdu ne 40 mevlüdü yapabildim ne 6 ay kınası eşim askerdeydi yapayalnzdım sadece annem vardı hep sabrettim.. Daha detaylara girsem ağzınız açık kalır yapmadığını bırakmadı bize pislik herif.. Ve sonunda Eşim askerden geldi biz kendimize yeni bir ev açtık yepyeni bebeğim 8 aylıktı eşim askerden geldiğinde çok mutluyduk çok seviyorduk birbirimizi eşim öyle pek dışarı çıkmayı sevmezdi evden işe işten eve çocuğuyla eviyle ilgilenirdi hep yanyanaydık bizi gören kıskanırdı... Bir müddet sonra ben hamile olduğumu öğrendim sadece bir kere korunmadık yanlışlıkla olan birşeydi hemen duşa girip tuvalete vs gitmeme rağmen bir bakmışımki hamileyim.. Bi yandan şaşırdık kızımız çok küçüktü bir yandan sevindik ve kim ne derse desin aldır vs dediler biz dinlemedik hamileliğim süresince de iyiydi herşey.. Her isimde yardımcı olurdu beraber yer beraber kaldırırdık otururduk falan.. Derken küçük kızım doğdu ben çok bocaladım 18 ay vardı aralarında daha 40 içindeydim eşimin faceden gizli gizli hergün eski sevgilisinin resimlerine baktığını öğrendim yıkıldım.. Kavga ettik üste çıktı .. Kızım doğduktan sonra zaten bambaşka bi adam oldu geliyordu yemek yyordu yatıyordu sabahlara kadar biri ayağımda biri kucağımda çocuk bakıyordum kızım çok huysuz bir bebekti ne gece ne gündüz hiç durmuyordu.. Değişti adam birden zamanla benim sözümü hiç takmamaya başladı arkadaşlarıyla çıkıyor içki içiyor sabah geliyordu bir dönem düzeldi.. Her tartışmamızda çok krıcı ve kaba konuşuyordu söylediği laflar yenilir yutulur değil bir baktım ki kopuyoruz.. Şuan küçük kızım 16 aylık büyük 34 aylık.. 16 aydır adam gibi huzurumuz yok gelir yemek yer çoğu zaman yemez hemen yatar uyur söylenirsin tartışmak istersin suratına bile bakmaz ya TV izler ya döner uyur çocuklar babalarına çok düşkün iki sever bazen oynar çoğu zaman ilgilenmez içkiye hayır diyemez tartışında üstüme yürüyor ben ne kadar tartışırsak tartışalım onun onurunu gururunu kıracak bir kelime çıkmaz ağzından kendimi ifâde etmeye çalışırım o küfür eder bağırır aşağılar beğenmiyorsan bak işine S***** G** (Defol) ne bok yersen ye vs diyor çok kırıyor beni sabret sabret 5 yıl oldu.. Her zaman böyle kötü ve tersmi derseniz değil ama her zaman ilgisiz sen kimsin ki sana hesap vericem diyor .. Bıdı bıdı yapma sus der devamlı yatıyor bi tek pazar gün evde onda bile kalkar kahvaltı eder bdaha yatar akşam kalkar evlendikten sonra okulumuda işimide bıraktırdı hep evdeyim bakımlı ve güzel bir bayanım evlenmeden önce sadece sevgili olabilmek için bile 9 ay peşimden koştu sözlüyken hergün güllerle çikolatalarla gelirdi.. O adam gitti yok.. İşten çıktı şuan sigortasız bi işte çalışıyor haftalığını bile alamıyoriş vak iş bul diye kaç aydır kendimi paralıyorum aranıyor bulmuyor çok