Neden benim kocam :(

Bu kadar zaman hiç bir tepki vermeyip şimdi
Durumu merak edenler için yazıyorum. Aslında kavga etmeyip bir süre bekleyecektim fakat dün akşam bir olay daha oldu dayanamadım artık. Bu eşimi odasına çağıran kişi maddi hasarlı kaza geçirmiş herkes sosyal medyasına geçmiş olsunlari döşemiş. Eşim de normalde sosyal medyada yorum yapan biri değil fakat bana bu kadına geçmiş olsun yazayım diye danıştı. Yahu sana asildigini ikimizin de bildiği bir kadinla sohbetini kesecegine hiç kimseye yapmadığın ayrıcalığı yapıp ona yorum yapacaksın öyle mi dedim. Çok sinirlendim. Ama biz kaza yaptığımizda o telefonla aramisti diyo. Evet o araması da sacmaydi yaralanmadik bile diye başladım. Çok ciddi kavga ettim. Sen bana senelerdir saygısızlık yapıyorsun yeter artık dedim. Bir daha birinin sana asildigini görürsem duyarsam herhangi bir şekilde kulağıma gelirse o an avukatı arayıp boşanma davası açıcam dedim. Kavga çok uzun sürdü de özeti bu. Şimdi o da sen bana iftira atıyorsun diye benle konuşmuyor ben de onla
konuşmuyorum
bu kadar zaman sesini çıkarmayıp bi anda böyle tepki vermen manasız olmuş orta yolu bulman lazım.Ayrıca bi kadının erkekten karşılık görmeden bu denli asılmasına filan inanmıyorum

Azimlibedevi Azimlibedevi her iki konunuzu da biliyorum...Kafamda soru işaretleri oluşuyor. Nasıl bir işyeri ki herkes herkesi "kesiyor"...Nasıl bir ortam bu? Üstelik eşinizin söyledikleri de şüphe uyandırıcı, yani ya ego tatmini peşinde ya da çapkınlık peşinde.

Bir çok erkek eşinin hamileliği lohusalığı döneminde azalan cinsel hayattan ya da reddedilmekten ötürü başka kadınlara ilgi duymaya başlayabiliyor cinsel anlamda, böyle bir şey olabilir mi? Tamam bebek bakıyorsunuz hiç kolay değil ama kusmuklu tişörtü atıp yenisini giymek saniyeler alır, saçınızı taramak 2 dk falan gibi, bunlar tabi ki bahane değil ama en azından kendinizi iyi hissedin. Ben bunları sadece kendi özgüvenim için yapıyorum mesela. Makyajsiz işe gelsem günüm kötü geçer çünkü kendimi iyi hissetmiyorum.

Eşiniz etrafa "âranıyorum" sinyali veriyor olabilir mi??? Evde çamaşır vs yıkaması da bu duruma engel değil ayrıca. Çünkü biz erkeklerle farklıyız. Cinsellik onlar için duygusal bağ olmadan da yapılabilen bir eylem ve maalesef onlar için hayati önemde.

Evlenip,eşi hamile kalınca değere binen erkek sendromu..Tiple falan ilgisi yok çekim gücü var demek ki.
Eşiniz de istemem yan cebime gibi bir yandan sitem edip bir yandan gururlanıyor gibi geldi bana..
Aslan burcu mu acaba ? :bicak:

Tam benl
Her önüne gelen teklif edip asiliyorsa esiniz anlattığınız gibi masum gelmedi bana
Esimi gözleriyle yiyen kızı avm de rezil etmiş biriyim nasıl bu kadar iyi niyetle yazdiniz şaşırdım dogrusu
kbenlik hareketler. Ben de olsam bende yaparım yok bide. İzle birşeyler olsun öyle mi. Tebrikler öylelerini rezil etmezsen sonra böyle oluyor

Ben kendine bak derken özgüvenini tekrar kazanması için dedim eşini elde tutması için demedim zaten canım. Adriana lima hülya Avşar nice mankenler var aldatılmış karakter meselesi bu durum. Doğum yapmış sümüklü kusmuklu tişörtü dolaşmış saçları ile bu duygulara kapılması çok normal bende geçtim o yollardan yine konu sahibi bi mesajında yazmış makyaj yapmam o kadınlar çok bakımlı gibi bi cümle kurmuş özgüven sorunu yaşıyor o yüzden böyle en bakımlı kadınlar bile aldatılma şüphesi ile yaşar malesef. Zaten biz kadınlar erkekler için değil önce kendimiz için daha sonra diğer kadınlardan güzel olmak için makyaj yaparız kendimize bakarız benim şahsi fikrim bu yönde. Özgüvenini kazansa bu kadar takmaz kafaya eminim...

Aynen acilen özgüvenini geri kazanmalı kendisi için.

