Ne olur üşenmeyin okuyun, sinir sistemim bozuldu

CennetKokulum

kuzusu'nun kuması
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
2.451
36
kızlar bu oyle bır dert oldukı benım ıcın uyku duzenım tamamen bozuldu 4 ten once uyuyamıyor saat 1 den once kalkamıyorum 5 yasındada kızım var rezıl oluyor cocuk .neden dersenız bız 5 katlı bır apt 3. katında oturuyoruz yan tarafımızdakı apt altındada (tam bızım oturma od yatak od ve cocuk od na bakan tarafta)alkollu bır kebapcı var ıkı genc ısletıyor ama yıllardır sımı yapmıs bır restorant efendım bunların yaz boyunca dısarda 7 massası var hepsı ıckı cıen kahka atan kufur eden ıckılı ınsanlarla dolar tasar bu ınsanlar okadar rahatlarkı burada aıle oturuyomu colu cocugu varmı umurlarında degıl musterılerınde oyle ısletmecılerınde kavgada ettık tartıstıkta tatlı tatlı uyardıkta 50 nın ustunde polıs cagırdıkta hıc bır degısıklık yok 3-4 e kadar kapanmıyor bura yazın kısnda arada nadır 12-1 de kapanıyor ve hıc seslerını kısmazlar yatak odamın ıcınde gıbı seslerı kafayı yıyecem ya onlar kahka attıkca tuylerım dıken dıken oluyor ınsanın kotu gunu oluyor hemen asagıda kaka atan ınsanların seslerı beynımı sıyırıyor nette cok arastırdım bulamadım arkadaslar cevresınde avukat olan yada bu ıslerden anlayanlar nolur akıl versın adamlarla konustuk ekmegımızle oynamayın dıyorlar eee fısursuz adamlar sız 3 e kadar bızı uyutmayın ekmek parası dıye bızım ekmek parası sızın umrunuzda olmasın onlerınden gecerken ıckı kokusunu kokluyor her gun kızım penceresını ac alkol kokusu doluyor gecenın 1 ınde sıgara kokusu benım derdım 12 de kapatmaları ama hıc umurlarında degıl bız paramızı kazanalımda ne olursa olsun dıyorlar bu ne bencıllık bır tek gurultulerı degıl gelen gıden arabalar kebap kokusu lagamlarının kokusu mafolduk ama bır tek 12 de kapatsınlar baska bısey ıstemıyorum nasıl hallolur bu kızlar nerelere basvurmalıyım sızce bır restorantın mahalle arasındakı 3 e kadar ruhsatı olurmu

canım böyle konular belediyeye sikayet ediliyor..dilekce yazılıyor ve apartman sakinlerinden,cevreden imza toplarsan dahada iyi olur.belediyeden gelip ilgileniyorlar..canım eger kiracıysanız baska eve tasınsanız?

Son düzenleme:
ay canım üzüldüm ya allah yardımcıın olsun. ama çok büyük bi günaha giriyolar kul hakkına giriyolar inş allah yardımcın olurda kurtulursun o pisliklerden. çok kötü bi durum

Bencede baska yere tasinmak en güzeli.
Kendi eviniz bile olsa kiraya verip cikabilirsiniz.
Sizin düzeninizden önemli olmamali.
Belediyeye sikayette edebilirsiniz ama birtek siz rahatsiz oluyorsaniz pek fazla birsey yapmazlar bence, komsulariniz ne diyor bu duruma peki?

ev alma komşu al sözünü onaylar bir örnek daha....
bence gidip bağlı bulunduğunuz belediyeyle konuşun
onlar size bir yol gösterirler..

Siz dahil bütün apt. şikayetcidir o zaman

Hep birlikte şikayet edin yetkili mercihlere

Birinci katta oturan dahada rahatsızdır..

Kimse umursamıyor olamaz...

Sizind dediğiniz gibi sigara dumanı evinize kadar geliyomuş

Hep ibirlikte hareket edin apt komşularınızla..

Ama bide iş ciddiye binince komşularda geri çekilebilirkötükedihüso

Genelde öyle olur... beraber derler... sonra sizi ortaya atarlar....

buna bir çözüm olacağını sanmıyorum istanbuldada cafeler var mesela boğazda evlerin altında ve yazın geceleri 4 e kadar açık insanların kahkahaları falan...bu yıllardır böyle oradakiler rahatsız olmuyor mu diye bende merak ediyordum ya şikayet ediyorlar sonuç çıkmıyor ya da insanlar rahatsız olmuyor..ama kiracıysanız başka bir eve taşının bence..

