Nedir bu kız-erkek evlat ayrımı?!

İşin etik boyutundan önce, dini boyutunu da çok güzel ifade etmişsin canım. Ahirette Evlat diyecekler, Kızın veya OĞLUN değil!
Sen söylesen de anlamıyorlar anladığım kadarıyla. O zaman boşver anlatmaktan vazgeç. Evine, yuvana, eşine bak. Bebek sahibi olduğunda kızına da oğluna da davranman gerektiği gibi davran çocuk nasıl yetiştirilirmiş gözleriyle görürler belki. Ben nedense konunun önemi yok haksızlığa tahammül edemiyorum. İnsan nasıl evlat ayırır aklım almıyor. Sizin tek suçunuz kız olmakmıymış yani erkek olmak matah bir şeymiş gibi. Hayret doğrusu. Maddi olarak bir şey beklemediğini anladım, ama yine de bir babanın özellikle durumu çok çok iyi olan bir babanın kızı böyle zor durumdayken kaçamak cevaplar vermesi hiç doğru değil. Doğrudan yardım etmek istemiyorum sen ele karıştın (!) dese bile daha az kırıcı olduğunu düşünüyorum.
Neden bilmem hep erkek çocuğum olsun istemişimdir mesela ben ama hiç bu açıdan bakmamıştım ben sadece masumane evde sevdiğim adamdan iki tane olsun diye düşünmüştüm. Erkek çocuklarının giyimini de çok severim tabi doğrusunu Allah bilir ama şu an o masum hayalimden bile utandım.
Onlar erkek kardeşine her şeyi böyle bol bol versin lafını ikiletmesinler boşver meyvesini almaları hiç uzun sürmeyecek. Şımarık, burnunun dikine giden, her şey söylediği an olsun isteyen bir birey yetiştiriyorlar onu hayata hazırlayamıyorlar malesef. Zamanla anlayacaklar inan bana..
Bizim ailede hiç ayrım olmadı ama kız kardeşim küçük olmasından dolayı hafiften bir fazla sevdiler, açtığım konuyu görüyorsun ona bile manevi ayrımcılık olmadığı halde 2 kıyafet fazla alındı diye tavırlarını okudun. Kaldı ki bu kadar üstüne düşmeye neler olur neler. Gönül ister ki olmasın ama.
Burda erkek kardeşinin de hiçbir suçu yok ama canım, o nasıl yetiştirildiyse nasıl şekillendirildiyse öyle davranıyor. Onun için normali o zaten. Ben hala üstüne basa basa abartmadığını söylemek istiyorum. Yuvanda eşinle çok mutlu ol inşallah :KK54:

