Ne yapmak gerek

Onlar bizim onlara hiç layık olmadığımızı düşünüyor , annem daha bugün yaptıklarınızdan bıktım artık dedi anne sana ne yapıyorum dedim cevap yok . Patladım anlattım küçükken sürekli dövdünğz özgüvensiz içine kapanık büyüdük arkadaşım yok diyorum olsaydı banane diyor
Yaşlanınca siz de onlara kötü davranın demek geliyor içimden, tabikii dövmeyin ama acımayın, merhamet ya da sevgi göstermeyin, nötr olun ve sık görüşmeyin….

Atanıp git bir bok ol öyle konuş diyor , yani yüzüne söylesem de kusursuz olduğunu düşünüyor ben yemek yaptım ev iii yaptım başka bir annelik yapamam siz bize layık olun diyor
Annen 3 yasina kadar bakmadigi bebekten su an atanp para getirmesini umuyor bence canim benimde ikiz bebeklerin var 3 yasia girecekler ve 6 aylik bebeğim var allah bagislarsa ama doğurup birine verme fikri hic soldan geçmedi bui an öce ikizini al CIK o evden

Ikiz kizlar olarak ne güzel hukukcu olmuşsunuz helal.olsun ikinize de🤗😍bence anneniz ablanizdan sikayet etse de yine de onu kayiracak
Birakin onlar ablaniza hem kizsin hem arkasini toplasinlar
siz yolunuza bakin
Gerekirse ikizinizle bir ev tutup birlikte yaşayin
Tabii ki kpss de deneyin ama avukatlik guzel bir meslek, danismanlik ücreti bile 400-500den basliyor tecrübe kazandikca isteyeceğiniz ucret de artar.
Yolunuz acik.olsun
Hic uzmeyin kendinizi
Kardesinize destek olun gerekirse birlikte hazırlanın hem siz de sansinizi denersiniz hem kardesinize motivasyon olur :)

Annen 3 yasina kadar bajkmadigi bebekten su ana atanp para getirmesini umuyor bence canim benimde ikiz bebeklerin var 3 yasia girecekler ve 6 aylik bebeği var allah bagislarsa ama doğurup birine verme fikri hic soldan geçmedi bui an öce ikizini al CIK o evden
Bana da çok tuhaf geliyor , ben amcasının eşine anne diyormuşum yıllarca onlara gittim geldim . Amca yı baba sanıyormuşum . Annemin küçücük bebekleri birbirinden farklı şehirlere göndermesi de bunu da beynim almıyor görmeden durabilmesi çok tuhaf . Sürekli görmeye geldik diyor ama yalan haftaiçi full çalışıyorlardı arada haftasonu görmeye gelmiş o kadar

Kardeşiniz de avukatlık stajını başlattı mı başlatmadı ise lütfen destek olun ve başlatsın bildiğim kadarıyla henüz adli hakimlik sınav ilanı gelmedi, gelse dahi mülakat süreci ile birlikte o sınavın açıklanması yaklaşık bir sene sürüyor, bir aksilik yaşanırsa elinde avukatlık da olmayacak, ikinizde staj yaparken baronun staj kredisini alabilirsiniz avukatlık yaparsanız iki sene sonra ödeniyor, avukatlığa devam etmezseniz toplu ödeme gerekir ancak bu durumda kardeşiniz hakim adayı olur zaten o maaş ödeme için yeterli olur, birlikte bunları başarırsanız bence okuduğunuz şehre dönmeyi düşünebilirsiniz memleketine dönmeyen birkaç okul arkadaşınız ile ev tutarsanız aileden destek almadan dahi kendinizi geçindirirsiniz

Çok üzüldüm sizin için hiç bir Kadın bu muameleyi hak etmiyor ancak aileniz yaptığı haksızlık bunun da ötesinde; ve hukuka dair hiç bir meslek sevmeden yapılamaz bu yüzden bu konudaki baskıları geride bırakmaya çalışın lütfen; paraya ihtiyacınız olduğunda gerekirse daha çok icra işi yapan ofisler bulmaya çalışırsınız belki ülkenin dört bir yanına hacze gitmek zorunda kalırsınız ama geçim daha kolay olabilir, bir de maalesef ülkemizde niteliksiz bir çok hukuk fakültesi açıldığı gerçeği ile birlikte gerçekten kendinizi geliştirmeye çalışıp işinize gerekli özeni gösterirseniz kısa vadede olmasa dahi başarıyı yakalayacağınızdan hiç şüphem yok, hukuk camiasının Farklı alanlarında çalışmış ve çalışmakta olan birisi olarak bunu canı gönülden söylüyorum; ama lütfen bir silkelenip kendinize gelin hayal ettiklerinizi yapabilme gücü sizin içinizde zira bu aileye rağmen hukuk fakültesini bitirmeniz de bu durumun en büyük göstergesi

