Ne yasadim akil verin lutfen

Kaçıran insanlar evlilik mahiyetli kaçırıyor ama kızın cinsel hayat hayali çok uçuk muş açıkçası açıklamak istemiyorum insanlarla tanışıyor ve kısa süre içinde babam.brni vermez diyor engelli adamlara dahi kaçtı ama adamları ilk gun ne yapıyorsa korkutuyor ve cinsellik olmadan adamlar geri getirip babasına teslim ediyor
Kaç yaşında ki bu kız? Kaçırıldığında ne yaşadığını size kim anlattı? Cinsellik olup olmadığını?

Nerden kaçırıyorlar ki?
Hayır yani kaçırabiliyorlarsa yalnız kalıyorlardır.
Kaçıracak duruma geliyorlarsa bir şeyler paylaşıyorlardır.
Hiç mi anlamıyor karşıdakiler hiç mi yakınlaşma olmuyor?
O zaman bu kadın kendini çok iyi saklıyor tam tersi baya akıllı demek.
Anlamadım ben olayı.
Ya da karşısında kısa sürede kaçıran insanlar varsa da normal değildir.
Cinsellik olmadan geri getirip babasına mı teslim etmiş hepsi?
Saçma geldi bana bu olaylar ama konunuz bu değil tam olarak.
Evet küçük kardeşi ablasindan çok etkilendiği için çok acayip konusuyor ve acayip hareketler sergiliyor bugün kardeşime yaptığı gibi babasına öğretmenleri defalarca konuşmaya çalışmasına rağmen adam dinlemiyor aslında hata engelli bireylere gerekli özel gereksinimi vermeyenlerde

Kaç yaşında ki bu kız? Kaçırıldığında ne yaşadığını size kim anlattı? Cinsellik olup olmadığını?
23 veya 24 yaşında aynı binadayız iki yıldır kızın sürekli kaçtığı söyleniyor ertesi gün babasinin evinde oluyor kız da zihinsel engelli bazı engel durumlarında cinselliğe yönelim fazla olabiliyormus buda ilaçlarla baskilaniyormus kullanmıyorlar ilaç sanırm

Evet küçük kardeşi ablasindan çok etkilendiği için çok acayip konusuyor ve acayip hareketler sergiliyor bugün kardeşime yaptığı gibi babasına öğretmenleri defalarca konuşmaya çalışmasına rağmen adam dinlemiyor aslında hata engelli bireylere gerekli özel gereksinimi vermeyenlerde
Hata orda tabii ki. Annesinde var diyorsunuz başta genetik demek ki.
Ama evde baya küfürlü konuşan kız başkalarının yanındayken konuşmuyormuş belli ki insanlar evleneceğim diye kaçırıp şok oluyormuş.
Nasıl bir hastalık o anlamadım ben.
Kafamda oturmayan şeyler var ama o kaçıranlar pislik orası oturdu.
Konumuz aslında kardeşiniz ve ne kadar kardeşinizi resmen taciz etmeye çalışsa da 10 yaşındaki çocuk.
Yaptığının farkında değil bence çünkü.
Bir an önce şikayet edin derim.

23 veya 24 yaşında aynı binadayız iki yıldır kızın sürekli kaçtığı söyleniyor ertesi gün babasinin evinde oluyor kız da zihinsel engelli bazı engel durumlarında cinselliğe yönelim fazla olabiliyormus buda ilaçlarla baskilaniyormus kullanmıyorlar
Kızı babası evlendirmek istemiyor durumundan dolayı kız en son annemin eski iş arkadaşının oğluna kaçıyor 2 kez istediler babası vermedi kıza imam nikahı kıydılar resmi nikah olucakken kız çocuğa çok acayip şeyler söylüyor çocuk anne babasına götür istediği testi yaptırsin birşey olmadı engelli olması sorun değildi ama bu kadar durumun vahim olduğunu bilmiyordum demis kızı cocugun annesi evine götürüyor kızın ne yaptığını anlatıyor kızı bırakıp evine donuyor