Yorumun için çok sağol canım. Benim suçum kız olmak mı bilmiyorum ama aileme göre benim suçum asi olmak, haksızlığa gelemeyip hırçın olmak, tamam deyip geçememek. Bu yüzden onlara "hanım hanımcık" davranmamak. Bunun sebebini de yazdım zaten. Hatta bir video daha var çocukluğumuzdan ben 8yaşındayım kardeşim 1-1,5 yeni yeni yürüyor işte kaçsa... Misafir gelmiş kalabalık bir ortamda oturuyoruz. Kardeşim kalem almış eline gelip benim koluma sırtıma fln batırıyor kalemi. Ya git, yapma, git fln diyorum. Anneme onu yanımdan alması için sesleniyorum ama gitmeyince ve kalemi batırmaya devam edince en sonunda itiyorum yada vuruyorum emin değilim. Ne oldu diye sormadan hemen bana kızıyorlar, napıyorsun niye ittin/vurdun diye. Böyle böyle büyüyen çocuk asi olmaz da, hırçın olmaz da ne olur? Kardeşim karakteri gereği sessiz ama saman altından su yürüten tiplerdendir. He he der, senin dediğini takmaz tamam deyip yine kendi bildiğini okur. Bu yüzden de var farklılıklar. Maddi kısma gelirsek babamın şu an kirada 3 evi, 9-10 dükkanı var düşün. Ama ben hala kirada oturuyorum ve ev almak istediğimde kredi çekmem gerekiyor. Ha o kiradaki evlerini teklif etti ama sizin olsun diye değil "gelin oturun" diye. Ki yerleri işlerimize çoook ters yerde ve eski evler. Tamam evi veriyorsan o zaman satalım bizim buralardan alalım dedim, kabul etmedi. Çünkü niyet bana ev almak/vermek değil. Beni kiracı gibi oturtup "ama bak kira almıyorum sizden" durumuna getirmek. Ya sabııır ne dersin:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumun için çok sağol canım. Benim suç kız olmak mı bilmiyorum ama aileme göre benim suçum asi olmak, haksızlığa gelemeyip hırçın olmak, tamam deyip geçememek. Bu yüzden onlara "hanım hanımcık" davranmamak. Bunun sebebini de yazdım zaten. Hatta bir video daha var çocukluğumuzdan ben 8yaşındayım kardeşim 1. Misafir gelmiş kalabalık bir ortamda oturuyoruz. Kardeşim kalem almış eline gelip benim koluma sırtıma fln batırıyor kalemi. Ya git, yapma, git fln diyorum en sonunda itiyorum yada vuruyorum emin değilim. Ne oldu diye sormadan hemen bana kızıyorlar, napıyorsun niye ittin/vurdun diye. Böyle böyle büyüyen çocuk asi olmaz da, hırçın olmaz da ne olur? Kardeşim karakteri gereği sessiz ama saman altından su yürüten tiplerdendir. He he der, senin dediğini takmaz tamam deyip yine kendi bildiğini okur. Bu yüzden de var farklılıklar. Maddi kısma gelirsek babamın şu an kirada 3 evi, 9-10 dükkanı var düşün. Ama ben hala kirada oturuyorum ve ev almak istediğimde kredi çekmem gerekiyor. Ha o kiradaki evlerini teklif etti ama sizin olsun diye değil "gelin oturun" diye. Ki yerleri işlerimize çoook ters yerde ve eski evler. Tamam evi veriyorsan o zaman satalım bizim buralardan alalım dedim, kabul etmedi. Çünkü niyet bana ev almak/vermek değil. Beni kiracı gibi oturtup "ama bak kira almıyorum sizden" durumuna getirmek. Ya sabııır ne dersin:)

Ne demek canım hiç önemli değil, sıkıntına ortak olmak istedim. Herkesin başka türlü sıkıntıları var işte. Bırak Allah aşkına ama bak kira almıyorum sizden lafını her olayda duyup eşini de kendini de mahçup etmeye değer mi? İnsan kendi ailesine gebe kalmaz derler ama öyle de bir kalınıyor ki. Hiçbirimizin ailesi örnek aile değil ne yazık ki.. Gençsin otur kirada gerekirse çek kredini de Allah yardım eder insanlar ne borçların altından kalkıyor Allah'ın izniyle gözlerimin önünde. Sende çok olgun bir kadınsın zaten konuma yaptığın yorumlarda da bunu anladım o yüzden geçmişi ya da şimdi yapılan haksızlıkları bu kadar düşünüp zehir etme kendine. Hani elden bir şey geleceğini bilsek gel beraber üzülelim diyeceğim ama tek çare zaman, beklemek.. Yetiştirdikleri meyveyi yemelerini izlemek. Elden gelen bu. Ha bir de daha seyrek görüş evine yuvana bak. Eşinle daha da fazla mutlu ol artık senin kocaman yeni bir ailen var; Eşin :nazar::nazar::KK54:

Son düzenleme:
Ne demek canım hiç önemli değil, sıkıntına ortak olmak istedim. Herkesin başka türlü sıkıntıları var işte. Bırak Allah aşkına ama bak kira almıyorum sizden lafını her olayda duyup eşini de kendini de mahçup etmeye değer mi? İnsan kendi ailesine gebe kalmaz derler ama öyle de bir kalınıyor ki. Hiçbirimizin ailesi örnek aile değil ne yazık ki.. Gençsin otur kirada gerekirse çek kredini de Allah yardım eder insanlar ne borçların altından kalkıyor Allah'ın izniyle gözlerimin önünde. Sende çok olgun bir kadınsın zaten konuma yaptığın yorumlarda da bunu anladım o yüzden geçmişi ya da şimdi yapılan haksızlıkları bu kadar düşünüp zehir etme kendine. Hani elden bir şey geleceğini bilsek gel beraber üzülelim diyeceğim ama tek çare zaman, beklemek.. Yetiştirdikleri meyveyi yemelerini izlemek. Elden gelen bu. Ha bir de daha seyrek görüş evine yuvana bak. Eşinle daha da fazla mutlu ol artık senin kocaman yeni bir ailen var; Eşin :nazar::nazar::KK54:

