neden ben anne olamıyorum*

ayxixxsxxixxgxxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
244
9
45
bu soruyu 5senedir kendime sordum ama hep aynı cevaplar allahın taktiri hayırlısı herşeyin bir vakti saati vardır dedim ama içimde hep aynı sızı nede*benle ve benden sonra evlenenler 2ci çocuğu yaptılar.ya biz önce ilaç tedavisi olmadı eşim ameliyat oldu olmaı hadi bakalım iğne tedavisi oda olmadı en son çare tüp bebek.bana bu kadar tedavilerden sonra aşılama bile yapamadılar biliyormusunuz .çok fazla folükül oluşmuş 3ay boyunca 60 tane gonal f kullandım ama sonuç ..............kocaman bir sıfır .doktorum çoğul gebelik olabilir ve hayatın tehlikeye girer dedi ve aşılama yapmadı .ben çok yoruldum arkadaşlarhem maddi hem manevi.artık bir şeyler yolunda gitsin ve sonuç alalım istiyorum 5senenin sonunda gelinen yol tüp bebek ama o da okadar kolay değil önce rapor için uğraşıyorum devlet ilaçların ve hastanenin bir kısmını ödesin diye.benden ve eşimden bir sürü tahlil istediler onları geçen hafta verdim sonuçları alıp ünüversteye vericem 3gün içinde heyet toplanıp karar veriyormuş inşallah çıkarda kafamdaki o kocaman agırlık kalkar.büyük gün 23 ocak sonuçları o gün vericem hayırlısı bakalım ALLAH herkesin gönlünün muradın tez zamanda versin inşallah...kendinize iyi bakın benim gibi herşeyi kafaya takmayın.....:emir_bebek:

canım hepimizin derdi aynı...hepimiz aynı uğurda uğraşıp duruyoruz...inşallah rabbim bizlerede nasip edecek...dediğin gibi biraz sabır biraz zaman....dualarımız birbirimz için...

bu soruyu 5senedir kendime sordum ama hep aynı cevaplar allahın taktiri hayırlısı herşeyin bir vakti saati vardır dedim ama içimde hep aynı sızı nede*benle ve benden sonra evlenenler 2ci çocuğu yaptılar.ya biz önce ilaç tedavisi olmadı eşim ameliyat oldu olmaı hadi bakalım iğne tedavisi oda olmadı en son çare tüp bebek.bana bu kadar tedavilerden sonra aşılama bile yapamadılar biliyormusunuz .çok fazla folükül oluşmuş 3ay boyunca 60 tane gonal f kullandım ama sonuç ..............kocaman bir sıfır .doktorum çoğul gebelik olabilir ve hayatın tehlikeye girer dedi ve aşılama yapmadı .ben çok yoruldum arkadaşlarhem maddi hem manevi.artık bir şeyler yolunda gitsin ve sonuç alalım istiyorum 5senenin sonunda gelinen yol tüp bebek ama o da okadar kolay değil önce rapor için uğraşıyorum devlet ilaçların ve hastanenin bir kısmını ödesin diye.benden ve eşimden bir sürü tahlil istediler onları geçen hafta verdim sonuçları alıp ünüversteye vericem 3gün içinde heyet toplanıp karar veriyormuş inşallah çıkarda kafamdaki o kocaman agırlık kalkar.büyük gün 23 ocak sonuçları o gün vericem hayırlısı bakalım ALLAH herkesin gönlünün muradın tez zamanda versin inşallah...kendinize iyi bakın benim gibi herşeyi kafaya takmayın.....:emir_bebek:

canım aynı şeyleri bende yaşadım çok iyi anlıyorum seni benimde 4 aşılama iğne tedavisi vs. yine sonuç koskoca sıfır şimdi tüp bebek yaptırdık transfer oldu şimdi sıra beklemede o en zoru işte günler gecmek bilmiyo 5 tane embriyo transfer edildi bana bugun9.gün kaldı 4gün ama inan test yapmya okadar çok korkuyorum ki allah yardımcımız olsun

canım allah yardımcın olsun.senin sorunun neydi de gebe kalamıyorsun?

Canım daha yaşın çok genç.Gerçekten zamanı var bebğim.Lütfen çok kendini yıpratma ve çevreni dert etme.Evet insan üzülüyor ama kendini topla ne olursun.Çok üzüyorsun bunları yazarken bizleri.Ümitsizliğe kapılma tamammı canım.Dualarımız seninlee:1hug:

canım önerilerin için çok sağol ama inan elimde değil bir an geliyo böyle patlıyorum işte ama iyiki varsınız sizin gibi arkadaşlarımla inşallah daha pozitif olucam ve her şey yolunda gitcek inşallah

Bu soruyu her zaman ve her olayda sorarız neden ben diye.....

Mesela ben hep kendime sorardım neden benim kulağum duymuyor...neden ben....sonra bir yerde şöyle bir yazı okumuştum....

Başımıza kötü,olumsuz birşey geldiğinde sanki haketmiyormusuz gibi neden ben deriz....madem öyle neden iyi bir olayla karşılaştığınızda neden ben demiyorsunuz...bu güzelliklere layıkmısınız bakalım....

