Ne yapmalıyım bilmiyorum

Eşim iyi bir baba.Calışır ,içkisi yok, ev den işe işten eve.Ama hep beni bi aşağı görüyo bişey yapacak olsam sen yapamazsın.Ben kapalıyım eşim istediği için en son bi arkadaşım evlenmişti resmine bakıyoduk güzel kızdı dedim.O da evet güzel kız dedi.Bende sen madem kapali istiyosun açık olan nasıl gözüne güzel geliyo.Bende açık olsam böyle giyinsem kuaföre gitsem olurum tabi dedim.Sen öyle san dedi.Hep beni böyle bi alaycı duruma sokar.Hadi geçtim artık açıl desede açılmam alıştım bunun üstünüde örtüyüm diyorum.Etrafında birileri bi konu olduğunda bağırdıklarinda kendini savunmuyo hiç ağzını açmıyo ama resmaren aşağılayıcı uslupla konuşuyolar onlara hiç bişey demiyo.Ben bişey dediğimde herkezin içinde beni rencide ediyo.Bi kavga olduğunda evden s.... Git dio.Bunun için kavga ettiğimde ablam gil bunun içinmi kavga edilir sen haksizsin o gitsin evden diolar suç gine bana kaliyo.Bi topluluğa girince hemen beni orda küçük düşürecek söz söyler.Ara ara övdüde olur.Geçen patates almış kaynatmalık bide kizarmalik bana sen ne salak insansın laf dinlemiyon demedimmi sana büyükleri kaynatma diye dedi.Kardeşi gelmişti eşyadan konu açıldı tv ünitesi ni satip yerine ufak bişey istiyorum dedim.Sen şeytanlaşmissin dio.Evlendiğimde kayin validem ile birlikte oturduğum için hiç bişey istedim gibi olmadi.Beraber oturduğum süreçte eşyalarimi aliyim dedim Kayin babam gitmiş hepsini beğenip bana sormadan eşimin üzerine taksitlendirme yapmişti.Şimdi 10 senelik evliyim evimde içime sinerek oturmak istiyorum.Kayin validemin tv ünitesini verdi bana çok büyük.Eşimede masraf olmasin die satip ikinci elden yenisi alicam.Ama ben bişey istediğimde şükret seytan yerleşmiş sana.Dünya malinda gözün der.Ben bi söz dediğim zaman yüzüme bakara besmele ceker sanki ben şeytanmisim gibi.bu 10 senelik kendi ailesi ile sıkintilari anlamiyorum bile onlari aştik.Benim ailem kalabalik.Onlarin içine girmeyi istemiyo.Babam ise annemin akrabasiyla 2.evliliğini yapti sıkıştı zaman senin baban ş...r..f.. siz der ama beni aldığinda biliyodu çok sıkıstığinda senin ailen düzgünmü der.10 senelik evliyim eşimle şöyle güzelce dışarı çıkıpta beraber vakit geçirdiğimizi bilmem.Her çıkarttığinda ağlatacak yada üzecek bişey bulur illaki benim hatalarımda vardır.Ama bazen artik yeter diyorum nie çekiyosun.Mesala o gün istedi olmazsın sen insani kötü yollara sevk edersin günahi senin boynu.Ne demek bu ya o gün olmadı die hemen başka kadinlari aklindan gecirmek zorundamisin.Bazen çok yorulup bunaliyorum.Annem babam ayri oldugu için erken evlilik yaptik şu an 27 yaşindayim.Boşansam bundan sonra hayatım çok kötü olur karşima birileri çiksa ya bundan kötü olursa.oğlum var 8 yaşinda babasiz o nolur.Benim aile tarafina sorsam çok iyiyim rahatim onlarin gözünde.Çünkü eşimle tartışsa evin içinde kalir o konu anlatmam kötü huylarini hiç.Bu s..k..g.. dediğine eşim kendi kardeşine dio o günki kavga ettiğimiz konuda ha bire anne ara gelsin babani ara gelsin dediği için duyuldu yoksa ben gine kimseye bişey demezdim.Dediğim gibi ayrilmaktan çok korkuyorum.etrafimdakilerin eşlerini görüyorum iyi seninki otur yuvani bozma diyorum napacağimi şaşirdim.Babama gitsem üvey annem var.Annem gitsem orda madde icen kardeşim var.bazen gerçekten çok yorulduğumu hissediyorum.Çocuğum epilepsi hastası kimseye birakip calişamiyorum okuldan çağirdiklarinda yaninda olmam lazim.Dikkat dağinikligi var onun için özel egtime gidiyor okuldu özel eğitimdi evde derslerdi beni bi hayli yoruyo.Eşim böyle davranıyo.Ne zamana kadar böyle gidecek diyorum herkezin içinde kendini aşagilatacaksin diyorum en çokta herkezin içinde yapmasi beni çok üzüyo.Bi yandan akrabalarimiz olsun arkadaşlarimin eşlerine bakilarak çok iyi kaliyo uffffffffffff çıkılmaz sorular içimi dökmek istedim😑😞😞😞
Gerçekten üzüldüm. Arkanızda duran bir aileniz yada geçiminizi sağlayacak bir mesleğiniz olsaydı belki bir şeyler söylerdim ama şu şartlar altında bir şey söylemek istemiyorum. İyi olur, kötü olur vebal almaktan korkuyorum hangisi sizin için daha hayırlı olur bilemedim. Oğlunuz var rahatsızlıgı var. Muhtemelen de çalışmıyorsunuz. Allah eşinizi ıslah etsin başkada diyecek bir şey bulamıyorum

