NİL-İPEK-ELA-DEFNE-YAĞMUR

SİZCE BU İSİMLERDEN HANGİSİ BİR KIZA DAHA ÇOK YAKIŞIR?

• NİL

OY: 13 25,5%
  • İPEK

OY: 21 41,2%
  • ELA

OY: 8 15,7%
  • DEFNE

OY: 4 7,8%
  • YAĞMUR

OY: 5 9,8%

• Ankete Katılan
    51
  • Anket Kapalı .

yildiz2809

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
9
5
33
Arkadaşlar bir kızım olacak neden olmasın dediğim bu beş isimle ilgili yorumlarınız,önerileriniz olur mu?
Ankete katılıp yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Ozelden soyadınızı yazarsanız analiz yaparim. Böyle kulağa hoş gelen ismi seçmek dogru bir seçim demek degil.
Arkadaşlar bir kızım olacak neden olmasın dediğim bu beş isimle ilgili yorumlarınız,önerileriniz olur mu?
Ankete katılıp yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Lütfen defne olmasın. Eşimin,dostumun,akrabamin,komşunun çocuğu hep defne...
Benim de çok yaygın bir ismim var. Ne ilkokulda,ne ortaokulda,ne lisede, ne üniversitede,ne katıldığım bir kulüpte ne de iş yaşamında o isme sahip tek kişi oldum . Her zaman adımin başına bir sıfat almak zorunda kaldım. Küçük yengenc, sıska yengenc , uzun yengenc gibi:))
O yüzden en popüler isimlerin çocuğa koyulmasıni hoş karşılamıyorum. Tabii ki kari koca isimlerin hecelerini anlamsiz şekilde birlestirip yeni bir isim uydurursa ancak benzersiz bir isme sahip olur 😅😅 yani benzersiz de olmasın, elbette ki ortamlarda aynı isme sahip birileri olacaktır,olsun. Ama o senelerde çok popüler olan isimlerden uzak durmakta fayda var.
Beni en iyi zeynep'ler , mehmet'ler falan anlar herhalde:)
O yüzden benim oyum Nil'den yana.

Defne ve Zeyneb isimleri kadar sıkıldıgım iskmler olmamistir sanirim.Güzelim Defne isminden bir gün sıkılqcagım aklima gelmezdi :) Ipek her zaman naifliginu koruyan, her devir konulan, tam bir naif kiz ismi.Ela da öyle.Her iki isim de cok güzel.Nil de 3. olabilir:) Oyumu Ipek'ten yana kullaniyorum.

Defne güzel isim ancak Yunanca kökenli
Nil ismini çok severim ama Arapça kökenli
Yabancı kökenli isimlere karşıyım ben, benim için önemli. Sizin için sakıncası yoksa bu durumun Nil içlerinde en güzeli.

Yağmur, Ela çok var, Defne de aynı şekilde. Nil sade, öz ve nadir.

X