Ne yapacagim hakkinda fikir verin lütfen 🙄

Neden korkuyorsunuz allah aşkına. Durmasın arkanızda mesela ne olur? Nasıl bir hayat yaşıyorsunuz. Toplasanız maksimum yaşayacağımız 70 80 sene bazı kadınlarımızın bile isteye çektiği çileyi aklım almıyor benim. Herkes kendi yolunu kendi çiziyor biraz da. Muhtemelen bu kafayla aman tadımız kaçmasın diye diye aslında hiç haketmediğiniz muamelelere maruz kalacak sadece daha mutsuz, çocuğuna karşı daha sabırsız hatta emzirrken için için ağlayan duvarlarla konuşan bir anne olacaksınız. Bu mu istediğiniz.. yazık değil mi size?

Anneniz hizmet etmek zorunda mı? Bir kez gelirler İkram etmeZsiniz. İkide üçte artık yavaş yavaş ayakları kesilir. Benim kv de sofra kurmamızı beklemişlerdi bebek görmeye geldiklerinde. Ben çayın yanına her şeyi hayır aldım şaşırdılar ve komadılar banane ne düşünürlerse düşünsünler lokanta mı burası uykusuz kalıyorum çocuk bakıyorum psikolojim çökmüş bi de onların gönüllerini mi edeceğim. Size de aynısını tavsiye ederim
Annem bende olmadiginda ben kalkamadigim icin ugramiyorlar zaten cunku caylarini falan kendileri almak zorunda kaliyor

Merhaba kizlar. Kafam cok karisik. Su an hamileyim. Cok zor hastaliklarla ameliyatlarla dolu bir hamilelik gecirdim. Zor zamanlari annem sayesinde atlattim cunku surekli geldi beni hic kaldirmadi bende yatarak bir hamilelik donemi gecirdim. Simdi dogumuma cok az kaldi fakat icinden cikamiyorum. Dogum yaptigimda lohusa olucam ve yine bakima ihtiyacim olacak. Esimin ailesi cok kalabalik ve kayinvalidem hicbir konuda yardimci olmuyor. Ustelik hasta oldugumu bilmesine ragmen misafir cagiracagi zaman benim evime cagiriyor. Ve hizmetlerini annem yapiyor. Simdi dogurunca annem yanimda kalsa herkes bebegi merak edecek gormeye gelecek ve yine hizmetlerini annem yapacak oysa o evini barkini bana bakmak icin birakip geliyor. Esime annemde kalayim desem bizden ayri kalmayi kabul etmeyecek annen bizde kalsin diyecek. Birde bu kadar zorlukla bebek sahibi olmusken, birde üstelik virüs dönemi, herkes dokunacak öpecek uyarirsam sorun cikar. Ama annemde kalirsam rahatca gelip gidemezler sadece esimle ayri kaliriz. Ama esime hayir diyemeyecegi bir bahane bulmam lazim. Annem ve bebegim icin endiseleniyorum. Lutfen bir fikir verin.
Sağlık varsa işin ucunda sorun çıkarsa çıksın. Bağışıklığı tamamen savunmasız bi bebeği sorun çıkmasın diye kalabalığa sokamam ben. 25gün oldu doğum yapalı misafir almadım. Gelelim diyene de sizi misafir etmek isterim ama pandemi döneminde bebeğimin sağlığını düşünmek zorundayım sizi daha sonra ağırlayalım dedim.

Eşine ya annenin getirceği misafire hayır diyeceksin yada ben annemlere gideyim doğum sonrası diyebilirsin.

Tadınız bozulmasın diye sesinizi çıkarmayın, gelen gelsin ne olacak ki, bu zamana kadar gelmişler zaten.
Bu nasıl bir evlilik ki, ne bebeğinizi, ne kendinizi, ne annenizi yanlış gördüğünüz şeyleri söyleyerek koruyamıyorsunuz, hayatınız bahanelerin arkasına sığınarak mı geçecek.
Sakın özellikle eşinizin keyfini bozmayın.

Tadınız bozulmasın diye sesinizi çıkarmayın, gelen gelsin ne olacak ki, bu zamana kadar gelmişler zaten.
Bu nasıl bir evlilik ki, ne bebeğinizi, ne kendinizi, ne annenizi yanlış gördüğünüz şeyleri söyleyerek koruyamıyorsunuz, hayatınız bahanelerin arkasına sığınarak mı geçecek.
Sakın özellikle eşinizin keyfini bozmayın.
Elestiriniz icin tesekkur ederim. Ama ben gerizekali degilim. Bu dediklerinizi dusunuyorum ve kendimi kotu hissediyorum. Baslikta da yazdigim gibi fikir istedim sadece ufak bir yardim belki aklima gelmeyen bisey. Bu durumu ogrenip herkesin yapabilecegi elestirileri degil.

