neden kadınım???

akpak

maşallah kızıma
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
1.926
14
neden kocamı kaybetmekten korkuyorum...
neden beni aldatmasından korkuyorum...
onun işleyeceği bir günahtan BEN neden korkuyorum...
neden kıskanıyorum... neden kendimi harap ediyorum...
ben neden hamileyim???
neden o hamile değil???
neden ben anneyim...
neden bir çocuğa yapışık geçecek bütün vaktim...
neden BAKICININ ELİNE KALMASIN YETERKİ, BEN ÇALIŞMAM diyorum..
neden kocam çalışmamayı düşünüp bebeğe ben bakayım demiyor...
neden benim kilolarım artıyor vucudum bozuluyor...
neden bulantıları ben çekiyorum...
neden 3 ayım ziyan oluyor benim...
NEDEN KADINIM???
herif derler... bilmem nerden gelir manası nedir ama bazen çok sevince bazen de nefret edince herif demek gelir içimden...
HERİF: özgürlüğün adı...
kendi özel eşyalarını yıkattırmanın, ütülettirmenin, "yemek nerde kaldı" diye bağırmanın adı...
televizyon karşısında keyifle çekirdek kırdıktan sonra kabuklarını hi dikkat etmeden oraya buraya savurmanın ve arkasında bıraktığı pisliği temizlettirmenin adı...
işte herif bazen NEFRETİN belki de içten içe kıskanılmanın dile gelmiş hali...
bazen de herifi seviyorum ama şu an sinirimden o yönü hiç aklıma gelmiyor...
birsürü çıplak kadının arasına koysan dönüp bakmazmış mış mış...
neden bu benim derdim...
neden aynı şey tam tersine çevrildiğinde onun derdi değil...
NEDEN "GİDERSEN DÖNEMEZSİN!'" diyemiyorum... halbuki içimde biri bağırıyor. giderse dönemez, söyle ona.
neden kadın bebeğiyle bir başına kalır...
neden diyarbakırda kahrolası heriflerin iki karısı var???
neden bir kadın da çıkıp ben de iki koca isterim demiyor...
NEDEN KADINIM???

senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama
senağlama

ıyi ki kadınım diyebiliyorum ben...
herkesin hayatında olumsuzluklar olur ama
önemli olan, o olumsuzlukların içinden, olumlu birşeyler bulmaktır...
hayatınızı endişe,korku,üzüntü üzerine kurmayın,atın bunları kafanızdan...
tamam sinirli olunca,bütün olumsuzlukları bir saniyede sıralayabiliriz ama
bu sinir sadece bize zarar veriyor biliyoruz değil mi...
canınızı neyin sıktığını anlatmak ister misiniz?

çokdoğru şeyler yazmışsın valla.
bu dediklerinin hepsine katılıyorum.
ne diye kadın geldik ki bu hayata.şöyle yakışıklı bir erkek olacaktım.of ya...

İyiki kadınım. Bir daha dünyaya gelecek olsak yine kadın olmayı isterdim,zemuszemus

Narinim,
zekiyim,
duygusalım,
anneyim,
Kıl yumağı değilim
Kel kalıcam korkum yok
kendime güveniyorum
Ayakkabıların ökçesine basmıyorum
Beyaz çorap giymiyorum
Göğsümdem kıllar fışkırmıyor
habire pantolonumun önüyle oynamıyorum
Ficudum kalas gibi değilzemuszemus
İyiki hamile kalarak dünyanın en güzel duygusunu tadabiliyorum
Hatta emzirerek, pışpışlayarak, koklayarak, altını temizleyerek
hamilelikte vücudumun bozulmasının geçici bir süreç olduğunun farkındayım
Otobüslerde yer veriliyor:smiley-cool:
rengarenk, istediğim gibi giyinebiliyorum(erkeklerinki gibi tekdüze değil)
saçlarımı istediğim gibi yapabiliyorum(erkeklerinki gibi tekdüze değil)

