Neden linçleniyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay louder ama şimdi hangimiz kardeşimizle anamızla dedikodu yapmıyoruz 😄😄
Mesajları karıştırıyorsan göreceğime hazır olmam lazım
Kaynanam benim ablamla kankamla yazdıklarımı okusa kalpten gider. Severim iyidir hoştur ama bazen çok kızdırıyor beni çekiştiriyorum yani. Doğalı da bu değil mi😂😂😂
Teyzeme gittim bugün mesela gelinini çekiştirdi gelinin annesini çekiştirdi. Kızı sever aslında ama gelini onlara gelip gitmezken sorun çıkarırken anasından çıkmayınca da insan işte kıskanıyor bozuluyor. Kendi oğluna diyemeyince bana diyor. Kendi oğluna da kızıyor. Kalkıp bir şekilde bunu okursa kızmaya da hakkı yok yani okursan görürsün.
Dediğim gibi hangimiz eş ailesine kızıp güvenip sevdiğimiz insanlara dert yanmayız ki.
Geçen aylarda kayınpeder beni deli etti yemin ediyorum bir ay ablama ileri geri mesaj attım o da eski kaynanam da böyleydi diye eskileri yazdı. Yazdıkça ferahladık yani. Bana normal geliyor kızıyla dedikodu yapması.
Kimse kimsenin özeline o kadar girmemeli ya. Ha evi de temizlememeli bence. Hem mesajına girme özel hem evini temizleme o da özel.
Çok muhabbet tez ayrılık getirir derler e doğru
Kim çekiştirmez ki, doğru
Ama kimin eline telefonu verirsen o da karıştırır
Kv bir zahmet bilişim ihtiyaçlarını çekiştirdiği gelinine karşılatmasın ya sjskdkf

Forumda yazılanları ciddiye almayan bir insan için ; yorum yapan üyelere dair , konuların kendisinden çok yorum yapıyorsunuz. İlginç (!)
Ciddiye aldıklarım var, almadıklarım var. Sizin yorumlarınızı daima ciddiye almışımdır mesela. Birçok konuda tanımadığım bilmediğim detayları ön plana çıkarmanızı hep takdir etmişimdir. Konuya bakış açısı kazandıran bir katkı çünkü bu. Eleştirimi üzerinize alınmanıza inanın gerek yok, sizin insanları aşağı çekerek eğlenen üyelerden biri olduğunuzu düşünmüyorum.
Bu bahsettiğim yorum tipini yapanlar da benim ilgi alanım, sizin eski konularla diğer üyelere kıyasla daha fazla ilgilenmeniz gibi, ilginç olabilir, ama böyle. :)

:)) .. ya dimi? hayır madem burda acımsızca linçlercesine (?) yorum yapanlar '' pembe kakalı,hiç yanlış yapmayan salon kadınları '' neden onlara derdini acıp fikir alıyorsun diye sormak isterdim.

bile isteye sırf eleştiri olsun diye bi yerden tutup yürüyenler de vardır ama cogu insan da ben olsaydım ya da anam bacım arkadasım olsaydı onlara ne derdim diye düşünüp kendi düşüncesini,yorumunu paylaşıyor.
Benim ifadelerimi kullandığınız için cevap verme gereği duydum. Bu kişilerin salon kadını falan olduğunu düşünmüyorum, çoğunun eğlenme aracı bu davranışı sergilemek. 10 üyeyi ciddiye almıyorsam 100 üyeyi alırım. Beni bu konu kapsamında “linçleyen” de çoktur konularımda. Hayatımda sıkıştığım hemen her konuyu bu siteye taşırım, konularımda yorumlarını ciddiye almayacağım kişileri direkt engellerim. Görüşlerini beğendiğim, katkı ve yardım amaçlı yazdığını düşündüğüm kişilerin de lincini başımın üstünde taşırım. Mesela Khomyuk Khomyuk bunlardan biridir. Beyin tutulması zamanlarımda linçleriyle serinleyip kendime gelmişliğim çoktur. Keza Katibin Ruhu Katibin Ruhu beni terlikle kovalamadığı kalmıştır, ciddiye aldım daima. Neyapsamkisimdi Neyapsamkisimdi mizacı serttir, bazen görüşlerimiz uyuşmaz ama genelde yorumlarını çok beğenirim. Saysam daha onlarca üye sayarım. Yani “ayyy sizi takan kim, hadi şimdi hayatımın detaylarını okuyun ben de takmayayım” durumu yok kesinlikle. Siz de biliyorsunuz ki ciddiye alınmayacak, ego kasan insanlar da var. Bir de konudaki sorundan tamamen uzaklaşıp alakaya maydonoz bir detaya odaklanma olayı. Bu da bu ortamın nazar boncuğu, ne yapalım.

