Doğuma Hazırlık Nişan gelmesi her anne adayında belli oluyor mu?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Kızlar nişan gelmesi genelde kaç haftada oluyor birde her anne adayı anlayabiliyor mu kendini net belli eden bir akıntı kanamamı? 38+3 hala öyle bir şey olmadı tuvalete girip çıktıkça dikkat ediyorum var mı yok mu diye birde hemen olsun istemiyorum açıkcası, açıklığım çok yok 1cm eğer nişan gelirse doğumun yakın olduğunu gösteriyor ve fazla açıklık olmazsa sezeryana girerim diye korkuyorum.. Birde sancılarla vs açılma oluyor mu?

Herkese görr değişiyo. Bazılarında doğumdan önceki haftalarda geliyo ama doğum başlamıyo kiminde doğumdan hemen önce geliyo. Bende öyle oldu doğumum başlamış lekem geldi doğumhaneye indirdiler

Bende hiç olmadı 40+3 mayene de 1 cm açılma dEsi sancım yoktu daha sonra suni sancı verildi ebe muayene edince biraz kanama oldu sanırım keseyi patlatıyorlar tam bilmiyorum sancılar sıklaştı doktor geldi doğum oldu

Nişan gelse anlaman mümkün değil zaten canım çünkü genelde sancı ile beraber geliyor zaten hem de kanama olduğu için renk değişimi ciddi bir şekilde belli oluyor.

Bende hiç olmadı 40+3 mayene de 1 cm açılma dEsi sancım yoktu daha sonra suni sancı verildi ebe muayene edince biraz kanama oldu sanırım keseyi patlatıyorlar tam bilmiyorum sancılar sıklaştı doktor geldi doğum oldu
Peki açılmanız çoğaldı mı sancılarla normal mi olmuştunuz yoksa sezeryan mı? Bende 38+4 bir cm açıklık var sancılarla daha fazla açılır mı merak ediyorum bugünden beri hafif hafif sancım var ara ara gelip gediyor ama canımıda yakmıyor değil😞

Peki açılmanız çoğaldı mı sancılarla normal mi olmuştunuz yoksa sezeryan mı? Bende 38+4 bir cm açıklık var sancılarla daha fazla açılır mı merak ediyorum bugünden beri hafif hafif sancım var ara ara gelip gediyor ama canımıda yakmıyor değil😞
Normal doğum oldu evet zaten 1,5 saat içinde her şey oldu sancılarla berber arttı açılma ama asıl açılma ebenin keseyi patlatması ile oldu hemen sonra doğum oldu
sancın varsa doğum yakındır o. Zaman benim hiç sancım yoktu

O haftalarda benim de açıklık 1 cmdi tam 40+0da açıklık 4 cmdi o gece evde nişan gelmişti anlaşılmaması imkansız, normal kanamadan oldukça farklı. Ertesi gün de doğum oldu zaten.

Valla suyum bile sızıntı şeklinde gelmiş bitmiş doğum yarıyı geçmiş vaziyette hastaneye gitmiştim nişan mişan görmedim anlamadım yani 😂😂😂😂

Merhaba

Benim doğumdan 2 gün önce gelmişti😱 çok heyecanlı bir süreç hayırlı doğumlar dilerim❤️

X