Nişan Elbisem

yanlış anlaşılma olmuş sanırım.kız kendi kardeşinin düğününde giymek istemiş.konu sahibi öyle açıklamış.boşuna kıza yüklendik ya :KK53:
bence konu sahibi olmaz deyince kız da ben senin düğününde değil kardeşiminkinde giymek için istemiştim zaten diye lafını çevirip numara yapmış olabilir

Valla 1 ay once benim nisan kiyafetimi bir arkadasim kendi isteme toreninde giydi. Annemin benim dugunumde giydigi elbiseyi baska bir arkadasimin dugununde ben giyeceğim. Ayrica baska bir arkadasima da gelinligimi odunc vermistim. Hatta yine bir tanidigim dugun yapmamisti o yuzden benim gelinligimle dis cekim yapti.

Kizim kuzenlerinin elbiseleri ile buyuyor, kizimdan kalan elbiselerle kucuk kuzeni buyuyor. Biz de aynu mantikta buyuduk o yuzden bana paylasmak tuhaf gelmedi.
Ve yine bu yuzden olsa gerek bu anlatılanlarda bana tuhaf geliyor. Elbise benim elbisem ister atarim ister satarim ister odunc veririm
Benim kadar eşya kıyafet veren olamaz.Çocuklarımın küçülenlerini kendi giymediklerimizi hemen veririm.Ancak burada konu sahibinin nişan elbisesini yine konu sahibinin düğününde giymek için isteyen arkadaşını eleştiriyoruz.Yani başka bir düğünde vs giymek için istese tabiki konu sahibi verir de burada olay başka.

Aynen valla boşuna stres yaptım. 😄 konuştuk güzelce anlattım. Hediye olduğunu söyledim ve ayıp olacağını söyleyince. Yanlış anladın beni dedi 😂 ben kardeşimin düğününde giymek için istiyorum dedi. Haaa o zaman tamam dedim 😄😄
Siz de bir daha anlayıp dinlemeden konu açmayın durduk yere bizi geriyosunuz🤣🤣🤣

Merhaba arkadaşlar. Bir durum var ve sizin fikirlerinizi almak istiyorum.
Benim yakın bir tarihte düğünüm olacak. Bir arkadaşım düğünümde nişanımda giydiğim kıyafeti giymek istediğini söyledi. Ben de hayır diyemedim. Ama çokta doğru bulmadım. Sonuçta o nişan elbisemi herkes gördü. Düğünde farkedilirse arkadaşımın üzerinde kayınvalidemler yanlış birşey düşünebilir mi?

Sonuç: ses kaydı attım arkadaşa. Çok komik birşey oldu 😄😄
Onun bana attığı mesajı yazcam şimdi:
“Knka nişanlığını getirsene x’e giderken deneyim onu giyerim belki düğünde fikir verirsnz bana siz de.”
Mesajı böyleydi. Ben de sandım ki benim düğünümde giyecek elbiseyi. Meğersem kardeşinin düğününde giyecekmiş. 😂😂😂 boşuna stres yapmışım. 😂😂😂

Aynen valla boşuna stres yaptım. 😄 konuştuk güzelce anlattım. Hediye olduğunu söyledim ve ayıp olacağını söyleyince. Yanlış anladın beni dedi 😂 ben kardeşimin düğününde giymek için istiyorum dedi. Haaa o zaman tamam dedim 😄😄

Nişan elbisenizin hediye oluşu yanında , sizin için manevi anlamı da mevcut olmasaydı 13 sayfa boyunca aynı konuyu konuşmazdınız sanıyorum.

Arkadaşlarınızla kıyafet değişme alışkanlığınız var mı bilmiyorum.

Ancak elbiseniz zarar görürse manevi değerinden dolayı üzülecekseniz , huzursuz olacaksanız kararınızın arkasında durun.

Siz nişanlanmasaydınız da , arkadaşınız kardeşinin düğününde giyecek bir elbise bulacaktı neticede.

Nişan elbisenizin hediye oluşu yanında , sizin için manevi anlamı da mevcut olmasaydı 13 sayfa boyunca aynı konuyu konuşmazdınız sanıyorum.

Arkadaşlarınızla kıyafet değişme alışkanlığınız var mı bilmiyorum.

Ancak elbiseniz zarar görürse manevi değerinden dolayı üzülecekseniz , huzursuz olacaksanız kararınızın arkasında durun.

Siz nişanlanmasaydınız da , arkadaşınız kardeşinin düğününde giyecek bir elbise bulacaktı neticede.
Yok ben eşyalarımı kimseye vermiyorum. Çok titiz biriyim ben eşyama zarar gelir diye vermem. Birisinden de istemem.
Tabikide kardeşinin düğününde de giyse aklım kalacak acaba birşey oldu mu elbise diye

Yok ben eşyalarımı kimseye vermiyorum. Çok titiz biriyim ben eşyama zarar gelir diye vermem. Birisinden de istemem.
Tabikide kardeşinin düğününde de giyse aklım kalacak acaba birşey oldu mu elbise diye

O zaman geri adım atmayın. Kusura bakma demekten çekinmeyin.

Daha önce böyle bir alışverişiniz de olmamış ; şimdiden böyle bir alışverişin içinize sinmediğini söyleyin.

Abiye giymeden de düğüne gidiliyor neticede.

Merhaba arkadaşlar. Bir durum var ve sizin fikirlerinizi almak istiyorum.
Benim yakın bir tarihte düğünüm olacak. Bir arkadaşım düğünümde nişanımda giydiğim kıyafeti giymek istediğini söyledi. Ben de hayır diyemedim. Ama çokta doğru bulmadım. Sonuçta o nişan elbisemi herkes gördü. Düğünde farkedilirse arkadaşımın üzerinde kayınvalidemler yanlış birşey düşünebilir mi?

Sonuç: ses kaydı attım arkadaşa. Çok komik birşey oldu 😄😄
Onun bana attığı mesajı yazcam şimdi:
“Knka nişanlığını getirsene x’e giderken deneyim onu giyerim belki düğünde fikir verirsnz bana siz de.”
Mesajı böyleydi. Ben de sandım ki benim düğünümde giyecek elbiseyi. Meğersem kardeşinin düğününde giyecekmiş. 😂😂😂 boşuna stres yapmışım. 😂😂😂
Kız allah seni😂😂 keşke önce kıza hangi düğün deseydin boşuna günahını aldık burda kızın tüh😅

X