Nişan/söz bu isler nasıl oluyor bacilar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bahar2701

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2015
886
887
Merhaba arkadaşlar.. 2.5 yıllık bir ilişkim var. Allah nasip ederse Eylül ortasında evde nişan yapmak istiyoruz. Ben gurbette çalışan bir memurum ve ailemde benimle yaşıyor. Aile dediğim anne baba ve ben. Kardeşim yok. Burasi çok uzak olduğu için de akrabalar da gelemez. Kaldım yani bir başıma. Bu konularla ilgili hiç bir tecrübem de yok. Sizden ricam bu işler nasıl oluyor? Benim ne yapmam lazım. Bana öneri ve akıl verin lütfen. Yakın arkadasumlarim da tayin olup gitti kendimi çok yalnız hissediyorum.

Merhaba arkadaşlar.. 2.5 yıllık bir ilişkim var. Allah nasip ederse Eylül ortasında evde nişan yapmak istiyoruz. Ben gurbette çalışan bir memurum ve ailemde benimle yaşıyor. Aile dediğim anne baba ve ben. Kardeşim yok. Burasi çok uzak olduğu için de akrabalar da gelemez. Kaldım yani bir başıma. Bu konularla ilgili hiç bir tecrübem de yok. Sizden ricam bu işler nasıl oluyor? Benim ne yapmam lazım. Bana öneri ve akıl verin lütfen. Yakın arkadasumlarim da tayin olup gitti kendimi çok yalnız hissediyorum.
Allah tamamına erdirsin niyetinizi.Biz isteme söz nisan hepsini aynı gün belirli kisileri cagırıp ev ortamında yapmıstık.Adetlerimizde olanlar seklinde aile büyüklerine hediyeler alindi ,yüzüklerimiz vs.Bu isler nasıl oluyor derken tam olarak nerede takıldınız acaba?

Söz nişan birlikte evde olması yeterli zaten. Biraz daha gösterişli olsun diye düşünüyorsanız, Yaşadığınız şehre gelirler, yakınlarınız ya da iş arkadaşlarınız varsa ufak bir cafede de yapabilirsiniz. Ya da evdeki nişandan sonra katılanlarla güzel bir yemeğe gidersiniz. Daha farklı alengirli şeylere gerek yok bence.

Biz akrabaları çağırcaktık ilk korona yasağına denk geldik düşün yarın nişan var elime oje sürerken bakan akşam 10da karantina ilan ediyor 😀 birkaç gün sonra kendi aramızda yaptık gayet sakin güzel geçti hiç üzülmeye gerek yok

Daha büyük bir törene gerek de yok bence, aileniz yeterli. İsterseniz birkaç arkadaş da çağırırsınız. Bende de sadece annem ve amcam vardı 4 tane de arkadaşımı çağırmıştım.

Hayırlı olsun şimdiden.

Akraban da yokmuş, ne yapacaksın millet için salon tutup edip. Zaten korona da yeniden yayılmaya başladı.
Aileler tanışmaya yemeğe gelsin, bir sizinkiler onlara yemeğe gitsin
Üçüncü buluşmada isteme olup söz keserler :) yüzük de takarsınız, oldu bitti 😅 yaza da düğün yaparsınız

Nisanliyken eski sevgilinizi düşünmuyorsaniz doğru yoldasınız demektir.🤗

Allah tamamına erdirsin niyetinizi.Biz isteme söz nisan hepsini aynı gün belirli kisileri cagırıp ev ortamında yapmıstık.Adetlerimizde olanlar seklinde aile büyüklerine hediyeler alindi ,yüzüklerimiz vs.Bu isler nasıl oluyor derken tam olarak nerede takıldınız acaba?
Onlar da sehir dışından gelecekler. Bir gün isteme bir gün nişan yapalım dedik. Ama ne ikram edilir ne alınır hiç bilmiyorum.

Onlar da sehir dışından gelecekleri için bocaladim. Yemek verilir mi ? Ne ikram etmeliyiz? Söz için neler almalıyız,? Çoğu şeyi ben ve erkek arkadaşım yapacagiz. O nedenle eksik bir şey olmasın diyorum.