Kardeşiniz de avukatlık stajını başlattı mı başlatmadı ise lütfen destek olun ve başlatsın bildiğim kadarıyla henüz adli hakimlik sınav ilanı gelmedi, gelse dahi mülakat süreci ile birlikte o sınavın açıklanması yaklaşık bir sene sürüyor, bir aksilik yaşanırsa elinde avukatlık da olmayacak, ikinizde staj yaparken baronun staj kredisini alabilirsiniz avukatlık yaparsanız iki sene sonra ödeniyor, avukatlığa devam etmezseniz toplu ödeme gerekir ancak bu durumda kardeşiniz hakim adayı olur zaten o maaş ödeme için yeterli olur, birlikte bunları başarırsanız bence okuduğunuz şehre dönmeyi düşünebilirsiniz memleketine dönmeyen birkaç okul arkadaşınız ile ev tutarsanız aileden destek almadan dahi kendinizi geçindirirsiniz
Kardeşim stajı başlattı benim mezuniyetim yeni belli oldu ben de başlaticam okuduğum şehirde arkadaşım kalmadı pandemi ile birlikte herkes memleketine dönüp 1.5 yılda az çok bir düzen kurdu . Avukatlığı denersem annemle babam burnumdan getirecek biliyorum kpss çalışırsam veya hakim savcılık destek olurlar ama hakim savcılık hiç hayalim değil

Çok üzüldüm sizin için hiç bir Kadın bu muameleyi hak etmiyor ancak aileniz yaptığı haksızlık bunun da ötesinde; ve hukuka dair hiç bir meslek sevmeden yapılamaz bu yüzden bu konudaki baskıları geride bırakmaya çalışın lütfen; paraya ihtiyacınız olduğunda gerekirse daha çok icra işi yapan ofisler bulmaya çalışırsınız belki ülkenin dört bir yanına hacze gitmek zorunda kalırsınız ama geçim daha kolay olabilir, bir de maalesef ülkemizde niteliksiz bir çok hukuk fakültesi açıldığı gerçeği ile birlikte gerçekten kendinizi geliştirmeye çalışıp işinize gerekli özeni gösterirseniz kısa vadede olmasa dahi başarıyı yakalayacağınızdan hiç şüphem yok, hukuk camiasının Farklı alanlarında çalışmış ve çalışmakta olan birisi olarak bunu canı gönülden söylüyorum; ama lütfen bir silkelenip kendinize gelin hayal ettiklerinizi yapabilme gücü sizin içinizde zira bu aileye rağmen hukuk fakültesini bitirmeniz de bu durumun en büyük göstergesi
Teşekkür ederim e devlet e mezuniyetim düşer düşmez baro stajını başlatacağım , sonrada ilanlardan iş başvurusu yapmayı düşünüyorum ben tanıdık avukat yanında bir kaç ay çalıştım ama hiçbir görev vermedi dilekçe yazdırdı ve dosya okudum öğretici bir yer değil staj yeri bulmam şart . Umarım bulurum :KK43:

Kardeşim stajı başlattı benim mezuniyetim yeni belli oldu ben de başlaticam okuduğum şehirde arkadaşım kalmadı pandemi ile birlikte herkes memleketine dönüp 1.5 yılda az çok bir düzen kurdu . Avukatlığı denersem annemle babam burnumdan getirecek biliyorum kpss çalışırsam veya hakim savcılık destek olurlar ama hakim savcılık hiç hayalim değil
Çok net söylüyorum hakimlik de savcılık da kesinlikle istemeden devam edebileceğiniz bir iş değil bunun sorumluluğu çok büyük çok isteyerek bu mesleklere başlayanlar dahi büyük hayal kırıklığı yaşayabiliyor 😔

Çok net söylüyorum hakimlik de savcılık da kesinlikle istemeden devam edebileceğiniz bir iş değil bunun sorumluluğu çok büyük çok isteyerek bu mesleklere başlayanlar dahi büyük hayal kırıklığı yaşayabiliyor 😔
İstemiyorum annem ve babamın aşırı baskısı var kpss çalışıp kamuya atanicam diye oyalıyorum yoksa kıyamet kopardı