Hata orda tabii ki. Annesinde var diyorsunuz başta genetik demek ki.
Ama evde baya küfürlü konuşan kız başkalarının yanındayken konuşmuyormuş belli ki insanlar evleneceğim diye kaçırıp şok oluyormuş.
Nasıl bir hastalık o anlamadım ben.
Kafamda oturmayan şeyler var ama o kaçıranlar pislik orası oturdu.
Konumuz aslında kardeşiniz ve ne kadar kardeşinizi resmen taciz etmeye çalışsa da 10 yaşındaki çocuk.
Yaptığının farkında değil bence çünkü.
Bir an önce şikayet edin derim.
Annemle konuştuk annem de devleti bilgilendirelim dedi ama inşallah insanlar için güzel sonuçlar çıkar

23 veya 24 yaşında aynı binadayız iki yıldır kızın sürekli kaçtığı söyleniyor ertesi gün babasinin evinde oluyor kız da zihinsel engelli bazı engel durumlarında cinselliğe yönelim fazla olabiliyormus buda ilaçlarla baskilaniyormus kullanmıyorlar

Kızı babası evlendirmek istemiyor durumundan dolayı kız en son annemin eski iş arkadaşının oğluna kaçıyor 2 kez istediler babası vermedi kıza imam nikahı kıydılar resmi nikah olucakken kız çocuğa çok acayip şeyler söylüyor çocuk anne babasına götür istediği testi yaptırsin birşey olmadı engelli olması sorun değildi ama bu kadar durumun vahim olduğunu bilmiyordum demis kızı cocugun annesi evine götürüyor kızın ne yaptığını anlatıyor kızı bırakıp evine donuyor
Ee siz bınu eski iş arkadaşından mı dinlediniz?
İki kez istiyor babası vermiyor ama gidip imam nikahı kıyıyorlar önce ne alakaysa.
Ama ne hikmetse resmî nikahtan önce kız kendini saklamayı bırakıyor.
Size mantıklı geldi mi bu?
O eski iş arkadaşı ve iş arkadaşının oğlu baya kendilerini kurtarmak için yalan söylüyor.
Bir de git test yaptır istersen demiş hadsizler.
Büyük ihtimalle babanın test yaptırmayacağını biliyorlardır. Aslında gidip yaptırsa ne diyeceklerdi aa bizle alakası yok diyeceklerdi ne diyeceklerdi.
Pisler ya

Ee siz bınu eski iş arkadaşından mı dinlediniz?
İki kez istiyor babası vermiyor ama gidip imam nikahı kıyıyorlar önce ne alakaysa.
Ama ne hikmetse resmî nikahtan önce kız kendini saklamayı bırakıyor.
Size mantıklı geldi mi bu?
O eski iş arkadaşı ve iş arkadaşının oğlu baya kendilerini kurtarmak için yalan söylüyor.
Bir de git test yaptır istersen demiş hadsizler.
Büyük ihtimalle babanın test yaptırmayacağını biliyorlardır. Aslında gidip yaptırsa ne diyeceklerdi aa bizle alakası yok diyeceklerdi ne diyeceklerdi.
Pisler ya
Tek bir kişiden duymuş olsam hakliydiniz ama kız la erkeği birlikte olmaları için bir eve gönderiyolar ve aradan yarim saat geçmeden çocuk evden çıkıp annesini aramış mahalleden başka birine daha kaçtı aynı sekilde bu kızın da kardeşinin de ciddi anlamda tedaviye ve korumaya ihtiyacı var bu insanlar kaç defa birileri tarafından istismar edildi neler yaşadılar bilemeyiz sağlıklı olsalar da kavgaya gitsem kardeşime bunu yaptılar diye babaları da bir tuaf adam şikayet gelince aşırı dövüyormus çocukları ve eve kapatıyor kaçan kızın dışarı çıkması yasak en son bir yıl önce çıktı ve sadecee camdan bakıyor parmaklıkların arkasından kızı en son kactigindan sonra hiç dışarı da görmedik sağlıklı insan bile bir yere bir yil kapatılsa aklı dengesini kaybeder küçük kızda sokaklarda sürekli bakan kimsede yok ve bu çocuğun yarın bi gün kötü niyetli birileri tarafından istismar edileceği çok acik cunki herkese cinsellik konusuyor bu çocuk daha 10 yaşında 30 yaşında evli insanların bilmediği şeyleri biliyor durum ne kadar vahim dahasını anlatamiyorum bile

