Gebeliğe Hazırlık Nisan 2021 hamile kalmak isteyenler 🥰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aynen normalde o takvimde kimin aklına gelir yumurtlama.

Yumurtlama belirtisi var mıydı, sol tarafinda yumurtlama ordan demiş ya dr kasık ağrısı vs.?
Bir belirti yoktu, doktora gittiğimde adet olmayı bekliyordum. 23 şubatta doktora gittim, 23-24 şubatı değerlendirdik eşimle. Doktor değerlendirin dedi çünkü, ama ben 25 şubatta regl oldum. Regl olunca da hemen ovülsyon testi siparişe ettim. Adetim biter bitmez başladım.

Ben de sizinle benzer durumda olduğum için sormak istedim adetimin 13.günü doktora gittiğimde 11-12 mm yumurtan var demişti 3 gündür ovulasyon testi uyguluyorum daha pik göremedim.Döngüm 28 günde 1.Bir gebenin günlüğü Ebru hanımda bekleyeceğiz adete 4 gün kala bile olabilir dedi fakat benimde adet günüme çok az kaldı.Siz yumurtlama olduktan sonra beklediğiniz tarih de mi adet oldunuz?
Ben hesapladığım, beklenen adet tarihime 2, maksimum 3 gün kala doktoruma gittim. Benim adet döngüm çok düzenlidir. 23 şubatta doktorum çatlama olmuş dedi muayene esnasında ama ben tam da beklediğim tarihte 25 şubatta regl oldum.

Daha evvel ovülasyon kullanmadım. Hep servikal sıvıyı takip ettim. Ama servikal sıvı yumurtanın oluşmasını haber veriyormuş.. Yumurta oluştuktan sonra ortalama 2 gün içinde çatlama oluyormuş ama bu çatlama bazen daha geç olabiliyor, bizde bundan bihaber olduğumuz için o günü kaçırabiliyormuşuz.

Bir belirti yoktu, doktora gittiğimde adet olmayı bekliyordum. 23 şubatta doktora gittim, 23-24 şubatı değerlendirdik eşimle. Doktor değerlendirin dedi çünkü, ama ben 25 şubatta regl oldum. Regl olunca da hemen ovülsyon testi siparişe ettim. Adetim biter bitmez başladım.
Ben size belirti yoktu dedim ama, ben 2 şubatta hsg çektirmiştim. Ekim ayından beri yanlış teşhis vs bir sürü sorun yaşadım saçma sapan yanlış bir sürü ilaçlar verdiler bana. Nihayetinde yanlış teşhis konduğu ortaya çıktı ve sol tüpüm için ufak bi açma işlemi yapıldı. Mevcut tıkanıklık giderildi. Anestezi bile almadan, 20 dk içinde yapıldı bu işlem. Doktorum bana ağrın olabilir, ufak bi işlem bu ama ağrın olursa hiç bekleme hemen gel, bu işlem esnasında enfeksiyon riski de var, demişti. Zaten ekim ayından beri yaşadığım sıkıntıları biliyordu. Bende hafif bi sızı hissedince kuruntu yaptım gittim, meğer yumurtam çatlamış.

Kimi insanın yumurtlama döneminde ciddi ağrısı oluyomuş, benim öyle ağrılarım olmuyor.

Canım bende bir gebenin günlüğünden aldım 30 tane ovülasyon testi 2 tane gebelik testi kargo dahil 80 tl kaset galiba daha gelmedi bekliyorum bende gelmesini

30 tane ovulasyon + 2 tane gebelik testi hediyeydi. 80 TL ödedim. Her bir testin içinden idrar numunesini bardaktan alabilmek için minik bir damlalık da çıkıyor. Kaset test aldım ben :süslü:
Sağolun kızlar şu adetim bi kesinleşsin bende alıcam normalde ilk güm acayip yogun geçerken bu ay hiç gelmedi ağrı sancı da yok yarın sökülecek mi bakıcam hayırlısı

Sağolun kızlar şu adetim bi kesinleşsin bende alıcam normalde ilk güm acayip yogun geçerken bu ay hiç gelmedi ağrı sancı da yok yarın sökülecek mi bakıcam hayırlısı
Stres, hava değişimi, beslenme bir çok şey etkiliyor gerçekten. Youtube da "adet söktürücü masaj" videoları oluyor. Benim de çok kısa sürmüştü adetim geçen ay, kanama da az olmuştu. Adetim bitti bitecek gibi bi durumdayken adet söktürücü masaj yaptım, ertesi gün tekrar kanamam olmuştu :KK16:

Stres, hava değişimi, beslenme bir çok şey etkiliyor gerçekten. Youtube da "adet söktürücü masaj" videoları oluyor. Benim de çok kısa sürmüştü adetim geçen ay, kanama da az olmuştu. Adetim bitti bitecek gibi bi durumdayken adet söktürücü masaj yaptım, ertesi gün tekrar kanamam olmuştu :KK16:
Bi bakıyım canım sağol. 🌼🌼

Aynen adetin orta tarihi diye bilinir, senin kaçıncı gün oldu?
O ağrılar yumurtlama ağrıları idi di mi?
18,19 .gün gördm canım bende yumurtalam 20 de çatlama vardı. Bence öyleydi aşırı dayanılmaz ağrılarım vardı, ovulasyon kullanmasam o halde asla değerlendirmezdim hastayım diyip ama ogunmus yumurtlama oyuzden önemli aslında. Şimdide bel ve kasık ağrım var beklemedeyim Rabbim nasip ederse 5gunum var reglime🙏bakalım

Merhabalar benim de son adet tarihim 1 mart maalesef kimyasal gebelik geçirdim 1 martta kanamam başladı bu ay tekrar deneyeceğiz hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
İnşallah çok bekletmez bebişler ben hemen olsun istiyorum ama istemekle olmuyor büyük bir şok yaşadım sanki hamileliğim hiç bitmemiş gibi kızmet Rabbim ne zaman verirse artık

Arkadaşlar sanırım tablo işini çözdüm isim yaş son bat bekleme zamanı ve inşallah hamile kalırsak son durumu güncelleyebilirim artık olmadı yapa boza hallederim bilgilerinizi bekliyorum bizimde tablomuz olsun dimi ama☺️☺️
Canım benim bat 4 Nisan yaşımda 23. Hayırlısı olsun 🌼🌼

İnşallah hepimize hayırlı olur ben daha yeni başladım sezaryen de kaybettim bebeğimi daha ilk ayımdı sanki hemen olacak gibi geldi ama maalesef yaş ta var benim 38 e girdim yeni hayırlısı inşallah
Başın sağ olsun yavrunuz cennette şefaatçiniz olacaktır inş.
Hemen olmuyor işte, bende öyle düşünmek istesemde tamamen nasip vakit.
Inş bu ay uğurlu gelir topiğin hepimize..

Tekrar değerlendirmişler kanı. Başka bir laboratuvara göndermişler. Referans aralığı var. Çok yüksek ya da çok düsük olmamalıymış.
Demek ki ilk değerlendirme yanlış olmuş.
Bi oh çekmişsindir.
Inş güzel haberlerini alırız.

Referans aralığı kaç olmalıymış hamilelik için?

- Foliküler faz esnasında hormon değerleri 3,1 ila 7,9 mlU/ml aralığında yer alır.

- Ovulasyon fazı esnasında hormon değerleri 2,3 ila 18,5 mlU/ml aralığında yer alır.

- Luteal faz esnasında hormon değerleri 1,4 ila 5,5 mlU/ml aralığında yer alır.

- Menopoz dönemine giren kadınlarda ise FSH hormonu değer aralığı 30,6 ila 106,3 mlU/ml aralığında bulunur.

Demek ki ilk değerlendirme yanlış olmuş.
Bi oh çekmişsindir.
Inş güzel haberlerini alırız.

Referans aralığı kaç olmalıymış hamilelik için?

- Foliküler faz esnasında hormon değerleri 3,1 ila 7,9 mlU/ml aralığında yer alır.

- Ovulasyon fazı esnasında hormon değerleri 2,3 ila 18,5 mlU/ml aralığında yer alır.

- Luteal faz esnasında hormon değerleri 1,4 ila 5,5 mlU/ml aralığında yer alır.

- Menopoz dönemine giren kadınlarda ise FSH hormonu değer aralığı 30,6 ila 106,3 mlU/ml aralığında bulunur.
Çok teşekkür ediyorum emeğine, zahmet etmişsin.
Inş hayırlı haberlerini alırız.

İnşallah çok bekletmez bebişler ben hemen olsun istiyorum ama istemekle olmuyor büyük bir şok yaşadım sanki hamileliğim hiç bitmemiş gibi kızmet Rabbim ne zaman verirse artık
Ben de hemen olacak sanıyordum : ) ilk kızım ilk denemede olmuştu. Bu da ilk denemede olmuştu ama kimyasalmış.. bakalım bu ay nasıl olacak, hayırlısı.. kaybınıza çok üzüldüm, inşallah bu sefer sağlıkla alırsınız kucağınıza..
Tablo fikri de güzel olmuş. Beni de ekleyebilirsiniz. 34 yaşındayım beklenen adet tarihim 30 mart.

X