Haklısın. Yetiştirdikleri meyvenin hasadını alacaklar. Ama o zaman da yine gelip bana dertlenecekler. Şimdi bile kardeşimin şımarıklıklarını anlatmaya kalkıyor zaman zaman annem. Onu sen bu hale getirdin, bunu bunu yaparsan o da karşılığını böyle verir, sen böyle yetiştirdin deyince yine ben suçlu oluyorum:) Bundan sonrası benlik değil, artık kendi aileme ve olursa kendi çocuklarıma bakacağım ama yine de söylüyorum, bana yıllardır almadığı evini oğluna tek kelimede alırsa, ben evlenirken görmediğim heyecanı oğullarının evliliği için görürsem tavrım çok daha kesin olur. Seyreltmek değil görüşmem bile. Şimdilik bekliyorum "Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler."

Farkeden birşey yok işte gidip görüşmesem de arayınca bile sinir olabiliyorum!! Az önce aradım annemi napıyor diye. Alınacak birşeyler varmış hazırlanıyormuş dışarı çıkmak için. Birkaç gündür de beli-boynu tutulmuştu. "Nasılda zor çıkıyorum ama neyse çıkıp alıp geleyim" fln dedi. "Eee kardeşim yok mu?" dedim. "Var da o sabaha karşı yatmış, şimdi uyuyor." Şimdi dediği saat öğlen 1! "Eee uyandır alsın gelsin yine uyumaya devam etsin?" dedim "Neyse neyse hazırlandım zaten çıkarım ben." Bu nedir yaaaa?! Biz oradayken değil öğlen 12,13. sabah 8de bile eşimden birşeyler istiyorlar. Şunu yaparmısın? Alırmısın? Edermisin? Sonra eşim yine yatıp uyumaya devam ediyor. Üstelik o zamanda kardeşim evde oluyor ama "bana ne söylüyorsunuz oğlunuz varken" diyemez tabii eşim. Nasılsa yine kardeşim "geç yatmıştır", "o yapamaz"dır. Bu durumdan çooook sıkıldım!:KK47:

Yakın zamanlarda sinir olacak başka şeyler görmesem ve yeni konu açmasam buralarda olmayıp görmeyebilirdim, ama yine buldum gidip görüp sinir olacak birşeyler:) Birde şunu düşünüyorum annemler burayı okusa kesin "amma abartmış, olmayan şeyleri bile yazmış" derler kesinnn:KK52: İnsan bu kadar mı kabullenmez yada bu kadar mı farketmez?

acaba ben senmisin diye şüphe ettim şu an :KK37:
o kadar çok benziyor ki
ama ben olayı çözdüm arkadaşım
babam olmadık hakareti sayar sonra aaa ben onu ne zaman dedim ben öyle birşey demedim der..
ben şimdi şimdi anlıyorum unuttum diye kıvırıyormuş resmen numara yapıyormuş gayette iyi biliyor yaptıklarını...
annemde aynen öyle derdi aa bu ne zaman oldu...yok öyle bişey olmadı ..
yıllar sonra başına vurduğumda sessiz kaldı hani hatırlamıyordu=???
Allah hayırlı evlat versin bizide hayırlı ana baba yapsın ne diyim

acaba ben senmisin diye şüphe ettim şu an :KK37:
o kadar çok benziyor ki
ama ben olayı çözdüm arkadaşım
babam olmadık hakareti sayar sonra aaa ben onu ne zaman dedim ben öyle birşey demedim der..
ben şimdi şimdi anlıyorum unuttum diye kıvırıyormuş resmen numara yapıyormuş gayette iyi biliyor yaptıklarını...
annemde aynen öyle derdi aa bu ne zaman oldu...yok öyle bişey olmadı ..
yıllar sonra başına vurduğumda sessiz kaldı hani hatırlamıyordu=???
Allah hayırlı evlat versin bizide hayırlı ana baba yapsın ne diyim

ben aslında senim:)))