Yaş 27. Sizden 2 yaş büyük bir insan olarak hayatım için hala yeniden adım atabilirim diye düşündüğüm zamanlar oluyor. Ama siz şu anda hayatınız bitmişcesine anlatıyorsunuz.
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla boşanabileceğinizi çok zannetmiyorum. İş yok, aile yok, destek yok diyerek boşanmanın sizin için çözüm olmadığı gibi yeni sorunlara yol açacağını söylemişsiniz. Bu sizin tercihiniz.
Ancak size şunu tavsiye edebilirim.
Kendinizi keşfedin.
Kendinizi sevin.
Farkına varın.
Eşiniz çalışmaya izin vermiyordur diye tahmin ediyorum.(onaylamasam da toplum gerçeği)
Ancak belediyelerin/halk eğitim merkezlerinin meslek edindirme, hobi kursları oluyor.
En azından oralara gidip gözünüzü açın. Şu yaşınızda herkes yeniden üniversiteye bile kaydoluyor.

Kendinizi yeniden doğurun.
Bazen sancı girecek canınız yanacak, eşinizle eminim büyük kavgalar da çıkacak. O sizin arkanız yok diye ezmeye alışmış. Çünkü siz de tam bu sebepten kendinizi ezmiş, ezilmeleri kabullenmişsiniz.
Siz kıymetlisiniz.
Allahım verdiği her can kıymetli. Allah kıymet vermeyi de tam bu sebepten insanın kendi sorumluluğuna vermiş. Mesela alkol neden haram? Çünkü insanın akıl ve ruh sağlığına zarar veriyor. Ama uzun vadede ama kısa vadede... Sağlığı siz sadece beden sağlığı olarak düşünmeyin ruhsal sağlığınızı da düşünün.
Boşanma olmasa bile ömrünüzün kalanını bu ezilmişlikle götürmeyin.
İyi psikologları dinleyin. Kendinizi keşfetme yoluna gidin lütfen. İyi bir anne olmak tamam ama önce kendiniz için yetişkin bir birey olun.

Eşiniz sizi şeytan gibi görüyorsa öyle davranın da dünya kaç bucak görsün. Çok ezdirmissiniz kendinizi. Bundan sonra kendinizi zayıf görmeyin ve kimseyle kıyaslamayın. Açıklık kapalılık konusunda da insan her türlü bakımlı hoş olabilir. Sadece açıklar kuaföre gider diye düşünmeyin kendiniz için yapın biseyler eşiniz veya başkaları için değil

Kapalılık olayı değil bence sizdeki. Eşiniz sizi çirkin görüyorsa ona inat evde bakımınızı fönünüzü makyajınızı eksik etmeyin. Fazla kilonuz varsa verin. Siz bir değişin etraftan bir kaç iltifat alın adam nasıl kaybetme korkusuna giricek.
Adam sizin için şöyle düşünüyor nasıl olsa cepte istediğimi söylerim. Sizi manipüle ediyor.