Aynı adamla beraber, geçen sene '1,5 yıllık toksik ilişkimden kurtuldum' demiş, bu konuda iki buçuk yıllık ilişkim demiş...
Umarım ateşlere yürüyor korkmuyor değilsindir sevgili konu sahibi
Evet aynı adamlayim ama 1 yıldır gayet güzel gidiyor. Sizde eskilere değil yenilere cevap verseniz 😁

Onlar da sehir dışından gelecekler. Bir gün isteme bir gün nişan yapalım dedik. Ama ne ikram edilir ne alınır hiç bilmiyorum.
Günlere bölmektense aynı gün hepsi olsa mesela sonrasinda ikramlıklar olur ,gösterise göre degisir cesitler yine tabii.Kimi abartir kimi sade yapar.Ama bohca hazırlayabilirsiniz adetlerinizde varsa sayet.Anne baba ve kardesine babaanne ve anneannesine bohca hazırlamıstık.Kisilere uygun hosuna gidecegi kullanacağı seyler almıstık.Konsept icinde yine organizasyon islerini yapanlardan masa tepsi arka plan dekoru icin destek alabilirsiniz mesela.

Onlar da sehir dışından gelecekleri için bocaladim. Yemek verilir mi ? Ne ikram etmeliyiz? Söz için neler almalıyız,? Çoğu şeyi ben ve erkek arkadaşım yapacagiz. O nedenle eksik bir şey olmasın diyorum.
Söz + nişan beraber yapmıştım, kek sarma börek cupcake vs vardı bi masada. Gün menüsü gibi olmuştu :)) bilmiyorum normalde neler konuluyor ama ben böyle yaptım. Bizimkiler de farklı ilden gelmişti yemekli yapalım dedik istemediler böyle yaptık.

Of zor işler. Bu günlerde destekçi arıyor insan. Yakın arkadaşlarım hep farklı şehirlerde, kardeş abla yok.! Ve sen ne yapacağın konusunda bocaliyorsun.

Tüm arkadaşlarının kuzenlerinin söz ve nişanlarını düzenleyen her detayı düşünüp yapan birisi olarak yazıyorum.
Farklı ilden geliyorlarsa isteme söz nişan bir yapın. İlla yorulacaksanız ayrı yapın siz bilirsiniz.
İsteme için kişi sayısınca kahve fincanı küçük paket su yada kahve yanı bardağını tepsilerine dizili olarak hazır edin. Mümkünse kahve makinası olsun.
Yardımcı olacak birisi olmadığı için bunları hazırlamakla uğraşamazsınız misafir gelince.
Yemek olarak ya börek sarma kurabiye tarzı şeyler yada etli pilav sarma tatlı su böreği gini bir menü ikram edebilirsiniz. Uzaktan gelenler için 2. Seçenek daha doyurucu oluyor.
Konsept istiyorsanız bulunduğunuz ilden kiralama yapacaksınız. Onlar gelip kuruyor. Damat kahvesi seti nişan tepsisi içinde oluyor zaten. Almanıza gerek yok. Eğer tutmayacaksanız satın almalısınız.
Hediyelik istiyorsanız onları araştırıp yaptırmalısınız.
Olabildiğince pratikleştirecek şekilde misafirler gelmeden hazırlanabilecek her şeyi hazırlamalısınız. Mesela tepside bardaklar önceden tabaklar çatallar vs hazırlanmalı. Su için küçük bardak sular alın. Hava sıcak sürekli bardakla servise uğraşmayın. Az kişi olursa karşı tarafta zor bir şey yok. Hızlıca halledersiniz gerilmenize hiç gerek yok.

6 yıllık evliyim hala nasıl atlattım yaa diyorum..Hele ki o ailelerin ilk tanışması yok mu🤦🏻‍♀️ Hatırladıkça panik atağım tutuyor..Herşey çok güzeldi ama heyecanı dengemi bozmuştu..

Aramızda 12 saat vardı ve tanışma,söz,nişan hepsi birarada oldu keza nişan için düğün salonu tutmak,gelinliğin renklisini giymek ve takı töreni oldum olası saçma gelmişti bana:KK53:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.