Ne yapacagim hakkinda fikir verin lütfen 🙄

Anneniz kimseye hizmet etmesin ne münasebet.
Günlük yardımcı alın hizmeti yardımcı görsün.
Bi 20 gün işinizi görür bu koronada bebek görmek çok saçma ama benimki bi alternatif.

En güzeli mesafeli oturtup ağızları maskeli onbeş dakika durup bebeği görüp gidecekler
Ve kendi çayları kendileri dokecekler

Yukarda demişsin ki kimseyle kötü olmak istemiyorum kırmadan söylemek istiyorum. E diyorlar ki corona dönemindeyiz misafir kabul etmiyorum de yok onlar takmıyor diyorsun. E lohusayım ağrılarım var de deseler annem var diye rahatlar dersin. Annende kal diyorlar eşim annen kalsın diyor diyorsun. Bu kadar ezik büzük olmak yerine biraz sözünü dinlettir ben bunun böyle olmasını istiyorum rahatsızım dediğinde kötü olmuyorsun. Sinir oluyorum hep iyi olmalıyım iyi olmalıyım diyen, ezilen hanımlarımıza. Anneni kv ve yanında getirdiği misafirlere hemde korona varken hizmet ettir o zaman. Ne desek yok öyle demem yok kötü olamam diyosun. Biraz tutarlı ol kararlı ol bence ihtiyacın olan bu senin çünkü.

benım anlamadıgım ne bılıyor musunuz
evlenıp coluk cocuk yapacak yasa gelmıssınız ama annenızı kayınvalıdeye onun mısafırlerıne hızmet ettırıyorsunuz, daha dogmamıs cocugunuz ustunde bıle hukmunuz yok

neden ?

ne yasadınız su hayatda nasıl bır travma sonucu boyle oldu da kendı annenızı,kendınızı ve dogacak cocugunuzu bu kadar ezdırır oldunuz

ıste bunu merak edıyorum ...

ne yapacagım ısın ıcınden cıkamıyorum dıyecek bır ortam yok aslında
ne munasebet mısafırlerını sızde agırlıyor ? aa nıye ben agırlıyorum zaten hastayım , annem dur kız cocugu dogurayım buyusun evlensın de kaynanasına hızmet edeyım dıye dogurmadı benı dıyemeyeceksenız evlenmeyın ,evlenıp annenızın emeklerını hıc etmeyın

kendı dogurdugunuz cocugun saglıgını goz onunde bulundurup one gore tedbır alamayacaksanız dogurmayın o cocuk bıtkı degıl kı besın ver gunese koy buyusun, evlat o bır can, omur boyu olene kadar sorumlulugumuzda, hadı bebektı buyudu e bunun ergenlıgı var yetıskınlıgı var o zamanlar nasıl etrafa set cekeceksınız ?

bırde kımseyle kotu olmak ıstemıyorum lafınız var
ıyıde kımse sızı umursamıyor kı o kımse sızın agzınızdan cıkacak bır kelımeye bakıyorsa o kelımeler cıksın kotu olunması gereken kısılerle kotu olun, uzaklasılması gerekıyorsa uzaklasın bu kadar basıt ?

Benim esimin aileside kalabalik
Ben annemde geçirdim lohusalıgi
Onlarda arkamdan saydirmislardir
Ama umruna değil ben kendi rahatıma bakarim
Benimkide ilk başta mirin kırın etti
Ben bakarım gitme dedi
He dedim bakarsin bebek biryandan ben biryandan
İyikide kalmisim sezeryan olmuştum
Mis gibi geçti annende
Kaynanalar bebek ziyaretine geldiler
Hepsini maskeli mesafeli oturttum
Hizmete gelince dışardan pide söylettim annem çay yaptı çayida sen dökme yaslisin dedim eşime eltilerden birine döktürdü yarisini da kendi döktü
Yokya o halde yaşlı kadın niye döksün
Hatta bana kalsa kola vs koydurcaktim da esim çay çay diye ısrar etti ozaman dokersin dedim
Aynen böyle yap on numara.
Konustuk zaten sen nerde nasil rahat edersen o sekilde yapalim dedi 😊

Elestiriniz icin tesekkur ederim. Ama ben gerizekali degilim. Bu dediklerinizi dusunuyorum ve kendimi kotu hissediyorum. Baslikta da yazdigim gibi fikir istedim sadece ufak bir yardim belki aklima gelmeyen bisey. Bu durumu ogrenip herkesin yapabilecegi elestirileri degil.
Aklıniza şey gelmedi mi mesela:" Benim annem sizin hizmetçiniz değil yeter artık ya kalkın kendiniz yapın işlerinizi ya da evden gidin" demek. Baya etkili bir çözüm aslında Nasıl gelmedi aklınıza anlamadım

benım anlamadıgım ne bılıyor musunuz
evlenıp coluk cocuk yapacak yasa gelmıssınız ama annenızı kayınvalıdeye onun mısafırlerıne hızmet ettırıyorsunuz, daha dogmamıs cocugunuz ustunde bıle hukmunuz yok

neden ?

ne yasadınız su hayatda nasıl bır travma sonucu boyle oldu da kendı annenızı,kendınızı ve dogacak cocugunuzu bu kadar ezdırır oldunuz

ıste bunu merak edıyorum ...

ne yapacagım ısın ıcınden cıkamıyorum dıyecek bır ortam yok aslında
ne munasebet mısafırlerını sızde agırlıyor ? aa nıye ben agırlıyorum zaten hastayım , annem dur kız cocugu dogurayım buyusun evlensın de kaynanasına hızmet edeyım dıye dogurmadı benı dıyemeyeceksenız evlenmeyın ,evlenıp annenızın emeklerını hıc etmeyın

kendı dogurdugunuz cocugun saglıgını goz onunde bulundurup one gore tedbır alamayacaksanız dogurmayın o cocuk bıtkı degıl kı besın ver gunese koy buyusun, evlat o bır can, omur boyu olene kadar sorumlulugumuzda, hadı bebektı buyudu e bunun ergenlıgı var yetıskınlıgı var o zamanlar nasıl etrafa set cekeceksınız ?

bırde kımseyle kotu olmak ıstemıyorum lafınız var
ıyıde kımse sızı umursamıyor kı o kımse sızın agzınızdan cıkacak bır kelımeye bakıyorsa o kelımeler cıksın kotu olunması gereken kısılerle kotu olun, uzaklasılması gerekıyorsa uzaklasın bu kadar basıt ?
Anne de kendini ezdiriyor ama. Yani koca kadın bu ne, ben burda neyim diyebilir. Ya da 2. Sefernden sonra yerinden kalkmayabilir. Kızımın evliliği bozulmasın diye sanırım o da bu absürd duruma ayak uydurmuş. Kızını da biraz öyle yetiştirmiş demek ki

X