Seni en iyi anlayanlardan biri benim surekli asagilama cok bogucu ve kendini çok degersiz hissediyorsun .eşiniz zihniyetinde ki insanlar malesef degismez siz degismek zorundasınız. Calisma durumu varsa çalıştırır bilmem calisin bence .ben sun boşanıyorum 3 yıl dayandim ben .kendime yapılanı hazmedemedigim icin ve bebegime yansidigi icin biraktim adami simdi cokk pisman ama ben dönmüyorum kararliyim.kendime guvendigim ve dik durduğum icin boşanıyorum çalışırken cocuk olmadan kavga olurdu yeni yeni kavgalar derdim ama evde cocuk baktim 3 krs para verdi hakimiyetin bende kavgalar artti parmagimi bile kirdi 1 yil yine sabrettim .sonra pilimi pirtimi aldim davami actim bütün sulale yalvariyor ayrilma cocuk babasiz büyümesin. O kdr tarifsiz boşluk ve huzur icindeyim ki kafa yapilarimizda cok farkliymis

Eşiniz sizi insan içinde aşağılıyor ve çevreniz tarafından hala iyi bir eş olarak mı görülüyor?
Bence siz o adamla birlikte komple o çevreyi de değiştirin.
O koca değişmez zaten.Bunca sene değişmediyse bu saatten sonra hiç değişmez.
Dışarıda yapamadığı erkekliği aklınca sizin üstünüzde yapıyor.
En sinir olduğum erkek tipi.

Son düzenleme:
Seni en iyi anlayanlardan biri benim surekli asagilama cok bogucu ve kendini çok degersiz hissediyorsun .eşiniz zihniyetinde ki insanlar malesef degismez siz degismek zorundasınız. Calisma durumu varsa çalıştırır bilmem calisin bence .ben sun boşanıyorum 3 yıl dayandim ben .kendime yapılanı hazmedemedigim icin ve bebegime yansidigi icin biraktim adami simdi cokk pisman ama ben dönmüyorum kararliyim.kendime guvendigim ve dik durduğum icin boşanıyorum çalışırken cocuk olmadan kavga olurdu yeni yeni kavgalar derdim ama evde cocuk baktim 3 krs para verdi hakimiyetin bende kavgalar artti parmagimi bile kirdi 1 yil yine sabrettim .sonra pilimi pirtimi aldim davami actim bütün sulale yalvariyor ayrilma cocuk babasiz büyümesin. O kdr tarifsiz boşluk ve huzur icindeyim ki kafa yapilarimizda cok farkliymis
Öyle manyak adamın yanında büyüyeceğine bırak babasız büyüsün.En güzelini yapmışsın.Helal olsun.
Şu çocuk babasız büyümesin lafına çok ayar oluyorum ya.
Baba adam olupta baştan düşünseymiş bu ihtimali.Zamanında aklı neredeymiş? Çocuğunu kaybetme korkusu olan adam baştan ona göre davranır.
Yumurta kapıya dayanınca "bıbısız bıyımısın çıcık" yok yaaa!

• Beğen
Reactions: Cac
Bana yaşınız çocuk gibi geldi

Yazdıklarınizdan çok belli
Kedicik öyle deme bazı insanlar 50 yaşında ama sohbetleri bu şekilde.
İnsanı çevresi ve özellikle seçtiği eş aşırı etkiliyor.
Konu sahibi keşke kumarı içkisi olaydı da boşanaydın. Ne dersek diyelim sen hala içkisi ypk bilmem ne.
Bunun neresi iyi baba ? Annelerinin tüm özgüvenini bitirip, kendini berbat hissettiren bir adamdan asla baba falan olmaz.
Ah bana düşecekti ki böyle bir adam, onu her yerde yerin dibine sokmayan ne olsun.

