nesli tükenen canlılar...

SalvaMea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2007
760
4
Küresel ısınma,teşbihte hata olmaz doğanın içine etmiş olmamız vs. bir çok canlı türünün sonunu getirmeye başladı bunların içinde eski özelliklerini kaybetmiş ERKEKLER de var.

Aslına bakarsınız neslinin tükenmesini arzu ettiğim bir tür ama onlarsızda olmadığının farkındayım şimdi bazı özellikleri sıralamak istiyorum bakalım hangileri günümüz erkek cinsinde hala mevcut.

1. bir mesleği olan yada ben taşı sıksam suyunu çıkartırım zihniyetinde olan bir erkek genelde hemen evlenmeyi düşünür ( bknz.günümüz erkeği; para kazanıyorum eve istediğim saatte giriyorum,fazla sorumluluğum yok ben bir arıyım daha bal almadığım çok çiçek var zihniyetinde)
2 aile hayatını önemser,hayatın ciddiyetinin farkındadır birgün şu deli fişek günlerin biteceğini bilir (bknz; günümüz erkeği; elindeki gençlik hiç alınmayacakmış gibi birgün o kızla olmadı diğer gün başka kızla yaşarda yaşar)
3. hayatında biri olduğunda evlendiğinde,sevgilisi olduğunda diğer alternatifleride değerlendirme peşinde olmaz (bknz.günümüz erkeği; bir gaflet anında olduda evlendiyse hala tercih edilebileceğini ispat peşinde arı olmaya devam eder ve milyonlarca çiçek peşindedir.alternatifler çoktur evet sanal aşklar tamda bu erkekler için biçilmiş kaftandır)

örnekleri uzatmak mümkün,tadı tuzu kalmayan ilişkiler yumağında bizde bu nesli bozulmuş ERKEKLERLE beraber oluyoruz mecburen çünkü eskiler raflara kaldırıldı çoktan. Ucundan kıyısından yakaladığım eski aşklara bakıyorumda ne kadar saf ve masumdu herşey, el ele bile tutuşmadan yıllar geçerdi,cep telefonu,bilgisayar yoktu dolayısıyla ihanet riski daha azdı ama heyecanlıydı elimiz ayağımız birbirine dolaşır randevu saatlerini hızlı kalp atışlarıyla beklerdik. Severdik sevilirdik birbirimize radyodan şarkılar armağan ederdik. Eskidik,yıprandık,taş kesildik… umarım hala bunları yaşayan birileri vardır bir yerlerde, hala aşkı sevgiyi tadan tattıran,bir çiçekle mutlu olan bir çiçek almayı akıl edebilen birileri vardır aşkın tanımı budur. Bknz. Günümüz aşk tanımı ev,araba,tek taş yüzük. Nesli tükenmemiş aşklar yaşamanız dileğiyle.

perşin..

X