Senin ailen yine iyi yalanlasada susup cevap vermiyormuş. Bizimkiler ben bişey deyince, "ben asla öyle demedim, şöyle demişimdir sen hemen fesatlık yapıp yanlış anlamışsındır"a getiriyor. Keşke hatırlamıyorum deseler! Beni kötü duruma düşürmek daha beter. Hemen kıvrılıp ortada kötü niyetli biri gibi kalmak daha kötü. Hatta babam çoğunlukla "benim aklımda bir sürü iş var, öyle basit şeyleri kafamda tutamam" bile der. Basit şeyler! Noolacak canım 3günlük Dünya, ne gerek vardır büyütmeye. Ama kendine bi kelime denince hiçte ne gerek var büyütmeye olmaz :KK52:

Bende sizdenim arkadaşlar, iliklerime kadar yaşadım evlat ayrımını bu yaşıma kadar bende, bence bi anne babanın evladına yapabileceği en büyük kötülük ayrımcılık. Çünkü hayatın boyu hep nedenini arıyosun ve bulamiyorsun. Kızına değer veren bi anne baba görünce bişeyler düğümleniyor boğazında ve yutkunamiyorsun. Tek başına kalacağın anı kollayıp, en çokta , neden be anne,diye diye ağlıyorsun, aglaya aglaya uykuya dalıyorsun, cok mutsuzum,2 sınıf evlat olduğum için, dostlarim ve beni seven bi eşim ve kızım var. Allaha çok şükür ki onlar var. Ama kalbimde kocaman bi boşluk var , o da annem ve babam....

yaa benim yarami destiniz :KK43: bende ayni seyleri yasiyorum haala.. Allahtan annem benim arkamda ama babam oyle degil.. ne zaman kardesimle kavga etsek hep ben haksizimdir.. cunki o benim canimi yakar benimde gucum yetmedigi icin bagiririm neymis efendim bagirdigim icin haksizim.. o yuzden babami sevmiyorum onla ayni maasada yemek yemek istemiyorum ki ben babami cok severdim.. ben kiz dogdum benim ne sucum var? hep babamla kavga ederim ben.. evde cok hircinimdir.. hep odamdayim.. ama benimde hatam var tartisdigimizda hic susmam icimden gecenleri soylerim soylemesem icime atar daha fena olurum.. oda der hep babana karsi geliyorsun gunahkarsin.. bende biliyorum gunah ama elimde degil.. ben daha 21 yasindayim gecen tartistigimizda sende evlenip gidemedin dedi.. ne diyecegimi sasirdim.. bende kurtulmak istiyor ayni sekilde kardesimde. onlara gore ben terbiyesizim asiyim.. halbuki bisey yaptigim yok.. kardesim okumadi ben okudum.. puanim yuksek diye devlet her ay harclik odedi kendi alisverisimi harcligimla yapadim tabi annemde alirdi hakkini yiyemem.. gecen tartistigimzda anneme alisverise goturme sunu dedi.. canim yandi.. belki o anki sinirle dedi ama ben unutamiyorum.. simdi istiyorumki calisiyim yarin bir gun evlenirsem para istemiyim ondan.. ben babamla coook tartisdim gunaha girdim Allah affetsin ama kendimi tutamiyorum.. hep beni eziyor.. bi kere arkamda durmadi.. Allah affetsin nolur susamiyorum :KK43: kardesimlede aram iyi degil zaten.. off neyse gozyaslarimi tutamiyorum ;(