Evlenip,eşi hamile kalınca değere binen erkek sendromu..Tiple falan ilgisi yok çekim gücü var demek ki.
Eşiniz de istemem yan cebime gibi bir yandan sitem edip bir yandan gururlanıyor gibi geldi bana..
Aslan burcu mu acaba ? :bicak:

Aslan erkekleri sadıktır genelde ama, bence genele de yaymamak lazım erkek milletinin psikolojisi aynı işliyor genelde bizim gibi karışık değiller düzler :) İlgi bekliyor olabilir, ilgi arıyor olabilir yani budur genelde.

Adam size çaktırmadan herkese pas veriyor apaçık belli. Hatta ofisine gelen kadına yorum yapmasıyla da artık aleni aleni üzerine tüy dikmiş.

Herkese merhaba. Konum uzun. Ayrıntılı yazıp sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Korkunçlu son (aldatma) yok fakat korkusu var.
Ben henüz genç yaşta, sıfırdan var olmuş, çocukluktan itibaren çalışmış didinmis, her seyi elleriyle kazıyarak kazanmış birisiyim. Şuanda kazançlı bir işim, dünyalar tatlısı yenidogmus bebeğim, severek evlendigim kocam var.
Eşimi 6 sene evvelinde görüp beğendim. bu çocuk benim kocam olmalı dedim. Çok efendi, güler yüzlü, konuşkan, girişken, sevimli birisiydi. Kibarlığından etkilendim. Zamane kızlarınin istedigi gibi sarı saç mavi göz adonis kası benim beklentilerimin arasında son siralardaydi. Eşim tombul, hafiften kısa, kaslı masli da değildi (artık zayıf ve kaslı). Ben de gittim kendimi tanıttim. O daha adımı bilmezden "Seni cok beğendim niyetim şu, görüştüğün birisi yoksa tanışmak istiyorum" dedim. Tanıştık ettik mezun olduk evlendik. Sağolsun evlendikten sonra da kibarlığıni kaybetmedi. Ailesine karşı asla ezdirmeyen, evden işe işten eve ve bütün ev işlerine yardımcı hatta öncü örnek koca o. Bırakın salonda çorap çıkarmayı, var olan kirlilerimi de toplar makineyi çalıştırır bitince de balkona asar.
Onu seviyorum fakat bu kaybetme korkusu beni benden alıyor. Her gece ruyalarimda o ve başka kadınlara ait çeşitli senaryolar dolanıyor. Kâh beni aldatıyor kâh aldatmiyor fakat beni sevmediğini söyleyip uzaklaşıyor kâh ben ölürken boşverip gidiyor.
Peki buna sebep olan ne? Hemen anlatıyorum.
Biz tanıştıktan bir süre sonra ben henüz sormadan geçmişini anlattı. Görüştüğü birkaç kişi olmuş fakat hiçbirine kocam teklif etmemiş. Hep kızlardan gelmiş bu teklifler. Bir tane de eşime aşık olup aşkına karşılık bulamayınca sayfalar dolusu mektuplar eşliğinde neredeyse intihara kalkışmış, çare olmayınca normalde tesettürlü iken bir anda açılıp derin dekolteler eşliğinde eşimin karşı masasına oturup bilerek firikik vermeye başlamış. İnanamadim fakat çeşitli kaynaklardan doğruladim bu konuyu. Beynim kazan gibi kaynamaya başladı.
Biz sevgili olduktan sonra da henüz sevgili olduğumuzu bilmeyen bir arkadaşım eşime asıldı görmezden geldim.
Bizim sevgili olduğumuzu bilen eşimin bir arkadaşı eşime asıldı neyse dedim.
Sevgili olduğumuzu bilen benim bir arkadaşım eşime aşılmaya başladı dilimi isirdim sustum.
Eşimin sevgilisinin olduğunu bilmeyen bir komşularının kızı eşimle evlenmek için kayınvalideye yaranmaya çalıştı tebessüm ettim.
Ve artık evlendikten sonrakilere hoşgörü gösteremiyorum. Evlendik ya hu!
İş yerimizde abla diyebilecegimiz bir insanla aram çok iyiyken eşimle tanıştıktan sonra birden bana düşman kesildi eşime yanasmaya çalıştı.
Yine iş yerinde bizden üst kademede guzel bir hatun neredeyse her gün eşimin odasına kahve içmeye gitmeye ve ben oraya gidince mutsuz olup odadan kaçmaya başladı. Tamam dedim kendi kendime sakin olayım fakat içim kanıyor artık.
Çocuğumuz doğdu çok mutlu olduk. Ve iki gün önce bu son bahsettiğim hatun yine eşime mesaj yazmis. Aslında daha uzun ama kısaltıyorum;
"Merhaba x, toplantida yoneticiyle ne kadar cesur konuştun öyle. Bu arada çocuğunuz dogmus hayirli olsun. Odama gel de kahve içelim ben gelemiyorum oda arkadaşını sevmiyorum" (hatunun odası izbe bir yerde ve tek kişilik)
Eşim bizzat gösterdi mesajı. Vallahi ben bişey yapmıyorum bak senden de gizlemiyorum niyeti kötü gör dedi.
Bugün de kahvaltı yaparken
"Ya azimlibedevi, aslında soylemeyecektim fakat senin sekreterin galiba bana asiliyor. Hatta arkadaşlarım da farketti hepsi tek tek gelip söylediler su kiz sürekli sana bakıyor diye. Ben de farkindaydim fakat konduramiyordum şimdi emin oldum. O kıza iyi davranma boş yere, dikkatli ol" dedi. Lokmalar bogazima dizildi resmen. Sekreterim işe yeni girmis, önce benle tanışıp neredeyse benle kanka olup sonra şans eseri eşimle tanışmış bir kızcağız. Yine ortak bir erkek arkadaşımız araciligiyla doğruladim bu olayı. Kız eşimin odasına gelip gelip sacmalayip gidiyormuş. Gözleri sürekli esimdeymis.
Ben anlayamıyorum yeni doğum yapmış bir kadının kocasına asılmak hangi vicdana sigiyor? Ne yapayım şimdi? İçimde volkanlar patlıyor artık fazla sabrettim gibi geliyor bana.
Ha bı de ben hamileyken eşime asılıp evden sürekli eşime dolmalar pastalar poğaçalar getirip yedirmeye çalışan diğer sekreterden bahsetmedim size.
Bu mesajı kusmuk lekeli tisortum, nasırlı ayaklarım, şişmiş kararmis gözaltı torbalarım, 24 saat kullanilmaktan yirtilan topuz lastigim, pijamamdan sarkan sümüklü mendilim ve balık kokulu ellerimle yaziyorum sizlere. Eşim yürüyüşte bebeğim salladigim beşikte.
Bu durumlarda nasıl tepki vermeliyim? Özguvenim yerlerde.
Sonradan ekleme: eşimle aynı işyerinde aynı meslekteyiz. Bu asiliyor dedigim insanların vukuati bir değil iki değil birkaçını sadece ikimiz değil etrafımızdakiler de farkediyor. O yüzden tedavilik bir durumumuzun olmadığını düşünüyorum. Hepsini ayrıntılı olarak anlatabilirim. Bir iki bakış değil olay.
Sen kendini sakın salma kendine gel ve güçlü ol eşinin gizli kapaklı bi olayı yok sonuçta ama seni anlayabiliyorum benzer sey ler hisseetmistim resti çek herkese sessiz kaldığın icin kahpeler güç buluyor..