Bana da çok tuhaf geliyor , ben amcasının eşine anne diyormuşum yıllarca onlara gittim geldim . Amca yı baba sanıyormuşum . Annemin küçücük bebekleri birbirinden farklı şehirlere göndermesi de bunu da beynim almıyor görmeden durabilmesi çok tuhaf . Sürekli görmeye geldik diyor ama yalan haftaiçi full çalışıyorlardı arada haftasonu görmeye gelmiş o kadar
Benimkiler hic ayri kalmadılar en yakin arkadasi yani nasil kalsinlar 5 dk gormesin birbirini kiyameti kopartilar calisiyolarmisti bakici tutabillerdi babannenizi eve cagirip

bunlar cok buyuk travmalar aslinda, sonra sizd nasil acikladilar? bence mutlaka psikologa gitmeniz lazim, cozmeniz gereken cok sey var.

Merhaba anlaşılır yazmaya çalışacağım umarım karışık olmaz , biraz da iç dökme gibi olacak

biz 3 kız kardeşiz , bir ablam ve ikizim var , ablam 29 yaşında . Biraz değişik bir karakterde . Aşırı dağınık , temizliğine dikkat etmiyor , sorumsuz , dışarı çıkar annem arar mesaj atar cevap vermez gece yarısı gelir ,İşte erkek arkadaşları oluyor evdeki yemekleri onlara taşıyor , bizim eve 40 km uzakta otursalar bile evden alıyor geri bırakıyor vs ( kendi arabası ile bıraksa beni ilgilendirmez babamın arabasını yani aile arabamızı kullanıyor bunun için ) annem sürekli olarak ablamdan şikayet ediyor yani kendimi bildim bileli böyle . Ablam sevgilisinin peşinden İstanbul a kaçar giderdi evde kıyamet kopardı, odası pislik içinde anne yapma kendisi yapar diyorum her ne olursa olsun topluyor temizliyor ve ablamın arkasında . Bu arada ablam ne herhangi bir özel günde - anneler günü babalar günü doğum günü - hiçbişey düşünmez kutlamaz bile , çalıştığı halde bir çorap almaz ama annemle babam her sene ona pasta keserler altın alırlar . Bizim doğum günümüz kutlanmadı bile

ki gerçekten bunlarda değilim , sürekli olarak ablamdan şikayet ediyorlar , pis , çok kilolu , devlete atanamadı , sorunsuz vs . Ama annem yüzüne hiçbişey söylemiyor sadece durmaksızın söyleniyor şikayet ediyor , her sabah şikayetle açıyorum gözümü , babam da sürekli ablanız gibisiniz hiçbir bok olmaz sizden diyor , babam biz 8-9 yaşındayken de sizden hiçbir bok olmayacak derdi ve bir dönem aşırı şiddet uyguluyordu bize boynum kollarım morarıyordu annem hepsine şahit oldu ama çocuklarıma vurma veya onlarla böyle konuşma hiç demedi . Yüzüne söylediğim zaman ailesinden böyle görmüş demek ki biz dört dörtlük anne ve babayız diyor .

en kötüsü de anneme hiç kondurmak istemesem de annemin içi fesatlık dolu , bizi babama kötülüyor babamı bize , herhangi bir arkadaşımı anlatsam kız şeytan gibi cin gibi seni kullanır o senden gizli gizli ders çalışıyordur kimseye güvenme vs vs . Babama anlatmaya çalışsam öfke dolu elini kaldırıyor biz mükemmel anne babalık yaptık şunun oğlu bunun kızı devlet memuru hakim olmuş siz ne oldunuz diyor

kardeşim hakimlik sınavına hazırlanıyor , annem sınavı kazanamazsan evde koca bekle , sende atan defolun gidin başımdan diyor sürekli . Kardeşim için üzülüyorum ders çalışırken nefesim kesiliyor kendimi çok değersiz işe yaramaz hissediyorum diyor sürekli ağlıyor . Covid atlattığı için kütüphaneye gitse mi gitmese mi bilmiyorum , çok duygusal bir kız , insanlarla tanışmaktan çekiniyor evden çıkmak istemiyor onun için bişeyler yapmak istiyorum ama ne olur bilmiyorum
Bence atanın ve kurtarın hayatınızı .