zor geçiniyoruz umru bile değil hep annem destekçi Az önce yine tartıştık her zamanki gibi yattı uyudu ve ben artık çok doldum hala ağlıyorum ilgilenmiyorsun diyorum git ilgilenini bul diyor ben boşanma kelimesini aklımdan bile geçirmezken her seferin ne oldu ne yapmaya çalışıyon götün kalktı ben böyleyim kızım böyle kabul etceksin sen kimsin lan ben senin kuklanmıyım o çeneni kapat vs diyor çok kırılıyorum çocuklarımda şahit oluyor buna ben ağlıyorum büyük kızım annecim seni yine babam mı üzdü ağlama annecim diyor gözyaşlarımı siliyor ben seni çok seviyorum bak hiç yaramazlık yapmayacağım hadi gül diyor.. Evliliğimizdeki tek sorun ilgisizlik ve umursamazlık ama ben artık çok Yoruldum ve bu gece ilk defa ayrılmak geçti aklımdan iki küçük kızım var evlatlarım için ölürüm onları babasız büyütmek istemiyorum ayrılsam gelirim yok çalışmam çocuklarımı kreşe vermem gerek beni sevmediğini düşünüyorum artık ama aldatmadığına eminim ve ne yapacağını bilmiyorum aklımdan ayrılık geçince içim acıyor saçmalama diyorum kendi kendime çocuklarımı düşünüyorum kıyamıyorum eşimi seviyorum ama bu yaşanmışlıklardan sonra inanılmaz soğudum eskiden olup biterdim ona simdi sarılmak bile gelmiyor içimden derdime ortak olun teselli edin akıl verin kızın ama ne olur bişey söyleyin kimseye anlatamıyorum ve içimi dökmek istedim veya ne yaparımda benim kıymetini anlar... Allah sonumuzu hayır etsin :KK43: bayaa uzun oldu ama k.bakmayın içimi dökmeye ihtiyacım vardı..

Okudum ve ınsallah bunlar gercek degıldır dıyorum ama gercekse Allah yardımcın olsun ne denır bılemıyorum karsına alıp guzelce knussan srun ne neden byle davtanyrsun ne yapmam lazım duzelmen ıcın dıye sor yanı ıyı taraflarını anlattgn farklı ktu ynlerını anlattgın farklı kişi gıbı bu kadar ıyı bı adamın bu kadar ktu bı adam olması ınanılmaz bu arada sızın annenız cok buyuk bı hata yapmıs kv adına ve uvey babanız adına uzuldum bırde sız yatalak hastayken sıze neden annenız bakmadı

Okudum ve ınsallah bunlar gercek degıldır dıyorum ama gercekse Allah yardımcın olsun ne denır bılemıyorum karsına alıp guzelce knussan srun ne neden byle davtanyrsun ne yapmam lazım duzelmen ıcın dıye sor yanı ıyı taraflarını anlattgn farklı ktu ynlerını anlattgın farklı kişi gıbı bu kadar ıyı bı adamın bu kadar ktu bı adam olması ınanılmaz bu arada sızın annenız cok buyuk bı hata yapmıs kv adına ve uvey babanız adına uzuldum bırde sız yatalak hastayken sıze neden annenız bakmadı
Annem ablamda kalıyordu kolları kırıktı beyin kanaması riski vardı ve doğuştan kalp hastası ilgilenebilecek durumda değildi ablamda 9 aylık hamileydi .. Soruyorum konuşuyorum çoğu zaman umursamaz cevap vermez verdiği zaman ben napıyorum sana işine gelmiyorsa bak işine ben böyleyim diyor ...