Canım kusura bakma co gu insanın boşuna günahını almışsın. Ve öyle görünüyor ki çok insanın daha günahını almaya devam edeceksin... vay şu eşime asıldı vay şu eşime güldü.. bu eşime pasta börek getirdi.. bilmem ne.. Herkes mi kocana asıldı?yoksa senin insanlara bakışında mi Bi tuhaflık var? Tamam çok kıskancım de anlarız. Çok kıskancım esimle kadınların konuşmasını kaldıramıyorum de anlarız... Ama sen tutmuşsun herkesin eşine asıldığını iddia ediyorsun. Bunu kimse anlayamaz,eğer eşin flortoz bir insansa belki... hamileliğinde pasta börek getirmişler bunu bile yanlış yorumlamışsın.... Sen hayatını dişinle tırnağınla kazanmaya çalışırken çok şeyleri ıskalamışsın... mesela insani ilişkiler gibi...

Turk dizilerindeki basrol oyuncularina bile bukadar rabet yok.acaba siz mi yanlis yorumluyorsunz yada esinizin farkli bi cekim gucumu var hayal edemedim dogrusu. Benim esim etrafmda herkesin yakisikli dedigi bi tip ama 4 yildir hic boyle sirnasanini gormedim.kotu bi durummus gercekten cunku bunlari bende yasasam kafayi yerdim
Türk dizilerindeki başrol oyuncusuna bile böyle rağbet yok haha

Bence olayı en iyi özetleyen yorum bu.

Evet kıvanç tatlıtuğa bile böyle rağbet yok. Konu sahibinin abartması diye düşünüyorum. Kocası da pek kendini beğenmiş.

