Nefret ediyorum şu kadından

Loser9

Düzelicez inşallah, şu olaylar bi bitsin.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2019
1.385
3.904
İyi geceler herkese.

Ben 2,5 yıllık evliyim ve 1 yaşında bir kızım var hanımlar. Eşimle genel olarak mutluyuz, ciddi bir sorunumuz yok. Annesi dışında yani!

Ben bu kadının neler yaptığını yazıp sinirlerimi daha da bozmak istemiyorum ama özetle sürekli oğlunu kıskanan, psikolojik olarak onu kocası yerine koyduğu için beni de kuma yerine koyan, ağzının ayarı olmayan, etrafındaki herkesle kavgalı, ruh hastası bozuk ağızlı geçimsiz bir insan. Birbirimizden nefret ediyoruz ve evlendiğimizden beri küs olmadığımız zaman dilimi birkaç aydır. Şu anda da küsüz zaten ileri geri konuşmalarından bıktığım için.

Eşin bu arada napıyor diyecekler için, eşim kavga gürültü sevmeyen sakin bir insandır. Başından beri çok müdahale etmedi bize çünkü biraz da güç yetiremiyor. Annesi asla laftan anlayan bir kadın değil adeta terminatör. Ben de öyle alttan alıp susacak bir insan değilim bugüne kadar hep cevabını verdim bu yüzden hep kavga ettik zaten. Eşim de ikimize de karışmıyor, üzülüyor ama mevcut durumu düzeltemiyor. Bu arada uzak şehirlerde oturuyoruz düşünün yakında otursak birbirimizi öldürürüz herhalde.

Bugün yaşadığım olaya geliyorum, sinirden uyuyamadım ruh hastası kadın yüzünden. Görüntülü konuşuyorlardı bunlar, bebeğimi gösteriyordu eşim. Bebeğimin ayağında çorap yoktu, normalde giydiriyorum ama o an yoktu ayağında. Neyse bu kadın "oğlum hiç önem vermiyorsun bebeğe bak ayağı çıplak şu bu" falan demeye başladı. Eşim de anne ev sıcak zaten ayağı da sıcacık çocuğun uzatma artık falan dedi çünkü daha önce de uzattı da uzattı ayağında çorap olmadığını görünce. Ki gerçekten bebeğimin ayakları sıcacık, ev sıcaktı. Ayrıca ben bebekleri öyle sürekli çorapla, yelekle tutmayı doğru bulmuyorum ki tek başıma bakan biri olarak çok da iyi baktım çocuğa çok şükür.

Neyse bu sinirlendi falan eşim de buna sinirlendi uzattıkça kapattılar, düşünün kadındaki baskıcılığı. Hani benim annem de böyle şeyler söylüyor klasik anneler işte ama açıkladığımda tamam deyip geçiyor ama bu iğrenç yaratık kilometrelerce öteden çocuğuma karışmak istiyor her şeye karışmak istediği gibi ve bunun gibi basit bir mesele için kavga çıkarıyor. Neyse bunlar kapattı, sonra eşim mesajlaştı falan gördüm ve gerildi baya. Anladım arkamdan konuştuğunu o Allahın cezası kadının yine, huzur bozmadan duramaz zaten. Eşimin teline baktım Allahım ne hakaretler bana! Eşim benden korkuyormuş, ben kim oluyormuşum, çocuk bakmaktan ne anlarmışım, pislikmişim, gelin mi almış bela mı almış (laflara bak), baktığım çocuk ortadaymış, çocuğa katı gıdalar veriyormuşum o onları sindiremezmiş o yüzden kilo almıyormuş (bebek 1 yaşında bu arada!), İnternet annesiymişim bütün dünyam İnternetmiş, ha bi de en komiği odanın kapısı hiç kapanmıyormuş çünkü ben oradan dinliyormuşum telekulak gibi! Evimde kapılar kapalı durmaz bu arada, ne münasebet sen kimsin ki kapı kapatıcam ruh hastası ya.

