Nişana 4 ay kaldı ama kimsenin umrunda değil ben mi abartıyorum sizce?

Gizem3548

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2017
764
504
Erkek arkadaşımla evlenme kararı aldık. Ailesi bizim yaşadığımız şehre 9 saat uzaklıkta. Erkek arkadaşım benim yaşadığım şehirde. Temmuzda bayramdan sonra nişan düşünüyoruz, kimseyi zorlamamak adına isteme söz nişan bir olsun diye karar aldık ailesi de temmuzda gelecek 1 aya yakın kalacaklarmış bu esnada da tanışma-isteme-söz nişan hepsini aradan cıkaracaklarmıs ama onun ailesinden hiçbir adım göremedim yani daha önce yüzyüze gelmedik ne tam olarak gelecekleri tarih belli ne bir arama ne bir tanıma isteği hiçbir şey yok. Yani hiç değilse ablasından bekledim açıkcası 1 saat var aramızda ama hiç davet etmedi mesela. (Erkek arkadaşım benden bahsettiğinde de hiçbir şey sormayıp hayırlısı olsun deyip konu değiştirmiş.) Bilmiyorum bana tuhaf geldi açıkçası ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum. Hiç tanıma istekleri yok. Açıkcası 1 kere olacak bir şey evde bile olsa özenmek istiyorum yani organizasyonla evi süsleme planım vardı mesela tarih belirlenmediği için bu gidişle hayal olarak kalacak cünkü tarihler doluyor. Ailem onlardan bir adım görmediği için bu işi ciddiye almıyor. Bilmiyorum cok hevesliydim ama temmuz ayına yaklastıkca hevesim kacmaya basladı. Bu arada yaşlı insanlar 9 saat az mesafe değil yani sürekli gidip gelmelerini beklemiyorum ama en azından arayıp da iletişim sağlayabilirlerdi diye düsünüyorum.

benimkilerde oyleydi isteme nisan bi oldu gelenleri karsilarken aaa kaynanam oldum☺️bazi yoreler oyle malesef。 sevgili iken beni bilirlerdi bu sehre geldim kimseden tik yok gezdim tozdum gittim。 insan onemsenmedigini dusunup uzuluyor tabi

Erkek arkadaşımla evlenme kararı aldık. Ailesi bizim yaşadığımız şehre 9 saat uzaklıkta. Erkek arkadaşım benim yaşadığım şehirde. Temmuzda bayramdan sonra nişan düşünüyoruz, kimseyi zorlamamak adına isteme söz nişan bir olsun diye karar aldık ailesi de temmuzda gelecek 1 aya yakın kalacaklarmış bu esnada da tanışma-isteme-söz nişan hepsini aradan cıkaracaklarmıs ama onun ailesinden hiçbir adım göremedim yani daha önce yüzyüze gelmedik ne tam olarak gelecekleri tarih belli ne bir arama ne bir tanıma isteği hiçbir şey yok. Yani hiç değilse ablasından bekledim açıkcası 1 saat var aramızda ama hiç davet etmedi mesela. (Erkek arkadaşım benden bahsettiğinde de hiçbir şey sormayıp hayırlısı olsun deyip konu değiştirmiş.) Bilmiyorum bana tuhaf geldi açıkçası ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum. Hiç tanıma istekleri yok. Açıkcası 1 kere olacak bir şey evde bile olsa özenmek istiyorum yani organizasyonla evi süsleme planım vardı mesela tarih belirlenmediği için bu gidişle hayal olarak kalacak cünkü tarihler doluyor. Ailem onlardan bir adım görmediği için bu işi ciddiye almıyor. Bilmiyorum cok hevesliydim ama temmuz ayına yaklastıkca hevesim kacmaya basladı. Bu arada yaşlı insanlar 9 saat az mesafe değil yani sürekli gidip gelmelerini beklemiyorum ama en azından arayıp da iletişim sağlayabilirlerdi diye düsünüyorum.
Ailesinin aklında ya başka birisi var ya da oğullarının evlenmesini istemiyorlar ki umursamıyorlar. Bazı aileleri anlamak mümkün değil gerçekten. Bu konuyu erkek arkadaşınız ile konuşun bakalım ne soylecek

Bu ilgisizlikleri hep devam eder canım. Kiminin huyu böyle.
Yani zaten mesafeden dolayi cok gorecegim insanlar degiller ama hani en azından ailemi arayıp bizim niyetimiz ciddi sizde aynı düsüncedeyseniz temmuzda gelmek istiyoruz deseler bile ailem icin bir sorun kalmayacak ama boyle kendi kendime gelin guvey oldugumu dusunuyorlar acıkcası 🥺

Belki gerçekten birisi vardır akıllarında vazgeçer diye bekliyorlardır. Kimisi de benim kayınvalidemler mesela düğüne 2 ay kala bile umurlarında değildi :KK70: o biraz yapı meselesi de olabilir.

Ara
Yani zaten mesafeden dolayi cok gorecegim insanlar degiller ama hani en azından ailemi arayıp bizim niyetimiz ciddi sizde aynı düsüncedeyseniz temmuzda gelmek istiyoruz deseler bile ailem icin bir sorun kalmayacak ama boyle kendi kendime gelin guvey oldugumu dusunuyorlar acıkcası 🥺
Henüz aileler tanışmamış galiba.

Daha 4 ay var ama erken degil mi
İste bir yandan bunu da dusunuyorum ama arkadasimin da temmuzda tarihi yuzugu aileler herseyi tamam onlar farkli ulkede olmasina ragmen yani biz 9 saatlik mesafede bile bunlari ayarlayamadik ailemin gozunde de ben kendi kendime uyduruyorum gibi oldu bilmiyorum belki de 4 ay icin erkenden tribe girmisimdir😁😁

Alt tarafı evde olacak söz nişana 4 ay önceden hazırlık olmaz ki.

Bir de tanışma söz nişan çok hızlıca olmamalı.

Nişanı ertele, sen aileyi tanı, aile seni tanısın. Çabası yoksa da olana kadar ağırdan al.
Yani işte aslında bu yüzdendi benim de tanışma cabam. Çünkü 1 ay içinde hem isteme hem tanısma nişan bana kalırsa da yanlış. Yani sürekli gidip gelemezler diye nişanı da bir düşünüyorlar. Ama dediğim gibi hani simdiden iletisim olsa gözümüze batmayacak

Hiç tanışmadan direkt resmiyete bağlamak hiç iyi bi fikir değil. Önce tanışmaya gelsinler siz de gidin bi görün. Uzaklık bahane değil bi yuva kuruluyor sonuçta biraz zorlansınlar.
Evet ben de bunu istiyorum işte. Yani ellerini taşın altına koymak istemiyorlar sanırım

Haklısın, belirsizlik var ve adım yok motivasyonunu hevesini kaçırır bunlar, çok doğal. Ama acaba öncesinde ayrıca bir tanışma olsa daha münasip olmaz mı sizce de yani tanıştığınız hafta nişan yapmak biraz tuhaf olmayacak mı🤔 benim de söz nişan bir olmuştu çok da güzeldi hala memnuniyetle anarım ama öncesinde 2 3 kez görüşmüştü aileler

X