Ne yasadim akil verin lutfen

Dusuncelibirksi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
364
463
24
Ablalar nutkum durdu annem çalışıyor ve 7 yaşında ki kardeşime ben bakıyorum annem işten yorgun geldi kardeşim dışarı çıktı oynamak için bende arada kontrol ederim çocuk yok dışarda bizim mahallede bir aile var %10 falan zihinsel engelleri var ailenin tamamı için diyemem ama abla kardes sapiklar. ablası 4 veya 5 kez birilerine kaçtı kızı ilk günden alıp geri getirdiler cunki adamlara yaptığı hareketler normal değilmiş içeriğini açmak istemiyorum. en son annemin yıllar önce ki iş arkadaşının mahalleye taşınıp oğlunun da bu kızı kaçırmasıyla çocuğun kaçırdığı gün annesini arayıp anne beni kurtarın alın kızı götürün demesiyle durumun nr kadar vahim olduğunu öğrendim kızın özel hayatı beni hiç ilgilendirmez ama konunun yanlış anlaşılmaması için bunları bilmenizi istedim. kardeşi de evde ne görüp duyarsa onu uygulayan cinsten 10 yaşında ama cinsellik ile ilgili benim bilmediğim herşeyi 10 yaşında ki çocuk hakim çok acayip şeyler anlatıyor dışarda kızı görünce bile tedirgin oluyorum cunki konuşması hep cinsel içerikli... olaya geliyorum kardeşim ortada yok ve ben saga sola koşuyorum bu arada kardeşim erkek. çocuklardan duydum onlar bodrum kata indi dedi ve asaya indim kardeşime ısrarla pantolonunu indir bakiyim dediğini duydum ve nevrim döndü her zaman kardeşime ablacım o kızla oynama dedim ve genelde sadece benimle dışarı çıkmasına izin veririm annem olduğu zaman tek gönderir ve bende annemde ara ara kontrol ederiz bir hışım ile kardeşimi çektim ve bağırmaya başladım bi daha kardeşimin yanında seni görmeyeceğim diye kızın annesi sağlıklı değil onun zihinsel engeli daha fazla kadına kızip dert anlatsam ne olucak kızın babası da evde yoktu kapılarını çaldığımda ben Napicam ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum annemle de konuştum elim ayağım titriyor hep büyük insanlardan bahsederiz istismar diye peki bu ne oluyor ?

Yazık ya oda ne gormusse ne yasıyorsa onu yapıyor onunda aklı ermiyor maleseff tabi ki yaptıgı dogru degil ama kime neye sikayet edeceksin annesi engelli polise gitsen cocuk der yollar keske tedavi olsalar ailece. size de gecmiş olsun gozumuzun onunden ayırmayın lutfen kardesinizi.birde o kacan kız napıyormus merak ettim. Bu bahsettiğiniz kişi Esra Erol'da gelen bir Fatma vardı o degıl dimi? Onunda 8-9 yaslarında kardesi vardı Fatma da ha bire kacıp duruyordu geri getiryorlardı anneside engellydi? Bian o aileye benzettm

Yazık ya oda ne gormusse ne yasıyorsa onu yapıyor onunda aklı ermiyor maleseff tabi ki yaptıgı dogru degil ama kime neye sikayet edeceksin annesi engelli polise gitsen cocuk der yollar keske tedavi olsalar ailece. size de gecmiş olsun gozumuzun onunden ayırmayın lutfen kardesinizi.birde o kacan kız napıyormus merak ettim. Bu bahsettiğiniz kişi Esra Erol'da gelen bir Fatma vardı o degıl dimi? Onunda 8-9 yaslarında kardesi vardı Fatma da ha bire kacıp duruyordu geri getiryorlardı anneside engellydi? Bian o aileye benzettm
Ay yok o değil de bende insanlar engelli diye birşey yapamıyorum aslında belirli tedavileri varmış ama babaları yaptırmıyor kaçan kızı da kaçtığı insanlar gecesine getirip bırakıyor

Kardeşini sakın sokağa yalnız gönderme bi daha. Bu devirde herkes sapık, çocuklar bile.
Vallahi bilmiyorum nasıl bu devire geldik yaşı büyük sağlıklı biri buna yeltense parçalar atarım mahvederim ama karşımda sağlıklı bireyler yok ve çocuk ne yapacagimi bilemedim göndermiyoruz zaten hafta sonları bir gün çıkıyor oda kontrol ettiğimiz icn hafta ici okula gittiği için aksama kadar okulda zaten

Ay yok o değil de bende insanlar engelli diye birşey yapamıyorum aslında belirli tedavileri varmış ama babaları yaptırmıyor kaçan kızı da kaçtığı insanlar gecesine getirip bırakıyor
Yani en azından rehabilitasyon merkezleri var o on yasındaki cocukcazda etkileniyor herseyden bari o tedavi görseymiş