Merhaba arkadaşlar konuya nereden başlasam bilemiyorum.. Biz eşimle 4 yıl önce kaçarak evlendik.. Evlenmeden önce bazı sebeplerden dolayı çok yüksek bir puanla girdiğim okulumu liseyi bıraktım 2 yıldır kuaförde çalışıyordum ve okuluna gidiyordum kalfalığımı alacaktım aynı zamanda açıköğretimden lise öğrenimi devam ettiriyordum.. Her neyse benim yaşım küçük olduğu için nikah işlemleri için bazı prosedürler gerekiyordu imam nikahımız falan kıyıldı bu sürede ben hamile olduğumu öğrendim.. Herşey yolunda giderken bir gece uyuyordum ve kayınvalidem ve eşim geldi.. Kayınpederim motorla uzak bir yere gitmiş ehliyeti olmadığı motorda kayınvalidemin üzerine kayıtlı olduğu için polisler motora el koymuş ve ruhsat sahibi gelmeden vermeyeceklerini söylemiş bizim arabamız vardı bizden rica ettiler bizde tamam dedik annem üvey babam( 6 yaşımdan beri beni o büyüttü kendi babam sağ) ben kayınvalidem ve eşim hep beraber yola koyulduk kayınpederimi almaya.. Ve trafik kazası geçirdik.. O kazada kayınvalidemi üvey babamı kaybettik annemin kolu kırıldı benim kasık ve kalça kemiğin kırıldı 3 ay yatalak kaldım nikahım yatakta kıyıldı afedersiniz ama eşim altımı bezliyordu böyle zor dönemlerden geçtik bebeklerini kaybettim ikiz ve erkek olduklarını öğrendik.. Daha sonra herşey yoluna girdi derken birden kayınpederim ve benim annemin evlenme kararıyla sarsıldık .. Karşı çıktık olmaz dedik ama vazgeçiremedik ikisi bambaşka insanlardı kayınpederim yıllarca ceza evinde yatmış eşine gün yüzü göstermemiş bir insan bizde çok mutlu ve huzurlu bir aile ortamında büyüdük.. Ve evlendiler.. Bunu bizim ailemiz duyunca karşı çıktılar herkes annemle küstü ve bnada bütün sülalem sırt çevirdi benim eşimin babası diye.. İyileştikten sonra düğün yapmaya karar verdik.. Kayınvalidem çok istiyordu düğün olmasını kazadan önce gelinliğime kadar hazırdı zaten.. Düğünüm oldu kız tarafından kimse gelmedi yapayalnızdım sadece annem vardı çok eksiktim.. Biz kayınvalidemin evinde annemlerse kendi evlerinde yaşıyordu kısa bir süre sonra hamile kaldım ve 5 aylık hamileyken eşimi askere uğurladım mecburen annemlerin yanında yaşamaya başladım eşim gelene kadar 1 yıl anamdan emdiğim süt burnumdan geldi kayınpedrim içip içip geliyordu annemi dövüyordu bana anneme hakaretler ediyordu berbat bir hamilelik geçirdim bebeğim doğdu ne 40 mevlüdü yapabildim ne 6 ay kınası eşim askerdeydi yapayalnzdım sadece annem vardı hep sabrettim.. Daha detaylara girsem ağzınız açık kalır yapmadığını bırakmadı bize pislik herif.. Ve sonunda Eşim askerden geldi biz kendimize yeni bir ev açtık yepyeni bebeğim 8 aylıktı eşim askerden geldiğinde çok mutluyduk çok seviyorduk birbirimizi eşim öyle pek dışarı çıkmayı sevmezdi evden işe işten eve çocuğuyla eviyle ilgilenirdi hep yanyanaydık bizi gören kıskanırdı... Bir müddet sonra ben hamile olduğumu öğrendim sadece bir kere korunmadık yanlışlıkla olan birşeydi hemen duşa girip tuvalete vs gitmeme rağmen bir bakmışımki hamileyim.. Bi yandan şaşırdık kızımız çok küçüktü bir yandan sevindik ve kim ne derse desin aldır vs dediler biz dinlemedik hamileliğim süresince de iyiydi herşey.. Her isimde yardımcı olurdu beraber yer beraber kaldırırdık otururduk falan.. Derken küçük kızım doğdu ben çok bocaladım 18 ay vardı aralarında