Neden oğlana mal verince sorun yok da Kıza verilince "damat yedi"olur??

ah canim bu miras konusunda bende dertleiyim nedense annemle babam mallari paylastirmislar banada telde annem dedi. agzindan kacirdi daha dogrusu simdi nasil derseniz kizlar paylasima bakin yazlik ev ve yazlik evin yanindaki arsa erkek cocuklarina 1 daire ablama 1 daire kiz kardesime 1 daire biricik ogullarina annemle babam olunce yine o daire ogulcuklarina ben sanki evlatliklarim heeee beni hesaba bile sokmamislar:KK5:sadece geline demiski biz olunce ablan gelir 3 ay kalir sakin surat yapma gelinde bana msnde laf sokusturuyor sana veriririz yatamizida biz yerde yatariz nede olsa ev ortak sen gelince bende ailemin yanina giderim enisteyle olmaz kocacigin izin vermez lafa bakin yaaa mirasda bile gozukmuyorum bide laf yedim yaaaaa bende zaten gelince imzalarim dedim anneme hakkimdan vazgecdim diye annem lafina bakin sen bilirsin yavrum karar senin kizlar yeminle derdim mal mulk degil benimde ayni konu sahibi arkadas gibi ben el miyim bende sizin cocugunuz degilmiyim cok zoruma gitti haklisin arkadasim aileler cok cahil bu konuda kimin neye uzulecegini bilmiyorlar

ah canim bu miras konusunda bende dertleiyim nedense annemle babam mallari paylastirmislar banada telde annem dedi. agzindan kacirdi daha dogrusu simdi nasil derseniz kizlar paylasima bakin yazlik ev ve yazlik evin yanindaki arsa erkek cocuklarina 1 daire ablama 1 daire kiz kardesime 1 daire biricik ogullarina annemle babam olunce yine o daire ogulcuklarina ben sanki evlatliklarim heeee beni hesaba bile sokmamislar:KK5:sadece geline demiski biz olunce ablan gelir 3 ay kalir sakin surat yapma gelinde bana msnde laf sokusturuyor sana veriririz yatamizida biz yerde yatariz nede olsa ev ortak sen gelince bende ailemin yanina giderim enisteyle olmaz kocacigin izin vermez lafa bakin yaaa mirasda bile gozukmuyorum bide laf yedim yaaaaa bende zaten gelince imzalarim dedim anneme hakkimdan vazgecdim diye annem lafina bakin sen bilirsin yavrum karar senin kizlar yeminle derdim mal mulk degil benimde ayni konu sahibi arkadas gibi ben el miyim bende sizin cocugunuz degilmiyim cok zoruma gitti haklisin arkadasim aileler cok cahil bu konuda kimin neye uzulecegini bilmiyorlar

Itiraz et, bu arada kac kardessiniz 4 mu?

Seni niye ayırıyorlar mal paylaşımında onu anlamadım herekse bişeyler vermişler sana neden yok enteresan şu mal mülk miras konuları olunca böyle sıkıntı çıkıyor

Itiraz et, bu arada kac kardessiniz 4 mu?

evet canim 4 kardes yok ya ne itiraz edecem buyuk ihtimalle resmiyete dokmemislerdir hem annem babam olmeden miras pesindemi kosacam onlarin cani sagolsun zaten istemiyecekdim kararim oyleydi ama beni unutmalari yaraladi beni en azindan yavrum senide unutmadik yalandanda olsa beni var saysalardi yaralanmazdim bu kadar zoruma giden o kesinlikle

Turkiye ye gelince sakin imza atma hicbir hakkindan vazgecme gerekirse dava ac ki davayi sen kazanirsin.Butun kardeslere var sana gelince yok ,kesin sunu dusunmuslerdir sera yurtdisinda yasiyor onun hicbir mulke ihtiyaci yoktur.

Erkek cocuklari kizlarindan el ustunde tutan insanlara sinir oluyorum.Neymis efendim soyumuz oglumuzdan devam edecek ne malum soylarinin erkekten devam edecegi belki kizlarindan edecek.Peygamberimizin soyu bile erkek cocuklarindan degil kizi hz fatmadan devam etmistir ama bile inkar edenler olur.

Yazdıklarınızı okumadan önce yalnızca başlığa baksaydım belki hak verebilirdim size fakat abinizden boşandı diye boşanalı da 1 yıl oldu diye vurgulayarak BABANIZIN dükkanından çıkarılması gerektiğini düşündüğünüz gelinin yeerinde yarın siz de olabilirsiniz.O gelin muhtemelen o dükkanda çalışıp çoluk çocuğuna bakıyordur.Çocuk yoksa bile abinize hanımlık etmiş.Soyadınızı taşımış.Ailenize katılmış.Babanız saygıdeğer bir adammış ki gelini oğlundan boşandı diye kapının önüne koymamış.Size de para vermek zorunda değil.Bence eşinizle ilgili tereddütleri de olabilir.güveni tam olsaydı mala düşkünlüğü olmadığı görünen biri size tereddütsüz verirdi.Kendi babanızı size bu parayı kredi çekerek 2500 tl faiz ödetip verdi diye suçlamak yerine niçin dönüp eşinizin ailesine bakmıyorsunuz.Onlar siz dardayken ne yaptı.Erkek ailesi daha nişan sözü ortaya atılınca madurum da madurum türküsüne başlar.Erkek ailesinde hep yoktur para.Zaten çoğunlukla oğulları da kendi ailesini kayırır.Aileden yardım alınması gereken durumda karısının ailesinden istetir.Ben işin kız çocuk erkek çocuk kısmında değilim.erkek ailesinin uyanıklıklarındayım. Ve biz kadınlar kendi anne babamız ot dese ... anlarız da kıymetli eşlerimizin aileleri tepemize vursa eli çarptı isteyerek yapmamıştır olur.

Bende baba yok, erkek kardeş yok, malımız mülkümüz de yok o yüzden butür bi durumla karşılaşmadım ama çevremde ayrım yapıldığını görüyorum. Anne babalar erkek çocukta kendilerini daha sorumlu hissediyolar sanırım. Oğlumuza ev alalım döşeyelim kızımıza damat mecbur bakacak mantığı var.

Son düzenleme:
bu mantığa çok karşıyım evlat ayrımı asla yapılmamalı.baban da kırıcı konuşmuş ilk defa yardım istemişsin böyle konuşmamalıydı
yine de anne baba işte hakları çok boşver sen saygıda kusur etme:KK31:

öyle düşünme canım,benım kayınvalıdemler eşimede vermiyor gelin yer diye,daha dogrusu yarın bigün boşanırlarsa hak almasın dıye....

X