Nişan Nişan alışverişinde neler olur

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Ayolll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2020
33
6
27
Nişan alışverişinde neler alınır neler aldınız hiç bir bilgim yok kıza alışverişte neler alınır damada neler alınır neler zorunlu
Nişan kıyafeti harici normal kıyafet alınırım kaç kombin alınır lütfen yardımcı olun

Nişan alışverişinde neler alınır neler aldınız hiç bir bilgim yok kıza alışverişte neler alınır damada neler alınır neler zorunlu
Nişan kıyafeti harici normal kıyafet alınırım kaç kombin alınır lütfen yardımcı olun
Benim ablamın nişan alışverişinde bir sandık alındı, bir kaç tane iç çamaşırı, gecelik takımı, pijama takımı, terlik, ablamın kendi seçtiği makyaj malzemelerini aldılar. Onun haricinde işlemeli bir bohça ve o bohçanın içine ince işçilikten başörtüsü, lif, patik, havlu koymuşlardı. Tabi hepsi el örgüsüydü. Bir de sanırım küçük ayna ve tarak takımı vardı. Onun haricinde Ablam kıyafet istememişti ama bazı kişiler alıyor bence gereksiz. Benim hatırladıklarım bunlar gelinin bohçası için :) Damada da biz traş takımı almıştık, aynı şekilde pijama ama Ablam yerine eşofman takımı almıştı, terlik, bir kaç tane iç çamaşırı. Yine aynı şekilde bohça yapılarak lif ve havlu koymuştuk. Bizde el örmesi havlu, lif, patik, başörtüsünü karşılıklı olarak gelin damadın ailesine koyar aynı şekilde damar tarafı da gelinin ailesine ( anne baba kardeşler olarak. Tabi babaya başörtüsü lif konulmaz onun yerine çorap koyarlar)

İç çamaşırı ben 3 takım normal kıyafet aldım ayakkabı çanta takıları saymıyorum makyaj malzemeleri makyaj sandığı küçük terlik pijama takımı tarak ayna seti
Erkek için takım iç çamaşırı gömlek pantolon traş takımı terlik kemer şu an hatırladıklarım bunlar

İç çamaşırı ben 3 takım normal kıyafet aldım ayakkabı çanta takıları saymıyorum makyaj malzemeleri makyaj sandığı küçük terlik pijama takımı tarak ayna seti
Erkek için takım iç çamaşırı gömlek pantolon traş takımı terlik kemer şu an hatırladıklarım bunlar
Takım elbisenin içindemi aldınız normal giymesi içinmi biz takım elbise almayı düşünüyoruz birde 3 takım size alınınca 3 takım damada alınıyomu toplam 4 bin yetermi yüzük içinde

Kaldı mı onlar artık? Niye kıyafet aldırıyorsun kendine?
Bilmiyorum yani soruyorum işte karşı tarafta aldırırmı bende alıcam YouTubeda videolarda bildiğimiz alışveriş yapmışlar kı
Ben de aynı şekilde düşünüyorum ama inan işin içine aileler girince gelinle damat sanki oradan oraya savruluyor. Aileleri kırmamak için de itiraz edemiyorlar.
Benim ailem bana bırakır karışmaz ama işteee

Takım elbisenin içindemi aldınız normal giymesi içinmi biz takım elbise almayı düşünüyoruz birde 3 takım size alınınca 3 takım damada alınıyomu toplam 4 bin yetermi yüzük içinde
Takım elbise hariç normal günlük giymesi için dama da bir tane pantolon 2 de gömlek almıştım ben yeter yani biz 3 sene öncesi yüzüklerimiz 610 TL idi şimdi 1100 yüzük olsa 1000 _2000 takım olsa diğer kalan ile de bunları alırsınız zaten

Bilmiyorum yani soruyorum işte karşı tarafta aldırırmı bende alıcam YouTubeda videolarda bildiğimiz alışveriş yapmışlar kı

Benim ailem bana bırakır karışmaz ama işteee
Valla ailen sana bırakıyorsa hiç girme o işe bence kurtul gitsin bu kaostan 😂 Bizimkiler de sembolik olarak en asgari düzeyini yapmışlardı ben de yapmam diye düşünüyorum ama tabi karşı tarafın ailesinin beklentisine göre de değişiyor bazen.

Yakın zamanlarda nişan bohçam geldi , bana göre saçma ve gereksiz olsada aileler o kadar hevesliydi ki yapmak durumunda kaldım . Karşı aile çok gelenekçi olduğu için benimkinde en az 7 takım kıyafet günlük ve abiye olarak alındı. 5 ayakkabı 5 çanta makyaj malz. Pijama takımları iç çamaşırları 3 bavul alınmıştı. Bende 2 takım kıyafet, 1 ayakkabı , nişan takımı ve ayakkabısı kemer set ve cüzdanı, pijama setleri, kişisel bakım 1 bavul aldım. Ama internette yazan liste çok yardımcı oldu öneririm

X