Erkek kardeşin evlenip gelin geldiğinde görün siz esas ayrımı
Gelin onlara yapmadığını bırakmayacak o sizden sakladıkları kıyamadıkları paraları tıkır tıkır sayacaklar birde gelinden laf işitecekler ama oğulları var arada susacaklar
Ha sen haklısın diyeceklermi yok .seyretmesi bazen zevkli bazen acı olacak
Evlat ayrımı yapan gözümde çok değer kaybediyor

Merhaba arkadaşlar. Bundan tam 1,5 yıl önce http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=564250 konusunu açmışım. Belki o zamanlardan okuyanlar çıkar, hatırlarlar. Şimdi son aylarda yeniden gözüme gözüme sokulan hareketler ve burada bir arkadaşın konusunda da benzer sıkıntıları gördükçe daha da üzülüp sinirlenip konu açmak istedim. Eski konumu okumayanlar için kısaca özet geçeyim. Biz 2kız 1erkek, 3kardeşiz. Ben en büyükleriyim ve benden 7 yaş küçük bir erkek ve 15 yaş küçük kız kardeşim var. Şu an yaklaşık 3 yıllık evli ama ayrı evlerde de olsak hala kız-erkek evlat ayrımını net olarak görüp hala üzülen biriyim.

Aile portremizi özetleyecek bir profil çizersem: Bir çocukluk videomuz var, ben 9 erkek kardeşim 2 yaşında. Ailem kamerayı açık bırakıp evin içinde normal hayatımıza devam etmişiz. O sırada annemde babamda hep kardeşimle ilgileniyor. Ona birşeyler yedirip içirmek yada şakalaşmak derdindeler. Ben defalarca "anne, anne, anneee bak" diyorum ilgilenen yok. Babam aynı şekilde. Kardeşime bişeyler demeye devam. En sonunda salak salak hareketler yapıyorum, atlıyorum zıplıyorum sırf dikkat çekmek için. O 5-10dakikalık video yetti bana herşeyi hatırlamam için. Haaala devam eden birşey zaten ayrım ama bu video bana çocukluğumdaki hırçınlıklarımın sebebini hatırlattı. Ben 10yaşımdan itibaren kendi saatimi kendim kurarak kalkıp kahvaltı bile etmeden okula giderken erkek kardeşim liseye giderken bile annem kalkıp kahvaltısını önüne koyup öyle okula gönderirdi erkek kardeşimi. Ki şimdi de 10 yaşındaki kız kardeşimle de hiçte öyle iyi ilgilenmiyor annem! Hiç çocuk olmadım, her kavgada suçsuz da olsam ben ablaydım, ben büyüktüm. Yada aslında o öyle yapmak istememişti, ben onu kıskanıyordum! Sırf bu yüzden kardeşimden nefret ettim belli bir yaşa gelene kadar. Belli bir yaşa geldiğimde de aslında kızdığımın o olmadığını anladım ama artık çok geçti. Paylaşılmamış, hiç yaşanmamış bir abla-kardeşlik vardı. Ki büyüdük yine hiçbirşey değişmedi. Evlenmeden öncesinde normal 2 kardeş olarak tartışmamızda bile annem karışır, kardeşime arka çıkar, normal ağız dalaşı olan kavganın büyümesine sebep olur sonrada babama abartarak, üstüne katarak anlatırdı. Şikayet ederdi kavga çıkardım biricik oğlunu sinirlendirdim oda üstüme yürüdü diye. Düşünün üstüme yürünse, tokat fln yesem bile ben kışkırtmış oluyordum!

