nikah günümü benden habersiz nişanlım ve annesi belirledi

Şöyle söyleyeyim sanki sadece sorun Evlilik teklifiymiş gibi yaklaşmayın, hasta olduğumda bile ilgilenmiyo, bi çaydır yemektir hiçbir şey yok, kabullendim diğerlerini ama en azından evlilik teklifi değerli olsaydı, illa organizasyon demiyorum, ilk buluştuğumuz yerde de yapabilirdi masrafsız . Ya da çok eğlendiğimiz bi yerde, ne kadar önemsediği düşündüğü uğraştığı benim için önemli, tek bir gün birazcık olsun düşünemez miydi

Anladığım kadarıyla aynı evde yaşamıyorsunuz nasıl çay, yemek getirsin? İnternette gördüğümüz gibi kalpli notla evinize mi göndersin? Şöyle söyleyeyim hatta neden getirsin anneniz değilki o sizin. İyi misin, nasıl oldun bence yeterli. Sizinle farklı düşünüyoruz. Anladığım kadarıyla siz şu dizilerdeki romantik prensler gibi birini istiyorsunuz ama inanın onlar hayal ürünü. Şu saydıklarınızda gerçekten bence hiçbir şey yok. Siz önemsiyor olabilirsiniz saygı duyarım o zaman da şunu anlamanız lazım karşınızdaki insanla beklentileriniz uyuşmuyor.

düğünden sonra daha beter olacak bu adam. perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. senin için önemli konularsa bunlar ve adam önemsemiyorsa sinir hastası eder seni bacım yol yakınken tekrar düşün evlilik işini.

Anladığım kadarıyla aynı evde yaşamıyorsunuz nasıl çay, yemek getirsin? İnternette gördüğümüz gibi kalpli notla evinize mi göndersin? Şöyle söyleyeyim hatta neden getirsin anneniz değilki o sizin. İyi misin, nasıl oldun bence yeterli. Sizinle farklı düşünüyoruz. Anladığım kadarıyla siz şu dizilerdeki romantik prensler gibi birini istiyorsunuz ama inanın onlar hayal ürünü. Şu saydıklarınızda gerçekten bence hiçbir şey yok. Siz önemsiyor olabilirsiniz saygı duyarım o zaman da şunu anlamanız lazım karşınızdaki insanla beklentileriniz uyuşmuyor.
Aynı evde yaşıyoruz, ben her gün Kahvaltı hazırlarken annesi mi oluyorum. O hastaysan ben çorbasını yemeğini yapayım ben zora düşünce kalk kendin al mı oluyo

Yine de abartılıyor, bu benim fikrim. Ne için mesela o kadar şaaşalı olmalı, ya da illa erkek kıza sormalı mı? Ben samimiyetten yanayım
Ya kardeş ben şaaşalı olsun istemiyorum ki, ama bi kahvaltıda da teklif edilmesin bi zahmet, biraz düşünsün istedim sadece

bana sanki biraz iletişim sorunu var gibi geldi. Yani rahatsızlıklarınızı belirttiniz de mi böyle devam ediyor yoksa hiiç haberi bile yok mu karşı tarafın?
Evlilik teklifi ya da diğer şeyler bna göre çok da problem değil ama sizin beklentileriniz farklı olabilir. Tarih konusunda eğer durup dururken nikah tarihi aldım bak bu dediyse ben de bi hayırdır derdim sanırım.
Sorunları kırıldığım noktaları anlatıyorum, sonunda beni haksız çıkartıyor, benim abarttığımı söylüyor, çözüm odaklı değil direk ben haksızım

Sorunları kırıldığım noktaları anlatıyorum, sonunda beni haksız çıkartıyor, benim abarttığımı söylüyor, çözüm odaklı değil direk ben haksızım
:KK43: öyleyse çok da olumsuz yönlendirmek istemem ama biraz daha düşünün isterseniz, evlilikte daha büyük sorunlara sebep olacak gibiyse eğer ne denir ki