daha 40 içindeydim eşimin faceden gizli gizli hergün eski sevgilisinin resimlerine baktığını öğrendim yıkıldım.. Kavga ettik üste çıktı .. Kızım doğduktan sonra zaten bambaşka bi adam oldu geliyordu yemek yyordu yatıyordu sabahlara kadar biri ayağımda biri kucağımda çocuk bakıyordum kızım çok huysuz bir bebekti ne gece ne gündüz hiç durmuyordu.. Değişti adam birden zamanla benim sözümü hiç takmamaya başladı arkadaşlarıyla çıkıyor içki içiyor sabah geliyordu bir dönem düzeldi.. Her tartışmamızda çok krıcı ve kaba konuşuyordu söylediği laflar yenilir yutulur değil bir baktım ki kopuyoruz.. Şuan küçük kızım 16 aylık büyük 34 aylık.. 16 aydır adam gibi huzurumuz yok gelir yemek yer çoğu zaman yemez hemen yatar uyur söylenirsin tartışmak istersin suratına bile bakmaz ya TV izler ya döner uyur çocuklar babalarına çok düşkün iki sever bazen oynar çoğu zaman ilgilenmez içkiye hayır diyemez tartışında üstüme yürüyor ben ne kadar tartışırsak tartışalım onun onurunu gururunu kıracak bir kelime çıkmaz ağzından kendimi ifâde etmeye çalışırım o küfür eder bağırır aşağılar beğenmiyorsan bak işine S***** G** (Defol) ne bok yersen ye vs diyor çok kırıyor beni sabret sabret 5 yıl oldu.. Her zaman böyle kötü ve tersmi derseniz değil ama her zaman ilgisiz sen kimsin ki sana hesap vericem diyor .. Bıdı bıdı yapma sus der devamlı yatıyor bi tek pazar gün evde onda bile kalkar kahvaltı eder bdaha yatar akşam kalkar evlendikten sonra okulumuda işimide bıraktırdı hep evdeyim bakımlı ve güzel bir bayanım evlenmeden önce sadece sevgili olabilmek için bile 9 ay peşimden koştu sözlüyken hergün güllerle çikolatalarla gelirdi.. O adam gitti yok.. İşten çıktı şuan sigortasız bi işte çalışıyor haftalığını bile alamıyoriş vak iş bul diye kaç aydır kendimi paralıyorum aranıyor bulmuyor çok zor geçiniyoruz umru bile değil hep annem destekçi Az önce yine tartıştık her zamanki gibi yattı uyudu ve ben artık çok doldum hala ağlıyorum ilgilenmiyorsun diyorum git ilgilenini bul diyor ben boşanma kelimesini aklımdan bile geçirmezken her seferin ne oldu ne yapmaya çalışıyon götün kalktı ben böyleyim kızım böyle kabul etceksin sen kimsin lan ben senin kuklanmıyım o çeneni kapat vs diyor çok kırılıyorum çocuklarımda şahit oluyor buna ben ağlıyorum büyük kızım annecim seni yine babam mı üzdü ağlama annecim diyor gözyaşlarımı siliyor ben seni çok seviyorum bak hiç yaramazlık yapmayacağım hadi gül diyor.. Evliliğimizdeki tek sorun ilgisizlik ve umursamazlık ama ben artık çok Yoruldum ve bu gece ilk defa ayrılmak geçti aklımdan iki küçük kızım var evlatlarım için ölürüm onları babasız büyütmek istemiyorum ayrılsam gelirim yok çalışmam çocuklarımı kreşe vermem gerek beni sevmediğini düşünüyorum artık ama aldatmadığına eminim ve ne yapacağını bilmiyorum aklımdan ayrılık geçince içim acıyor saçmalama diyorum kendi kendime çocuklarımı düşünüyorum kıyamıyorum eşimi seviyorum ama bu yaşanmışlıklardan sonra inanılmaz soğudum eskiden olup biterdim ona simdi sarılmak bile gelmiyor içimden derdime ortak olun teselli edin akıl verin kızın ama ne olur bişey söyleyin kimseye anlatamıyorum ve içimi dökmek istedim veya ne yaparımda benim kıymetini anlar... Allah sonumuzu hayır etsin :KK43: bayaa uzun oldu ama k.bakmayın içimi dökmeye ihtiyacım vardı..