Bu ayrım sadece manevi değil maddi konularda da hep vardı ve devam etti. Ben kendi alışverişimi kendi harçlıklarımla yaparken kardeşimin alacağı-giyeceği çoğu şeyi annem alırdı ki hala öyle. Çocuğun harçlığı yetmiyormuş yazık! Benim aldığım harçlıkla ilgili tek yorum yapmayan annem, şu sıralar ayda asgari ücret kadar harçlık alan(evden gidip geliyor üniversiteye) kardeşim için babamı sıkıştırıp duruyor daha çok versene diye. Ben evlendim, evlenirken bana çeyiz kısmında bile babam hesaplar yaparken(ki durumu çok iyidir) daha 20yaşındaki kardeşim evlenirse düğünü şu sarayda mı yapsak şu otelde mi diye şakalaşıyorlar. Ben kirada oturup kredi çekerek ev almaya uğraşırken oralı olmayan babam eminim kardeşim evlenmek değil, evlenmenin lafını ettiği anda en güzel yerden istediği ev alınacak. Ben evlat değilmiyim? Kız erkek ayrımı yapıyorsunuz desem de asla kabul etmez babam! Ev konusunda madem ayrım yapmıyorsan almamıza yardımcı ol desem hep bir bahane buluyor, siz beğenin önce, siz almaya kalkın ödeyemezseniz yardım ederim, bu ara sıkışığım 2yıllık borcum var o zaman bekleyin vs vs! Maddi kısımlarda takmıyorum o kadar, onlardan beklentim yok, yaparım Allah'ın izniyle diyordum ve aslında tam da unutmuştum bu evlat ayrımını ki en son haftasonu görüşmemizde yeniden yüzüme yüzüme vuruldu!

Haftasonu gittiğimde annem otoparktan geçerken "hiç sormuyorsun babanın arabası nerde?" dedi. Niye sorayımki işe onla gitmiştir dedim. Yooo kardeşinde 2 gündür. Arkadaşlarıyla geziyorlar şuralara gitmişler diye omuzları kabararak anlatıyor. Ki babamın arabası da son model, iyi bir marka ve ortalama bir ev alabilecek fiyatta. Kendisi bile kıyamaz kullanmaya, işe giderken götürmez her zaman, apartmanın otoparkındadır bu yüzden çoğunlukla. Çizilir çarpılır diye kıyıpta kendi kullanmayan adam arabayı oğluna vermiş. Ha babam normalde verir mi? Hayır. Tabii ki annemin baskısıyla ve teşvikiyle... Ki ben bile çok duydum, şehir dışına gideceklerken annemin babama, "sen götürme ver arabayı oğlum götürür" dediğini. Nasıl bir anlayışsa onun o arabayı alıp arkadaşlarına hava atmasıyla gurur duyan bir anne!!!! Sonra bizim ailemiz mutaassıptır. Annem de babam da imam hatip mezunu ve dini bilgileri GÜYA yaşayışları gayet iyi. Yine aynı haftasonu kardeşimin çantasında prezervatif kutusu gördüm. Kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Direk günahını düşündüm, üzüldüm. Sonra anneme söyledim, "benden duyduğunu söyleme, odanı düzeltirken buldum de. Çantasında bunu buldum" dedim. Annem gaaayet sakin, "ha evet birkaç ay önce baban bulmuş onu arabada bırakmış. Arkadaşlarıyla bir yeremi gidiyorlar napıyorlarsa" dedi. ŞOK OLDUM! İnsan bir üzülür, şaşırır, ahirette ben sorumluyum diye telaşlanır! O gördüğüme üzüldüğümden daha çok bu tepkiye üzüldüm. Sonra hemen sordum "hiçbirşey demediniz mi? Uyarmadınız mı? Günahını anlatmadınız mı?" Annem: "Bana ayıp olur o konuları konuşmak diye baban konuştu." dedi. "Ee ne konuştu?" Bilmiyorum diyor geçiştiriyor. Neden geçiştiriyor çünkü babam da kızmamıştır, uyarmamıştır, sadece sakin sakin konuşmuştur kesin! "Pesss, peki aynı şeyi benim çantamda bulsaydınız?" dedim. Annem hemen açtı kocaman gözlerini "sen ne diyorsun be, manyakmısın?" dedi. Niye böyle oluyor şimdi? Günahsa aynı günah değil mi? Ahirette hesabı aynı değil mi? Anne babaya neden anlatmadın diye sorulduğunda "kızına neden anlatmadın" mı denecek "evladına neden anlatmadın" mı? Bunları söylediğimde hiiiiç oralı olmuyor annem. Ki benzeri ve benim için yıkıcılığı çok daha hafif olan birşeyi daha önce sigara konusunda yaşamıştık. Ben üniversiteye giderken sigara paketini çantamda gören babam kavgalar çıkarmıştı. Ki sadece 1kez paket buldu çantamda, 1-2 kez de kokusunu duydu. Çok içmiyordum zaten ayda yılda bir. Ama şimdi kardeşim günde bir paket sigara içerken değil kızmak, bağırmak, çağırmak "Ahh be oğlum bir bırakamadın şunu" diyorlar, deliriyorum!!! Evlendim barklandım hala geldiklerinde, gittiğimde bu ayrımlarını ve her seferinde farklı bir olayla nasıl farklı davrandıklarını görüyorum ve içimdeki yara bir türlü kabuk bağlamıyor. Bana böyle dememişlerdi, bana böyle yapmamışlardı, hala yapmıyorlar. Ben ev almak için uğraşırken onlar kardeşime araba almaktan bahsedebiliyorlar. Evimiz barkımız ayrıyken bana hala müdahale edip kızabilirken, aynı evin içindeki kardeşime ağızlarını açıp birşey diyemiyorlar. Tüm bunları görmek ve düşünmek beni çok yıpratıyor:KK43: Ki annem de kendisi anneannemin dayımı diğer 3 kızından ayırmasını, şimdi bile onun üzerine titrerken kızlarını umursamamasını anlatır hep. Hem maddi hem manevi kızlarına çok haksızlıklar yapmış anneanneme kırılıp kendisi benzer şeyler yapar mı insan? Ama bu işin tek iyi bir tarafı var ki bu gördüklerimle eşime daha da bağlanıyorum, bundan sonra benim ailem o, anne baba da olsa böyle yapıyor, eşimde bir gün üzebilir kırabilir ama şimdi hayatımdaki beni en çok düşünen insan o diyorum. Başka yapabileceğim birşey varmı ki zaten?