arkadaşlar yeni üye oldum ve canım çok sıkkın. Bir genç kızın hep hayalidir, unutulmayacak bi evlilik teklifi almak, nikah gününü birlikte belirlemek, iki kişiye ait anıların olması.3 yıldır birlikteyiz, son 6 aydyr nişanlıyız. geriye dönüp baktığımda bana ait özel anım, bana yapılmış bi sürpriz yok. Birlikteliğimizden beri bir kere olsun şunu yapalım, suraya gidelim demedi. ben istediğimde gidiyoz nadir sorun çıkartıyo, ama o zaman da istediğin her şeyi yapıyorum, her yere gidiyoz diyo. ben de istiyorum ki o plan yapsın, ben ona uyayım, ben gidelim, yapalım demesem günlerce tv izleyebilir. bende birlikte bir şeyler yapmak istiyorum. kendimi değerli önemli beni sevdiğini hissetmek istiyorum. onunla konuşuyorum anlatıyorum ama beni anlamıyo. sürekli savunmaya geçiyo , abarttığımı nankör olduğumu düşünüyo.
evlilik teklifini bile sabah kahvaltı hazırladı, teklif ettti. o kadar yani basit ve önemsiz, hiçbir hazırlık olmadan, ben hayatım boyunca evlilik düşünmedim, sonra yalnızlık olmuyo deyip evlenmeye karar verdim. özel günün bu şekilde olması, bende bir heyecan yaratmaması, arkadaşlarıma bile anlatamıyorum bana önmsemedi derler diye. ya insan bi mum yakar balon alır yok hiçbir şey yok. en azından etmiş demeyin bi ruhun var senin ve yıllarca onun hayalini kuruyorsun, nasıl yapacak diye heyecanlanıyosun, hayallerin boş çıkınca ortada kalıyosun.
1 ay önce belgeleri hazırladık gün almak için, memleketine gönderdik. bu süre içinde bana gün belirle dedi durdu. bende herkese uygun olsun diye orta bi gün bulmak için düşüyodum. aynı zamanda yoğun bi dönem olduğu için boş yer yoktur diye belediyeden boş günlere göre belirleme yaparız dedim konu kapandı. kendisi bana sormadan günü belirlemesi, inanın günün ne olduğu önemli değil, takıldığım nokta niye benden habersiz, düğün benim ama benden haber güna alındı, çok zoruma gitti. aşamıyorum bu durumu. düşünsenize yarın bir gün çocuğumuza anlatacak anım yok, düğün tarihimi bile ben seçemedim dicem. bilmiyorum belki de abartıyorum. bi akıl verin nolur
Bunlar sana sinyal aslinda bazı şeyler erken tedaviyle hallolur mesela erkenden bu aileden kacmak yoksunki sen onlar için. Kararin bile önemli degil bence otur birguzel düşün.

Evet sorun var fakat çok başka yerlere takılıyorsunuz. Şimdiden sorun ettiğiniz bunca şey evlendikten sonra sadece büyüycek. Evlenmiş olmak için evlenmeyin, denginiz biri elbet çıkar karşınıza.

Biraz kendi icinizde tutarsız gördüm sizi. Hem evlenmeyi düşünmüyordum demişsiniz hem de yıllarca hayalini kurduğum şeylere özenmiyor demissiniz. Bence siz elalem ne der'ci bir insansınız. Evlenmeye bile sırf bu nedenle kalkışmış olabilirsiniz. Adam düz..dümdüz bir adam. Romantik vs değil ya da sizin beklentilerinizi karşılamıyor hadi beklentiyi geçtim hastayken ilgilenmeyen adama koca sıfatı yakışmaz ancak siz bu adamı dün tanimadiniz sanirim hep böyleydi. Değiştiririm mantığıyla evleniyorsaniz ileride daha çok üzülürsünüz

Şöyle söyleyeyim sanki sadece sorun Evlilik teklifiymiş gibi yaklaşmayın, hasta olduğumda bile ilgilenmiyo, bi çaydır yemektir hiçbir şey yok, kabullendim diğerlerini ama en azından evlilik teklifi değerli olsaydı, illa organizasyon demiyorum, ilk buluştuğumuz yerde de yapabilirdi masrafsız . Ya da çok eğlendiğimiz bi yerde, ne kadar önemsediği düşündüğü uğraştığı benim için önemli, tek bir gün birazcık olsun düşünemez miydi
Bence hasta olduğunuzda sizle ilgilenmemesi evlilik teklifinden çok daha önemli diye düşünüyorum. Evlilik teklifi bir andan ibaret ama hasta olduğunuzda sizle ilgilenen insan bir ömür size seven, önemseyen biri demektir. Kabullendim diğerlerini demişsiniz ya asıl kabul etmemeniz gereken bence bu durum

Sizi önemsemeyen birine sizi önemsemeyi anlatamazsınız ki. Sorun aslında en başta başlıyor. "Bana değer ver, beni önemse, benimle ilgilen" denemez bunları yapmayan insanlara.

X