Annem evinde bakmak için uygun, sende benimle kalırsın yada günübirlik evine dönersin, kendimi toparlayana kadar annemde kalıcam de (benim eşimde çok pasifti doğumdan sonra annesiyle az çektirmedi bana küçüktüm ezmişler toparlanamadım kulak kristalim oynamış doktor 10 gün yat dedi annem bende kal dediği halde eşim annesi bizde kalıp bakacak diye anlaştığı için evime dönmüştüm ne safmışım şimdiki aklım olsa o anasınıda yerdim eşimide ama bazı şeyler baştan öngörülmüyo sen buraya konu açarak iyi yaptın gardını al 👍)

Annem evinde bakmak için uygun, sende benimle kalırsın yada günübirlik evine dönersin, kendimi toparlayana kadar annemde kalıcam de (benim eşimde çok pasifti doğumdan sonra annesiyle az çektirmedi bana küçüktüm ezmişler toparlanamadım kulak kristalim oynamış doktor 10 gün yat dedi annem bende kal dediği halde eşim annesi bizde kalıp bakacak diye anlaştığı için evime dönmüştüm ne safmışım şimdiki aklım olsa o anasınıda yerdim eşimide ama bazı şeyler baştan öngörülmüyo sen buraya konu açarak iyi yaptın gardını al 👍)
Gercekten insani daha asagi ceken degil de moral veren elestiri yaptiginiz icin en onemlisi fikir verip destek oldugunuz icin tesekkur ederim.

Annem bende olmadiginda ben kalkamadigim icin ugramiyorlar zaten cunku caylarini falan kendileri almak zorunda kaliyor
Zıkkım içsinler diyeceğim.. yazık değil mi annenize,üzüldüm onun için.. eşinize de söyleyin annem yoruluyor bana bakmaya geldi sağ olsun misafire hizmet etmekten bitap düştü kadın diye. Ayrıca her şeyi geçtim kadıncağızın yaşı da vardır gelen giden covid için risk oluşturuyor kadına.. olmaz böyle diyip resti çekin..

Bu anlattıklarınızın hepsi hayır diyemeyeceği sebepler zaten. Altını çiziyorum 'sebep'. Bahane değil. Sizi düşünmüyorsa çocuğunu düşünsün.

Anneniz ve bebeğiniz için endişelenmekte haklısınız. İster annenizin evinde olsun ister kendi evinizde olun insanlar bebek sevmeye falan gelmesin bu virüs döneminde. "Uyarırsam sorun çıkar" diyorsunuz. Asıl uyarmazsanız sorun çıkar, hem de daha büyük sorun.

Merhaba kizlar. Kafam cok karisik. Su an hamileyim. Cok zor hastaliklarla ameliyatlarla dolu bir hamilelik gecirdim. Zor zamanlari annem sayesinde atlattim cunku surekli geldi beni hic kaldirmadi bende yatarak bir hamilelik donemi gecirdim. Simdi dogumuma cok az kaldi fakat icinden cikamiyorum. Dogum yaptigimda lohusa olucam ve yine bakima ihtiyacim olacak. Esimin ailesi cok kalabalik ve kayinvalidem hicbir konuda yardimci olmuyor. Ustelik hasta oldugumu bilmesine ragmen misafir cagiracagi zaman benim evime cagiriyor. Ve hizmetlerini annem yapiyor. Simdi dogurunca annem yanimda kalsa herkes bebegi merak edecek gormeye gelecek ve yine hizmetlerini annem yapacak oysa o evini barkini bana bakmak icin birakip geliyor. Esime annemde kalayim desem bizden ayri kalmayi kabul etmeyecek annen bizde kalsin diyecek. Birde bu kadar zorlukla bebek sahibi olmusken, birde üstelik virüs dönemi, herkes dokunacak öpecek uyarirsam sorun cikar. Ama annemde kalirsam rahatca gelip gidemezler sadece esimle ayri kaliriz. Ama esime hayir diyemeyecegi bir bahane bulmam lazim. Annem ve bebegim icin endiseleniyorum. Lutfen bir fikir verin.
Ne demek uyarirsan sorun çıkar kusura bakma ama virüs kapıp olmenizden iyidir böyle sacmalikmi olur kesin bı dille en başından beri kimseyle görüşmek istemiyoruz ne misafiri diyecektiniz heleki doğumdan snra kimsenin gelip gtmesini istemiyorum diyin çocuğunuzdan kiymetlimi sorun çıkarmaları

Annem dizlerinden yuruyemedigi halde hic sikayet etmedigi icin esime soylesem de cozum olmaz yani en mantikli cozum annemde kalmam 20 gun. Onu nasil ne dersem kabul ettiririm bunun icinden cikamiyorum

Böyle bir adami baba yapiyorsun ya. Ne denilir ki. Adam amelyatli, hamile karisina eziyet ediyor. Hasta kv'desine hizmet ettiriyor. Sende "beni dinlemez" diyorsun. Eh madem orda degerin sifir, kalsanda, gitsende ne fark eder? Daha önce yapman gereken birsey yaparsin belki, bosanmak.