Benim ifadelerimi kullandığınız için cevap verme gereği duydum. Bu kişilerin salon kadını falan olduğunu düşünmüyorum, çoğunun eğlenme aracı bu davranışı sergilemek. 10 üyeyi ciddiye almıyorsam 100 üyeyi alırım. Beni bu konu kapsamında “linçleyen” de çoktur konularımda. Hayatımda sıkıştığım hemen her konuyu bu siteye taşırım, konularımda yorumlarını ciddiye almayacağım kişileri direkt engellerim. Görüşlerini beğendiğim, katkı ve yardım amaçlı yazdığını düşündüğüm kişilerin de lincini başımın üstünde taşırım. Mesela Khomyuk Khomyuk bunlardan biridir. Beyin tutulması zamanlarımda linçleriyle serinleyip kendime gelmişliğim çoktur. Keza Katibin Ruhu Katibin Ruhu beni terlikle kovalamadığı kalmıştır, ciddiye aldım daima. Neyapsamkisimdi Neyapsamkisimdi mizacı serttir, bazen görüşlerimiz uyuşmaz ama genelde yorumlarını çok beğenirim. Saysam daha onlarca üye sayarım. Yani “ayyy sizi takan kim, hadi şimdi hayatımın detaylarını okuyun ben de takmayayım” durumu yok kesinlikle. Siz de biliyorsunuz ki ciddiye alınmayacak, ego kasan insanlar da var. Bir de konudaki sorundan tamamen uzaklaşıp alakaya maydonoz bir detaya odaklanma olayı. Bu da bu ortamın nazar boncuğu, ne yapalım.
Aslında bunu demek istemiştim, sap ile samanı karıştırmak gibi teşekkür ederim.. bana bir şeyler katacak eleştiriyi alıp başımın üzerinde taşımasında bilirim elbet ama malesef kırıcı yorumlarda gördüm benimde değinmek istediğim o kısımdı.

Aynen bir tek siz ve size hak veren iki kişi anladı 🤣 başka burda otuz kırk kişi yazdıysa onlar anlamadi .
Ya papatya genel bakınca doğru söylüyorsunuz da kadının haklı olduğu konu bence şu, şimdi düşün beni çekiştirdin, gidip de “ay şu bildirimleri kapat” falan diye telefonu elime verir misin :KK70: kv nin yaptığı kadının karıştırma hatasını örtülüyor adeta, çok saçma bana göre bu yaptığı. Tam o esnada görümce bişey de yazabilirdi konu sahibiyle ilgili, bildirimden de görebilirdi yani

Ya papatya genel bakınca doğru söylüyorsunuz da kadının haklı olduğu konu bence şu, şimdi düşün beni çekiştirdin, gidip de “ay şu bildirimleri kapat” falan diye telefonu elime verir misin :KK70: kv nin yaptığı kadının karıştırma hatasını örtülüyor adeta, çok saçma bana göre bu yaptığı. Tam o esnada görümce bişey de yazabilirdi konu sahibiyle ilgili, bildirimden de görebilirdi yani
Kadın telefondan anlasa zaten vermez 🤣 özelikle mesaja girmeden de ayrıntılı okunmaz . Şimdi sende bir sürü sorun yaşadın değil mi hiç annenle atıp tuttun mu tuttun . Hepimiz yapıyoruz bunu . Eline aldığında da seziyormus ne göreceğini e görmek istediğini görmüş çok şaşilasi birşey değil ki . Kimin kayınvalidesi oğlumu parmağında oynatıyor bu gelin diye düşünmüyor 😅 sabahtan beri insanlar hep faydasına olan şeyler yazdı . Temizliğe gitme görevin değil ,telefonu kurcalama kendi huzurun kaçar , hepimiz kayinvalide cekistiriyoruz onlar da bizi cekistiriyor bu normal bunları okumuyor beni linclediniz diyor . Birazda sanırım nerden anladigina bağlı . Vah vah ne kötü kaynana desek sorunları duzelmeyecek ki

Kadın telefondan anlasa zaten vermez 🤣 özelikle mesaja girmeden de ayrıntılı okunmaz . Şimdi sende bir sürü sorun yaşadın değil mi hiç annenle atıp tuttun mu tuttun . Hepimiz yapıyoruz bunu . Eline aldığında da seziyormus ne göreceğini e görmek istediğini görmüş çok şaşilasi birşey değil ki . Kimin kayınvalidesi oğlumu parmağında oynatıyor bu gelin diye düşünmüyor 😅 sabahtan beri insanlar hep faydasına olan şeyler yazdı . Temizliğe gitme görevin değil ,telefonu kurcalama kendi huzurun kaçar , hepimiz kayinvalide cekistiriyoruz onlar da bizi cekistiriyor bu normal bunları okumuyor beni linclediniz diyor . Birazda sanırım nerden anladigina bağlı . Vah vah ne kötü kaynana desek sorunları duzelmeyecek ki
Neyse daha fazla bir şey diyemicem size,teşekkür ederim hayırlı geceler