Her neyse aşırı sinirliyim böyle hakaretler etmiş bu meseleden bana düşünün. Kuduruyor çünkü eşim benim sözümü dinliyor, düşüncelerime değer veriyor diye pislik. Eşim de beni savunan şeyler yazmış ama durumu açıklamaya yönelik. Öyle karıma hakaret etme falan dememiş ona da sinir oldum. Şimdi benim sorum şu, kendisi bende engelli wp de. Sizce bunların hepsine bir cevap yazıp ona gönderip tekrar engellesem mi? Aşırı sinirlerim bozuldu nefret ediyorum Allahın cezasından elim ayağım titriyor hala.

Kvdeye gelene kadar, kocanıza bilenin, hakaretleri işiten ve bir diyemeyen kişi, sizin resmi nikahlı kocanız, çocuğunuzun babası.
Eşim ben mesela annesine pislik falan dedim sinirlenip bana da bir şey demez. Sen de ona hakaret ediyorsun arkasından diyor.

Ellerine ne geçiyor anlamıyorum, tazecik anneyi bu hale sokmak için neden ısrar ederler. Bende de başka versiyonu olduğu için, öneride bulunamayacağım, kelin ilacı olsa başına sürermiş. Ama çocuğum olsaydı, ağzını açtırmazdım, onun annesi benim bir daha bana akıl vermeye kalkma derdim sanırım. Allah yardımcın olsun, çeken bilir. Ama bebekliği bir daha gelmeyecek, doya doya tadını çıkarmaya çalış canım. Değmez inan ki..

Hiç muhatap olmazdım yerinizde olsam, kendi kendine kudursun dursun. Ama asıl hata eşinizde bence, annesinin bu lafları söylemesine izin verdiği için.
Ben de onun hakkında kötü konuşuyorum sinirlenince sana da bir şey demiyorum diyor özetle.

Eşiniz sessiz kalıp açıklama yaptıkça durmaz kayinvalideniz.

Ne eşim aileme laf edebilir ne ailemden biri eşime hakaret edebilir. Müsade etmem gerekirse bir süre görüşmem, aynı seyide beklerim. Şöyle bir durumda en çok bana yapılan hakaretlere karşı gerekli tavrı göstermeyen eşime tepkili olurdum.

Kayınvalidenize atacağınız mesajlar olayı büyütüp sizin sinirlerinizin daha çok bozulmasın dışında bir işe yaramaz.

Eşim ben mesela annesine pislik falan dedim sinirlenip bana da bir şey demez. Sen de ona hakaret ediyorsun arkasından diyor.
Kusura bakmayın ama eşinizin suçu bunların hepsi.
Sağlam duruşlu bir adam olsa ne annesi size laf edebilir ne de siz yaşını başını almış bir kadın hakkında oğluna iğrenç konuşabilirsiniz…

Kocan haklı biraz daha usturuplu konuşmaya çalış. Kv ni öyle bir tasvir etmişsin ki; köre bile okusalar görmüş kadar olur..🤣

Ellerine ne geçiyor anlamıyorum, tazecik anneyi bu hale sokmak için neden ısrar ederler. Bende de başka versiyonu olduğu için, öneride bulunamayacağım, kelin ilacı olsa başına sürermiş. Ama çocuğum olsaydı, ağzını açtırmazdım, onun annesi benim bir daha bana akıl vermeye kalkma derdim sanırım. Allah yardımcın olsun, çeken bilir. Ama bebekliği bir daha gelmeyecek, doya doya tadını çıkarmaya çalış canım. Değmez inan ki..
Zaten karışamadığı için bu kadar kuduruyor. Demiş zaten bu ne ya eve karışma çocuğa karışma kim bu kadın demiş 😂 sanki normalde karışma hakkı var da ben elinden alıyorum ruh hastası.

İyi geceler herkese.

Ben 2,5 yıllık evliyim ve 1 yaşında bir kızım var hanımlar. Eşimle genel olarak mutluyuz, ciddi bir sorunumuz yok. Annesi dışında yani!

Ben bu kadının neler yaptığını yazıp sinirlerimi daha da bozmak istemiyorum ama özetle sürekli oğlunu kıskanan, psikolojik olarak onu kocası yerine koyduğu için beni de kuma yerine koyan, ağzının ayarı olmayan, etrafındaki herkesle kavgalı, ruh hastası bozuk ağızlı geçimsiz bir insan. Birbirimizden nefret ediyoruz ve evlendiğimizden beri küs olmadığımız zaman dilimi birkaç aydır. Şu anda da küsüz zaten ileri geri konuşmalarından bıktığım için.

