nikah günümü benden habersiz nişanlım ve annesi belirledi

ZUZUTUTU

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2021
15
-6
32
arkadaşlar yeni üye oldum ve canım çok sıkkın. Bir genç kızın hep hayalidir, unutulmayacak bi evlilik teklifi almak, nikah gününü birlikte belirlemek, iki kişiye ait anıların olması.3 yıldır birlikteyiz, son 6 aydyr nişanlıyız. geriye dönüp baktığımda bana ait özel anım, bana yapılmış bi sürpriz yok. Birlikteliğimizden beri bir kere olsun şunu yapalım, suraya gidelim demedi. ben istediğimde gidiyoz nadir sorun çıkartıyo, ama o zaman da istediğin her şeyi yapıyorum, her yere gidiyoz diyo. ben de istiyorum ki o plan yapsın, ben ona uyayım, ben gidelim, yapalım demesem günlerce tv izleyebilir. bende birlikte bir şeyler yapmak istiyorum. kendimi değerli önemli beni sevdiğini hissetmek istiyorum. onunla konuşuyorum anlatıyorum ama beni anlamıyo. sürekli savunmaya geçiyo , abarttığımı nankör olduğumu düşünüyo.
evlilik teklifini bile sabah kahvaltı hazırladı, teklif ettti. o kadar yani basit ve önemsiz, hiçbir hazırlık olmadan, ben hayatım boyunca evlilik düşünmedim, sonra yalnızlık olmuyo deyip evlenmeye karar verdim. özel günün bu şekilde olması, bende bir heyecan yaratmaması, arkadaşlarıma bile anlatamıyorum bana önmsemedi derler diye. ya insan bi mum yakar balon alır yok hiçbir şey yok. en azından etmiş demeyin bi ruhun var senin ve yıllarca onun hayalini kuruyorsun, nasıl yapacak diye heyecanlanıyosun, hayallerin boş çıkınca ortada kalıyosun.
1 ay önce belgeleri hazırladık gün almak için, memleketine gönderdik. bu süre içinde bana gün belirle dedi durdu. bende herkese uygun olsun diye orta bi gün bulmak için düşüyodum. aynı zamanda yoğun bi dönem olduğu için boş yer yoktur diye belediyeden boş günlere göre belirleme yaparız dedim konu kapandı. kendisi bana sormadan günü belirlemesi, inanın günün ne olduğu önemli değil, takıldığım nokta niye benden habersiz, düğün benim ama benden haber güna alındı, çok zoruma gitti. aşamıyorum bu durumu. düşünsenize yarın bir gün çocuğumuza anlatacak anım yok, düğün tarihimi bile ben seçemedim dicem. bilmiyorum belki de abartıyorum. bi akıl verin nolur

Bazı şeyler hayatta bir kere oluyor doğru ama ben hep şuna inanıyorum günlerce hazırlık yapan insanlar var adam sırf kadın sussun diye yapıyor bir de içtenlikle yapılan basit şeyler var o kadar içine siniyor ki insanın.İşte bence sizin bakacağınız yer size ne hissettirdiği.Eğer bunlar sizin için sorunsa sorundur.Şu da var ki,nişanlınız için ben demesem yerinden kalkmaz demişsiniz evlilik teklifi de size göre özensiz olmuş yani adam bu,kaba olmasın ama elinizdeki bu.Bu adam inanın hep böyle olacak inanın.Eğer siz karar alma sürecini bezdirecek,bıktıracak kadar uzatmadıysanız ve nişanlınız başına buyruk davrandıysa oturun düşünün hep böyle şeylerle karşılaşsam tahammül edebilir miyim diye.Aslında bu konunun mukayesesini yapacak kişi yine sizsiniz bence.

Bazı şeyler hayatta bir kere oluyor doğru ama ben hep şuna inanıyorum günlerce hazırlık yapan insanlar var adam sırf kadın sussun diye yapıyor bir de içtenlikle yapılan basit şeyler var o kadar içine siniyor ki insanın.İşte bence sizin bakacağınız yer size ne hissettirdiği.Eğer bunlar sizin için sorunsa sorundur.Şu da var ki,nişanlınız için ben demesem yerinden kalkmaz demişsiniz evlilik teklifi de size göre özensiz olmuş yani adam bu,kaba olmasın ama elinizdeki bu.Bu adam inanın hep böyle olacak inanın.Eğer siz karar alma sürecini bezdirecek,bıktıracak kadar uzatmadıysanız ve nişanlınız başına buyruk davrandıysa oturun düşünün hep böyle şeylerle karşılaşsam tahammül edebilir miyim diye.Aslında bu konunun mukayesesini yapacak kişi yine sizsiniz bence.
ne kadar güzel ince ve düşünceli yazdınız. Her zaman bardağın dolu tarafından da bakmak gerekiyo, işte o dolu tarafını keşke o bana gösterebilse.