Bu kadar mı benzer bizim ailelerimiz :KK43: bi anne ya da Baba'yı kızını kucaklayıp öpünce boğazım düğümleniyor konuşamıyorum. Yakında Yaşadığım bi olay bu konuya ulaşmamı sağladı. 2 yıllık Evliyim babam yakında 60000 kadar miras aldı 5000 para istedik çok sıkıştık bir de hamileyim masrafı düşünün işte.. Geri iadesini ne zaman yapacaksınız diye sordular daha vermeden :KK43: eşimde köpürdü tabi. Çünkü onun ailesi sorusuz sualsiz sürekli cebimize para koyarlar. Annem oğlum olsa vereyim düşünmeden geri de istemem ama kusura bakma erkek le kız aynı değil dedi telefonda duyduklarıma inanamadım :KK43: açık açık oğlumla sen aynı değilsin diyor bana :KK43:

Son düzenleme:
eski konuymuş ama tekrar yorum yapılmış, başlığı görünce dayanamadım. İçime oturdu okurken. bizimkiler de böyleydi, o çok sevdikleri oğlu beni kendi hayatımla tehdit edince anladılar yanlışlarını. iş işten geçti tabi o ayrı, ben aile kavramını yitirdim kendimi kurtarma derdindeyim sadece...

eski konuymuş ama tekrar yorum yapılmış, başlığı görünce dayanamadım. İçime oturdu okurken. bizimkiler de böyleydi, o çok sevdikleri oğlu beni kendi hayatımla tehdit edince anladılar yanlışlarını. iş işten geçti tabi o ayrı, ben aile kavramını yitirdim kendimi kurtarma derdindeyim sadece...

İnan ki kendi aileni kurunca farklı oluyor. Ben bi farkı olmaz ailemden kopamam diyordum ama zorla kopardılar yani. Allahtan kocam çok anlayışlı ki ben ağlarken anlatırken senin suçun değil deyip Gözyaşlarımı silip sarıldı. Şu saatten sonra anladım ki ne varsa kocanda var ama tabi şanslıysan..