Eşin bu arada napıyor diyecekler için, eşim kavga gürültü sevmeyen sakin bir insandır. Başından beri çok müdahale etmedi bize çünkü biraz da güç yetiremiyor. Annesi asla laftan anlayan bir kadın değil adeta terminatör. Ben de öyle alttan alıp susacak bir insan değilim bugüne kadar hep cevabını verdim bu yüzden hep kavga ettik zaten. Eşim de ikimize de karışmıyor, üzülüyor ama mevcut durumu düzeltemiyor. Bu arada uzak şehirlerde oturuyoruz düşünün yakında otursak birbirimizi öldürürüz herhalde.

Bugün yaşadığım olaya geliyorum, sinirden uyuyamadım ruh hastası kadın yüzünden. Görüntülü konuşuyorlardı bunlar, bebeğimi gösteriyordu eşim. Bebeğimin ayağında çorap yoktu, normalde giydiriyorum ama o an yoktu ayağında. Neyse bu kadın "oğlum hiç önem vermiyorsun bebeğe bak ayağı çıplak şu bu" falan demeye başladı. Eşim de anne ev sıcak zaten ayağı da sıcacık çocuğun uzatma artık falan dedi çünkü daha önce de uzattı da uzattı ayağında çorap olmadığını görünce. Ki gerçekten bebeğimin ayakları sıcacık, ev sıcaktı. Ayrıca ben bebekleri öyle sürekli çorapla, yelekle tutmayı doğru bulmuyorum ki tek başıma bakan biri olarak çok da iyi baktım çocuğa çok şükür.

Neyse bu sinirlendi falan eşim de buna sinirlendi uzattıkça kapattılar, düşünün kadındaki baskıcılığı. Hani benim annem de böyle şeyler söylüyor klasik anneler işte ama açıkladığımda tamam deyip geçiyor ama bu iğrenç yaratık kilometrelerce öteden çocuğuma karışmak istiyor her şeye karışmak istediği gibi ve bunun gibi basit bir mesele için kavga çıkarıyor. Neyse bunlar kapattı, sonra eşim mesajlaştı falan gördüm ve gerildi baya. Anladım arkamdan konuştuğunu o Allahın cezası kadının yine, huzur bozmadan duramaz zaten. Eşimin teline baktım Allahım ne hakaretler bana! Eşim benden korkuyormuş, ben kim oluyormuşum, çocuk bakmaktan ne anlarmışım, pislikmişim, gelin mi almış bela mı almış (laflara bak), baktığım çocuk ortadaymış, çocuğa katı gıdalar veriyormuşum o onları sindiremezmiş o yüzden kilo almıyormuş (bebek 1 yaşında bu arada!), İnternet annesiymişim bütün dünyam İnternetmiş, ha bi de en komiği odanın kapısı hiç kapanmıyormuş çünkü ben oradan dinliyormuşum telekulak gibi! Evimde kapılar kapalı durmaz bu arada, ne münasebet sen kimsin ki kapı kapatıcam ruh hastası ya.

Her neyse aşırı sinirliyim böyle hakaretler etmiş bu meseleden bana düşünün. Kuduruyor çünkü eşim benim sözümü dinliyor, düşüncelerime değer veriyor diye pislik. Eşim de beni savunan şeyler yazmış ama durumu açıklamaya yönelik. Öyle karıma hakaret etme falan dememiş ona da sinir oldum. Şimdi benim sorum şu, kendisi bende engelli wp de. Sizce bunların hepsine bir cevap yazıp ona gönderip tekrar engellesem mi? Aşırı sinirlerim bozuldu nefret ediyorum Allahın cezasından elim ayağım titriyor hala.
Bence engeli kaldırmayın çünkü ne derseniz diyin öfkeniz geçmeyecektir daha da katlanacaktır. Benimki de engelli o da benle konuşmak istemiyor zaten ben de onunla . Eşimin tavrıda nabza göre şerbet. Kısaca diyeceğim o ki ne kadar uzak durursanız ruh sağlınız için o kadar iyi. Eskiden ben de telefon konuşmalarını dinliyordum artık duymak bile istemiyorum. Eşiniz gaza gelip size kötü davranmıyorsa böyle devam etsin.