Ablalar nutkum durdu annem çalışıyor ve 7 yaşında ki kardeşime ben bakıyorum annem işten yorgun geldi kardeşim dışarı çıktı oynamak için bende arada kontrol ederim çocuk yok dışarda bizim mahallede bir aile var %10 falan zihinsel engelleri var ailenin tamamı için diyemem ama abla kardes sapiklar. ablası 4 veya 5 kez birilerine kaçtı kızı ilk günden alıp geri getirdiler cunki adamlara yaptığı hareketler normal değilmiş içeriğini açmak istemiyorum. en son annemin yıllar önce ki iş arkadaşının mahalleye taşınıp oğlunun da bu kızı kaçırmasıyla çocuğun kaçırdığı gün annesini arayıp anne beni kurtarın alın kızı götürün demesiyle durumun nr kadar vahim olduğunu öğrendim kızın özel hayatı beni hiç ilgilendirmez ama konunun yanlış anlaşılmaması için bunları bilmenizi istedim. kardeşi de evde ne görüp duyarsa onu uygulayan cinsten 10 yaşında ama cinsellik ile ilgili benim bilmediğim herşeyi 10 yaşında ki çocuk hakim çok acayip şeyler anlatıyor dışarda kızı görünce bile tedirgin oluyorum cunki konuşması hep cinsel içerikli... olaya geliyorum kardeşim ortada yok ve ben saga sola koşuyorum bu arada kardeşim erkek. çocuklardan duydum onlar bodrum kata indi dedi ve asaya indim kardeşime ısrarla pantolonunu indir bakiyim dediğini duydum ve nevrim döndü her zaman kardeşime ablacım o kızla oynama dedim ve genelde sadece benimle dışarı çıkmasına izin veririm annem olduğu zaman tek gönderir ve bende annemde ara ara kontrol ederiz bir hışım ile kardeşimi çektim ve bağırmaya başladım bi daha kardeşimin yanında seni görmeyeceğim diye kızın annesi sağlıklı değil onun zihinsel engeli daha fazla kadına kızip dert anlatsam ne olucak kızın babası da evde yoktu kapılarını çaldığımda ben Napicam ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum annemle de konuştum elim ayağım titriyor hep büyük insanlardan bahsederiz istismar diye peki bu ne oluyor ?
Aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile iletişime geçip durumu onlara bildirin muhakkak. Kardeşinizi de yalnız bırakmayın tabi kendinizi de.

Anlamadım hem anne hem iki çocuk mu engelli
Evet anneleri de bu kızlar gibiymiş eskiden daha az engeli varmış ama 3 çocuk doğurduktan sonra kadının aklı tamamen gitmiş kadının kimseye zararı yok ama korkuyor bana zarar verirler diyor kafasından senaryo yazıp bize bise yapmayın çoluğum çocuğum var benim diyor kızların durumu anneye göre daha iyi gibi ama onlar da sapık sadece erkek çocukları normal saglikliymis

Siz gerekli yerlere bildirin, keşke böyle insanalr uremese. Kardeşinizin yanında bu konuyu açmayın.
Mesele aslında hasta kadın değil onu evlendiren ve onun eşlik yapmasını bekleyip sürekli dogurtturan kocada evlenseler bile çocuk yapmaları yasakmış bu kadın çocuk doğurdukça daha fazla engellilik durumu artmış baba sağlıklı olsada pek de iyi biri sayılmaz ne özel eğitim aldırıyor çocuklarına nede tedavi yaptırıyor gördükçe dışarda eve hapsediyor insanlarii

Evet anneleri de bu kızlar gibiymiş eskiden daha az engeli varmış ama 3 çocuk doğurduktan sonra kadının aklı tamamen gitmiş kadının kimseye zararı yok ama korkuyor bana zarar verirler diyor kafasından senaryo yazıp bize bise yapmayın çoluğum çocuğum var benim diyor kızların durumu anneye göre daha iyi gibi ama onlar da sapık sadece erkek çocukları normal saglikliymis
Çok zor, baba destek alsın madem böyleler ise. Akrabalari vesaire müdahale etmiyor mu sorun olunca. Onlara da diyebilirsiniz

Çok dikkatli olmanız lazım. Ailede sağlıklı kimse yoktur. Kardeşinize mahremiyet eğitimi vermelisiniz. Ayrıca tanısa tanımasa sizden izin almadan kimseyle bir yere gitmemesi gerektiğini anlatın sık sık.

Sosyal hizmetlere haber verin. Çocuğa da yazık . Kim bilir neler yaşıyor ! Aile ile ilgili yapılabilecek bir şey vardır onlar bilir .
Ayrıca çocuklar sapık değildir , gördüklerini yaparlar . Yaptığının yanlış olup olmadığını bilmeyen bir çocuğa bağırdınız mı bir de 😔
Kardeşinizi koruma içgüdünüzü anlıyorum ama karşımızda istismara açık bir çocuk var . Kim bilir neler neler gelecek başına . O çocuğun derhal o aileden alınması gerekiyor.
Çünkü insan zorda kalınca ne akraba kalır etrafında ne eş ne dost . Herkes dedikodusu nu yapar oturur evinde . Aaaa filancanın kızı yine kaçmış derler kendi hayatlarına şükrederler .
Ben çok üzüldüm şu an . Keşke dersine girebilseydim o çocuğu anında koruyucu tedbirler aldırmak için gereken yerlere ulaşırdım .
Bu olay özelinde değil ama kardeşinize kuytu köşede kimseyle oynamaması gerektiğini öğretin .oyun alanı belirleyin beraber . Oranın dışına çıkmasın sizden habersiz .