Ben böyle aklıma geldikçe dolup dolup yazıcam :KK43: bir de annem diyor ki yarın öbürgün boşanırsan sakın kapıma gelme diyor. Yani kocamdan memnunum ama hayat bu neler getireceğini bilmeyiz, başıma öyle bir şey gelse Allah korusun direkt sokaklara düşeceğim. Zaten kocama da o tavizi her seferinde veriyor maddi manevi beni her seferinde tek Başıma bırakıyor :KK43: bu yaşıma kadar da hiç bir şekilde beni koruyup kollamamıştır zaten, özellikle babama karşı azıcık geç kalsam hemen babamı doldurur. Arkadaşlarımın yanındayken telefon eder sesinin Çıktığı kadar çabuk eve gel diye bağırır hep rezil olurdum. Mesela benimde aklımda bir video vardır, bir kez lisede karnemde 2 zayıfım var diye babam bana şimdinin 25 kuruşu kadar para vermişti dalga geçmişti anlayacağınız :KK43:(( Işte bende şimdi asi asabi hemen parlayan kavga eden bir tip oldum. Çok üzülüyorum.

Bu erkek evlat eğer iyi yetiştirilmediyse maddi anlamda o ailenin bitmesine vesile oluyor aynı eşimin akrabası gibi 1 erkek evlat ama kumar oynamış oğluda hapse girmesin diye oturduğu 2 katlı evi tarlaları sattı ,herşeyin hayırlısı bazıların imtihanı ağır oda erkek diye ilgilenmezsen yaşlılıkta hüsran yaşıyorsun

ben aslında senim:)))

Senin ailen yine iyi yalanlasada susup cevap vermiyormuş. Bizimkiler ben bişey deyince, "ben asla öyle demedim, şöyle demişimdir sen hemen fesatlık yapıp yanlış anlamışsındır"a getiriyor. Keşke hatırlamıyorum deseler! Beni kötü duruma düşürmek daha beter. Hemen kıvrılıp ortada kötü niyetli biri gibi kalmak daha kötü. Hatta babam çoğunlukla "benim aklımda bir sürü iş var, öyle basit şeyleri kafamda tutamam" bile der. Basit şeyler! Noolacak canım 3günlük Dünya, ne gerek vardır büyütmeye. Ama kendine bi kelime denince hiçte ne gerek var büyütmeye olmaz :KK52:

siteyi nasıl kullanıcamı bilmiyorum. öncelikle şunu söyliyim az önce çok saçma bi şey yaşadım. tam olarak sizin bilmem kaç sene önce yazdığınız şeyle ilgili Allahım sen sabır ver diye dua ediyordum sonra bi ben miyim dedim yazdım internete. karşıma bu yazı çıktı tevafuk. okurken nasıl ağladım bilemezsiniz. sırf budaya cevap yazmak için üye oldum siteye. 19 yaşındayım siz benim ablam oluyorsunuz ama yaşadıklarımız aynı. yaşamayan bilmez aynı burdakiler gibi abartıyosunuz derler. çünkü anlatılmıyor ki. ya ben küçüklüğümden beri az sevildim bi de bunun anne babanızdan gelmesi daha çok acı veriyor, kavga ediyoruz ki çok ederiz hep ben suçlu olurum alttan alırım kimse görmez
ya insan bu kadar mı belli eder
ben kardeşimi sevmesinler diyemem böyle bi hakkım yok onlar yüzünden kardeşimi sevmiyorum nerdeyse
kavga ederiz babam sen sus der
bi insan oğluna bi kere ağzını açıp bir şey demez mi
ben hakkımı nasıl helal edebilirim ki bu kadar acı çekerken
çok iyi anlatmışsınız
ben hep kıskandım ben hep haksızdım ablaydım alttan almalıydım
ama siz hiç anne baba değildiniz hiç çocuklar üzerinde ayrım yapmamakla sorumlu değildiniz birini üzüp hayatını mahvetmekle alakanız yoktu ben hiç abla değildim zaten hiç haklı değildim Allahtan sabır diliyorum sadece
aslında üye olurken anlatacağım çok şey vardı ama ben yine içime atıcam çünkü hiçbir zaman anlamıycaklar ama ahirette Allah bunların hesabını sorucak bundan hiç şüphem yok, ve asıl orda Allah onların yardımcısı olsun
diyeceklerimin hiçbirini söyleyemedim ama niyeyse size yazmak istedim. bazılarımızın hislerine tercüman oldunuz Allah sizden razı olsun

X