Tek bir kişiden duymuş olsam hakliydiniz ama kız la erkeği birlikte olmaları için bir eve gönderiyolar ve aradan yarim saat geçmeden çocuk evden çıkıp annesini aramış mahalleden başka birine daha kaçtı aynı sekilde bu kızın da kardeşinin de ciddi anlamda tedaviye ve korumaya ihtiyacı var bu insanlar kaç defa birileri tarafından istismar edildi neler yaşadılar bilemeyiz sağlıklı olsalar da kavgaya gitsem kardeşime bunu yaptılar diye babaları da bir tuaf adam şikayet gelince aşırı dövüyormus çocukları ve eve kapatıyor kaçan kızın dışarı çıkması yasak en son bir yıl önce çıktı ve sadecee camdan bakıyor parmaklıkların arkasından kızı en son kactigindan sonra hiç dışarı da görmedik sağlıklı insan bile bir yere bir yil kapatılsa aklı dengesini kaybeder küçük kızda sokaklarda sürekli bakan kimsede yok ve bu çocuğun yarın bi gün kötü niyetli birileri tarafından istismar edileceği çok acik cunki herkese cinsellik konusuyor bu çocuk daha 10 yaşında 30 yaşında evli insanların bilmediği şeyleri biliyor durum ne kadar vahim dahasını anlatamiyorum bile
Kızla erkeği birlikte olmaları için kim gönderiyor eve?
Kaçıran erkeğin ailesi mi?
Yarım saat geçmeden eve geri getiriyorlar ama anlaşıp sevgili olana kadar hatta sevgili olup kaçırana kadar anlamıyorlar mı?
Konuyu özünden kaydırdım ama şu abla meselesi hiç kafamda oturmadı çünkü.
Ve siz de anlatırken kaçıran beşten fazla erkek yazık masum kız onları kandırmış gibi anlattığınız için oturamıyor çünkü.
Kız kaçmıyor baya bayıltıp sokaktan gözüne kestirdiğini bayıltıp kaçırıyor sanki.
Sizin mahalle,arkadaş sandığınız eski iş arkadaşları falan kimse normal değil belli.
Kardeşinizi yanınızdan bir dakika ayırmayın dışarıda. Sorun sadece o aile değil belli ki

Kızla erkeği birlikte olmaları için kim gönderiyor eve?
Kaçıran erkeğin ailesi mi?
Yarım saat geçmeden eve geri getiriyorlar ama anlaşıp sevgili olana kadar hatta sevgili olup kaçırana kadar anlamıyorlar mı?
Konuyu özünden kaydırdım ama şu abla meselesi hiç kafamda oturmadı çünkü.
Ve siz de anlatırken kaçıran beşten fazla erkek yazık masum kız onları kandırmış gibi anlattığınız için oturamıyor çünkü.
Kız kaçmıyor baya bayıltıp sokaktan gözüne kestirdiğini bayıltıp kaçırıyor sanki.
Sizin mahalle,arkadaş sandığınız eski iş arkadaşları falan kimse normal değil belli.
Kardeşinizi yanınızdan bir dakika ayırmayın dışarıda. Sorun sadece o aile değil belli ki
Nasıl görüştükleri hakkında bir bilgim yok kız ile cunki hiç konuşmadım zaten mahallede kızı baya dışlamışlar evli kadınlara kocanızı şu şekilde elinizde tutun diye ders veriyormuş vs herkes iletişimi kesmiş annemde bana hastalar kızım cok iletişimde olma ne dediğini bilmiyor dedi zaten ben boşanmak için ailemin evine geldikten sonra bu kızın kaçtığını duydum kızla da konuşma fırsatım olmadı ama gerek annemin iş arkadaşı gerek se mahallede ki kaçtığı çocuğun ailesi pek normal şeyler söylemedi ve bu iki aile birbirini tanımıyor ama suçu yine kızda bulmuyorum tedavisini yaptırması gereken babasında sıkıntı var zaten en başta engelli bireyden 3 çocuk yapıp kadını eve hapsederek yapmış