Bu konuda da evini temizlemenin yanlış olduğu konuşulacak, kusura bakma :KK53: inanılmaz saçma ve lüzumsuz bi hareket çünkü.
Diger konunda da sorduğun şeye yorum yaptım ben şahsen, birçok kişi de aynı şeyi soyledi, linç falan yoktu, millete (hasta degil, yasli degil, evli olup aileden bile değilsin) hizmetçilik yapmak tabii ki elestirilir, her eleştiri linç mi, bi de bu kelime moda oldu ha.

daha önceden daha şüpheleniyordum bir kaç kez adımı mesajlarda gördüm kaynanam elime çok verirdi telefonunu şunu düzelt bunu düzelt diye. Bide ne zaman kızı ile konuşsa sesini dışarı veriyorum tamam haberin olsun sesin dışarda deyip önceden kızını uyarır gibi eşşek değilim yani anlıyorum🙄 telefon bir gün yine elime geçti ve mesajlara bakmak istedim

Louder Louder B birbogaburcu bilerek ve isteyerek mesajlara bakmış.

Artık ne söylesek boş. Kalbi kırıldı bir kere , bu noktadan geri dönüş var mı sizce ?
Kayınvalide ve görümcesinin yazdıkları aklının bir köşesinde hep kalacak.

Sizin söylediğiniz durum yaşansa , B birbogaburcu nun elindeyken telefona bildirim gelse ve kendi hakkında yazılan kötü bir yorumu görseydi ; kayınvalide ve görümcesine bu yaptığınızı size yakıştıramadım diyebilirdi.

Şimdiyse kırgınlığını dahi dile getiremiyor , çünkü önce şahsi yazışmaları okuduğunu ve kayınvalidesinin güvenini suistimal ettiğini söylemesi gerekiyor.

Louder Louder B birbogaburcu bilerek ve isteyerek mesajlara bakmış.

Artık ne söylesek boş. Kalbi kırıldı bir kere , bu noktadan geri dönüş var mı sizce ?
Kayınvalide ve görümcesinin yazdıkları hep aklının bir köşesinde kalacak.

Sizin söylediğiniz durum yaşansa , B birbogaburcu nun elindeyken telefona bildirim gelse ve kendi hakkında yazılan kötü bir yorumu görseydi ; kayınvalide ve görümcesine bu yaptığınızı size yakıştıramadım diyebilirdi.

Şimdiyse kırgınlığını dahi dile getiremiyor , çünkü önce şahsi yazışmaları okuduğunu ve kayınvalidesinin güvenini suistimal ettiğini söylemesi gerekiyor.
Olan zaten konu sahibine olmuş orası kesin de ben telefonumu verip şunu hallet dediğim birinin özelimi görmesini göze alırdım. Alamıyorsam telefonu vermezdim. En azından sevgi pıtırcığı olmadıklarını anlamış oldu, bu da bir kazanım sayılır

Olan zaten konu sahibine olmuş orası kesin de ben telefonumu verip şunu hallet dediğim birinin özelimi görmesini göze alırdım. Alamıyorsam telefonu vermezdim. En azından sevgi pıtırcığı olmadıklarını anlamış oldu, bu da bir kazanım sayılır

Bu insanlar normal şartlarda dost sandığı samimi arkadaşları olsaydı , bir kazanımdan söz edilebilirdi. Buradaki tam bir kazanım olmasa da zamanı geri alamayız.

B birbogaburcu Arkadaşlarının art niyetli olduğunu öğrense , telefondaki mesajlara bakması yanlış olmasına rağmen ; en azından gerçek düşüncelerini öğrendiniz , arkadaşlığınızı gözden geçirin de denirdi.

Ancak onlar artık bir aile. Yıllarca kısmetse yüz yüze bakacak , aynı sofrada yemek yiyecekler.

Bazen bilmemek , bilmekten iyidir. Belki kayınvalide ve görümce konuşup geçtiler , 3 gün sonra belki geçmiş konuşmalarından pişman olacaklar , belki fikirleri değişecek.

B birbogaburcu zamanı geri alamayız. Mesajlara bakmanız yanlış olsa da vardır bunda da bir hayır diyerek önünüze bakmalısınız.

Yuvanızda mutluluklar dilerim.

Burda kimse hata yapmaz, telefona bakmaz, arkasından ana avrat sövüldüğünü de duysa özel karıştırmaz, küfür etmez, ses yükseltmez, yanlış düzeyde samimiyet kurmaz ve herkesin kakası bile pembedir. O yüzden bu evrenden gelen linci ciddiye almayın, ben almam şahsen.
Uzun zamandır kk’nde görmediğim ama özlemişim diyebileceğim bir yorum gördüm.
Kendi adıma teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X