Kocanın keyfi annenden ve bebeğinden daha önemli görünüyor.Bebeğine ve annene üzüldüm.En azından çocuktan önce belli etmişlerdir kendilerini.Ben acı çekeceğim hamileyken,ameliyat olacağım,sonra doğum,lohusalık.Ama annemde kalmak için kocişime bahane bulmaya çalışacağım.Yazık ,çok yazık

Deneme amaçlı eğer yapabilirseniz siz kayınvalidenizde kalın bir süre. Çok zor insan başka yerde rahat edemez ama kendiniz ve anneniz için ufak bir tavsiye. Benim yengem annesi dururken geldi bir ay bizde kaldı üstelik aramız çok iyi de değildi bir ay boyunca yengeme baktım ne annesi yoruldu ne başkası olan bize oldu neyse kısaca zorluğu onlar çeksin hea yapmazlar bakmazlar ise eşiniz görür az çok size söz söyleme fırsatı doğar.

Annem dizlerinden yuruyemedigi halde hic sikayet etmedigi icin esime soylesem de cozum olmaz yani en mantikli cozum annemde kalmam 20 gun. Onu nasil ne dersem kabul ettiririm bunun icinden cikamiyorum
Annenize nasıl kıyıp da kayınvalide misafirlerine hizmet ettiriyorsunuz ki? Anne şikâyetçi değil diye damadı hizmet etmesini normal mi görüyor. Çok pasifsiniz. Annenize sahip çıkın biraz.

Sizde bu duruma susup aman eşim ve ailesi kırılmasın mı diyorsunuz pess valla pess. Annenize çok üzüldüm. Evlat için herşey yapılır ama bazı şeyler bir yere kadar. Ben hizmet edicem o eşine iki laf edemicek. Bundan öte ne laf ne söz var direk konuya girip kusura bakma senin annen nasıl kıymeyliyse benimde evladım ve annem kıymetli kimseye hizmette ettirmem, tehlikeye de atamam şuanki durum aileme gitmem gerektiğini gösteriyor hazırlığı ona göre yapıcam bu kadar. Hayatta keskin çizgileriniz olmalı ki kimse onlara dokunamasın.

Benim esimin aileside kalabalik
Ben annemde geçirdim lohusalıgi
Onlarda arkamdan saydirmislardir
Ama umruna değil ben kendi rahatıma bakarim
Benimkide ilk başta mirin kırın etti
Ben bakarım gitme dedi
He dedim bakarsin bebek biryandan ben biryandan
İyikide kalmisim sezeryan olmuştum
Mis gibi geçti annende
Kaynanalar bebek ziyaretine geldiler
Hepsini maskeli mesafeli oturttum
Hizmete gelince dışardan pide söylettim annem çay yaptı çayida sen dökme yaslisin dedim eşime eltilerden birine döktürdü yarisini da kendi döktü
Yokya o halde yaşlı kadın niye döksün
Hatta bana kalsa kola vs koydurcaktim da esim çay çay diye ısrar etti ozaman dokersin dedim
Aynen böyle yap on numara.

Cunku o benim ailem kendi ailesi asla ayirmaz. Gelsinler kalsinlar yesinler icsinler hic onemli degil. Eltilerimin de cocuklari var hicbiri ses cikarmamis sacma sapan seyler yapilmis. Ben herkesle kötü olucam. Ama kimseyi kirmadan halletmek istiyorum
Herkesle kötü ol ama sen mutlu ol. Ne demek kv misafirlerine annem hizmet edecek kurban ederim anneme onları. Bir de hem bu kadar zor hamilelik geçirmiş hiç birinden destek görmemişken kırılmasınlar diye uğraşacağım öyle mi ? Kırılsınlar parça parça olsunlar hiç umrumda olmaz. Şu pisirik koca kişisine de artık sesini çıkar bence buraya yazdigin herşeyi ona da söyle bu zor döneminde destek olacağına köstek olmasın. Ha hâlâ ana kucağı arıyorsa gitsin dizinin dibine annen sana ondan daha çok destek olur. Lütfen bu kadar aman kimse kırılmasın aman üzülmesinci olma gerekirse de herkesle kötü ol bu zor zamanında böyle yapan bundan sonra senin yanında olmasa da olur.

Gercekten bu kayginizi anlamakta cok zorlandim. Ne demek bebegi opecekler vs???? Ben de hamileyim, anneme aylar sonra gittigimizde o kadar ozlememize ragmen birbirimizi sarilamadik bile, temkinli olmak icin. Yeni dogmus bebegi gelecek bir yabanci kucagina alacak opecek,siz de sessiz mi kalacaksiniz? Ben kayinvalidemin kucagina bile vermem, pazara gidiyor oraya buraya gidiyor, ne bileyim bisey olup olmadigini.

O evin hanimi ve bebegin annesi sizseniz o evde de sizin kurallariniz gecerli olmali. Pandemi doneminde bir sure misafir kabul edemiyoruz ne yazik ki diyeceksiniz. Nokta.

X