Korkmayacaksın.
Ne kocanı kaybetmekten ne de aldatılmaktan
Ezdirmeyeceksin kendini,attığı çekirdek kabuklarını her seferinde bıkıp usanmadan yatağın yattığı tarafına yerleştireceksin,batacak bir taraflarına
Arkanı dönüp gideceğini bilecek kocan,bilecek ve ona göre davranacak..
ıki erkek istesen ne olacak,iki kere neden ben kadınım diyecek,iki adamın işini mi göreceksin
Adamlar iki kadın alır,çünkü kadın adamı taşır
Kadınlar iki erkek alsa,adamlar sabrını taşırır
Şimdi söyle,kadınım ve adamın kölesi değilim,çalışmıyorsam da saygı isterim,bebek bakmak,çocuk taşımak 7 24 çalışmak zaten..
Akşam eve geldiğinde yemek isteyen kocaya
Ütü çamaşır bekleyen ve bunun kadının görevi olduğunu düşünen zihniyete sahip kocaya
Okkalı bir tüüüüüüükaydirigubbakcemile
ıyi ki kadınım demek için öncelikle iyi bir eğitim,iyi şartlara sahip bir yaşantı,kendini ezdirmeme yetisi,birey olarak görülebilme gerekir ki yolumuz uzun,doğulara gidersek daha da uzun :gitme:

aslında neden kadınım sorusunu türkiyede neden kadınım olarak sormak gerek. yoksa abd de olsam neden kadınım demezdim elbette.

çokdoğru şeyler yazmışsın valla.
bu dediklerinin hepsine katılıyorum.
ne diye kadın geldik ki bu hayata.şöyle yakışıklı bir erkek olacaktım.of ya...
haklısın! neden yakışıklı bir erkek değilim ki???

İyiki kadınım. Bir daha dünyaya gelecek olsak yine kadın olmayı isterdim,zemuszemus

Narinim,
zekiyim,
duygusalım,
anneyim,
Kıl yumağı değilim
Kel kalıcam korkum yok
kendime güveniyorum
Ayakkabıların ökçesine basmıyorum
Beyaz çorap giymiyorum
Göğsümdem kıllar fışkırmıyor
habire pantolonumun önüyle oynamıyorum
Ficudum kalas gibi değilzemuszemus
İyiki hamile kalarak dünyanın en güzel duygusunu tadabiliyorum
Hatta emzirerek, pışpışlayarak, koklayarak, altını temizleyerek
hamilelikte vücudumun bozulmasının geçici bir süreç olduğunun farkındayım
Otobüslerde yer veriliyor:smiley-cool:
rengarenk, istediğim gibi giyinebiliyorum(erkeklerinki gibi tekdüze değil)
saçlarımı istediğim gibi yapabiliyorum(erkeklerinki gibi tekdüze değil)

sen de haklısın, nasrettin hoca pazarı.. "habire pantolonumun önüyle oynamıyorum" :roflol:
ama hamilelikte bozulan vucut geçici değil.. senağlama ömrüm boyunca 47 kiloyu geçmedim ve portakal görüntüsü nedir bilmezdim. hamilelikten sonra bir yerleşti bir daha gitmedi. yırtıklara hiç girmeyim istersen...
of hamilelikte hasta gibi ilgi istiyor insan, ama gerçekten normalde yaptığım şeyleri yapamıyorum artık ne ben ne hormonlarım eskisi gibi değil. bazı şeyler üst üste de gelince böyle ağlaya ağlaya konu açıyor kkya kadın.
kocam bensiz antalyaya tatile gidecekmiş. Ağrı'da giderdi adamlar kadınlarına çarşıya çıkmaya izin vermezlerdi, kendileri ne halt yemeyeyse, antalyaya tatile giderlerdi. kocamın o adamlardan, benim o kadınlardan farkım kalacak mı? ben ne diye okudum yıllarca öğretmen oldum. ne diye kültürlü ve beni seven adamı tercih ettim evlenirken. bana onların eşlerine yaptığını yapsın diye mi?
yok güvenmiyorum. eğer bensiz tatile giderse şahidim olun, bu hamile halimle bu evliliği yokuşa sürüklerim.
Allah affetsin! ama beni. bile bile hamile eşini üzeni değil :eek:klava:

İyi ki kadınım diyebiliyorum ben...
herkesin hayatında olumsuzluklar olur ama
önemli olan, o olumsuzlukların içinden, olumlu birşeyler bulmaktır...
hayatınızı endişe,korku,üzüntü üzerine kurmayın,atın bunları kafanızdan...
tamam sinirli olunca,bütün olumsuzlukları bir saniyede sıralayabiliriz ama
bu sinir sadece bize zarar veriyor biliyoruz değil mi...
canınızı neyin sıktığını anlatmak ister misiniz?