üzüldüm. savunmasızsın ve çaresizsin şuan. elin kolun bağlanmış. ne yapmalı diye düşünüyorum. annen destekçi olduğu için kendini salmış sanırım. ya da senin onun face ini izlediğini düşünüp ona güvenmeiğini mi düşündü?
bence sana aşık olduğu anları hatırlat ona. o günkü elbiseyi giy. o anki bir anıyı tekrar yaşat, bunu hatırladın mı de?
ben mesela eşimin 5 sene önceki mesajını hala saklarım telefonumda. bazen mutlu olduğumda ya da kavga ettiğimizde o kendi attığı mesajları ona atarım, farkında mısın ne kadar değişmişsin, biz böyle değildik derim. anlar hatasını. ya da ona bir mektup yaz. gerçek duygularını içeren, hayallerinden bahset. Allah katında ben sana helal kılındım, gönlünü hoş tutmaya çalışıyorum, ama aynısını göremiyorum, eşler arasında bile kul hakkı var vb. bişeylerden bahset. aklıma gelenler bunlar canım. ALLAH yardımcın olsun

Eşinizin size ettiği lafları açık açık okumak zorunda mıyız? Keşke sansürleseydiniz.

üzüldüm. savunmasızsın ve çaresizsin şuan. elin kolun bağlanmış. ne yapmalı diye düşünüyorum. annen destekçi olduğu için kendini salmış sanırım. ya da senin onun face ini izlediğini düşünüp ona güvenmeiğini mi düşündü?
bence sana aşık olduğu anları hatırlat ona. o günkü elbiseyi giy. o anki bir anıyı tekrar yaşat, bunu hatırladın mı de?
ben mesela eşimin 5 sene önceki mesajını hala saklarım telefonumda. bazen mutlu olduğumda ya da kavga ettiğimizde o kendi attığı mesajları ona atarım, farkında mısın ne kadar değişmişsin, biz böyle değildik derim. anlar hatasını. ya da ona bir mektup yaz. gerçek duygularını içeren, hayallerinden bahset. Allah katında ben sana helal kılındım, gönlünü hoş tutmaya çalışıyorum, ama aynısını göremiyorum, eşler arasında bile kul hakkı var vb. bişeylerden bahset. aklıma gelenler bunlar canım. ALLAH yardımcın olsun
Amin teşekkür ederim akıl verdiğiniz için benzerlerini denedim ama pekte fayda etmedi oda herşeyin farkında değiştiğinin ama ne yapmaya çalışıyor anlamadım...

Merhaba arkadaşlar konuya nereden başlasam bilemiyorum.. Biz eşimle 4 yıl önce kaçarak evlendik.. Evlenmeden önce bazı sebeplerden dolayı çok yüksek bir puanla girdiğim okulumu liseyi bıraktım 2 yıldır kuaförde çalışıyordum ve okuluna gidiyordum kalfalığımı alacaktım aynı zamanda açıköğretimden lise öğrenimi devam ettiriyordum.. Her neyse benim yaşım küçük olduğu için nikah işlemleri için bazı prosedürler gerekiyordu imam nikahımız falan kıyıldı bu sürede ben hamile olduğumu öğrendim.. Herşey yolunda giderken bir gece uyuyordum ve kayınvalidem ve eşim geldi.. Kayınpederim motorla uzak bir yere gitmiş ehliyeti olmadığı motorda kayınvalidemin üzerine kayıtlı olduğu için polisler motora el koymuş ve ruhsat sahibi gelmeden vermeyeceklerini söylemiş bizim arabamız vardı bizden rica ettiler bizde tamam dedik annem üvey babam( 6 yaşımdan beri beni o büyüttü kendi babam sağ) ben kayınvalidem ve eşim hep beraber yola koyulduk kayınpederimi almaya.. Ve trafik kazası geçirdik.. O kazada kayınvalidemi üvey babamı kaybettik annemin kolu kırıldı benim