Ne yapacagim hakkinda fikir verin l├╝tfen ­čÖä

Ozstrkgl

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Kas─▒m 2020
12
-2
27
Benim esimin aileside kalabalik
Ben annemde ge├žirdim lohusal─▒gi
Onlarda arkamdan saydirmislardir
Ama umruna de─čil ben kendi rahat─▒ma bakarim
Benimkide ilk ba┼čta mirin k─▒r─▒n etti
Ben bakar─▒m gitme dedi
He dedim bakarsin bebek biryandan ben biryandan
─░yikide kalmisim sezeryan olmu┼čtum
Mis gibi ge├žti annende
Kaynanalar bebek ziyaretine geldiler
Hepsini maskeli mesafeli oturttum
Hizmete gelince d─▒┼čardan pide s├Âylettim annem ├žay yapt─▒ ├žayida sen d├Âkme yaslisin dedim e┼čime eltilerden birine d├Âkt├╝rd├╝ yarisini da kendi d├Âkt├╝
Yokya o halde ya┼čl─▒ kad─▒n niye d├Âks├╝n
Hatta bana kalsa kola vs koydurcaktim da esim ├žay ├žay diye ─▒srar etti ozaman dokersin dedim
Aynen b├Âyle yap on numara.
Konustuk zaten sen nerde nasil rahat edersen o sekilde yapalim dedi ­čśŐ

dr_yad

...........
Pro ├ťye
9 Aral─▒k 2009
10.969
31.523
Elestiriniz icin tesekkur ederim. Ama ben gerizekali degilim. Bu dediklerinizi dusunuyorum ve kendimi kotu hissediyorum. Baslikta da yazdigim gibi fikir istedim sadece ufak bir yardim belki aklima gelmeyen bisey. Bu durumu ogrenip herkesin yapabilecegi elestirileri degil.
Akl─▒niza ┼čey gelmedi mi mesela:" Benim annem sizin hizmet├žiniz de─čil yeter art─▒k ya kalk─▒n kendiniz yap─▒n i┼člerinizi ya da evden gidin" demek. Baya etkili bir ├ž├Âz├╝m asl─▒nda Nas─▒l gelmedi akl─▒n─▒za anlamad─▒m

dr_yad

...........
Pro ├ťye
9 Aral─▒k 2009
10.969
31.523
ben─▒m anlamad─▒g─▒m ne b─▒l─▒yor musunuz
evlen─▒p coluk cocuk yapacak yasa gelm─▒ss─▒n─▒z ama annen─▒z─▒ kay─▒nval─▒deye onun m─▒saf─▒rler─▒ne h─▒zmet ett─▒r─▒yorsunuz, daha dogmam─▒s cocugunuz ustunde b─▒le hukmunuz yok

neden ?

ne yasad─▒n─▒z su hayatda nas─▒l b─▒r travma sonucu boyle oldu da kend─▒ annen─▒z─▒,kend─▒n─▒z─▒ ve dogacak cocugunuzu bu kadar ezd─▒r─▒r oldunuz

─▒ste bunu merak ed─▒yorum ...

ne yapacag─▒m ─▒s─▒n ─▒c─▒nden c─▒kam─▒yorum d─▒yecek b─▒r ortam yok asl─▒nda
ne munasebet m─▒saf─▒rler─▒n─▒ s─▒zde ag─▒rl─▒yor ? aa n─▒ye ben ag─▒rl─▒yorum zaten hastay─▒m , annem dur k─▒z cocugu doguray─▒m buyusun evlens─▒n de kaynanas─▒na h─▒zmet edey─▒m d─▒ye dogurmad─▒ ben─▒ d─▒yemeyeceksen─▒z evlenmey─▒n ,evlen─▒p annen─▒z─▒n emekler─▒n─▒ h─▒c etmey─▒n

kend─▒ dogurdugunuz cocugun sagl─▒g─▒n─▒ goz onunde bulundurup one gore tedb─▒r alamayacaksan─▒z dogurmay─▒n o cocuk b─▒tk─▒ deg─▒l k─▒ bes─▒n ver gunese koy buyusun, evlat o b─▒r can, omur boyu olene kadar sorumlulugumuzda, had─▒ bebekt─▒ buyudu e bunun ergenl─▒g─▒ var yet─▒sk─▒nl─▒g─▒ var o zamanlar nas─▒l etrafa set cekeceks─▒n─▒z ?

b─▒rde k─▒mseyle kotu olmak ─▒stem─▒yorum laf─▒n─▒z var
─▒y─▒de k─▒mse s─▒z─▒ umursam─▒yor k─▒ o k─▒mse s─▒z─▒n agz─▒n─▒zdan c─▒kacak b─▒r kel─▒meye bak─▒yorsa o kel─▒meler c─▒ks─▒n kotu olunmas─▒ gereken k─▒s─▒lerle kotu olun, uzaklas─▒lmas─▒ gerek─▒yorsa uzaklas─▒n bu kadar bas─▒t ?
Anne de kendini ezdiriyor ama. Yani koca kad─▒n bu ne, ben burda neyim diyebilir. Ya da 2. Sefernden sonra yerinden kalkmayabilir. K─▒z─▒m─▒n evlili─či bozulmas─▒n diye san─▒r─▒m o da bu abs├╝rd duruma ayak uydurmu┼č. K─▒z─▒n─▒ da biraz ├Âyle yeti┼čtirmi┼č demek ki