Bu yazı beni çok etkilemişti....ve kendimi tekrar baştan düşünmeye başladım..evet duymuyorum ama ailem var..evet duymuyorum ama üniversiteyi bitirdim..evet duymuyorum ama yurt dışında yabancı dil eğitimi gördüm...peki ben bu güzelliklere layıkmıydım..neden başkaları değilde benim güzel bir ailem vardı...neden,okudum....işte bunları düşününce artık iyi tarafları düşünmeye başladım...yani sizlere diyeceğim...kendinizde bulunan güzel yönleri araştırırsanız inanın acınız ,üzüntünüz hafifleyece..çünkü insan şükretmeyi öğreniyor....

mesela sizlerde çok şükür yuva kurmuşsunuz....bir aile içindesiniz..ya başınıza kötü bir olay gelseydi..ya kötü yola düşmüş olsaydınız...bunun gibi şeyleri düşünün ve şükürler edin...inş Rabbim gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı eder ve kısa zamanda nasip eder... a.s. a.s.

gülencim ben polıkıstık over hastasıyım eşimdede varıkosel vardı 4 yıl önce ameliyat oldu şu an hareket ve sayımız biraz problemli 23 ocakta tekrar tahlil var bakalım neolcak yazışalım.

sinemcim inşallah hamilesindir bari sen bize morel olursun ama sen sakın gerılme biliyosunki morel çok önemli dualarım seninle ALLAHIM inşallah hepimize hayırlı evlatlar versin AMİNNNNNNNNN.

masiva öncelikle seni kutluyorum.dediklerinde sonuna kadar haklısın her şeyden önce sırf nefes aldığımız için bile 24 saat şükretsek yetmez.biz kullar bazen nankör oluyoruz işte Rabbim affetsin

Ben sanirim bu ay depresyona girdim. Iste gayet iyiyim ama eve gelince kimseyle konusmak istemiyorum; ne esimle nede telefonla annemi bile aramak istemiyorum. Yeter artik, neredeyse 3 sene oldu bebek icin denemeye basladigimiz. Cok uzuluyorum artik. Esim bu sefer beni mi suluyorsun dedi-cunku onun sperm sayisi dusuk. Hayir onu bunun icin suclamiyorum ama onu benimle el birligi yapmadigi icin sucluyorum. Hangi yiyecekleri yemeli, hangi haplari kullanmali hangi zamanlar iliskiye girmeliyiz....Butn bunlarin sorumlulugunu almaktan yoruldum. Eve gelince sadece once aglamak sonra da uyumak istiyorum. Aklima gelir gelmez gozyasim akiyor zaten....Umarim gecici bir durumdur. Acikcasi artik iliskiye bile girmek istemiyorum. Bebek icin iliskiye girmekten de biktim cunku....

canım çok iyi anlıyorum seni çünkü aynıları bende var hatta senden daha fazla çünkü sen çalışıyorsun avantaj ben evdeyim üstelik eşim vardiyalı şu an yalnızım mesela buda kafamda herşeyi kurmak demek RABBİM inşallah tez zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar verirde onlarla uğraşmaktan şimdiki tembelliklerimizi özleriz melihcim

ben de pko hastayım ve artık tükenıyorum tedavıye baslıycam ama içimden gelmıyo olmuyo inanmıyorum anne olacagıma ınanamıyorum boşa kürek cekmek istemıyorum inanmak ıstıyorum ama içimde bir ses hiç çabalama diyor sanki hiç boşuna tedavı yaptırma offff ALLAHIM herkes anne olsun hayırlısıyla tabi

Aynen size katiliyorum.....Allah en iyisini bilir, kismetse olur diyorum hep. Isyan etmemek icin hep kendimi zorluyorum. Ama insanin umudu kalmayinca maalesef hersey bitiyor. Hepimiz icin en hayirlisi arkadaslar.

derramcım sen daha çok küçüksün bu kadar kendini yıpratma tabikide anne olcaksın Allahın izniyle niye öyle düşünüyorsun hem pko infertilitede kolay tedavi bakma ben doktoruna düşmedim tüp bebekte bizlere çok sans tanıyorlar bu yüzden sıkma canını içindeki sesi dinle ve onun peşini bırakma

