Ne yapmam gerekiyor :(

MetinHande

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2017
37
11
26
23 yaşında abim var üniversite okuyor İstanbulda sorun abimle ilgili daha önce çalıştığı yerde internet ve telefon açtırıyor üzerine ve o işten çıkıyor çıktığı yer ödemiyor tabiki 600 lira gibi 3 ay önce bir borç bizim eve geldi ve üzerime yanlışlıkla açılmış ben açtırmadm benim haberim yok diye bize söyledi ve hallettigini anlattı yalan söylemis tabi takside böldürdüğü için öderim diye düşünmüş ne yazıkki ödeyememiş ve ödenmeyen faturalar avukata dosya olarak icra takibine verilmiş 1200 lira gibi bir borç olmuş :KK43: bende üni okuyorum ailemin yanındayım çoğu zaman abime para göndersinler diye harçlık bile almam yarı özel okuyor abim, daha önce okuduğunu sanmştk 2 yıllk bize okuyorum diye yutturmuş ve bir kaç devasa olaylar yaşandı babam en ufak hatasını arıyordu zaten şimdi bu olay da olunca ne yapıcağımı şaşırdım ve şoktayım o kadar parayı nerden bulabilirim diye düşünüyorum işe girsem bile 1 ay sonra maaş alırım icra 2 gün sonra gelicekmiş bir akıl verirmisiniz lütfen ne yapmalym..

Abinizin üstüne açılan aboneliklerden haberi olmaması imkansız nerdeyse hakkını arayabilirdi faizler binmeden büyük bi olasılık pravan bir şirket yoksa bir öğrencinin aboneliğine gerek duyulmazdı
Sizin çabalamanız hirbirşeyi değiştirmeyecek sonuçta abiniz o borç kapansa bile sorumluluğunu alamayacak ve bu rahatlıkla size söylenen yalanlardan zerre kadar ders almayacak.

Abinizin üstüne açılan aboneliklerden haberi olmaması imkansız nerdeyse hakkını arayabilirdi faizler binmeden büyük bi olasılık pravan bir şirket yoksa bir öğrencinin aboneliğine gerek duyulmazdı
Sizin çabalamanız hirbirşeyi değiştirmeyecek sonuçta abiniz o borç kapansa bile sorumluluğunu alamayacak ve bu rahatlıkla size söylenen yalanlardan zerre kadar ders almayacak.
Aboneliği kendisi almş zaten bize yanlışlka açılmştr üzerime diye yalan söyledi:KK43:

Abiniz bu kadar serinkanlıyken siz niye tabiri caizse tutuştunuz?

Birakın koca adam hatalarının bedelini ödesin. Babanız öldürecek değil ya
Ben ailemin üzülmesini istemiyorum tutuşmam bu yüzden :KK43: zaten annem ve babamın arası çok düzgün değil bu aralar herkes gergin bu olay eve facia gibi çökecek korkum bu yüzden

Tamam bırakın hem yalanının hem hatasının bedelini ödesin.
Paşa rahatça yiyip içip s...n diye zaten siz fedakarlık yapıyorsunuz bide borcunu yalanını hatasını üstlenmeyin.
Daha dün babamı karşıma aldm telefonu değişecekti işletim sisteminde hata vardı baba kızma alalım dedim ikna etmiştim onu kız arkadaşının yanında eksik kalmasn diye :'( çokkkkkk üzgünüm çokk

Benim kadar panik değil ama arkadaşlarından para istedi kimse vermedi tabiki hâlâ arayış içinde arkadaşları arasnda da kendisinı küçük düşürüyor :KK43:
Yapacaği tek şey gidip abonelik şirketine ödemeyi taksitlendirmek daha sonrası o şirket adına şikayette bulunmak .Taksitlendirme olsada olmasada her türlü o kağit gelecek zaten aileniz öğrenmesi an meselesi kapida postacı beklemicekseniz 24saat hergün.

Ozaman abinize diyin borç harç bulsun ödesin. O ne diyo bu konuya şu anda. El ense yatmıyo inşallah
Kimse vermiyor abi abi diye peşinde koştuğu kişiler doğal olarak kardeşim gel verelim demiyor verselerde sonuçta oda borç nasıl ödeyecek ödeyecez düşünmekten beynim durdu

Daha dün babamı karşıma aldm telefonu değişecekti işletim sisteminde hata vardı baba kızma alalım dedim ikna etmiştim onu kız arkadaşının yanında eksik kalmasn diye :'( çokkkkkk üzgünüm çokk
Anlayabiliyorum ama her defasında arkasında durursanız ne büyür ne olgunlaşır böyle liseli gibi kalır.

Teyzeniz amcanız dayınız, samimi olduğunuz birileri yokmu borç isteyin abinizde bi işe girsin hemen ödesin.

Yapacaği tek şey gidip abonelik şirketine ödemeyi taksitlendirmek daha sonrası o şirket adına şikayette bulunmak .Taksitlendirme olsada olmasada her türlü o kağit gelecek zaten aileniz öğrenmesi an meselesi kapida postacı beklemicekseniz 24saat hergün.
Taksitlerdirme yapılmş ödenmediği için avukata verilmiş

Anlayabiliyorum ama her defasında arkasında durursanız ne büyür ne olgunlaşır böyle liseli gibi kalır.

Teyzeniz amcanız dayınız, samimi olduğunuz birileri yokmu borç isteyin abinizde bi işe girsin hemen ödesin.
Teyze amca dayı yardım etmek yerine bayram edip gülerler bizimkiler ayıp örtmek yerine açmayı tercih ederler ki babam abi sıfatnda halamlarn gözünde yetemeyen baba olarak küçük düşüremem

X