bunlar cok buyuk travmalar aslinda, sonra sizd nasil acikladilar? bence mutlaka psikologa gitmeniz lazim, cozmeniz gereken cok sey var.
Herhangi bir açıklama yapılmadı , annem dünyanın en haklı şeyiymiş gibi anlattı erkek istediğini doğurmak istemediğini de annem anlattı zaten . Benim amcanın ailesinden kopuşum aşırı zor oldu yıllarca gittim geldim hala görüşüyorum . Onlara gidip geldikten sonra günlerce ağlardım okul tatil olsun diye can atardım onlara gitmek için . Şu anda staja başlamadığım için para kazanmıyorum ailemin benim için ayırdığı bütçe de kısıtlı aylık 250 TL alıyorum maddi destek için yetmiyor

Herhangi bir açıklama yapılmadı , annem dünyanın en haklı şeyiymiş gibi anlattı erkek istediğini doğurmak istemediğini de annem anlattı zaten . Benim amcanın ailesinden kopuşum aşırı zor oldu yıllarca gittim geldim hala görüşüyorum . Onlara gidip geldikten sonra günlerce ağlardım okul tatil olsun diye can atardım onlara gitmek için . Şu anda staja başlamadığım için para kazanmıyorum ailemin benim için ayırdığı bütçe de kısıtlı aylık 250 TL alıyorum maddi destek için yetmiyor
canim ya daha yasin kucuk herhalde, cok sukru elinde meslegin var, kopruyu gecene kadar ayiya dayi diyeceksin o zaman. mumkun oldugunca kendini cek. bir sey soylerlerse hi hi de gec. onlara kendini begendirmene gerek yok, daha sakin, daha uzaktan bak olaylara. sonra kendini toparlayacak hale gelicne de kendi hayatini kurarsin. o zaman da karisamazlar sana zaten.

Meslek sahibi bireylersiniz. Ailenizden uzaklaşıp kendi hayatınızı dilediğiniz doğrultuda kurun ve önünüze bakın. Geçmişle hesaplaşmak için bence hayatınızda çok erken bir evredesiniz. Geçmişe yönelik değiştirebileceğiniz bir şey yok ama ileriye yönelik yapabileceğiniz çok şey var. Hayatınızda bir şeyler yerine oturduktan ve bir miktar olgunlaştıktan sonra olan biteni yeniden değerlendirir ve gerekirse hesaplaşma yaparsınız. Ben ileride ailenizle ilişkili durumu biraz daha farklı bir gözle değerlendireceğinize inanıyorum.

Annem öyle birisi değil kötü değil bence ama ne evliliğe ne anne olmaya uygun yemek yapıyor ama nefret ederek sürekli şikayet ederek ve bu yıllardır böyle devam ediyor sevdiği biri yok herkes kötü ona göre bizi babama babamı bize kötüler vs . Mesela bişey anlatırken siz başımdan gidince diyor veya diyor ki keşke oğlum olsa . Yani aslında neler neler var daha buraya yazmam uygun olmaz
Bakin, cocuklugum ve gençliğimde bi hatamda kiziyorlardi, eve geç geldigimde vs ama siddet yok anlatabiliyor muyum.
Meslek ve isimi ben sectim.
Normal saglikli insan vurmaz asla yavrusuna. Allahın emanetleri cocuklar bize
Ben de bir anneyim. Gece okudum yazını ve uzuldum cok. Bak benim cocugum sağlık sorunlarıyla doğdu, hastane kontroller ve ben 2 yil her gun sabah 05:00 lerde uyandım. uykusuz, yorgundum. her agladiginda sevgiyle sardim onu.
veya ateşleniyor sabaha kadar basında bekliyorum. inan yemek yiyemiyorum uzuntumden.
normal annelik budur.
Istisnai bir anne degilim. Siradan normal bir anneyim.
Annelik fiziksel bakim yanında ruhsal yonden de evlada iyi bakmaktır.
evden git, senden birsey olmaz ne demek...Bu sözler bile bi travma..
belki yasadigin olaylardan bunu normalleştirmiş zihnin. normal gibi..
ama normal degilllllll

Son düzenleme:
Dışardan çok iyi ikisi de , babam özellikle görseniz bu adam çocuklarına el kaldırır demezsiniz . Annem de çok fedejarlık yaptım der ama her güne şikayetle başlıyoruz ben kendimi bildim bileli annem her gün hasta olurdu , hep yorgundu mutsuzdu . Şimdi kardeşim de onun gibi mutsuz bende ise çok büyük bir öfke var . Dün yürüyüş yapıyordum dışarda babamla karşılaştım . Benimle yürümeye çalıştı sohbet etmeye çalıştı gerçekten konuşmak istediğim hiçbişey yok onunla .
Ablaniza nasıl bu kadar iltimas gösteriyorlar

X