Nereden baslasam yabanci dil ogrenme

sibelizim

Kağanin annesi
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
2.986
2.926
Almanca öğrenmek istiyorum.en azında a1 seviyesinde ama nereden başlamalı mesela ilk önce almanca alfabe mi öğrenmeliyim? Kendi çabamla biraz öğrenip sonra kursda pekiştirmek istiyorum. Cok güzel siteler var evet ama a'sini B 'sini bilmeden kalıpları ezberlemek kalıcı midir ilk adımım ne olmalı dostlar?

Arastirip guzel bir kitap alin. Bir de sesli bir sozluk bulun kelimelerin tellaffuzlarini ogrenebilmek icin. Bu sekilde baslangici yapin. Kurla da guzelce pekistirirsiniz.

Kalip ezberlemekle dil ogrenilmez. Mantigini kavramak gerekir.

Yabancı dil lisans mezunuyum. Tavsiyem öncelikle fonetik çalışmanız olur. Yani çalışma sisteminizi fonetik ve gramer diye ikiye bölerek ilerlemeniz. Almanca fonetik olarak kolay bir dil değil gramer yeterli düzeyde öğrenseniz bile akıcı konuşma için fonetik çalışmaları çok önemlidir. Çok fazla dinleme aktivitesi yapmanız yararlı olur. En önemlisi de dil nankördür, konuşmazsaniz hemen unutursunuz. Çok fazla pratik yapmalısınız. Bunun için güzel siteler var ben italki isimli bir siteden dil partnerleri edinip sohbet ederek hafızamı tazeliyordum. Şimdiden iyi çalışmalar :)

Merhaba ben ismek yasaklanmadan geçen sene gitmiştim 2 derscik sonra pandemiden dolayı kapatıldı.Alfabeyi öğrendim ve kendini tanıtma hoca tanışma dialog falan yaptırmıştı.
Sonra nikos.de diye bir online site var orda baya takıldım listening yapıp boşluk falan dolduruyorsun.
bunun dışına youtube'da kadın bir hocanın gramer derslerini yapmıştım...
bol bol almanca müzik dinliyorum genel olarak bunun dışında internette almanca çocuk hikayeleri okudum kelimeleri telaffuz edebilmek için.Aslında baya çalıştım bu çalışmalara eylülde ara verdim.Kendi çabamla aşinayım dile diyebilirim seviye olarak a1 belki :)))

X