Nikah ve endişe

Kolanya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2019
1
0
29
Merhaba bayanlar.

Cuma günü dini nikahım,p.ertesi günüde resmi nikahım olacak,temel dini sorular soruyormuş galiba hoca,o anın stresii heyecanı ile yanlış cevap verilirse sorun oluyormu.

nişanlımada sordum hani abine filn bi sorsan neler soruyor hoca diye :) sınavamı gircez en fazla soracağı 32 farzdan veya helal haramdan sorar korkmana gerek yok diyor.

ama gerçekten içim rahat değil,zaten öğrenciliğimde de sınava kadar çalışır sınavda mahvolurdum.
birde şahitlerin yanında yanlış cevap olsa bu yaşa gelmiş öğrenememiş pozisyonuna düşecem

yani az biraz ilmihal bilgim var ,
bazı hocalar helal ilişkiyi filan anlatıyormuş galiba o anda ne yapmak lazım.

bir yardımcı olun lütfen içim içimi kemiriyor

Resmi nikah yapıyorsanız dini nikaha gerek yok diye biliyorum.
Ayrıca kuzenimde direkt nikahı kıyıp geçtiler,hiç öyle sorular sormadılar. Neden sorsunlar,evleniyor musunuz yoksa din kültürü sınavına mı giriyorsunuz?

Merhaba bayanlar.

Cuma günü dini nikahım,p.ertesi günüde resmi nikahım olacak,temel dini sorular soruyormuş galiba hoca,o anın stresii heyecanı ile yanlış cevap verilirse sorun oluyormu.

nişanlımada sordum hani abine filn bi sorsan neler soruyor hoca diye :) sınavamı gircez en fazla soracağı 32 farzdan veya helal haramdan sorar korkmana gerek yok diyor.

ama gerçekten içim rahat değil,zaten öğrenciliğimde de sınava kadar çalışır sınavda mahvolurdum.
birde şahitlerin yanında yanlış cevap olsa bu yaşa gelmiş öğrenememiş pozisyonuna düşecem

yani az biraz ilmihal bilgim var ,
bazı hocalar helal ilişkiyi filan anlatıyormuş galiba o anda ne yapmak lazım.

bir yardımcı olun lütfen içim içimi kemiriyor
İmam nikahı mı din kültürü dersi mi :KK70:
Konun da kapanır, dini konular yasak.

sorulmadi bize? gayet kisa öz, hocamizin guzel tavsiyeleri ve uygun hadislerini dinledik, 'kabul ettim' dedik, mihiri konustuk ve oldu bitti:) gayet güzel gecmisti yani, hicbir stres yasamadim.

Dini nikahta hiç soru sorulduğunu duymadım, sormadılar da. en fazla birbirinizi sevin sayın falan der hoca. fazla stres yapmışsınız.

hah tam annemlik konu.

32 farz sorarmış. biliyor musun bilmiyor musun şeklinde. bilmiyorum dersen tamam öğren dermiş. hoca yani. annem böyle anlattı. öğren ezberle diye darlayıp duruyorum. yani bu soru olayı gerçekte var. ama her hocada yoktur muhtemelen.

Helal ilişki neymiş? İlişki pozisyonlarını mı anlatıyor nedir? Amma abartmışsınız siz de. Soru sorulmamıştı ama ondan Eminim

X