Eşim iyi bir baba.Calışır ,içkisi yok, ev den işe işten eve.Ama hep beni bi aşağı görüyo bişey yapacak olsam sen yapamazsın.Ben kapalıyım eşim istediği için en son bi arkadaşım evlenmişti resmine bakıyoduk güzel kızdı dedim.O da evet güzel kız dedi.Bende sen madem kapali istiyosun açık olan nasıl gözüne güzel geliyo.Bende açık olsam böyle giyinsem kuaföre gitsem olurum tabi dedim.Sen öyle san dedi.Hep beni böyle bi alaycı duruma sokar.Hadi geçtim artık açıl desede açılmam alıştım bunun üstünüde örtüyüm diyorum.Etrafında birileri bi konu olduğunda bağırdıklarinda kendini savunmuyo hiç ağzını açmıyo ama resmaren aşağılayıcı uslupla konuşuyolar onlara hiç bişey demiyo.Ben bişey dediğimde herkezin içinde beni rencide ediyo.Bi kavga olduğunda evden s.... Git dio.Bunun için kavga ettiğimde ablam gil bunun içinmi kavga edilir sen haksizsin o gitsin evden diolar suç gine bana kaliyo.Bi topluluğa girince hemen beni orda küçük düşürecek söz söyler.Ara ara övdüde olur.Geçen patates almış kaynatmalık bide kizarmalik bana sen ne salak insansın laf dinlemiyon demedimmi sana büyükleri kaynatma diye dedi.Kardeşi gelmişti eşyadan konu açıldı tv ünitesi ni satip yerine ufak bişey istiyorum dedim.Sen şeytanlaşmissin dio.Evlendiğimde kayin validem ile birlikte oturduğum için hiç bişey istedim gibi olmadi.Beraber oturduğum süreçte eşyalarimi aliyim dedim Kayin babam gitmiş hepsini beğenip bana sormadan eşimin üzerine taksitlendirme yapmişti.Şimdi 10 senelik evliyim evimde içime sinerek oturmak istiyorum.Kayin validemin tv ünitesini verdi bana çok büyük.Eşimede masraf olmasin die satip ikinci elden yenisi alicam.Ama ben bişey istediğimde şükret seytan yerleşmiş sana.Dünya malinda gözün der.Ben bi söz dediğim zaman yüzüme bakara besmele ceker sanki ben şeytanmisim gibi.bu 10 senelik kendi ailesi ile sıkintilari anlamiyorum bile onlari aştik.Benim ailem kalabalik.Onlarin içine girmeyi istemiyo.Babam ise annemin akrabasiyla 2.evliliğini yapti sıkıştı zaman senin baban ş...r..f.. siz der ama beni aldığinda biliyodu çok sıkıstığinda senin ailen düzgünmü der.10 senelik evliyim eşimle şöyle güzelce dışarı çıkıpta beraber vakit geçirdiğimizi bilmem.Her çıkarttığinda ağlatacak yada üzecek bişey bulur illaki benim hatalarımda vardır.Ama bazen artik yeter diyorum nie çekiyosun.Mesala o gün istedi olmazsın sen insani kötü yollara sevk edersin günahi senin boynu.Ne demek bu ya o gün olmadı die hemen başka kadinlari aklindan gecirmek zorundamisin.Bazen çok yorulup bunaliyorum.Annem babam ayri oldugu için erken evlilik yaptik şu an 27 yaşindayim.Boşansam bundan sonra hayatım çok kötü olur karşima birileri çiksa ya bundan kötü olursa.oğlum var 8 yaşinda babasiz o nolur.Benim aile tarafina sorsam çok iyiyim rahatim onlarin gözünde.Çünkü eşimle tartışsa evin içinde kalir o konu anlatmam kötü huylarini hiç.Bu s..k..g.. dediğine eşim kendi kardeşine dio o günki kavga ettiğimiz konuda ha bire anne ara gelsin babani ara gelsin dediği için duyuldu yoksa ben gine kimseye bişey demezdim.Dediğim gibi ayrilmaktan çok korkuyorum.etrafimdakilerin eşlerini görüyorum iyi seninki otur yuvani bozma diyorum napacağimi şaşirdim.Babama gitsem üvey annem var.Annem gitsem orda madde icen kardeşim var.bazen gerçekten çok yorulduğumu hissediyorum.Çocuğum epilepsi hastası kimseye birakip calişamiyorum okuldan çağirdiklarinda yaninda olmam lazim.Dikkat dağinikligi var onun için özel egtime gidiyor okuldu özel eğitimdi evde derslerdi beni bi hayli yoruyo.Eşim böyle davranıyo.Ne zamana kadar böyle gidecek diyorum herkezin içinde kendini aşagilatacaksin diyorum en çokta herkezin içinde yapmasi beni çok üzüyo.Bi yandan akrabalarimiz olsun arkadaşlarimin eşlerine bakilarak çok iyi kaliyo uffffffffffff çıkılmaz sorular içimi dökmek istedim😑😞😞😞
Herkesin farklı farklı derdi var kocasından.. kocanız dini kullanan tam bir pislik..şeytan nedir ya.. asıl size şeytan diyerek kendisi seytanlaşıyor.. ayrıca karısı varken başka kadını beğenmek te şeytandan.. özgüveninizi ve gururunuzu kırmış resmen..kendinizin farkına varın.. yaşınız daha genç guzelmissiniz de..sizi aşalamasina izin vermeyin gerekirse toplum içinde yapıyorsa bunu haddini orda bildirin.siz böyle sustukça o daha çok konuşacak..kendinize bir uğraş bulun mutlaka..bu kitap okuma olabilir herhangi bir kurs olabilir..sizin dünyanız siz degisirseniz herşey değişir emin olun..kendinize inanın ve kendinizi sevin..siz kendinize değer verirseniz değer görürsünüz bunu unutmayın.. herşey o zaman kendiliğinden yoluna girecektir.siz yeter ki kendiniz için cabalayin

karısına böyle davranan bir insan hiç bir şartta iyi bir baba sayılamaz bence. bosanirsak anne baba ayrı, çocuğum sevgisiz büyümesin diyorsunuz ama şu an sevgiye tanık olarak mı büyüyor?