kasık ve kalça kemiğin kırıldı 3 ay yatalak kaldım nikahım yatakta kıyıldı afedersiniz ama eşim altımı bezliyordu böyle zor dönemlerden geçtik bebeklerimi kaybettim ikiz ve erkek olduklarını öğrendik.. Daha sonra herşey yoluna girdi derken birden kayınpederim ve benim annemin evlenme kararıyla sarsıldık .. Karşı çıktık olmaz dedik ama vazgeçiremedik ikisi bambaşka insanlardı kayınpederim yıllarca ceza evinde yatmış eşine gün yüzü göstermemiş bir insan bizde çok mutlu ve huzurlu bir aile ortamında büyüdük.. Ve evlendiler.. Bunu bizim ailemiz duyunca karşı çıktılar herkes annemle küstü ve bnada bütün sülalem sırt çevirdi benim eşimin babası diye.. İyileştikten sonra düğün yapmaya karar verdik.. Kayınvalidem çok istiyordu düğün olmasını kazadan önce gelinliğime kadar hazırdı zaten.. Düğünüm oldu kız tarafından kimse gelmedi yapayalnızdım sadece annem vardı çok eksiktim.. Biz kayınvalidemin evinde annemlerse kendi evlerinde yaşıyordu kısa bir süre sonra hamile kaldım ve 5 aylık hamileyken eşimi askere uğurladım mecburen annemlerin yanında yaşamaya başladım eşim gelene kadar 1 yıl anamdan emdiğim süt burnumdan geldi kayınpedrim içip içip geliyordu annemi dövüyordu bana anneme hakaretler ediyordu berbat bir hamilelik geçirdim bebeğim doğdu ne 40 mevlüdü yapabildim ne 6 ay kınası eşim askerdeydi yapayalnzdım sadece annem vardı hep sabrettim.. Daha detaylara girsem ağzınız açık kalır yapmadığını bırakmadı bize .. Ve sonunda Eşim askerden geldi biz kendimize yeni bir ev açtık yepyeni bebeğim 8 aylıktı eşim askerden geldiğinde çok mutluyduk çok seviyorduk birbirimizi eşim öyle pek dışarı çıkmayı sevmezdi evden işe işten eve çocuğuyla eviyle ilgilenirdi hep yanyanaydık bizi gören kıskanırdı... Bir müddet sonra ben hamile olduğumu öğrendim sadece bir kere korunmadık yanlışlıkla olan birşeydi hemen duşa girip tuvalete vs gitmeme rağmen bir bakmışımki hamileyim.. Bi yandan şaşırdık kızımız çok küçüktü bir yandan sevindik ve kim ne derse desin aldır vs dediler biz dinlemedik hamileliğim süresince de iyiydi herşey.. Her isimde yardımcı olurdu beraber yer beraber kaldırırdık otururduk falan.. Derken küçük kızım doğdu ben çok bocaladım 18 ay vardı aralarında daha 40 içindeydim eşimin faceden gizli gizli hergün eski sevgilisinin resimlerine baktığını öğrendim yıkıldım.. Kavga ettik üste çıktı .. Kızım doğduktan sonra zaten bambaşka bi adam oldu geliyordu yemek yyordu yatıyordu sabahlara kadar biri ayağımda biri kucağımda çocuk bakıyordum kızım çok huysuz bir bebekti ne gece ne gündüz hiç durmuyordu.. Değişti adam birden zamanla benim sözümü hiç takmamaya başladı arkadaşlarıyla çıkıyor içki içiyor sabah geliyordu bir dönem düzeldi.. Her tartışmamızda çok krıcı ve kaba konuşuyordu söylediği laflar yenilir yutulur değil bir baktım ki kopuyoruz.. Şuan küçük kızım 16 aylık büyük 34 aylık.. 