NEDEN EV İŞLERİ BENİM SIRTIMA ZİMMETLİ?

Ben de 8 senelik evli ve iki çocuk sahibiyim eşim benim de aynı zihninde tüm ev işi mutfak yemek bulaşık çamaşıri benim sorumluluğum olarak kodlanmış ve çok zor.
Sekiz senede anca yediği yemeğin tabağını masadan tezgaha taşımayı ogretebildim bu kadar yol katedebildik biz. Ama ben şu an kendimi de sucluyorum en başta aptal gibi iki üç sene her şeyi ben tamamen üzerime almışım bir de güzel ağır yemek yapardik yani değişik değişik.Alisti paşa zade.Simdi atanma bekliyorum sınava vs girdim ümidim var.Ama ben çok endişeliyim bu yatağını toplamayı bilmeyen, dolabında ne olduğunu bile bana soran, ütüsünu kendi yapamayan adamla ben çalışırken ne yapacağım nasıl altından kalkacağım.?
Bir de yardımcı mantığına da karşı beyefendi neymiş bizim neyimiz varmış eski kadınlar nasıl yapıyormuş bu zihniyette çok pişmanım evlendiğime bedava hizmetçi diye almış bunlar bizi.Ha bir de çok çocuk taraftarı bizimki.
Bilmiyor çünkü daha bebek nasıl büyür, yer, uyur, bakılır.
Bilen varsa bana da akıl versin ben bu durumda ne yapacağım bir sene denedim çalışırken eve benden önce bile girse yatıp benim gelip çocukla birlikte bitmiş perişan halde yemek yapmamı ev işi yapmamı bekleyen biriydi çünkü ama yine de bu adamla evde durup iş yapmak istemiyorum çalışmak istiyorum
Kafa böyleyse o adam değişmez😡 son derece acımasızlar Terk edilmeyi o kadar hak ediyorlar ki

DERDİM SIRTIMIZA YÜKLENMİŞ EV İŞİ
Bıktım arkadaş! Koca iki mutfakta iş yapsa yardım ettim diye madalya bekleyen tavırlarla mutlu mutlu dolaşır ...Bana iki üç yardım yetmiyor devamı yok çünkü!
Kadın gene pişirsin hem de çeşit çeşit...sofra kursun toplasın ev temizliği, ütü ... Neden bizim üzerimize tapulu bu işler Bilseydim böyle olacak valla evlenmezdim Bu ne ya! Bitmeyen hizmetçilik! Yapmasam evi kir götürür ve zerre kadar da rahatsız olmaz bu durumdan o öyle yaşar
Kadının 1 işi olmalı!!! o da çocuk doğurmak! Hatta bakımına bile yardımcı tutmak gerek. Çocuk doğurmakla canımızı tehlikeye atan biziz. Hak ediyoruz bence bu ayrıcalığı
Çocuk artı ev işi artı dışarıdaki çalışma hayatı ! Oldu ölelimm bizz!
Valla boşanmak için başka sebep aramaya gerek yok Üzerimize zimmetlenmiş bu ev işi boşanma için yeterli sebepÇünkü ömür boyu 😔 Ben baş edemiyorum Söylesem de iki gün anca destek geliyor Bir defasında bir hafta yemek pişirdi hiç girmedim mutfağa ama, sonrası yok! Sonra gene benden bekleniyor iş yemek temizlik daha biii sürü ekstra ev işleri hep benim mi vazifem bunlar ya? Öyle yılda bir hafta ile biz yetinelim mi devamı gelmiyor kimse sorumluluk yüklenmiyor.Çünkü biliyor zor iş bu !
Yapmıyor adam ! Hayatı paylaşmak yükümü hafifletmek yok devamlı değil malesef Ben bittim bu işlerden tükendim
Ne makine tutar ne temizlikle işi olur, öyle yan gelip yatar ben bel ağrısından ölüyorum bana dr a git diyor Ha dr a da gittim malesef çaresi yok bu derdimin Fibromiyalji ağrıları çekiyorum bir teşhisi yok ya bu hastalığın çaresi de yok hasta bile sayılmıyorum ama ağrıdan artık hayata küstüm Anlamıyor halimden 😞
Allahım !! Galiba beni bir tek Fibromiyalji hastaları anlar :KK43: Ne yapacağımı şaşırdım 😞 Ha ağrım da olmasaydı ben bu kadar işle baş etmek zorunda bırakılmak gene istemiyorum ya! Neden sadece kadının vazifesi görülür bu işler toplumda! Adamlar analarından görmüşler köle kadınları asla değişmiyorlar.Bilseydim evlenmeden önce konuşurdum.Ne bileyim ölümüne kölelik içine düşeceğimi
Yardımcı da tuttum çok zamanlar devamlı, ama şimdi çalışamıyorum dolayısıyla param da yok ve hastalık var kimseyi eve sokamıyorum bu durumda Kocam kesinlikle vermez yardımcı parası İşlerden bunaldım inanın boşansam da kurtulsam diyorum
Haksızlık bu ! NASIL ÇÖZÜLÜR Kİ BU!
Anlayış yok bizim evde napılır bu adama? Ciddi ciddi boşanmayı düşünüyorum Çekilmez ki bu.
Valla benim eş kişisi de aynıydı. Hem okulum var zor bir bölüm okuyorum hem ev işi yoruluyorum yoğun olduğum zamanlarda ne olur bana yardım et diye ağlıyordum. Bana sen bu evdeyken ben kalkıpta bulaşık yıkayamam diyordu. Şimdi annemin evindeyim ayın 19undan beri valla dünya varmış be oh yatıyorum karpuz gibi.😂 Premses hayatı yaşıyorum. 👸🏻

Valla benim eş kişisi de aynıydı. Hem okulum var zor bir bölüm okuyorum hem ev işi yoruluyorum yoğun olduğum zamanlarda ne olur bana yardım et diye ağlıyordum. Bana sen bu evdeyken ben kalkıpta bulaşık yıkayamam diyordu. Şimdi annemin evindeyim ayın 19undan beri valla dünya varmış be oh yatıyorum karpuz gibi.😂 Premses hayatı yaşıyorum. 👸🏻
😊 evi terk mi ettin?

