Nişan,kahveye tuz biber katma olayı

cnvecnn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
4
7
28
Merhaba bayanlar

önümüzde ki cuma günü isteme ve yüzük takma olacak,
damat adayının kahvesine aburcubur şeyler katıyorlar ,ben katmak istemiyorum çok saçma buluyorum,ama kuzenlerim ,teyzem ,yengem filan olmaz adettendir içmezde bırakırsa seni gerçekten sevmiyordur filan diye başımın etini yediler.ama istemiyorum yaa.zaten acıya filan aşırı hassa dili şişiyor.

ve kendisi rica etti elinden zehir olsa yerim ama o kadar kalabalık ortamda beni zor duruma düşürme,sonra ne versen yerim dedi.

eğer katarlarsa sevgilime vermemeyi düşünüyorum ama o ortamda nasıl olacak.

Yanında yakın arkadaşı, kuzeni vs olacaksa onunla önceden haberleşip ona verin içiyormuş gibi yapıp içmesin herkes damada bakacağı için sorun olmaz zaten. Ya da teyzenize filan adet öyle değil tuzlu yapılır sadece diyip biraz tuz atıp öyle de verebilirsiniz.

Sen milletin lafına bakma yazık dili filan şişse tahriş olsa o an ne yapacaksınız?
Güzelce normal kahvesini yapın rica etmiş hemde sen sevdicegini düşün diğerlerini boşver...

benim eşimin mide sorunu var bu saçmalık için hiç onu harcayamazdım koydurmadım valla. kim kırılırsa kırılsın kahveyi siz yapacaksınız. ben koymuyorum diyin alın götürün servis edin onlar da arkanızdan bakakalsın. şebelek değiliz millet eğlensin diye rahatsızlığı olan insanları zor duruma sokalım. sakın yapmayın.

Ben saçma buluyorum.
Neden tuz biber atayım? Önceki zamanlarda gelinler istemediği damatlara yaparmış bunu. (Annem öyle söyledi.)
Beni istemeye gelirlerse (ki sevmem öyle şeyleri,çok saçma) baldan tatlı yapacağım kahvemi,ağzımızın tadının hiç bozulmaması,hep bal gibi olması için.

Saçma bulduğunu değil de acıya tuza karşı hassas olduğunu söylesen ikna olmazlar mı? Siz izin vermeseniz de koyarlar mı haberiniz olmadan?

Ne kadar saçma istemeye gelirken seviyor o iğrenç kahveyi içmedi diye mi sevmiyor?

Ben saçma buluyorum.
Neden tuz biber atayım? Önceki zamanlarda gelinler istemediği damatlara yaparmış bunu. (Annem öyle söyledi.)
Beni istemeye gelirlerse (ki sevmem öyle şeyleri,çok saçma) baldan tatlı yapacağım kahvemi,ağzımızın tadının hiç bozulmaması,hep bal gibi olması için.
Tam bu bilgiyi paylasacaktim ki siz yazmissiniz ☺ bunu genelde bilmezler. Ben koymadim. Sade ictigi icin sevdigi sekildr yapip goturmustum. Adet degil tuz aci biber katmalar. Eskiden kadinlarimiz babalarina damadi begenmediginin gostergesi olarak kahveyi kotu yaparlarmis. Icine tuz katip ikram edermis. E bunu icen damadin yuzu buzusunce baba da kizi vermezmis. Adet olan bu... aile buyuklerine iletirsin canim.

Iki fincan ayarlayayin birine katın digerine katmayın tuzluyu goturuyo gibi yapıp değişin tabi sizle aynı fikirde olan birinin yardımıyla yapın sonra elinizde patlat. Hem öyle bi adetimiz yok onlar başka adetlere yonelsinlsr

Bir arkadasin isteme merasimine sahit olmustum. Cocugun kahvesi muhtemelen zehire donmustu... icmek istemedi 30 kisinin icinde kiz cocugu rezil etti. Icmezsen bu is olmaz dedi. cocuk morararak icmek zorunda kaldi. Ben damat yerinde olsam kalkar giderdim. Melek gibi cocukmus vesselam ☺ bu arada hayirli ugurlu olsun Allah tamamina erdirsin...:dua:

Tam bu bilgiyi paylasacaktim ki siz yazmissiniz ☺ bunu genelde bilmezler. Ben koymadim. Sade ictigi icin sevdigi sekildr yapip goturmustum. Adet degil tuz aci biber katmalar. Eskiden kadinlarimiz babalarina damadi begenmediginin gostergesi olarak kahveyi kotu yaparlarmis. Icine tuz katip ikram edermis. E bunu icen damadin yuzu buzusunce baba da kizi vermezmis. Adet olan bu... aile buyuklerine iletirsin canim.
Umarım konu sahibi öyle birşey yapmaz,yoksa bu evlilik yaş :)

sağlık sorunu var işin içinde , fi tarihinden kalma bir adet yüzünden sağlıkla oynanmamalı.kaldı ki kaç tane haber okudum ben o kahveye konanlar yüzünden ölenler var.kendi elinizle yapın sade kahveyi kimseyi yaklaştırmayın yanına.

Bana göre de çok saçma, ben yapmadım o yüzden. Kız kuzenim çok, onlar ısrarcı oldu. Ama böyle uygun gördüm diyerek sıyrıldım. Herkes gibi içti kahvesini eşim.

Kırmamak adına bir şey diyemediyseniz dil hassasiyetini belirtin. En kötü günümüzde hastanelik olmamak için yapmayacağız deyin.

Biri zehirlenip ölmüştü bu saçmalık yüzünden doğrumuydu haber bilemiyorum

Aklıma geldi,Ablam eşini ilk defa annemlerle tanışmaya getirdi
Annem kahveye şeker yerine tuz katmıştı yanlışlıkla
Dedim içimden adam düşüneşmesin, anam adama yürüyor diye

Böyle merasimlerde kuzenler yengeler mutfağa doluşup kahveye müdahale ediyor bir de. “Oh şunu da katalım, bunu da ekleyelim” diye. Karşı çıksanız olay büyüyor, çıkmasanız damat adayına yazık.

Bence katmayın bir şey. Yazık önceden korkup söylemiş zaten. Bazı insanlar kendine eğlence çıksın diye laftan anlamıyor işte. Umarım sizi zor duruma sokmazlar.

Kendiniz içer misiniz böyle bir kahveyi, bir sorun kendinize.Şahsen ben içmem, yapmam da. Kimin ne düşündüğünün ne önemi var.Gün sizin gününüz onların değil.Onlar isterse yaparlar kendi organizasyonlarında böle sölemenis yeterli olur bence.

X