16 aydır adam gibi huzurumuz yok gelir yemek yer çoğu zaman yemez hemen yatar uyur söylenirsin tartışmak istersin suratına bile bakmaz ya TV izler ya döner uyur çocuklar babalarına çok düşkün iki sever bazen oynar çoğu zaman ilgilenmez içkiye hayır diyemez tartıştığımızda üstüme yürüyor ben ne kadar tartışırsak tartışalım onun onurunu gururunu kıracak bir kelime çıkmaz ağzımdan kendimi ifâde etmeye çalışırım o küfür eder bağırır aşağılar beğenmiyorsan bak işine S***** G** (Defol) ne bok yersen ye vs diyor benim dışımda herkese çok iyi muhabbet eder otur sabaha kadar oturur milletle.. çok kırıyor beni sabret sabret 4 yıllık evliyiz.. Her zaman böyle kötü ve tersmi derseniz değil ama her zaman ilgisiz sen kimsin ki sana hesap vericem diyor .. Bıdı bıdı yapma sus der devamlı yatıyor bi tek pazar gün evde onda bile kalkar kahvaltı eder bdaha yatar akşam kalkar evlendikten sonra okulumuda işimide bıraktırdı hep evdeyim bakımlı ve güzel bir bayanım evlenmeden önce sadece sevgili olabilmek için bile 9 ay peşimden koştu sözlüyken hergün güllerle çikolatalarla gelirdi.. O adam gitti yok.. İşten çıktı şuan sigortasız bi işte çalışıyor haftalığını bile alamıyor iş bak iş bul diye kaç aydır kendimi paralıyorum aramıyor bulmuyor çok zor geçiniyoruz umru bile değil hep annem destekçi Az önce yine tartıştık her zamanki gibi yattı uyudu ve ben artık çok doldum hala ağlıyorum ilgilenmiyorsun diyorum git ilgilenini bul diyor ben boşanma kelimesini aklımdan bile geçirmezken her seferinde ne oldu ne yapmaya çalışıyon götün kalktı ben böyleyim kızım böyle kabul etceksin sen kimsin lan ben senin kuklanmıyım o çeneni kapat vs beğenmiyorsan istediğin gibi birini bul diyor çok kırılıyorum çocuklarımda şahit oluyor buna ben ağlıyorum büyük kızım annecim seni yine babam mı üzdü ağlama annecim diyor gözyaşlarımı siliyor ben seni çok seviyorum bak hiç yaramazlık yapmayacağım hadi gül diyor.. Evliliğimizdeki tek sorun ilgisizlik ve umursamazlık ama ben artık çok Yoruldum ve bu gece ilk defa ayrılmak geçti aklımdan iki küçük kızım var evlatlarım için ölürüm onları babasız büyütmek istemiyorum ayrılsam gelirim yok çalışmam çocuklarımı kreşe vermem gerek beni sevmediğini düşünüyorum artık ama aldatmadığına eminim ve ne yapacağını bilmiyorum aklımdan ayrılık geçince içim acıyor saçmalama diyorum kendi kendime çocuklarımı düşünüyorum kıyamıyorum çok küçükler tek başıma yapabilir miyim eşimi seviyorum ama bu yaşanmışlıklardan sonra inanılmaz soğudum eskiden olup biterdim ona simdi sarılmak bile gelmiyor içimden derdime ortak olun teselli edin akıl verin kızın ama ne olur bişey söyleyin kimseye anlatamıyorum ve içimi dökmek istedim veya ne yaparımda benim kıymetini anlar... Allah sonumuzu hayır etsin :KK43: bayaa uzun oldu ama k.bakmayın içimi dökmeye ihtiyacım vardı..
bu cümleden eminmisin? Çok daha büyük sorunlar var bence..
Bide galiba çok sevdik 9ay peşimden koştu dediğin yaş 15-16, ah be yavrum o yaşta evlenilirmi yaa:KK43:

Durumunuza üzüldüm kocanız bu saatten sonra değişmez. Tek sorun ilgisizlik , umursamazlık değil . Erken yaşta evlenmenin zararları bunlar. Erken yaşta evlenmek isteyenlere ibret olsun bu konu..

bu cümleden eminmisin? Çok daha büyük sorunlar var bence..