Ben türkiyede yasamiyorum...ama izine gittigimde her zaman böyle saat 3-4 de kadar acik olan yerlere hep sasirmisimdir....yukarda daireler var bu insanlar rahatsiz oluyor nasil buna izin veriliyor diye...benneyaptımki

Belki belediyeye sikayet etseniz bir ise yarar...baktiniz gördünüz hic olmuyor tasinin arkadasim...sinirlerinize yazik..:teselli:

gece işletım ruhsatları varmı onu arastırın..
sonuçta kulublere bılr yasak getırıldı..
bişiler yapılabılır ...

bizimde evin karşısında dernek var kapattıramadık malesef..kendi apartmanlarından imza almışlar ilk dükkanı alırken izinlerini almışlar bizim şikayetçi olmamız bieşeyi değiştirmedi..

Yerinizde olsam, çocuğumu rahat büyütebileceğim bir yere taşınırdım, fisfisfishem sizin sinirlerinizde yıpranmamış olur,:uhm: adamlara baksanıza kendi gemileri yürüsün insanlar rahatsız olmuş olmamış umurlarında değil,:1ninca: elliye yakın polis çağıdık diyorsunuz daha bundan da anlamayan insanlarla uğraşmak sizi çok yıpratır, bir laf var belaya bulaşmaktansa çalıyı dolaş diye, eğer imkanınız varsa çıkın o evden a.sa.s

tek sizin şikayetinizle olmaz apartmandan ve çevredeki diğer apartmanlardan imza almalısınız
aksi takdirde tek kişi bişey yapabilceğinizi düşünmüyorum
eminim sizden başka rahatsız olanlar vardır ama dile getiremiyolardır
siz bi fitili ateşleyin bakalım arkanızdan kimler gelecek
eğer kimse gelmezsede tek çözüm huzurlu bi yere taşınmak canım
hakkınızda hayırlısı olsun arkadaşım :1hug:

İçkili yerlerin,belirli bir saatten sonra,müziği kısma veya kapılarını kapatma yasağı olduğunu biliyorum
Bu saatleri tam olarak öğrenirseniz ve uyulmadığını yetkililere bildirirseniz,gereken işlemi yapacaklardır.
Onun dışında ruhsatı varsa ve kurallara uyuyorsa yapabileceğiniz çokta bişey yok gibi

Bencede baska yere tasinmak en güzeli.
Kendi eviniz bile olsa kiraya verip cikabilirsiniz.
Sizin düzeninizden önemli olmamali.
Belediyeye sikayette edebilirsiniz ama birtek siz rahatsiz oluyorsaniz pek fazla birsey yapmazlar bence, komsulariniz ne diyor bu duruma peki?

canım bazı durumlardan dolayı bu sene tasınmamız ımkansız .komsular sorduklarımız rahatsız olduklarını soyluyorlar komsularla samımı degılım zaten bır ıkı kısıye sorduk ama bırtek gurultu degılkı lagamları var arkada felaket kokuyor evımızın ıcı doluyor park alanı arabayla doluyor bır kere tartıstık mıllet perde arkasından ızledı dınledı kımse sesını cıkartmadı bıze dedıler bızde rahatsız oluyoruz dıye bır Allahın kulu esım tartıstıgında destek olmadı esımde bagırdı ortaya hıcmı adam yok bu mahallede dıye 5 kere balkondan tartıstı nerdeyse 5 kere yanlarına gıttı ayrıyeten yuzlerce kere polıs cagırdık yok umurlarında degıl arkaları cok saglam sanırım yonetıcıyede soyledık cok ımza topladık dıyor ne kadar gercekse polısın yapacagı bıseyde yokmus gelıp uyarıp gıdıyorlar gıcık verır gıbı polıs arabaya bıner bınmez kahkalar baslıyor tekara aynı gurultu

bizimde evin karşısında dernek var kapattıramadık malesef..kendi apartmanlarından imza almışlar ilk dükkanı alırken izinlerini almışlar bizim şikayetçi olmamız bieşeyi değiştirmedi..

kapattırmak ekmeklerıyle oynamak degıl derdım ben ekmek parası kazanacam dıye umarsızca ınsanları evlerının ıcınde tacız etmemelerı 12 de kapanması derdım

bence bulunduğunuz ilin belediyesine şikayet edin,
sonuçta tatil yerlerinde bile
gece 12 den sonra sesli,gürültülü
yerler kısmak zorunda...gerçekten zor bir durum ama
belediyeyle halledebilirsiniz sanırım...
sevgiler...

X