valla kadın olmaktan çok mutluyum, birkere herşeye itiraz etme hakkım var, muayyen günlerimde evi birbirine katsamda anlayış görüyorum :roflol: ince düşünceliyim, nariniz, bizi her zaman düşünmek korumak zorunda olduğunu hisseden bir kocam var, canım sıkılınca çocuk gibi sevilip okşanıyorumm, anne olunca iş yerinde 6 ay izin kullanabiliyorum, evlilik tazminatı alabiliyorum :roflol: daha ne isterimm. mutluyum benn yanii

valla kadın olmaktan çok mutluyum, birkere herşeye itiraz etme hakkım var, muayyen günlerimde evi birbirine katsamda anlayış görüyorum :roflol: ince düşünceliyim, nariniz, bizi her zaman düşünmek korumak zorunda olduğunu hisseden bir kocam var, canım sıkılınca çocuk gibi sevilip okşanıyorumm, anne olunca iş yerinde 6 ay izin kullanabiliyorum, evlilik tazminatı alabiliyorum :roflol: daha ne isterimm. mutluyum benn yanii

Korkmayacaksın.
Ne kocanı kaybetmekten ne de aldatılmaktan
Ezdirmeyeceksin kendini,attığı çekirdek kabuklarını her seferinde bıkıp usanmadan yatağın yattığı tarafına yerleştireceksin,batacak bir taraflarına
Arkanı dönüp gideceğini bilecek kocan,bilecek ve ona göre davranacak..
İki erkek istesen ne olacak,iki kere neden ben kadınım diyecek,iki adamın işini mi göreceksin
Adamlar iki kadın alır,çünkü kadın adamı taşır
Kadınlar iki erkek alsa,adamlar sabrını taşırır
Şimdi söyle,kadınım ve adamın kölesi değilim,çalışmıyorsam da saygı isterim,bebek bakmak,çocuk taşımak 7 24 çalışmak zaten..
Akşam eve geldiğinde yemek isteyen kocaya
Ütü çamaşır bekleyen ve bunun kadının görevi olduğunu düşünen zihniyete sahip kocaya
Okkalı bir tüüüüüüükaydirigubbakcemile
İyi ki kadınım demek için öncelikle iyi bir eğitim,iyi şartlara sahip bir yaşantı,kendini ezdirmeme yetisi,birey olarak görülebilme gerekir ki yolumuz uzun,doğulara gidersek daha da uzun :gitme:
dediğim gibi sırf çocuğum bakıcıların eline kalmasın diye, sırf evde güzel yemekler yesin anne sıcaklığını bilsin, stresli bir hamilelik yaşamayım diye çalışmayı düşünmüyorum. yani çcuğum için kendimi ateşe atıyorum. o işleri kadının görevi bilen zihniyete tükürmek yetmez tatlım. bana kalsa kızılayda sallandırırım 3-5 tanesini ibretlik diye. bir hatasında arkama bakmadan gideceğimi biliyor ama kendisini çok sevdiğimi ve aşkından divane olacağımı da biliyor. ne manyağım ben ya -tatlicadiarzu- ne var şu kalp böyle sevmeseydi onu senağlama

aslında neden kadınım sorusunu türkiyede neden kadınım olarak sormak gerek. yoksa abd de olsam neden kadınım demezdim elbette.

yine doğru bir söz ettin ama onlar almış bizden yeniliği geri bize satıyorlar. eskiden nlar alıştırırmış kadınlarını köle gibi. onların kadınlarının tek kelime etmeye hakları yokken, ruhları var mı diye araştırırlırken, bizim kadınımız el üstündeymiş. kıymetliymiş.
yok yok ben yanlış adamla evliyim...
senağlama

bende keşke denizkızı olsa idim diyorum
erkek oluncada bir sürü derdim olacak en iyisi denizkızı olmak

Bende İyiki Kadınım
Güzelim Olmasam bile güzelleşebiliyorum
İstediğimde Kuaföre gidiyorum tek traş ile çıkmıyorum (boya-kesim)
Canım ne kadar sıkkın olsa bile kendimi eğlendirebiliyorum
Annelik duygusunu tadıcam ileride
Her yerde Önceliğim olabiliyor
Yazın Kıllarımı saklamak ile uğraşmıyorum
DEvamlı Tombala çekmiyorum

:roflol::roflol::roflol:

iyiki bayanım...