Nasıl görüştükleri hakkında bir bilgim yok kız ile cunki hiç konuşmadım zaten mahallede kızı baya dışlamışlar evli kadınlara kocanızı şu şekilde elinizde tutun diye ders veriyormuş vs herkes iletişimi kesmiş annemde bana hastalar kızım cok iletişimde olma ne dediğini bilmiyor dedi zaten ben boşanmak için ailemin evine geldikten sonra bu kızın kaçtığını duydum kızla da konuşma fırsatım olmadı ama gerek annemin iş arkadaşı gerek se mahallede ki kaçtığı çocuğun ailesi pek normal şeyler söylemedi ve bu iki aile birbirini tanımıyor ama suçu yine kızda bulmuyorum tedavisini yaptırması gereken babasında sıkıntı var zaten en başta engelli bireyden 3 çocuk yapıp kadını eve hapsederek yapmış
Kızla erkeği eve birlikte olmaları için yolluyorlar ve yarım saat sonra erkek kaçıp geliyor demişsiniz denek ki o anlatanlar böyle anlatmış.
Kim gönderiyor yani niye gönderiyor tövbe tövbe demediniz mi?
Anlatan iki aile de benim oğlum şöyle pislik bakmış kızın engeli var oo ben yürürüm burdan demiş demez zaten.
Siz o mahalledeki kaçıran insanlara da inanmayın zaten.
Onlar daha tehlikeli.
Salmayın dışarı kardeşinizi artık.
Mahalle aklı başında olan veya olmayan insanlarla dolu.

Bu konularda bencil olmak lazım
Bugün size
Yarın bizim çocuğumuza
Veya başka masuma
Ne gerekiyorsa vicdan azabı çekmeden yapmalısınız
Öyle olmuyor.bu seferde ,ama o engelli,anlamaz, bilmez deniliyor ve sen dünyanın en vicdansız, kotu insanı oluyorsun.(benzer bir durum yaşadığım için yazdim)ama hiç umrumda değil.once kendi cocugumu düşünürüm

Ay yok o değil de bende insanlar engelli diye birşey yapamıyorum aslında belirli tedavileri varmış ama babaları yaptırmıyor kaçan kızı da kaçtığı insanlar gecesine getirip bırakıyor
Aile ve sosyal politikalar bakanlığına bildirin. Yazık hem onlara hem çevreye. Aile ihmali var mutlaka ilgilenirler.
Ayrıca kardeşinizi sokağa tek bırakmayın bu devirde artık.

Ay yazdim yazdim sildim,
Hadi o aile engelli ve bazi yetileri yok.
Siz hangi akla hizmet çocuğu sokaga birakiyorsunuz?!
Hic mi Müge anli izlemediniz?
Cocugu bodruma indiren, o cocuk değil baskasi da olabilirdi,
demek ki oyle beş dakikada bir kontrol etmeyle olmuyormuș