Anaaaa aynı benim kaynana iğreniyorum kendinden nefret ediyorum. Valla birebir aynı anladığım kadarıyla. Benim eşimde sevmez annesini bariz belli yani. Ben altlı üstlü oturuyorum bir de ama kesinlikle görüşmüyorum bitti yani. Benim eşimde ağzını açıp bir şey demez. Neden beni savunmuyorsun bana söylediklerine bir şey demiyorsun dediğimde şuna ne diyecem ki desem ne değişecek anlayacak biri mi sence demişti. Gerçekten de öyle ne dersen de anlamıyor. Annesi konuşur konuşur eşim ağzını açıp bir şey demez kendini yormaz. Sonradan düşündüm valla mantıklı yani öyle böyle değil anlayabilcek kapasite de bir mahlukat değil kendisi. Pfff dellendim gece gece niye anlattıysam.

Sakın cevap vermeyin o zaman daha çok kuduruyorlar emin olun.

Bilmediğim eltim falan mısın acaba o derece aynı benzer

Eşiniz sessiz kalıp açıklama yaptıkça durmaz kayinvalideniz.

Ne eşim aileme laf edebilir ne ailemden biri eşime hakaret edebilir. Müsade etmem gerekirse bir süre görüşmem, aynı seyide beklerim. Şöyle bir durumda en çok bana yapılan hakaretlere karşı gerekli tavrı göstermeyen eşime tepkili olurdum.
Ben de konuşmuyorum kendisiyle zaten en başından dik durabilseydi ne annesi bana bunları yapabilirdi ne de ben ona bu kadar saygısızlık yapardım. Çünkü ben de onun arkasından konuşuyorum sinirlenince, sen de onun hakkında kötü konuşuyorsun diyor savunması bu.

Kusura bakmayın ama eşinizin suçu bunların hepsi.
Sağlam duruşlu bir adam olsa ne annesi size laf edebilir ne de siz yaşını başını almış bir kadın hakkına oğluna iğrenç konuşabilirsiniz…
Evet en başından dik durabilseydi bu hale gelmeyecekti durumlar ben de farkındayım.

Anaaaa aynı benim kaynana iğreniyorum kendinden nefret ediyorum. Valla birebir aynı anladığım kadarıyla. Benim eşimde sevmez annesini bariz belli yani. Ben altlı üstlü oturuyorum bir de ama kesinlikle görüşmüyorum bitti yani. Benim eşimde ağzını açıp bir şey demez. Neden beni savunmuyorsun bana söylediklerine bir şey demiyorsun dediğimde şuna ne diyecem ki desem ne değişecek anlayacak biri mi sence demişti. Gerçekten de öyle ne dersen de anlamıyor. Annesi konuşur konuşur eşim ağzını açıp bir şey demez kendini yormaz. Sonradan düşündüm valla mantıklı yani öyle böyle değil anlayabilcek kapasite de bir mahlukat değil kendisi. Pfff dellendim gece gece niye anlattıysam
İşte eşi böyle dese bu kadar sinirlenmez aslında konu sahibi. Ama bu kadar şeyin üstüne halen annesine toz kondurmayınca insan deliriyor. Ben de eşime; bir kere annem haksız, sen haklısın desen hiç kavga çıkmayacak, takmayacağım diyorum ama asla demez. Konu sahibi mesajları okuyunca kötü olmuş, belli ki adam çok normal konuşmuş bu kadar olan bitene. Yazık yaa nedir çektiğimiz valla anlamıyorum ben.

Ay bir de hamile misin?? Bebeğime bir şey olursa ondan bilirim de eşine yaa, bu nasıl insan böyle! Şimdi işler değişti, karnımdaki çocuk için yapmayacağım şey olmazdı sanırım, görüşme asla, eşine de hamilelik stresi yap biraz sinirlendim şimdi
Hamileyim ama bilmiyor daha o. Gerçi bilse ne olur, bu bebeğime hamileyken 6 haftalıkken hatta gelip evime "bu evden ben değil sen gideceksin" diyen bir kadın bu. Yani o kadının umrunda olmaz hamile falan bugün boşansak göbek atar. Zaten boşatamadığı için bu kadar kudurdu delirdi gitgide.

X