peki sevgiliyken de size göre özensiz davranan bir erkekle neden evlilik kararı aldınız ? yani bunlara rağmen evlilik istediyseniz demek ki bunları tolere edecek yanları var.
evet bu konuda çok haklısınız, her seferinde kendimi suçladım ben abartıyorum, benim bir şeyler yapmamı bekliyodur deeim ama yok, sevgiliyken belki inancı yoktur ona güvendiğime değer verdiğime hatta gidebileceğimi düşünüyodur resmiyete dökelim düzelir, sevdiğini söylüyo ama sadece söylüyo işte, mutsuzum niye böyle niye önemsizim diye ağladığım günler oldu. kısaca hep değişmesini bekledim galiba değişmeyecek ve ya da hep böyle olacak diye kabullenip devam edecem

Sizden habersiz nikah günü alınması hiç hoş değil. İleride olacak habersiz yapılan işlerin bir fragmanı gibi bence. Sizin hayatınız ama nikahı erteleyip düşünmeniz iyi olur gibi geldi bana. Evlilik kendi kafana göre yaşayıp kararlar alıp uygulanabilecek bir yaşam değil çünkü.

Diğer dedikleriniz önemli sorunlar değil , dert etmeye gerek yok. Herkes detaylı düşünüp heyecanlı heyecanlı plan yapamaz. Karakterinde yoktur yada beceremiyordur.

Bu tarz beklentileriniz var ise yanlış bir tercih yapmış olabilirsiniz. Kendi adıma öyle herkesin romantik diye adlandırdığı şeylerden de hoşlanmam.

Diğer konuya gelince aslında nikah günü size sorulmuş ama bir türlü karar vermemişsiniz. Beyefendi oradayken keşke arayıp şu şu günler müsait ne yapalım diye sorsaymış. Bunu onunla paylaştınız mı?

Tekrar beklentilerinizi gözden geçirin, değerlendirin. Bir ilişki var diye sonuna kadar sürmem durumunda değil. Elbet alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil ama.

Nişanı at
Başka yolu var mı?
Ayrıca kendi emeğiyle kahvaltı hazırlayıp teklif ettiyse yine tatlıdır ama siz zaten pek değer görememişsiniz

ayrıca konu bdv lik bence Mune Mune bdv lik sanırım konu.

Sizin memnun olmanız biraz zor galiba. Ama sizin suçunuz değil. Tam anlamıyla bütün beklentilerinizi eksiksiz gerçekleştirecek birisi olsaydı bu sefer de yoğun ilgiden sıkılırdınız. Dediğim gibi sizin suçunuz değil. Muhtemelen endorfin serotonin gibi hormonlar az salgılanıyor.

Sizin memnun olmanız biraz zor galiba. Ama sizin suçunuz değil. Tam anlamıyla bütün beklentilerinizi eksiksiz gerçekleştirecek birisi olsaydı bu sefer de yoğun ilgiden sıkılırdınız. Dediğim gibi sizin suçunuz değil. Muhtemelen endorfin serotonin gibi hormonlar az salgılanıyor.
Bir sey sorabilirmiyim bu hormonlarin az salgilanmasiyla durumun alakasi ne acaba ?

Anlattığınız şeyler bana biraz abartı geldi benim için sorun değil ama sizin beklentilerinize uymuyorsa ayrılın. Bir ömür bu şekilde devam edecek çünkü.

Şahsen ben karşımdaki insan planlara uyuyor mu, sürekli kendi isteği mi olsun istiyor, uyumlu biri mi buna bakarım. Planı kimin yaptığı bunların yanında gözüme gelmez.

Evlenme teklifine gelince bana da öyle mumlu, balonlu teklifler özenti ve tekdüze geliyor. Bir arkadaşımız teknede evlilik telif etti. Paketler varmış yemek olunca fiyat değişiyor, keman olunca fiyat değişiyor. E teklifi burda kişi değil para yapıyor resmen.

Bir aydır sizin gün belirlemenizi bekliyorlarmış, düşünmek karar vermek için gerçekten uzun bir süre. Sonunda al gün bu demiş. Ben buna da kızmadım, düğün tarihini belirleme fırsatı verilmiş size ama siz biraz gevşek bırakmışsınız.