Bide galiba çok sevdik 9ay peşimden koştu dediğin yaş 15-16, ah be yavrum o yaşta evlenilirmi yaa:KK43:
Evlenme hikayemde öyle kaçalım hadi kaçalım olmadı.. Ayrılmıştık 2 gün olmuştu özür dilemek için iş çıkışı araba ile yolumu kesti konuşalım dedi reddettim eve gelirim ailenden izin almaya dedi o gün evde teyzemler vardı mecburen kabul ettim konuşmaya gittik sahil kıyısına polisler geldi benim yaşım 16 ve kimliğim yanımda olmadığı için karakola aldılar ailenin gelip alacak diye aradılar ailem geldi çok kızdı.. Eve dönerken oturduk bi kafede konuştuk ailem ve eşim ben sizin kızınızla evlenmek istiyorum babam askerliğimi yapıp gelmeden kız istemez durumumuzda yok ben o zamana kadar bekleyemem dedi.. Annem hayır asla olmaz dedi benim kızım çok küçük dedi eşimde annecim siz ne kadar inkar ederseniz ben sizin kızınızı seviyorum yolda görürüm kaçırırım 4 duvar arasınada saklasanız bacadan girerim yine kaçırırım güzellikle olsun dedi tek çaremiz kaçmak dedi bende o anki duygularım ve psikolojim ile kabul ettim seviyordum..

Okurken tüylerim diken diken oldu,Allah yardımcın olsun canım,çok üzüldüm,çaresizsin,çıkar yol arıyorsun çok iyi anlıyorum seni,ne denir böyle bir durumda çok bilemiyorum ama bi tekrar konuşmayı denesen eşinle,tartışmadan konuşmanın bir yolunu bulsan,depresyon da olabilir eşiniz,belki maddi açıdan yetemedigini düşünüp gurur yapıyordur,gerçekten boşanmak isteyip istemediğini sor

Esinde henüz çocuk sende öyle. .olgun bir insan ağzından çıkan kelimelere dikkat eder.eşinin psikolojik problemleri olabilirmi?onu etkileyen birçok olay yasamissiniz. Annesini kaybetmiş..babası annenizle evlenmiş. .sonra iki bebeğin sorumluluğu. .ve askerden yeni gelmiş. Bütün bunlar ona ağır gelmiş olabilir.bu yüzden belkide sizi sorumlu tutuyor farkına varmadan.
Belki bir uzmandan yardım almalısınız. Terapi ve belkide antidepresan gibi bir ilaç tedavisi ile kendini toparlayabilir.bana sanki depresyonda gibi geldi..

Nasıl entrikalar yahu. Adama kaybetme korkusu yaşar. Ne biliyim tamam gidiyorum de ay bilemedim. Şiddet uygularsa kimsende yoksa devletten yardım al

Anne kız bu adamlardan kurtulmaya çalışın. Zira yarın bir gün ikinizde gazete manşetlerine düşecek gibi duruyorsunuz. Eşinize karşı aşk besleyebilirsiniz ama onun bu davranışlarıyla hisleriniz çok uzun sürmeyecek. Bir kadınsınız, insansınız karşınızdaki insandan beklentileriniz olacak. Zamanla 'sözde' çocuklarınız için katlandığınız evlilik çekilmez olacak. Bu kadar mutsuz bir ortamda çocukları büyütmeyin. Anne kız birbirinize sahip çıkın. Biriniz evde yemek pişirirken diğeri işe gidebilir. En kısa zamanda iki kadın gerçekleri fark etmeniz dileğiyle...

Gece gece ne ağladım yaa ama kim için ağladım çocuklarınız için ağladım bu durumda o kadar çok kadın ve çocuklar varki..2 soru var çocuklar için dayanmak mı yoksa aksine çocukların huzuru için boşanmak mı ?? Sonra düşündükçe huzur diyorum babasız veya arada bi görerek büyürler ama huzursuz hep tedirgin büyümek onlari hayata karşı güvensiz veya bir sürü psikolojik sorunlarla büyütür eşiniz bi süre sonra düzelir ama bu bi ömür yani neler yasayacaksiniz cocuklarin problemleri vs.yani eşinizin sorunlarda nasıl tepki vereceği ortada yine yine aynı şeyleri yaşarsınız dönem dönem bu da sizi ve çocuklarınızı çok yıpratır

X