Dünya malinda gözün der.
güzel kadınlar, sevişmek de dünya nimetlerinden. kendisini güzel kadınlara salya akitmayi bırakıp "şeytan" olmamaya davet ediyorum

• Beğen
Öyle manyak adamın yanında büyüyeceğine bırak babasız büyüsün.En güzelini yapmışsın.Helal olsun.
Şu çocuk babasız büyümesin lafına çok ayar oluyorum ya.
Baba adam olupta baştan düşünseymiş bu ihtimali.Zamanında aklı neredeymiş? Çocuğunu kaybetme korkusu olan adam baştan ona göre davranır.
Yumurta kapıya dayanınca "bıbısız bıyımısın çıcık" yok yaaa!
Aynen öyle. Avrupada amerikada kadinlar bosaniyor tum herkes destek.turkiyede otur cek zihniyeti ben cektim sende çek. Birde utanmadan diyorlarki sen ky yarisini bile çekmedin deliriyorum yaa

Bence kendini cok ezdirmissin. çalışman lazim bir an önce dik duruş cok önemli anne ne kdar güçlü ise cocuk da okdr güçlü büyür

Boşansam bundan sonra hayatım çok kötü olur derken? Sence şu an hayatın çok mu iyi? Boşanma bu lafları çek öyleyse hayatın boyunca. Madem kendine değer vermiyorsun.

‘’sen insani kötü yollara sevk edersin günahi senin boynu.‘’
Bu lafı eden adam değişmez.Yaşın küçük daha işe gir çalış diyecem ama eşin ona da izin vermez.Etrafında nasıl evlilikler varda sen onlara göre iyi durumdasın onu merak ettim.

17 yaşında çocuk denecek kızı al, kayınvalidesiyle oturttur, milletin yanında ezik ezik takıl, eşine gelince aslan kesil. Tam bir pislik. Tanımlayacak kelime bulamıyorum. Bu adamdan iyi bir baba olamaz. Herifin karakteri bozuk. Keşke boşanacak imkanınız olsaydı :KK43:

Off anne anne değil
Baba baba değil
Koca insan bile değil
Bazı hayatlar çok çiledolu gerçekten
Niye 17 yaşında evlendin ailen niye sahip çıkmadı gibi bla bla lar anlamsız
Boşanamayacaksınız bunu burda herkes biliyor
En azından bir iş bulup çalışın, hiç birşey olmazsa gidin temizlik yapın ama maddi anlamda içine şeytan kaçmış eşden kurtarın kendinizi.
Bide lütfen iyi baba demeyin şuna ya, sinielerim bozuldu. İyi baba olabilmek için önce iyi bir insan olmak gerekir. Sizinkinde ne iyi kısmı var ne insan kısmı

Aynen öyle. Avrupada amerikada kadinlar bosaniyor tum herkes destek.turkiyede otur cek zihniyeti ben cektim sende çek. Birde utanmadan diyorlarki sen ky yarisini bile çekmedin deliriyorum yaa
Yav çekmek zorunda mıyım Allah Allah.
1 tanecik ömrümüz var onuda elin adamlarını düzeltecez diye heba mı edelim?
Boşver en iyisini yapmışsın sen.

• Beğen
sende onun eksik yönünü bul aşağıla bilsin insanın nasıl hissettiğini, nerden buluyorsunuz böyle karektersiz erkekleri
bu analar hiç mi düzgün erkek çocuk yetiştiremiyor hepsi arızalı ve karektersiz

Eşini sürekli çocugunun yanında bile aşağılayan biri nasıl iyi baba oluyor? İyi baba falan değil...

Bu adam son derece ezik biri....Kendi içinde bir zavallı o yüzden senden enerji emerek hayatta kalıyor....Bu herif dışarıda işyerinde falan tamam efendim peki efendim diyen gık çıkaramayan bi tiptir....Sürekli seni aşağılayarak senin mutsuzluğundan beslenen biri sen de 10 senedir çanak tutuyorsun....

Annen babandan medet ummana gerek yok, istersen her seyi başarabilirsin ama bu tarz adamların kanatları altında bir hiç olmayı tercih ediyorsunuz

X