Gün konusunu zaten siz demişsiniz uygun gün belirle size uysun yok boş günlerden biri olsun vs zaten siz şu gün olsun dememişsiniz uygun güne al demişsiniz. Yani bu biraz boşa alınganlık geldi. Evlilik teklifi konusunda bir şey diyemem herkesin beklentisi farklı olur ama fikrimce kendi emeğiyle şirin bir evlilik içten bir teklif olmuş. Yazılarını okuyunca üzgünüm ama her şeyden memnuniyetsiz ne yapılsa memnun olmayacak bir enerji aldım. Uymuyorsa ayrılın her iki tarafta kendine uygun birini bulsun

Yukarda sıraladığınız şeyler benim karakterimdeki biri için hiç dert değil.
Ama sizin için önemli ve mutsuzluk sebebi ise düğün hazırlıkları ilerlemeden ayrılın.
İnsanları değiştirmek için çaba sarfetmeyin. Çünkü değişmeyecek.
Siz de değişmeyecekseniz ve bu beklenti hali sizi hep mutsuz edecek.
Ayağımıza bol ya da dar gelen bir ayakkabıyı bile modelini ne kadar çok beğenirsek beğenelim almıyoruz değil mi?
İçinize sinmeyen eşi de almayın.

Kimine göre bunlar sorun olmayabilir çünkü hepimizin beklentileri istekleri farklı. Ben böyle beklentiler içine girmem. Mesela evlilik teklifi etsin tabi ama detayları önemli değil. Hatta ben mi teklif etsem diye düşündüm. Neden illa bir erkek teklif etmek zorunda ki? Birbirini seven çift var. Hangisi evlenmek istiyorsa, ilişkinin evliliğe evrilmesini istiyorsa o teklif etsin. Bazi ezberleri bozmamiz gerek. Önceki yorumda da bahsedildiği gibi parayı veren organizasyonu yaptırıyor. Burda bir emek yok ki. Sırf siz ilerde başına kalkmayın diye yapacağına hiç yapmasın daha iyi. Ayrıca kahvaltıda teklif etmesi daha orijinal olmuş. Belki o da heyecanlandı hemen sormak istedi. Nikah tarihi belirleme konusunda haklısınız. Birlikte karar verilmeli. Sosyalleşme konusunda pasif gibi, buna alışmanız lazım. Böyle mutsuzsanız devam etmeyin çünkü değişmeyecektir.

Benim hiç sorun etmeyeceğim şeyler. Öyle rahat ve keyifçi bi insanım ki, eşim deseydi hadi kalk gelinliğini giy bugün evleniyoruz diye haa öyle mi der giderdim =) Evlenme teklifi de almadım zaten. Eşim de romantik adamdır ama sanırım adamda da şevk bırakmadım, romantizm öldürücülüğümle =)
Ama benim de beklentilerim vardır, rahatız dedikse hayatı paylaşmaya gelince işler değişir. Benim beklentilerim, isteklerimin biri bile karşılanmasaydı asla evlenmezdim.
Sizin de beklentileriniz neyse ve karşılanmıyorsa çok iyi düşünün. Adamın hamuru bu bi kere, böyle yapmaya kafasına göre davranmaya, incelikleri umursamamaya devam edecek. Hiç yontarım diye düşünmeyin. Evlenince değişmez, kötü huylar da x5 olur, böyle düşünün. Yıldönümlerinizde göbeğini kaşıyarak maç izler, doğum gününüzde de bi çiçek alır yemekte ne var der. Ruhumu öldürür bu adam benim derseniz bence hiç girişmeyin bu işe. Köprüden önce son çıkış yani.

Ama size sormuş nişanlınız, siz 1 aydır geçiştirmiş, düzgün bir cevap vermemişsiniz. Ayrıca evrakları teslim edince tarih belirlemeniz gerekiyordu, niye demediniz şu tarih olsun diye.
Evlenme teklifi de almışsınız işte daha nolsun. Balonlu mumlu organizasyonlu teklifler bana çok zorlama ve yapay geliyor. Altı üstü evlenme teklifi edecek, böyle gösterişe ne gerek var. Siz böyle istiyorsanız yine söylemeniz lazımdı. Erkekler düz mantık, çoğu düşünemez böyle şeyleri.
Kısacası, siz olayları düzgün yönetememişsiniz, memnuniyetsizliğinize siz sebep olmuşsunuz. Boş verin, olan olmuş. Ama aynı şeyleri yaşamak istemiyorsanız nikah tarihinde olduğu gibi gevşek davranmayın şimdiden düğün tarihini ayarlayın

X