Nişan süreci hakkında

Baharkusu

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2018
95
121
Aslında öyle kavga gürültülü bir sürecimiz olmadı
Ama zaten siz kendinizi bukadar ezdirdiğiniz için öyle büyük sorunlar olmamış , hiçte normal değil yaşananlar zorla mı evleniyor bu adam sizinle de hep bi beklenti ve talep içindeler resmen kız tarafı kim erkek tarafı kim karışmış madem iyi niyetinizin suistimal edildiğinin de farkındasınız yol yakınken dönün , hele resmî nikahı önceden yaptırıp düğünü sonra yaptırma gibi bi hataya hiç mi hiç kapılmayın..

dertlideryacik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
121
67
Ömrümde duymadım erkeğin, sözde nisan masası istediğini..

Nişan tamam kız tarafının , ancak iyi bir söz yapılmışsa , nişanda o da elini taşın altına koymalıydı. Ve üstelik takı takmak zorundaydilar.

Yatak odasını da ayırması bence artık son nokta olmalı, adapsizlikla yarışıyor resmen.

Öyle bir anlatiyorsunuz ki, maddi durumunuz çok iyi sandım.

Yapmayın, bu kadar sizi kullanmalarina izin vermeyin .

Hiç konuştunuz mu bu konuları ne diyor beyefendi ?

Mesleginiz nedir ?
Konuştum ben düğün paketi alalım öderiz dedim yanaşmadı. bende kalanları için kendisinin almasını söyledim. yatak odasını alıcam daha kalanlar için karışmıyorum.

Bir şirkette Satış bölümünde çalışıyorum.

dertlideryacik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
121
67
Ne kadar özverili olursan o kadar isterler doymazlar ne kadar Nalet (mübalağa ediyorum) olursan o kadar kıymetli oluyorsun benim rahmetli babanem sırtında yumurta küfesi yok kızımın derdi bu nedir genç kızsınız üstlerine düşeni yapacaklar bedavadan almayacaklar sonra kıymet bilmiyorlar ne anası ne sülalesi ne kardeşleri daha beğendiğiniz nişanlığı almamış yarın gelinlik te almaz

Evet ben laf söz olmasın dedim hata ettim

dertlideryacik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
121
67
Konu sahibi gercekleri duymaya katlanamadı. Sessizliğe büründü. Tontiş nişanlısının istek listesini nasıl eksiksiz karşılayacağını düşünüyordur
Yok hiç olur mu sağlıkla alakalı problemler var ondan dolayı hafta sonu bakamadım. Bana çamaşır makinesini de kız tarafı alır dedi bende bizde öyle bir adet yok dedim. Öğrendim hayır demeyi.

dertlideryacik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
121
67
Bak canim ben 1.5 sene nisanli kaldim nisanlim kredi cekti nisan zamani 1 sene onu odedi Allah var 1 dedigimi 2 etmedi ama ailesi ailemi aramadi cok sancili bi surecti bizede uzatmayin etmeyin dediler biz esyalari taksit yaptirdik borc bitti oyle evlendik sen kendi iliskine maddiyatina bakicaksin herseyi tek taraf yapamaz eger bu adam ailesine napiyosunuz durun kiz kendi yapiyo diyemiyosa otur iliskini gozden gecir nasil oldu da bunca zaman taniyamadin Sen mi baski yaptin evlenelim diye istegi yok muydu da seni bu kadar zor duruma dusurdu istedin bak al sana der gibi yanlis ustune yanlis yapma biz tanimiyoruz anlattigin kadarini biliyoruz sen biliyosun iliskini cok sukur ben borcsuz evlendim Allahim herkese de bu surecte yardim etsin 1.5 sene de ettigimiz kavgalari anlatsam heralde 3 gun surer sen otur dusun biz tanimiyoruz en iyisini sen bilirsin
Evet bizde sürekli kavga halindeyiz ama birbirimize yaptığımız şeylerden değil. Düğün nasıl olucak eşyalar tarih belli değil bilmem ne saçma sapan şeyler bunları takacağım hiç aklıma gelmezdi.

dertlideryacik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
121
67
madem yatak odasını sen alacaksın geri kalan borcu neden beraber ödüyorsunuz ,

düğüne kadar ne alacaksanız alın borçsuz evlenecem düğünden sonra erkek tarafının borcunu ödemek istemıyorum de

bakalım o şeytan damat sana ne cevap verecek ,

ayyy sinir oldum sabah sabah
Söyledim ödeyemeyiz dedim evin de kredi borcu var evlenince nasıl olucak dedim.

lucifer_morningstar

Kadınları üzen erkekleri cehennemde yakarım 😈
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
523
1.537
34
Sizin yerinizde olsam düğün yaptırır ve her şeyi dört dörtlük yaptırırım, yapmazlarsa da ayrılırım. Nişanlınız ve ailesi görmemiş insanların teki. Nişanlınız durumunuzu bilmiyor muydu ki o kadar masrafı size ödetti. Ben bile çok sinirlendim, siz nasıl sabrediyorsunuz hayret.

blondgunes

Nirvana
Pro Üye
12 Ocak 2010
15.464
22.102
Söyledim ödeyemeyiz dedim evin de kredi borcu var evlenince nasıl olucak dedim.

