Neden böyle her şey. Olmadı olmuyor ölmek istiyorum artık

Liseden daha yeni mezun oldu, 1 kere KPSS 1 kerede bekçilik sınavına girdi demişsiniz. 8 sene de adamın yaptığı sadece bu ve siz o olmazsa ölürüm diyorsunuz, canınız ne kadar kıymetsiz sizin böyle. İsteyen adam 8 senede üniversite bile okuyup bitirirdi. Boşunuza ailenize bilenmeyin

Sorun o da değil. O kadar uğraş o kadar dua etmeme rağmen neden olmuyor. Sanki hep önümüzü kesiyorlar olmuyor içim acıyor benim
Canım dua illa olsun istediğim diye edilmez ellerini açıp Allah tan hayırlısını istersin. Senin icin en hayırlı olanı vermistir Allah. Bunun icin zorlama

Sevgiliniz tembel aileniz haklı. Memur olmak zorunda değil tabii ki ama o yaşa kadar bir iş tutturamayan insan aile gecindiremez. Siz mi besleyeceksiniz onu

Bak tatlım bence sen çok safsın. Adam çalışmıyor diye niye olmuyor ölmek istiyorum demene oha dedim. Milletin ne dertleri var. Adam tembel çalışmak falan istemiyor. Kaç yaşına girmiş atanamayan biri artık bu yasa kadar bir meslek sahibi olmalı ve yıllardır çalışıyor olmalıydı. Aynı senin 8 yıldır çalıştığın gibi. O ben sınava çalışıyorum derım evde yatarım demiş. 70 de öyle aşırı yüksek bi puan değil yıllardır sınav çalışan biri 70 te alabilirdi ayrıca. Su durumda bende olsam istemezdim. Sen bu çocuktan ayrıl sımdı seviyorsun diye gözüne perde inmiş. Evlenince sende bıkacaksın sorumsuzluğundan ailen haklı.

Kaç yaşında adam liseyi bile birilerinin zoruyla bitirmiş iş desen bir tarafı yemiyor ve bu adam için ölmek isteyen bir kadın?? Beyin error veriyor herhalde bacım bu konuda tek tuhaf olan sensin

Bunun için ölünmez. 2 kızım var büyük sözüme tovbe ama durumu, işi iyi olan birileriyle hayat kursunlar isterim. Valla fedakarlık yaparsınız, belki gıkiniz çıkmaz, evinizi gecindirip adama bakarsınız, üstüne ev işlerini yaparsınız,üstüne çocuklara bakarsınız, bir kötü gününüzde sizden kötüsü olmaz. Ne eşinin ne ailesinin kıymet bileceğini, el üstünde tutacağını mi sanıyorsun? Aşklı böcüklü günlerle hayat geçmiyor malesef.

O kadar kötüyüm ki suan. Kime neyi anlatacam derdimi nasıl acacam bilemedim. Buraya yazıyorum. 29 yaşındayım ben 8 yıldır memurum 8 yıldır iliskim var. En son lise KPSS’ye girdi 70 alamadı ikm, katipliğe başvuracaktı. Bekçiliğe de başvurdu yedekte kaldı. Ne dualar ettim, ne adaklar adadım. Olmadı. Ailem ben memurum diyor istemiyor onu. İlla devlette isi olsun diyor. Ama o kadar uğraştı ki. Olmadı. Neden olmuyor? Başka sevenler bu kadar beklemezken bizim neden olmuyor? Ailem çok üstüme geliyor artık evlen diye. Ben de istiyorum artık ama onsuz istemiyorum hiç bir şeyi. Ne yapacam ben şimdi? Ne yapacaz ? Ölmek istiyorum artık. Çok kötüyüm içim parcalanıyor .. ne olur kınamayın derdimi bir buraya açabildim
Yaşınızın 29 olduğunu bilmesem 15 16 yaşında bir ergen zannederdim sizi . Ailem evlenmeme izin vermiyor ölmek istiyorum derken, şuana kadar hic kötü gün yaşamamış hic bir engelle karsilasmadignizi düşünüyorum. Insanlar degiskendir bugün istemezler yarın olur sizden daha çok sahip çıkar severler. Bence ölmeyi düşünmek yerine madem ki seviyorsunuz biraz daha bekleyin hayat insanlara neler getirir bilinmez bugün aşkından öldüğünüz deli divane olduğunuz kişi pismanliginiz olabilir. Ailenizin düşüncelerine katılmıyorum bende bir sağlık personeliyim ama eşim fabrikada çalışıyor. Arada kıdem farkı var diye ayrılmak gerekmiyor. Dedim ya hayat sürprizlere gebe yıllar önce ben de aşkından kör olduğum kişiyi bir çırpıda sildim onsuz olmaz dedim ama oldu şimdi evliyim iyiki diğeriyle evlenmemişim. Allah bazen bizlere engel koyar biz çabalarız o engeli aşmak için kimi zmn aşarız o engelleri istediğimize ulaşırız sonra keşke engellendiginde bıraksaydık deriz. Ben de engelleri aşmaya çalıştım ama malesef Olmadı Allah benim le onun arasına öyle engeller koyduki pes ettim. Iyiki de pes etmişim Allah yüzüme bakmış. Hayatta ne olursa olsun ölümü düşünme ,çaresiz deilsin . Ben çaresizliği 2 3 yıl önce soğukta usuyen çocuklarına odun alamayıp ellerine fön makinasini verip kendini asan kadında gördüm. Sabret Allah a sığın senin ondan başka kimsen yok....

Çalışıp isi bıraktı çoğu zaman. Sınavlara hazırlandı diye

Bu hazirlanmiş halimi? Bizimle dalgami geçiyorsun?