Ablalar nutkum durdu annem çalışıyor ve 7 yaşında ki kardeşime ben bakıyorum annem işten yorgun geldi kardeşim dışarı çıktı oynamak için bende arada kontrol ederim çocuk yok dışarda bizim mahallede bir aile var %10 falan zihinsel engelleri var ailenin tamamı için diyemem ama abla kardes sapiklar. ablası 4 veya 5 kez birilerine kaçtı kızı ilk günden alıp geri getirdiler cunki adamlara yaptığı hareketler normal değilmiş içeriğini açmak istemiyorum. en son annemin yıllar önce ki iş arkadaşının mahalleye taşınıp oğlunun da bu kızı kaçırmasıyla çocuğun kaçırdığı gün annesini arayıp anne beni kurtarın alın kızı götürün demesiyle durumun nr kadar vahim olduğunu öğrendim kızın özel hayatı beni hiç ilgilendirmez ama konunun yanlış anlaşılmaması için bunları bilmenizi istedim. kardeşi de evde ne görüp duyarsa onu uygulayan cinsten 10 yaşında ama cinsellik ile ilgili benim bilmediğim herşeyi 10 yaşında ki çocuk hakim çok acayip şeyler anlatıyor dışarda kızı görünce bile tedirgin oluyorum cunki konuşması hep cinsel içerikli... olaya geliyorum kardeşim ortada yok ve ben saga sola koşuyorum bu arada kardeşim erkek. çocuklardan duydum onlar bodrum kata indi dedi ve asaya indim kardeşime ısrarla pantolonunu indir bakiyim dediğini duydum ve nevrim döndü her zaman kardeşime ablacım o kızla oynama dedim ve genelde sadece benimle dışarı çıkmasına izin veririm annem olduğu zaman tek gönderir ve bende annemde ara ara kontrol ederiz bir hışım ile kardeşimi çektim ve bağırmaya başladım bi daha kardeşimin yanında seni görmeyeceğim diye kızın annesi sağlıklı değil onun zihinsel engeli daha fazla kadına kızip dert anlatsam ne olucak kızın babası da evde yoktu kapılarını çaldığımda ben Napicam ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum annemle de konuştum elim ayağım titriyor hep büyük insanlardan bahsederiz istismar diye peki bu ne oluyor ?
Ya kardeşime bi çocuk böyle demişti, annemler de ailesine şikayet ettiler. Çocuğu ailesi öyle bir dövmüştü ki içim acıdı çookk üzüldüm. Malesef küçük çocuklar bunu yapıyor ama 10 yaş diyorsunuz bu baya büyük. Ama suçlamak için de çok küçük. Belki aileyi şikayet edebilirsiniz, geli kontrol ederler gerekirse çocukları alırlar. Ve hep dikkat etmek zorundasınız, küçük çocuğu polise şikayet edemeyeceğinize göre, öğrendiklerini ailesinden öğrendiği için ailesine de şikayet edemeyeceğinize göre, çocuğa da kızıp değiştiremeyeceğinize göre tek seçenek aile bakanlığı ve sizin dikkatiniz gibi…

Çocukların yeri sokak değildir. Hele ki bu devirde. Evet belki eskiden oynardık ama şimdi değil. Gözümün görmediği hiçbir yerde çocuklarımın olmasını istemem(okul hariç). Belki takıntılıyım kabul ediyorum.

Mahallede ki bakkal adamın bakışları beni rahatsız ederdi. Kız kardeşimi asla bakkala yollamadim. Mahallede böyle insanlar varken siz neden yolladınız.

Ya asıl sıkıntı abla acil devlet korumasına alınması lazım. Ne demek imam nikahı kıyıp götürüp geri getirmek ? Yok neymiş fantezileri varmış eminim zihinsel engelli bireyden yararlanacak kadar büyük fantezileri yoktur. Çevrenizdeki o insanlarda sağlıklı değil sanırım siz de onların tesiri altındasınız. Burada dikkat etmeniz gereken aslında engelli bir kadının evlilik vaadiyle götürülüp istismara uğraması . Yok neymiş isteyen test yaptırsınmış. Bırakın bunları ya . Acilen bakanlığı arayın lütfen.

X