ahh canım aahhh

bende oğlan tarafının bütün borcunu ödedim niye biliyormusun
hesapta param vardı ve kv bunu duymuştu , aklına fikrine hayalıne gelecek herşeyi borçla yaptılar
ve sonra hepsini bize kitlediler ,

kocam bile böyle davranacaklarını bilmiyordum dedi ,

o yüzden kk da her gelıne içim yanarak söylüyorum ki gözünüz açık olsun ,
yaptıkarı bir mobilya birde düğün salonu , onun 4 katını kız tarafı yıllarca yapıyor
ama erkek tarafı şeytan her şeyi aynı zaman da yapyor diye sanki herşey kendilerden çıkmış gibi oluyor :sinirli:

borçsuz evlenecem ona göre ayarla kendını haberın olsun de ,

bak işte ozaman gerçek yüzünü görürsün nişanlının

Troubled Chick

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2019
2.746
7.088
Evet bizde sürekli kavga halindeyiz ama birbirimize yaptığımız şeylerden değil. Düğün nasıl olucak eşyalar tarih belli değil bilmem ne saçma sapan şeyler bunları takacağım hiç aklıma gelmezdi.
Bak benim kayinpederim 40bin gondericem baskada bisey yok dedi nisandada bisey yapmadi sadece yol masrafi zaten nisanlaninca nisanlim direk yasadigim yere geldi burda ise basladi kayinpederim 20 bin martta 20 bin haziranda gelicek dedi dugunume 1 ay kala 20bin hala gelmemisti bizimde kendimizle ilgili kavgalarimiz olmadi nisanlim herseyimi yapti cok sukur eksiksiz babasinin gonderdigi para yetmedi ama bana hicbiseye olmaz demedi gelinligim nikah kiyafetim bindallim kina kiyafetim hepsini ozel diktirdi hepsi benim simdi baktikca cok pismanim hicbiseyin tadini gerilmekten alamadim doyamadim ne dugunume ne kinama nede ev yerlestirme heycanima sen bu adamdan emin misin? Bak evlilik cok zor sen ben degil biz olmaniz lazim bu adam oyle bi adam mi? Sen daha iyisini bilirsin biz tanimiyoruz nisanlini ama anlattiklarin urkutuyo insani nisanlandim atilmaz bizde diyosan yok oyle bi dunya bosanmaktan daha kolay o sekilde dusun ben ev yerlestirirken dugunume 15 gun kala ayriliyodum babasi yuzunden sen dusun nasil bi surec oldugunu sinir krizi gecirmemle son buldu ayrilamadim ogun kendimde degildim cunku sakinlesince kendime soyledigim sey ben bu adamdan eminim cok sukur babasinin yaptigi biseyin cezasini neden o ceksin dedim esim her zaman destekti ondan emindim peki bu durumda sana soru sen nisanlinin her zaman her konuda senin yaninda olucagindan emin misin?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 537 gün geçti.

1Sen

Nirvana
Pro Üye
24 Ocak 2011
21.805
35.576
Sanırım pahalıya geleceğini ve yardım etmeyeceğimi düşündü.Bende ısrar etmedim zaten alacağımı alıp köşeye çekilicem.

Her şeyi sizin yapmanızı bekleyip yatak odasını ayiklasmasi çok ayıp.

Evlenmek için emin misiniz ?. Bu adam şu şu özelliklerinden dolayı hayatımın geri kalanını hak ediyor dediğiniz özellikler var mi ?

1Sen

Nirvana
Pro Üye
24 Ocak 2011
21.805
35.576
Bak benim kayinpederim 40bin gondericem baskada bisey yok dedi nisandada bisey yapmadi sadece yol masrafi zaten nisanlaninca nisanlim direk yasadigim yere geldi burda ise basladi kayinpederim 20 bin martta 20 bin haziranda gelicek dedi dugunume 1 ay kala 20bin hala gelmemisti bizimde kendimizle ilgili kavgalarimiz olmadi nisanlim herseyimi yapti cok sukur eksiksiz babasinin gonderdigi para yetmedi ama bana hicbiseye olmaz demedi gelinligim nikah kiyafetim bindallim kina kiyafetim hepsini ozel diktirdi hepsi benim simdi baktikca cok pismanim hicbiseyin tadini gerilmekten alamadim doyamadim ne dugunume ne kinama nede ev yerlestirme heycanima sen bu adamdan emin misin? Bak evlilik cok zor sen ben degil biz olmaniz lazim bu adam oyle bi adam mi? Sen daha iyisini bilirsin biz tanimiyoruz nisanlini ama anlattiklarin urkutuyo insani nisanlandim atilmaz bizde diyosan yok oyle bi dunya bosanmaktan daha kolay o sekilde dusun ben ev yerlestirirken dugunume 15 gun kala ayriliyodum babasi yuzunden sen dusun nasil bi surec oldugunu sinir krizi gecirmemle son buldu ayrilamadim ogun kendimde degildim cunku sakinlesince kendime soyledigim sey ben bu adamdan eminim cok sukur babasinin yaptigi biseyin cezasini neden o ceksin dedim esim her zaman destekti ondan emindim peki bu durumda sana soru sen nisanlinin her zaman her konuda senin yaninda olucagindan emin misin?

Detayı anlayamadım. 40 bin çok iyi bir destek babadan geliyorsa üstelik, az mi geldi ?