Adam çalişmiyor ve çalişmakta istemiyor. Sorun memur olup olmamasi degil. Sanirim lise aski takilmişsin, alişkanlik olmuş. Bir psikologa git, özgüvenin ile ilgili. Yükselt ve hayatta başka hedeflerin olsun.

Evlenince çok konu açarsın eşim çalışmıyor oturuyor ben bakıyorum eve diye. Bir de bakma sen şimdi içine atıyordur ama evlenince sana ve ailene kin güdecek beni memur değilim diye istemediler, sen de memursun kendini bir şey sanıyorsun diye. Bütün özgüven eksikliğinin acısını senden çıkaracak. Ee boşanayım desen belki annen baban bizi dinlemedin al gör gününü bize bulaşma diyebilir.

Ayrıca sakın sakın evliliği sevgililiğin devamı olarak düşünme, çok farklı düşüncelerin olacak
Şimdi "aman paşam çorabını koltuğa bırakşın nolcak ben toplarım yeyim onun ayaklarını" modundan çıkıp "aptal mı bu herif 10 kere söyledim anlar insan yeter" moduna gireceksin. Girmem ben deme gireceksin :KK70:

Sen yorgun argın işten eve geldiğinde ee yemek yok mu, ee meyve yok mu, çay yap gibi isteklerle karşılacaksın. Genelde tembel olanlar bir de iş buyurmayı pek sever.

Lafın kısası aileni dinle genelde %90 haklı çıkıyorlar.

Peki bu iş senin icin hayirli degildir belki, olaya bu yönden bir baksan? Sürekli karsiniza engeller cikiyorsa burda Allah sana bir mesaj vermeye calisiyor olabilir!

O kadar kötüyüm ki suan. Kime neyi anlatacam derdimi nasıl acacam bilemedim. Buraya yazıyorum. 29 yaşındayım ben 8 yıldır memurum 8 yıldır iliskim var. En son lise KPSS’ye girdi 70 alamadı ikm, katipliğe başvuracaktı. Bekçiliğe de başvurdu yedekte kaldı. Ne dualar ettim, ne adaklar adadım. Olmadı. Ailem ben memurum diyor istemiyor onu. İlla devlette isi olsun diyor. Ama o kadar uğraştı ki. Olmadı. Neden olmuyor? Başka sevenler bu kadar beklemezken bizim neden olmuyor? Ailem çok üstüme geliyor artık evlen diye. Ben de istiyorum artık ama onsuz istemiyorum hiç bir şeyi. Ne yapacam ben şimdi? Ne yapacaz ? Ölmek istiyorum artık. Çok kötüyüm içim parcalanıyor .. ne olur kınamayın derdimi bir buraya açabildim
Memurluğa takıntı neden?
İşi yoksa evlilik zor ancak bu neden illa memurluk olmak zorunda?
Yani memur olmasa bile şuan çalışıyor olması lazım.
Evlenmek isteyen bir adam dişini tırnağına takıp ne yapıp edip iş bulup çalışır.
Adam eğer oturuyorsa sıkıntı.
Hem çalışıp hem sınava hazırlanan milyonlar var.
Çalışmıyorsa aileniz haklı kusura bakmayın.
Ama memur memur diye tutturulması da garip.
Bir de şuna inanırım eleştiren eleştirebilir ancak her insan kültür, eğitim ve imkanları doğrultusunda dengiyle evlenirse daha mutlu olur

Evlenince çok konu açarsın eşim çalışmıyor oturuyor ben bakıyorum eve diye. Bir de bakma sen şimdi içine atıyordur ama evlenince sana ve ailene kin güdecek beni memur değilim diye istemediler, sen de memursun kendini bir şey sanıyorsun diye. Bütün özgüven eksikliğinin acısını senden çıkaracak. Ee boşanayım desen belki annen baban bizi dinlemedin al gör gününü bize bulaşma diyebilir.

Ayrıca sakın sakın evliliği sevgililiğin devamı olarak düşünme, çok farklı düşüncelerin olacak
Şimdi "aman paşam çorabını koltuğa bırakşın nolcak ben toplarım yeyim onun ayaklarını" modundan çıkıp "aptal mı bu herif 10 kere söyledim anlar insan yeter" moduna gireceksin. Girmem ben deme gireceksin :KK70:

Sen yorgun argın işten eve geldiğinde ee yemek yok mu, ee meyve yok mu, çay yap gibi isteklerle karşılacaksın. Genelde tembel olanlar bir de iş buyurmayı pek sever.

Lafın kısası aileni dinle genelde %90 haklı çıkıyorlar.
Evli insan cevabı, nerde olsa tanırım 😂

Üzülme,ben de aynı senin gibiydim.Devlet işine girmesini çok isteyip dua etmiştim,olmadı.Ama sonra risk alıp kendi işini kurdu ve şuan memur maaşının 2 katını Kazanıyor ,sen dua et bekle yeter :KK24:
Kurduğu iş neydi acaba merak ettim. Bu konuda benim de fikre ihtiyacım var da. Sizin adınıza sevindim bu arada🌸

Kimse bağlamıyor sizin elinizi kolunuzu. Sevdiğiniz adam bağlıyor. Keşke kendini ispatlasaydı şimdiye dek
Sabit bir işi olmama gerekçesi: sınava hazırlanma
Sınavı geçememe sebebi: yetersiz dua

sizin onu sevdiğiniz kadar o da sizi sevseydi smin olun ya sınavda iyi puan alırdı, ya özelde bir kariyer yapardı.
Siz de farkındasınız ondan bir cacık olmayacağının. En güzeli geçen 8 seneye değil, önünüzdeki 50 seneye bakın. Ailenizi dinleyin. Bu adama da kapıyı gösterin.
Kapıyı göstermek çok ağır olmamış mı 😂

X