Çocuk istismara uğruyor o yüzden kendisi de yapıyor büyük ihtimalle. 186 yı arayıp durumu anlatın, kimliğinizi gizli tutarak ihbarda bulunabilirsiniz

Kız yazık normal değil belli tedaviye ihtiyacı var. Bunu kaçıran insanlar göremiyor mu kaçırana kadar.
Sabah tanışıp kaçırıp akşam normal olmadığını anlayıp geri getirmiyor ya. Niyetleri belli. O,annesini arayıp kurtarın beni diyenin de belli.
Aklı az çalışıyor diye kaçırıp geri getiriyorlar işte esas pislik onlar.
Çok sinirlendim oturduğum yerde.
Sizin konunuza gelirsek kardeşiniz de korkmuştur yazık bir daha oynama,konuşma derseniz sizi dinler diye düşünüyorum.
Neyse ki erken fark etmişsiniz.
Ailesiyle de konuşsanız çare değil gibi.
Karşıda da bir çocuk var.
Çocuk düzgün ortamda büyümüyor diye şikayet etseniz işe yarayabilir.
Belki baba korkar tedaviye yanaşır.
Çocuğu alırlar mı ordan bilmiyorum.
Kardeşinizde üstüne gitmeden sohbet ediyormuş gibi başka konudan o konuya geçmiş gibi konuşun.
Çok etkilendiğini düşünürseniz-ki etkilenmiştir-bir uzmandan yardım alın.
Hatta kesin alın.
Yalnız da göndermeyin bence artık.
Ara ara kontrol etmek beş dakikada bir bile olsa o beş dakika çocukların ortadan kaybolması için baya yeterli bir süre.

Kız yazık normal değil belli tedaviye ihtiyacı var. Bunu kaçıran insanlar göremiyor mu kaçırana kadar.
Sabah tanışıp kaçırıp akşam normal olmadığını anlayıp geri getirmiyor ya. Niyetleri belli. O,annesini arayıp kurtarın beni diyenin de belli.
Aklı az çalışıyor diye kaçırıp geri getiriyorlar işte esas pislik onlar.
Çok sinirlendim oturduğum yerde.
Sizin konunuza gelirsek kardeşiniz de korkmuştur yazık bir daha oynama,konuşma derseniz sizi dinler diye düşünüyorum.
Neyse ki erken fark etmişsiniz.
Ailesiyle de konuşsanız çare değil gibi.
Karşıda da bir çocuk var.
Çocuk düzgün ortamda büyümüyor diye şikayet etseniz işe yarayabilir.
Belki baba korkar tedaviye yanaşır.
Çocuğu alırlar mı ordan bilmiyorum.
Kardeşinizde üstüne gitmeden sohbet ediyormuş gibi başka konudan o konuya geçmiş gibi konuşun.
Çok etkilendiğini düşünürseniz-ki etkilenmiştir-bir uzmandan yardım alın.
Hatta kesin alın.
Yalnız da göndermeyin bence artık.
Ara ara kontrol etmek beş dakikada bir bile olsa o beş dakika çocukların ortadan kaybolması için baya yeterli bir süre.
Kaçıran insanlar evlilik mahiyetli kaçırıyor ama kızın cinsel hayat hayali çok uçuk muş açıkçası açıklamak istemiyorum insanlarla tanışıyor ve kısa süre içinde babam.brni vermez diyor engelli adamlara dahi kaçtı ama adamları ilk gun ne yapıyorsa korkutuyor ve cinsellik olmadan adamlar geri getirip babasına teslim ediyor

Kaçıran insanlar evlilik mahiyetli kaçırıyor ama kızın cinsel hayat hayali çok uçuk muş açıkçası açıklamak istemiyorum insanlarla tanışıyor ve kısa süre içinde babam.brni vermez diyor engelli adamlara dahi kaçtı ama adamları ilk gun ne yapıyorsa korkutuyor ve cinsellik olmadan adamlar geri getirip babasına teslim ediyor
Nerden kaçırıyorlar ki?
Hayır yani kaçırabiliyorlarsa yalnız kalıyorlardır.
Kaçıracak duruma geliyorlarsa bir şeyler paylaşıyorlardır.
Hiç mi anlamıyor karşıdakiler hiç mi yakınlaşma olmuyor?
O zaman bu kadın kendini çok iyi saklıyor tam tersi baya akıllı demek.
Anlamadım ben olayı.
Ya da karşısında kısa sürede kaçıran insanlar varsa da normal değildir.
Cinsellik olmadan geri getirip babasına mı teslim etmiş hepsi?
Saçma geldi bana bu olaylar ama konunuz bu değil tam olarak.

X