arkadaşım haline şükret canım...........ne kadınlar var senin bu dert ettigin konular onlar için bal lokması........
doguda ezilen okutmamak için tarlalara götürülen de bir kadın
karadenizde erkekler kahvede oturuken kadınlar sırtlarında o dagdan o daga yük taşıyanda kadın........
hem anneler hem eşler hem evlerini şekip çevirende onlar .........
belki onlar demeli neden kadınım diye..........
onlar gibi asla olamayız gibi geliyor bana.........üzülüyorum çok eziliyorlar diye.........

kendimi düşününcede iyiki baynım diyorum........
sonuçta allahın özel yarattıgı varlıklarız........şükretmeliyiz..........

tabi seninde ne yaşadıgı bilemeyiz......

iyiki bayanım...

arkadaşım haline şükret canım...........ne kadınlar var senin bu dert ettigin konular onlar için bal lokması........
doguda ezilen okutmamak için tarlalara götürülen de bir kadın
karadenizde erkekler kahvede oturuken kadınlar sırtlarında o dagdan o daga yük taşıyanda kadın........
hem anneler hem eşler hem evlerini şekip çevirende onlar .........
belki onlar demeli neden kadınım diye..........
onlar gibi asla olamayız gibi geliyor bana.........üzülüyorum çok eziliyorlar diye.........

kendimi düşününcede iyiki baynım diyorum........
sonuçta allahın özel yarattıgı varlıklarız........şükretmeliyiz..........

tabi seninde ne yaşadıgı bilemeyiz......

dedim ya hamilelikte insan çok hassas oluyor. dün diyarbakırda erkeklerin genellikle iki evli olduklarını duydum bu da beni çok üzdü. aslında neden kadınım derken ve bazı şeyleri sıralarken sadece kendimi düşünmedim diğer kadınları da düşündüm düşündüm ağladım...
neyse tabiki şükretmek lazım...
şimdi biraz daha topladım kendimi...

dedim ya hamilelikte insan çok hassas oluyor. dün diyarbakırda erkeklerin genellikle iki evli olduklarını duydum bu da beni çok üzdü. aslında neden kadınım derken ve bazı şeyleri sıralarken sadece kendimi düşünmedim diğer kadınları da düşündüm düşündüm ağladım...
neyse tabiki şükretmek lazım...
şimdi biraz daha topladım kendimi...

kendını toplamış olmana sevindim.işallah herşey yolunda gider ve mutlu olursuna.s.

haklısın ...
gerçekten herif olmak çok kolay...
ama bazı yazdıklarına katılmıyorum...hamile kalınca vücudum bozuldu demişsin..
bebeğiniz olması fikri tek eşine ait ve sen istemiyordun ise haklısın...ayrıca bu sitede o kadar çok kadın varki hamile kalmak isteyen vücut bozulmasını hiç umursamayacak olan..
2.bi durum da kocam işten ayrılıp çocuğa baksın...bu ne kadar fena bir durum olur düşünsene bi...
buna örnekler de var kocası çalışmayıp kadınların evi geçindirdiği ..ama çok çok zor bir durum..çünkü dışarda çalışmadıkları gibi evde de hiçbişey yapmazlar boş boş otururlar anca...

ülkemizde ve dünyada ne yazıkki kadınlar 2. hatta 3. sınıf insan muamelesi görüyor..
bu durum benim de gördükçe okudukça yaşadıkça çok canımı sıkar,üzer..
ama hiç değişmeyecek bir durum..

dusunduklerimi dile getirmissin..
merak etme arkadasim bunlari hepimiz hissediyoruz cogu zaman..
kadin olmak ne demek? cogu kisi bunun anlamini bilmiyor.
ben omrumu kocamin tabagini yikayip bebek pispislamakla aksam cayi icerek komsularla gecirmek istemiyorum.
eminim bir baskasi icin cok guzel birsey olabilir bu.
ama ben oyle hissetmiyorum.

tespıtlerın cok dogru ama olumlu yonlere takılmazsan sorun senı boğar..

neden kadınım demeyeceksin..iyiki kadınım diyeceksin..bu seni daha güçlü kılar bence...sen önemlisin..herkesten önce sen kendini sevmelisin ki..sorunlarınla rahatlıkla başedebilesin...herkesten önce sen kendini düşünmelisin..kendine güvenmelisin...

X