ablalarım kardeşlerim sizinle birşey paylaşmak istiyorum....benim bir arkadaşım var beş yıldır onunda olmuyor...onu okadar çok seviyorum ki....ama maalesef o hayata küsmüş durumda....herkesle irtibata koparmış durumda defalarca konuştum ve sanırım artık başarıyorum....ben açık konuşacağım....çünkü sizlerin gerçeği görerek yaşamanızı istiyorum....Sizlerde biliyorsunuz ki burası bir imtihan dünyası...yani eğer Rabbim takdir etmediyse (inş takdir etmiştir.) bir ömür boyu evlad sahibi olmama ihtimalide var....yani bir ömür boyu çocuğunuz olmassa siz hep böyle hayata küs mü yaşayacaksınız...halbuki size sunulan hayat o kadar güzelki....her şeye rağmen hayata inat hayata tutunmalısınız....evet belki sizin çocuğunuz yok....ama annesi olmayan çocukta çok....yuvalara ziyaret düzenleyin...oradan bir çocuğun manevi annesi olun...etkinlikler düzenleyin...hayata tutunmaya çalışın..eğer böyle yaparsanız bakın göreceksiniz sonunda kazanan siz olacaksınız...aynı benim duymuyorum diye hayata küsmemem gibi...ben inadına hayata tutundum...ve Rabbim bana öyle şeyler nasip etti ki...bizim eski bir komşumuz vardı..kadıncağız 55 yaşındaydı ve çocuğu olmadı....Dedikleri şuydu=simdi ki aklım olsaydı,hayatımı yaşardım...hani zaten bir evladım olmadı,ondan geçtim,kendimle birlikte çevremdeki insanların hayatlarını da heba ettim...bu yüzden simdi geçen zamandaki hatalarımı telafi etmeye çalışıyorum....

yani herşeye rağmen hayat yaşanmaya değer...ne olur başınızı kaldırın ve bir bakın etrafınıza..hayatı kendinize zehir etmeyin..inanın tüm dualarım her dua edişimde arkadaşımla birlikte tüm anne adayları için.... a.s. a.s.

Ben sanirim bu ay depresyona girdim. Iste gayet iyiyim ama eve gelince kimseyle konusmak istemiyorum; ne esimle nede telefonla annemi bile aramak istemiyorum. Yeter artik, neredeyse 3 sene oldu bebek icin denemeye basladigimiz. Cok uzuluyorum artik. Esim bu sefer beni mi suluyorsun dedi-cunku onun sperm sayisi dusuk. Hayir onu bunun icin suclamiyorum ama onu benimle el birligi yapmadigi icin sucluyorum. Hangi yiyecekleri yemeli, hangi haplari kullanmali hangi zamanlar iliskiye girmeliyiz....Butn bunlarin sorumlulugunu almaktan yoruldum. Eve gelince sadece once aglamak sonra da uyumak istiyorum. Aklima gelir gelmez gozyasim akiyor zaten....Umarim gecici bir durumdur. Acikcasi artik iliskiye bile girmek istemiyorum. Bebek icin iliskiye girmekten de biktim cunku....

inanirmisin sanki beni anlatiyorsun,ben aylardir ne bebek görmeye ne hamile görmeye nede cocuk ne zaman laflari duymaya dayanamiyorum artik biktim,hic birseyden tad almiyorumartik,benim esim azosperm yani hic sperm yok,senin dedigin gibi artik iliski bile istemiyor canim artik haftada 1 icimden gelmeyerek yapiyorum sirf esim istiyor diyor,hergün oturup agliyorum uyuyorum bende,sabirli olmaliyiz dogru ama elde degilki

keci boynuzu kürünü ben yaptiriyorum ben hatirlatiyorum,sebze meyva yemez esim zorla yediriyorum belki rabbim olmazimizi oldurur diye ugrasiyorum ama esim sanki artik alismis bu duruma pek umursamiyor,ama ben anne olmak istiyorum bunu bir an bile aklimdan cikaramiyorum,bazen belki esime kati davraniyorum istemeden belki basinada kalkiyorumdur ama icimdeki anne olma isteginin önüne gecemiyorum,baskalrinin bana nispet olarak cocugunu öpüp koklamasindan ,hamile olanlarin karnini oksamasindan bunaldim artik benimde canim var

mehtap canımöncelıkle allah hepımızınyardımcısı olsun senı lısteme ekledım kendıme cok benzettım bende 79luyum 5senedır olmuyo bende izmırlıyım benden sonra evlenenler benımde dıkkatımı cekıyo ikinci tura cıktılar bebek olayında napalım canım belki hiç olmaz belki çok az kaldı bilemeyiz ama durumumuza şükretmek lazım napalım neyse canım sen egeyemi gitceksın tup için ben israel aruha gittim en son 2kez asılama oldu kocamaaaan bir sıfır şimdi saldık yakasını hayırlısı artık

inanirmisin sanki beni anlatiyorsun,ben aylardir ne bebek görmeye ne hamile görmeye nede cocuk ne zaman laflari duymaya dayanamiyorum artik biktim,hic birseyden tad almiyorumartik,benim esim azosperm yani hic sperm yok,senin dedigin gibi artik iliski bile istemiyor canim artik haftada 1 icimden gelmeyerek yapiyorum sirf esim istiyor diyor,hergün oturup agliyorum uyuyorum bende,sabirli olmaliyiz dogru ama elde degilki

melisa canım oluyo bazen böyle depresyonlar ama atlatmaya bak ya hıc olmazsa bi ömür böyle gecmez benımde 5senedır olmuyo hende kıytırık bı nedenden bende bazen olsa olurdu herhalde olmuycak diyorum ama allah bılır okadarını bende artık ilişkiya girmekten bıktım oluyo ama napalım buda bızım sınavımız daha kötu bıseyde olabılırdı şükür diyelım

X