Kafa böyleyse o adam değişmez😡 son derece acımasızlar Terk edilmeyi o kadar hak ediyorlar ki
Valla artık bıraktım onun bunun değişmesini kendimi düşünüyorum sadece iş mi yapmak istemiyor canım? yapmıyorum.yemek mi yapmak istemiyorum yapmıyorum kendisi bilir çamaşır yıkadım makinenin içinde duruyor o an canım istemezse asmam ertesi gün asarım ütü desen pandemide nerdeyse hiç yapmadım kusura bakmasın kimse için mükemmel olamam.
Bu halimi beğenmiyorsan kendin yap o zaman ya da yardımcı ayarla veya üzerime geleceksen bitsin bu iş diyorum ben kimseyle ömür boyu iş yapma sözleşmesi imzalamadim.Kimseye de ömür boyu her iş bana ait aynı zamanda annelik ve kadinlik yapabilirim de demedim.
Evlenmek sorumluluk alabilirim demektir mecbur değişecek ben pes etmeyeceğim

Bende ilk yillarda hep sorumlulugu aldım.Esim dedikçe yardım eder ama isteksiz eder .Fibromiyalji var bendede fakat işten geldigimizde kendi yayilir ben hemen mutfağa geçerim.sadece sil.supure yardım eder market desem yapar diğer tüm işler bende .Çocuk yok daha .birde benim işim onunkindrn daha yoğun.birde mırıldansam yorgunum diye her zaman aynisin der .

Bıktım arkadaş! Koca iki mutfakta iş yapsa yardım ettim diye madalya bekleyen tavırlarla mutlu mutlu dolaşır ...Bana iki üç yardım yetmiyor devamı yok çünkü!
Kadın gene pişirsin hem de çeşit çeşit...sofra kursun toplasın ev temizliği, ütü ... Neden bizim üzerimize tapulu bu işler Bilseydim böyle olacak valla evlenmezdim Bu ne ya! Bitmeyen hizmetçilik! Yapmasam evi kir götürür ve zerre kadar da rahatsız olmaz bu durumdan o öyle yaşar
Kadının 1 işi olmalı!!! o da çocuk doğurmak! Hatta bakımına bile yardımcı tutmak gerek. Çocuk doğurmakla canımızı tehlikeye atan biziz. Hak ediyoruz bence bu ayrıcalığı
Valla boşanmak için başka sebep aramaya gerek yok Üzerimize zimmetlenmiş bu ev işi boşanma için yeterli sebepÇünkü ömür boyu 😔 Ben baş edemiyorum Söylesem de iki gün anca destek geliyor Bir defasında bir hafta yemek pişirdi hiç girmedim mutfağa ama, sonrası yok! Sonra gene benden bekleniyor iş yemek temizlik daha biii sürü ekstra ev işleri hep benim mi vazifem bunlar ya? Öyle yılda bir hafta ile biz yetinelim mi devamı gelmiyor kimse sorumluluk yüklenmiyor.Çünkü biliyor zor iş bu !
Yapmıyor adam ! Hayatı paylaşmak yükümü hafifletmek yok devamlı değil malesef Ben bittim bu işlerden tükendim
Ne makine tutar ne temizlikle işi olur, öyle yan gelip yatar ben bel ağrısından ölüyorum bana dr a git diyor Ha dr a da gittim malesef çaresi yok bu derdimin Fibromiyalji ağrıları çekiyorum bir teşhisi yok ya bu hastalığın çaresi de yok hasta bile sayılmıyorum ama ağrıdan artık hayata küstüm Anlamıyor halimden 😞
Allahım !! Galiba beni bir tek Fibromiyalji hastaları anlar :KK43: Ne yapacağımı şaşırdım 😞 Ha ağrım da olmasaydı ben bu kadar işle baş etmek zorunda bırakılmak gene istemiyorum ya! Neden sadece kadının vazifesi görülür bu işler toplumda! Adamlar analarından görmüşler köle kadınları asla değişmiyorlar.Bilseydim evlenmeden önce konuşurdum.Ne bileyim ölümüne kölelik içine düşeceğimi
Yardımcı da tuttum çok zamanlar devamlı, ama şimdi çalışamıyorum dolayısıyla param da yok ve hastalık var kimseyi eve sokamıyorum bu durumda Kocam kesinlikle vermez yardımcı parası İşlerden bunaldım inanın boşansam da kurtulsam diyorum
Anlayış yok bizim evde napılır bu adama? Ciddi ciddi boşanmayı düşünüyorum Çekilmez ki bu.
İşte bu yüzden evlilikten kaçıyorum

Sizde yapmayın. Ben yapmıyorum. Olmuyoruz. İdare edecek kadar temizliyoruz bitiyor.

Ben çalışmıyorum ama hep söylerim dünyanın en ağır işçisi biziz ve yaptığımızı maddi manevi bir dönüşü asla yok birde ustune akşama kadar evdesin yatiyosun diyolar iki oğlum var biri ergenlikte diğeri 8 yaşında birisi evi kafama geçirir öteki hicbirseyi beğenmez kocayı hiç soylememe gerek yok zaten yardımcı alın en güzeli yapsanizda size kimse eline sağlık demeyecek

X