Okurken kanım dondu. Bence eşiniz sandığınız kadar masum olmayabilir. Bir ışık görüyorlarki buna cüret edebiliyorlar. Sizde bu kadar yumuşak yüzlü olmayın.

nedense ilk okuduğum anda hissettiğim şu oldu. sürekli özgüvensiz ve negatif bakış açısıyla bunları kendinize çekiyorsunuz. resmen upuzun metinde kendinize demediğiniz kalmamış (eşime x asıldı, y yanaştı cümlelerinizden de aşırı rahatsız oldum) olmasa da zaten olmuş gibi yaşıyorsunuz. ayrıca son yazdığınız metin de hoşuma gitmedi ( dağınık, ayaklarım nasırlı, ellerim balık vs) biraz kendinize değer vermeyi öğrenin. hamilelik sonrası toparlayıp herşeyin yolunda olduğu nice kadınlar var. siz neden öyle olmayasınız? ne güzel yazıyorsunuz açıklamanız akıcı, kendinize değer verin önem verin bu hissiyatlardan kurtulacaksınız. ayrıca cümlelerinizde yine kendinizi gömücü, eşinizi övücü kelimeler çokça var. ya da bunlara sebep olan eşiniz, size şaka yollu da olsa özgüven kırıcı cümleler söylüyor olabilir mi?

hayatta her cümlemiz, kelimelerimiz önümüze yoldur ve rotayı bakış açınız ve enerjiniz belirler. lütfen bu düşüncelerden kurtulun siz değerlisiniz, olmuyorsa da psikolojik destek alın durumunuz iyi görünmüyor.

Benim eski eşimle çok benzerlikler var. Benimki idare eder yakışıklılıkta da değil çok çirkindi. Ama insanlara nasıl yaklaşması gerektiğini bilirdi. Samimi, neşeli ve sohbeti keyifliydi. İnsanlara hal hatır sorar, espriler yapar, onların hayatları hakkındaki detayları hatırlar vs. insanlara kendilerini değerli ve önemli hissettirirdi. Bu kişilerin arasında iş yaptığı kadınlar, komşular, kadın arkadaşları da vardı. Ben kıskanç bir insan değildim. O samimi davrandığı için insanlar da samimi yaklaşıyordu. Sizinkine benzer bir şekilde bir komşu kız arkadaşımız bir gün kek getirmişti. Ben garipsemedim. Ama arkasından bu bana asılıyo galiba dedi. Bu tarz olaylar ve konuşmalar sürekli tekrarlandıkça kadınların normalde kıskanmayacağım ya da önemsemeyeceğim davranışlarını ve sözlerini ben de asılıyor olarak algılamaya başladım. Beni bu şekilde düşünmeye iten eski eşimdi. Bu kadınların arasında ona sadece arkadaşça yaklaşan da vardı ama o böyle görmüyordu, asıldıkkarını düşünüyordu. Gerçekten niyeti bozuk kadınlar da oldu ama onlara cesaret veren de eski eşimin aşırı samimiyetiydi. Aldattı mı hayır ama bu samimi tavırları, sanki kendi suçsuzmuş gibi suçu kadınlara atması, bana sürekli şu bana asıldı bu benimle flört etti demesi yeterince iğrençti. Ben çok konuştum düzeltemedim ama zaten bizim aramızda çooook başka sorunlar da vardı. Nasıl düzelir? Sağlıklı bir ilişkide eşler birbirlerinin rahatsızlıklarına duyarlı olmalı. Rahatsız olduğunuz şeyi net olarak söylersiniz, nasıl bir davranış beklediğinizi de söylersiniz zaten dikkate almak zorunda. Almıyorsa düzeltmek istemiyor demektir ve sanırım o noktada çözüm de olmuyor. Ya da göze göz dişe diş siz de kıskandıracaksınız ama mesela ben bunu yapamazdım sanırım. Benimki de teraziydi bu arada.

Canim kusura bakma ama bayagi guldum senin durumuna:)) yahu turkiye de kadinlar ne ara anlattigin ozelliklerde evli bir erkege,karisinin yaninda asilir duruma geldiler?benim bildigim en kotusunun bile fazlasiyla alicisinin oldugu yani nasil bir yokluk icindeler. Kocam hafif kisa, tombul falan yazmissin bide evli yani sok oldum bu bir suru kadinin ilgisine. Bence kadinlar esinin guleryuzlu olmasindan ona arkadas gozuyle bakip sicak davraniyor olabilirler. Yani yoksa nasil bir yokluk icinde bu kadinlar anlamadim

Bence sen eşinden daha güzelsin. Eşin bunu gizliden kompleks yaptığı için senin olmadığın ortamlarda insanlarla çok samimi oluyor(lafla bile olsa). Yani yeşil ışığı gören geliyor. Sonrasında sana mesajları göstermesi ise tamamen " bak beni beğeniyorlar" diye size alttan alta kaybetme korkusu aşılamak. Bence sizin eşinizi bir psikologa götürmenizde yarar var. Belki o zaman kompleksini aşar siz de rahat edersiniz.

X